Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.02.2012., 19:02   #1
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
(riješeno)Samsung b2330hd i P2470HD- Ne daju sliku na vga/dvi

Imam novi i sada kada ga skopčam sa kompom, prebacim source na pc, on dobije signal,prikaze winse i sam se ugasi, plavo svijetlo i dalje svijetli, ali se vise nista ne moze, samo ugasitit...kada se upali ponovno opet dobi sliku na sekundu i ugasi, tj crno sve :S

U cemu grijesim? Zasto nece raditi? Takodjer ista stvar mi se dogadja na 24" hdtvu :S jednostavno nece komp raditi...oba su nova...

Treba neke postavke raditi da prepozna komp ili sta?

Hvala

Zadnje izmijenjeno od: FRipper. 13.02.2012. u 13:49.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2012., 23:41   #2
Offshore
Premium
Moj komp
 
Offshore's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Kastela
Postovi: 105
Ja imam 2033HD i nemam takav problem.

Crna slika znaci da nema signala, a u tom bi slucaju tu poruku monitor trebao ispisati.

"Plavo svjetlo" (na monitoru?) jos nisam nikad vidio.
Ili je slika kompa ili crna(kad nema signala ili se ugasi screen radi stednje energije).

U mene je spojen na HDMI1 ulaz,ali sam probao i na PC (analogni VGA) ulaz i isto se desava, tj sve radi normalno, cak i kad je podesena non-default rezolucija.

Takode pogledaj propertiese power managementa tj gasenje monitora (opet,sumnjam da je to toga, jer i kad ugasi sliku zbog neaktivnosti treba je ponovno aktivirat kad mrdnes misa/tipkovnicu).

Mislim da je onda problem u tvojoj grafickoj.... mozda ne bi bilo lose instalirati drivere od monitira (makar sumnjam da to ima veze) ili pokusati spojiti na HDMI ulaz.
__________________
Force 12
Offshore je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.02.2012., 07:35   #3
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Plavo svijetlo mislim na monotoru tamo ispod samsung....kod tebe je mozda crveno i crveno oko power kao na mojem 24....

Znaci, ja cim upalim komp, od prikaze onaj početak di je test memorije, koji proc itd. Znaci to prikaze na 1s i ugasi se....komp dalje radi svoje...onda ugasim monitor pa opet upalim, on prikaze windows desktop sliku na 1s i opet ugasi...Ista stvar na dva kompa preko VGA kabla...danas cu bas probati preko hdmi na svom kompu
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2012., 08:38   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,547
Jel to skroz novi B2330HD ili polovni pa novi za tebe ?
Grafa je ova GTS450 nevidija ?
Probaj:
- ištekaj sve ulaze i napravi Factory Reset (trebalo bi biti negdje u meniju)
- pc spoji preko HDMI ulaza, na pc strani isprobaj HDMI i DVI preko DVI-HDMI adaptera
- pazi da sa pc - a šalješ signal (sliku) refresh max. 60 Hz, ljudi se često zahebu pa ostane rezolucija / refresh kakvu su imali na crt monitoru, u manualu imaš precizno podržane rezolucija / refresh parametre
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2012., 08:39   #5
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
ako mozes probaj spojiti na neki dvd player bilo sta drugo sto nije komp. ako se i tamo dogodi ista stvar onda prelistaj malo postavke monitora
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2012., 08:46   #6
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Znaci monitor radi na playeru preko chincheva, radi preko antene tv te radi divx player preko scarta...

Refresh nebi trebao imati veze, jer kako bi se reklo ne radi ni u biosu...znaci cim upalim komp, pojave se slova od biosa tj dosa i on ga gasi...

factory sam napravio, nema razlike

probano na mojoj konfi, da gts i na jednom drugom jos...

moram jos probati preko hdmi, moguce da nest sere taj vga

i da monitor je novi novcati
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2012., 08:59   #7
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,547
Vidim da je lokacija malo zajebana, da si u Zg rekao bih nosi u trgovinu da probaju / daju drugi.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2012., 09:05   #8
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
U zg mi je jos jedan, P2470HD koji frend isto ima problema spojiti na komp...isto sve ostalo radi, samo na komp nece, on spaja preko dvi...ali kod njega se ne ponasa tako kao ovaj moj, vec njegov pise stalno nema signala....provjerite kabal itd...

Upikne stari monitor i on sve sljaka, a ovaj nece...Idem sutra u zg...Necu svoj nositi, ali ako njegov ne osposobim onda cu njegov odnesti nazad da vide koji vrag...Ne ide mi u glavu da 2komada ne rade na kompu i to dva različita :S

Nemrem naci hdmi kabal,negdje sam zametnuo, pa da s njime probam :S Nadam se nadjem danas pa i to jos probam, ako nece ni s hdmi ici ce nazad neka oni vide zasto nece
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2012., 09:19   #9
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Spojen na hdmi, radi...

Znaci samo preko VGA nece raditi :S

btw...radi mi i zvuk preko hdmi :S :S Znaci spojio hdmi samo na grafu do hdtva...i slika i zvuk radi :S Zbunjen sam
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2012., 09:34   #10
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,547
Ma bit će da su ipak nešto zaznili sa vga ulazima na oba modela (nisu toliko različiti kako se čini).
Možeš probat ako ima opcija u drv da ne šalje EDID info kada je spojeno preko vga, alternativa je žrtvovat jedan vga kabel (ili kupit jedan za 20 - 30 Kn) i "eliminirat" odr. kontakte za EDID (ček. da nađem).
Evo: http://pinouts.ru/Video/VGAVesaDdc_pinout.shtml
Kad bi maka 11, 12 i 15 onda EDID tj. DDC nemože radit al signal (slika) prolazi.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.02.2012., 10:06   #11
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
:O
jednostavnija mi opcija nabaviti ovako nesto

VGA to HDMI


btw di to kod nas ima za kupiti, da kupim sutra?
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2012., 10:14   #12
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,547
Ma ne isplati se. Spoji preko HDMI, itako je slika bolja preko njega. Jedino procjeni hoćeš se gnjavit provjerom / reklamacijom za vga ulaz koji polako odlazi u povijest.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2012., 10:18   #13
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Ma ok za ovaj mi mali nije problem, to ce mi biti u sobi za mplayer i komp preko hdmi...

Ali onaj me muci, on treba frendu cisto za komp :S

Onaj ima dvi i vga...ali preko niti jednog ne daje signal, a na grafici nema hdmi...budem sutra tamo vidio sta je sa njegovim, mozda i uspijem spojiti nekako...Al ako ne uspijem onda cu morati neki adapter naci sto pikam na dvi grafu i da ide vanka hdmi pa u monitor...kao gore navedeni samo dvi+hdmi...
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2012., 10:45   #14
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,547
DVI / HDMI kombinacija sada ima i nije problem nabavit, recimo DVI-HDMI adapter (često dolaze sa grafama) + HDMI - HDMI kabel (po meni bolja kombinacija) ili već gotovi DVI - HDMI kabel. Obrati pažnju da neki DVI-HDMI adapteri ne propuštaju i zvuk (ako ćeš ga slati na monitor), onda traži drugi.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2012., 11:17   #15
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Ok Hvala na svemu, javim sutra kako je ispalo sa frendovim monitorom na kraju i kako sam to rijesio
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2012., 13:48   #16
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
P2470HD - Kod frenda bio problem jer on on nije dobro prebacio, prebacivao na PC (vga) a kopčao na DVI, pa je samo source trebalo metnuti na DVI

Dok ovaj B2330HD i dalje nece raditi sa VGA kako god napravio, znaci ocito nesto na njemu ne stima, jer upali i odma ugasi...Al nema veze, radi preko HDMI
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2012., 18:20   #17
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Ni moj samsung 710n ne želi s nvidiom raditi normalno. TV putem hdmi-a radi bez greške. Ako monitor ode u sleep gotovo ili kod promjene rezolucije, nema šanse da proradi, samo se upali ledica i to je to, kao da radi, a ne radi. Isključivao iz struje, ništa ne pomaže i nekad baci signal out of range, a sve postavljeno kako treba. MSI naravno od nike koristi pošto im ni engleski nije jača strana, a čitam i na geforce forumu isti/slične probleme sa samsung monitorima.
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2012., 13:37   #18
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
ma ni do nvidie, kada sam spajao i na integrusu i na 2 atijice...i uvijek isto...
FRipper je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na