Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.10.2011., 12:47   #91
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Znam da se na svakom monitoru mogu očekivati mrtvi pixeli, ali do sad sam imao 2 jeftina Philipsova TN i ni na jednom nisam imao mrtve pixele, i sad planiram uzet ovog della, koji je ipak klasu iznad, pa bi volio biti siguran da cu ga dobiti bez mrtvih pixela

Ako se ne varam, U2410 je imao "zero dot warranty" ili tako nesto slično i neznam zasto sam pomislio da je takva stvar i sa U2412m
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2011., 12:50   #92
tommy5
Registered User
 
tommy5's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 7
stigao i moj,
malo leaka na full crnoj, za sada nisam skuzio tinting, fali malo kontrola ali sve u svemu za 2k kuna super!
uspio sam ga samo na 15 min pogledati, navečer ću ga usporediti s 22" CRT NEC i 19" LCD NECom
contrast i brightness su po defaultu na 75, ne čini mi se tako loše...
Pozdrav!

Zadnje izmijenjeno od: tommy5. 04.10.2011. u 13:04.
tommy5 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.10.2011., 14:12   #93
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Znam da se na svakom monitoru mogu očekivati mrtvi pixeli, ali do sad sam imao 2 jeftina Philipsova TN i ni na jednom nisam imao mrtve pixele, i sad planiram uzet ovog della, koji je ipak klasu iznad, pa bi volio biti siguran da cu ga dobiti bez mrtvih pixela

Ako se ne varam, U2410 je imao "zero dot warranty" ili tako nesto slično i neznam zasto sam pomislio da je takva stvar i sa U2412m
U2410 je imao "zero bright dot warranty", isto je mogao imati 5 crnih. Vjerujem da je garancija ista za oba, neka me netko ispravi.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2011., 17:35   #94
skybyte
Registered User
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: st
Postovi: 53
tako je, za sve ultrasharp monitore je isto
skybyte je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2011., 18:15   #95
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Zero bright dot warranty se odnosi na mogucu jedan bijeli/plavi/zeleni/crveni pixel i onda mi daju drugi monitor, a tamnih moze biti 5, tek sa sestim se dobije drugi monitor?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2011., 01:01   #96
Petar_M
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Brisel
Postovi: 44
Nakon par dana kratkotrajnog korištenja i konačno nešto programiranja (dakle intenzivnog zurenja u tekst), dojma sam da ovaj monitor nije naročito ugodan za rad s tekstom.

Smetaju me previsoka sjajnoća (čak i na nuli), izraženo valovito treperenje na određenim bojama, koje je ili posljedica LED osvjetljenja ili vremenskog ditheringa i neuravnoteženost sjajnoće za koju sumnjam da je posljedica lošeg AG premaza, a koje bitno zamara oči prilikom čitanja. Mahanje rukom pred ekranom svakako potvrđuje da se pozadinsko osvjetljenje osvježava na preniskoj frekvenciji - tek na svjetloći od 80% ovaj efekat prilikom mahanja rukom (ili olovkom) prestaje biti izražen, iako ja i dalje svejedno opažam ono valovito treperenje.

Također, način za rad s tekstom je totalni promašaj i da bi se postigla meni koliko-toliko prihvatljiva temperatura bijele bio sam prisiljen spustiti temperaturu ekrana na minimalnu vrijednost, što kao bonus rezultira manjom maksimalnom svjetloćom od one pri standardnoj temperaturi i time poželjno manjim kontrastom.

Srećom, rad s tekstom mi nije bio jedan od zahtjeva prilikom nabavke ovog ekrana, inače bi uzeo Eizo EV2333WH koji bi me došao svega 50 eura više.

Zadnje izmijenjeno od: Petar_M. 06.10.2011. u 01:17.
Petar_M je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2011., 15:59   #97
B-Link
Premium
Moj komp
 
B-Link's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Popovača
Postovi: 479
Ovo je jako bitna info za mene jer ja radim 99% sa tekstom tako da očito da taj monitor otpada, koje su još alternative??

Hvala!
B-Link je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2011., 20:17   #98
ChP3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Citiraj:
Autor Petar_M Pregled postova
Nakon par dana kratkotrajnog korištenja i konačno nešto programiranja (dakle intenzivnog zurenja u tekst), dojma sam da ovaj monitor nije naročito ugodan za rad s tekstom.

Smetaju me previsoka sjajnoća (čak i na nuli), izraženo valovito treperenje na određenim bojama, koje je ili posljedica LED osvjetljenja ili vremenskog ditheringa i neuravnoteženost sjajnoće za koju sumnjam da je posljedica lošeg AG premaza, a koje bitno zamara oči prilikom čitanja. Mahanje rukom pred ekranom svakako potvrđuje da se pozadinsko osvjetljenje osvježava na preniskoj frekvenciji - tek na svjetloći od 80% ovaj efekat prilikom mahanja rukom (ili olovkom) prestaje biti izražen, iako ja i dalje svejedno opažam ono valovito treperenje.

Također, način za rad s tekstom je totalni promašaj i da bi se postigla meni koliko-toliko prihvatljiva temperatura bijele bio sam prisiljen spustiti temperaturu ekrana na minimalnu vrijednost, što kao bonus rezultira manjom maksimalnom svjetloćom od one pri standardnoj temperaturi i time poželjno manjim kontrastom.

Srećom, rad s tekstom mi nije bio jedan od zahtjeva prilikom nabavke ovog ekrana, inače bi uzeo Eizo EV2333WH koji bi me došao svega 50 eura više.
Smetaju te prevelika sjajnoća čak i na nuli?
Da li si ti siguran da tvoj model monitora ispravan?
Znam bulljiti satima u ovaj monitor i čitati tekstove a da ne osječam umor u očima. Nije mi jasno ....
ChP3 je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2011., 22:17   #99
skybyte
Registered User
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: st
Postovi: 53
meni je isto tako, samo sta sam ja uzeo monitor samo radi teksta i bacio pare, ti u briselu barem mozes vratit monitor, mi ne mozemo ni to
skybyte je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2011., 22:33   #100
ChP3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Citiraj:
Autor skybyte Pregled postova
meni je isto tako, samo sta sam ja uzeo monitor samo radi teksta i bacio pare, ti u briselu barem mozes vratit monitor, mi ne mozemo ni to
Ne znam, čudno mi je to.
Sutra cu poslikati kako je to kod mene kada je recimo brightness na 0.
ChP3 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.10.2011., 22:40   #101
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,552
Citiraj:
Autor skybyte Pregled postova
meni je isto tako, samo sta sam ja uzeo monitor samo radi teksta i bacio pare, ti u briselu barem mozes vratit monitor, mi ne mozemo ni to
Pa jel na kraju taj tvoj monitor ispravan ili ne?

Jesi pitao nekog drugog da pogleda to i kaže svoje mišljenje?
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2011., 23:25   #102
skybyte
Registered User
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: st
Postovi: 53
ne znam uopce, ali slazem se sa svime sta je Petar_M napisao
mozda je neki defekt, a mozda je stvar led osvjetljenja ili ag sloja

ima li neki pouzdani servis da posaljem na diagnostiku, jeftinije ce me izaci nego placanje okulistu kad mi oci crknu
skybyte je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2011., 00:24   #103
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
neznam...koga god znam da ga je uzeo jako je zadovoljan....
evo jedan dosta fer review:
http://www.flatpanelshd.com/review.p...&id=1312883832
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2011., 00:53   #104
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
IMHO, 50 cd/m2 je sasvim dovoljno niska svjetlina i za potpuni mrak, a kamoli imalo osvjetljeniju prostoriju. Puno monitora ne ide ni blizu tako nisko. Meni je osobno ovo odmor za oči nakon karakterističnog PVA fake 3d efekta.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2011., 16:37   #105
skybyte
Registered User
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: st
Postovi: 53
meni brightness nije uopce bitan, sve jedno koji brightness stavim imam dojam kao da gledam u halogenku samo sa manjim brightnesom, moze se koristit za slike i filmove ali nije ugodno za oci prilikom citanja teksta
trenutno drzim oko 30% brightness i kontrast, nekazem da su svi primjerci takvi, mozda meni oci ne valjaju

Zadnje izmijenjeno od: skybyte. 08.10.2011. u 16:46.
skybyte je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2011., 18:25   #106
dadosbcro
Premium
Moj komp
 
dadosbcro's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: SB
Postovi: 620
u dilemi sam koji monitor kupiti pa mi je oko zapelo za ova dva monitora sa IPS matricom, Dell U2412M te U2312HM... e sada me zanima da li postoji neka veca razlika u prikazu slike izmedju ova dva navedena modela ili je razlika samo u dijagonali, nesto vecoj rezoluciji i omjeru 16:10 koji je na strani 24 incnog modela?...da li se isplati dati +500kn za U2412M ili uzeti 23 incni model?

uglavnom monitor bih koristio za surfanje, pokoji film te gaming
dadosbcro je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2011., 18:50   #107
Petar_M
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Brisel
Postovi: 44
Citiraj:
Autor ChP3 Pregled postova
Smetaju te prevelika sjajnoća čak i na nuli?
Da li si ti siguran da tvoj model monitora ispravan?
Znam bulljiti satima u ovaj monitor i čitati tekstove a da ne osječam umor u očima. Nije mi jasno ....
Tu sam noć radio pri izrazito prigušenom svjetlu i uz vidno treperenje slike, pa sam možda upravo to treperenje/bljeskanje interpretirao kao višak sjajnoće. Za gledanje filmova u mraku mi se ova svjetloća učinila adekvatnom. Uostalom ako je stvarno riječ o 50 cd/m2, onda u pogledu minimalne svjetloće bijele zaista spada u višu kategoriju iako je i ta vrijednost visoka za rad u potpunom mraku.

Treperenje me slike ovog monitora podsjeća na CRT postavljen na osvježenje od 75Hz, s tim da je ovdje više riječ o valovitom i nepravilnom efektu. Loša stvar je šta ovu pojavu primjećujem čak i kad svjetloću podignem na 80% iako test olovkom pritom potvrđuje da se pozadinsko osvjetljenje osvježava na dovoljno visokoj frekvenciji. Možda je posrijedi posljedica vremenskog ditheringa FRC.

Dnevno provedem 7-8 sati pred Eizo monitorom sa A-MVA matricom i besprijekornim AG premazom, bez bitnog umora u očima, dok za ovim monitorom vikendom uspijem izdržati svega sat vremena prije no što poželim učiniti podužu pauzu. Mislim da me upravo to treperenje i neujednačenost osvjetljenja površine ekrana najviše dotuču.
Petar_M je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2011., 18:54   #108
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor dadosbcro Pregled postova
u dilemi sam koji monitor kupiti pa mi je oko zapelo za ova dva monitora sa IPS matricom, Dell U2412M te U2312HM... e sada me zanima da li postoji neka veca razlika u prikazu slike izmedju ova dva navedena modela ili je razlika samo u dijagonali, nesto vecoj rezoluciji i omjeru 16:10 koji je na strani 24 incnog modela?...da li se isplati dati +500kn za U2412M ili uzeti 23 incni model?

uglavnom monitor bih koristio za surfanje, pokoji film te gaming
U2412M ima nešto bolji kontrast i svjetlina mu ide dosta niže. Po meni se apsolutno isplati 500kn više za U2412M jer je razlika u veličini/prostoru veća nego bi se očekivalo:

Rista je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2011., 19:01   #109
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor Petar_M Pregled postova
Treperenje me slike ovog monitora podsjeća na CRT postavljen na osvježenje od 75Hz
Osjetljivost na LED osvjetljenje je dosta individualna onda. Ja nisam mogao raditi na CRT monitorima ispod 85Hz a na ovom Dell-u bez problema satima mogu buljiti bez ikakvog umora. Meni su baš cPVA paneli poput onoga u Eizo EV2333W najviše zamorni za oči, zbog gamma shifta, čak više nego ikakav TN.

Kakve probleme sa neujednačenosti osvjetljenja tvoj primjerak ima? Moj je malo svjetliji na donjem dijelu ekrana, srećom se uopće ne primjeti u svakodnevnom radu.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2011., 20:46   #110
skybyte
Registered User
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: st
Postovi: 53
meni je backlight ok
ali imam problema sa nekakvom refleksijom ili kako da to nazovem
bijela slova na crnoj pozadini ostavljaju trag, recimo bijela slova od menija ako je ispod crna pozadina stvaraju kao nekakvu refleksiju narocito ako je svjelo upaljeno
skybyte je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2011., 21:07   #111
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor skybyte Pregled postova
meni je backlight ok
ali imam problema sa nekakvom refleksijom ili kako da to nazovem
bijela slova na crnoj pozadini ostavljaju trag, recimo bijela slova od menija ako je ispod crna pozadina stvaraju kao nekakvu refleksiju narocito ako je svjelo upaljeno
Pretpostavljam da je to nemoguće uhvatiti na slici? Inače bi mi odmah prva stvar pala na pamet AG sloj, jer jedan mali dio ljudi je iznimno osjetljiv na AG svih LG IPS panela. Ali eto kažeš da je ZR24w OK pa onda vjerojatno nije to.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2011., 21:41   #112
skybyte
Registered User
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: st
Postovi: 53
pokusao sam slikat, ali ne ide,
hp-a koristim u drukcijem ambijentu ali ne vjerujem da je to u pitanju
na ovom monitoru mi bjela slova izgledaju kao da imaju neki halo okolo, kao da gledam u diodu
ovo sa treperenjem i usporedivanjem sa crt-om nema veze, imam jedan crt odmah sa strane
mislim da je pravi problem refleksija, vjerojatno je to samo moj primjerak

Zadnje izmijenjeno od: skybyte. 08.10.2011. u 21:49.
skybyte je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2011., 22:56   #113
dadosbcro
Premium
Moj komp
 
dadosbcro's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: SB
Postovi: 620
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
U2412M ima nešto bolji kontrast i svjetlina mu ide dosta niže. Po meni se apsolutno isplati 500kn više za U2412M jer je razlika u veličini/prostoru veća nego bi se očekivalo:


hmmm, ovako usporedjujuci sa slike U2412 izgleda dosta veci...razmisliti cu jos malo preko vikenda pa cu se odluciti za jedan od ta dva

btw.hvala na pomoci!
dadosbcro je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2011., 11:31   #114
tommy5
Registered User
 
tommy5's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 7
brightness na 35, color mode standard, ne koristim icc profil, zasada su mi to ok postavke,
jedino što mogu primjetiti je nedostatak dubine kod crne, ali to je koliko znam boljka (e)IPS matrice
oči mi se još uvijek privikavaju... a možda i starim
tommy5 je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2011., 11:41   #115
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,410
Dubina crne je boljka svih IPS-ova. Posebice kad imaš recimo IPS i VA panel jedan do drugog.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2011., 14:06   #116
ubik
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: here
Postovi: 20
jel imaju ti vasi problemi mozda veze sa ovim?

http://hardforum.com/showpost.php?p=...postcount=1305

thread

http://hardforum.com/showthread.php?p=1037826612

Sto se tice bijelih slova na crnoj pozadini, znam da je miscrosoft nesto sjebao sa cleartype, tako da na nekim sedmicama u firefoxu bijela slova na crnom imaju taj glow oko slova...

http://support.mozilla.com/en-US/questions/796596


uglavnom, ono sto vi primjecujete kao zamor ociju kod citanja, bio bi ok info da netko usporedi to, ne sa eizom, nego sa nekim srednjim tn monitorom, jer neki ljudi razmisljaju upravo o tom upgrade-u

hvala
ubik je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2011., 14:36   #117
skybyte
Registered User
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: st
Postovi: 53
neradi se o fontovima, fontovi u meniju od monitora nemaju sigurno cleartype
nego se radi o tome da se defekt ne primjeti niti malo kad se gleda u wallpaper, sve izgleda odlicno,
nego kad se gleda u svjetla slova vidi se regleksija kao kad se gleda u diodu u mraku pa vidis odsjaj okolo, takoder je slika nekako mutna, valjda zbog istog razloga
glow i backlight su ujednaceni, sa tim nema problema u ovom primjerku
vracam ga sutra, sad mi je ocito da se radi o defektu, nisam htio reklamirati ranije bez opisa defekta, sad mogu

Zadnje izmijenjeno od: skybyte. 09.10.2011. u 14:44.
skybyte je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2011., 15:30   #118
ubik
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: here
Postovi: 20
Citiraj:
Autor skybyte Pregled postova
glow i backlight su ujednaceni, sa tim nema problema u ovom primjerku
vracam ga sutra, sad mi je ocito da se radi o defektu, nisam htio reklamirati ranije bez opisa defekta, sad mogu
ajde onda javi sto je bilo
ubik je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2011., 10:33   #119
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
ne zaboravite da nove revizije donose popravke nekih od problema koje se javljaju sa monitorima...tako da i to treba gledati..nikad odmah trčat po prvi batch...ehhh

koje revizije imate?...možda A02?
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2011., 17:54   #120
skybyte
Registered User
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: st
Postovi: 53
A00, a moze se i pogorsat sa novim revizijama
skybyte je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na