Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.06.2010., 20:59   #121
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
http://translate.google.com/translat...&sl=auto&tl=en

Kolko vidim baš i nije pobral dobre ocjene..Samo zadovoljavajuće tj. Overall Rating: Satisfactory D
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2010., 02:04   #122
jonyb
Registered User
Moj komp
 
jonyb's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: zg
Postovi: 887
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
http://translate.google.com/translat...&sl=auto&tl=en

Kolko vidim baš i nije pobral dobre ocjene..Samo zadovoljavajuće tj. Overall Rating: Satisfactory D
čist logično da nemože monitor od 1800kn dobiti najbolje ocjene, ali za tu lovu nema bolje definitivno.

nakon skoro 6mj proklete Saumsung TN zujalice, ovo je milina za oči
jedino što ima dosta "škarta" kod ovog modela i treba paziti (isprobati) monitor kad se kupuje, da ne popljugaš žute rubove, banding, bad pixele, neravnomjerno osvjetljenje, neuniformnost boja, da ne zamjeram LGu previše, ova lutrija se događa i svemočnom Dellu i hvaljenom HPu kojeg sam dva tri puta mjenjao da ulovim normalan monitor...

svi vi koji se palite na odaziv u piko sekundama, fancy kučište od monitora, natpis zamzung i slično, plave žblj ledice power buttona, preskočite ovaj monitor, onima kojima je bitna slika znat će odabrati

PS jedino što me smeta kod ovog monitora je da nema full HD rezolucija i 24 inča dijagonalu za 1800kn
jonyb je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.06.2010., 11:21   #123
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
A gle od problema kaj si navel, teško da se to izbjegne, uvijek bu bilo nekaj, recimo kod mene je žućkasti rub i backlight bleeding.A imal sam prije dvije godine Dell 2007 wfp imal isti problem, backlight bleeding.Tak da je teško nać LCD bez mane, možda sam ja previše očekival od ovog modela kaj je suludo;a opet za tu lovu nema boljeg, naravno da usporedba sa TN-encem je smiješna.
EDIT:Stavil drugi wallpaper i kad ono, banana, našel jednog "mrtvaca" dimenzije pola mm, uglavnom jedva vidljivo golim oko..zapravo i ne kuži se na crnoj podlozi ak ne upregnem oči, ovo je bilo čist slučajno da sam ga našel.Jel postoji kakav lijek za to?

Zadnje izmijenjeno od: zvonac. 20.06.2010. u 11:45.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2010., 13:09   #124
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Jel postoji kakav lijek za to?
Probaj sa Dead Pixel tester, mozda pomogne da ga odglavis ako nije skroz umro.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2010., 13:37   #125
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Mislim da nije dead pixel, neg da je zaglavljen...u tijeku je popravak, pa bumo vidli kaj bu ispalo..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2010., 16:12   #126
summus
Premium
 
summus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: U kućici na stablu
Postovi: 261
Nije mi jasno zašto ovaj monitor toliko hvalite, i kakvo je to drastično poboljšanje u odnosu na TN matricu, mislim što se konkretno "bolje" dobije, dok igram igre, gledam filmove? Po čemu je npr. ovo toliko slabiji monitir, ista diagonala, Troši manje struje, veći kontrast....

Ako mi netko može objasniti što je to tako dobro na monitoru za koji se prema ovim postovima trebaš pošteno ishebati samo da ga kalibriraš....Evo neka mi netko objasni u usporedbi sa ovim modelom, oba imaju odaziv od 5 ms a za ljudsko oko je isto 5 ili 15 kad ispod 20 ms uopće ne registrira...jednostavno što je tu toliko bolje' I da ne ispadne da imam nešto protiv ovog monitora, na stranu sa tim što mi je ružan ko' lopov u usporedbi sa ovim na koji sam stavio link, samo me zanima pa ako netko može objasniti, čak sam ga i naručio iz znatiželje danas u HG spotu (1899 Kn) i dobit ću ga za dva dana...Nisam pitao da li se sa njim dobije DVI kabel, pa mi i na to pitanje možete odgovoriti Vi koji ste ga kupili...
summus je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2010., 23:51   #127
raliSHA
Premium
Moj komp
 
raliSHA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 970
čini mi se da ćeš onda vidjeti razliku za 2 dana stavi lijepo neku fotografiju kvalitetnu recimo neke osobe u krupnom planu na njega i tn-ca i pogledaj malo boje najprije izravno a zatim i pod kutevima, posebno gore-dole pa onda komentiraj nakon toga možeš otići i ovamo: http://www.lagom.nl/lcd-test/ pa pogledati razlike u testovima u odnosu na tn-ca
raliSHA je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2010., 00:05   #128
Z-man
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Moj komp
 
Z-man's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Bjelovar - Zagreb
Postovi: 1,079
Citiraj:
Autor summus Pregled postova
Nije mi jasno zašto ovaj monitor toliko hvalite, i kakvo je to drastično poboljšanje u odnosu na TN matricu, mislim što se konkretno "bolje" dobije, dok igram igre, gledam filmove? Po čemu je npr. ovo toliko slabiji monitir, ista diagonala, Troši manje struje, veći kontrast....

Ako mi netko može objasniti što je to tako dobro na monitoru za koji se prema ovim postovima trebaš pošteno ishebati samo da ga kalibriraš....Evo neka mi netko objasni u usporedbi sa ovim modelom, oba imaju odaziv od 5 ms a za ljudsko oko je isto 5 ili 15 kad ispod 20 ms uopće ne registrira...jednostavno što je tu toliko bolje' I da ne ispadne da imam nešto protiv ovog monitora, na stranu sa tim što mi je ružan ko' lopov u usporedbi sa ovim na koji sam stavio link, samo me zanima pa ako netko može objasniti, čak sam ga i naručio iz znatiželje danas u HG spotu (1899 Kn) i dobit ću ga za dva dana...Nisam pitao da li se sa njim dobije DVI kabel, pa mi i na to pitanje možete odgovoriti Vi koji ste ga kupili...
Ips matrica je nešto sporija (kod novih monitora - neuočljivo) ali zato nudi puno kvalitetniji prikaz slike, boje su izraženije i ima više nijansi, prikaz je iz svih kuteva gotovo jednak dok je kod tn matrica sve ovo obrnuto
__________________
««-´`-´`·..·´`-´`-»»
Z-man je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2010., 00:47   #129
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor summus Pregled postova
Nije mi jasno zašto ovaj monitor toliko hvalite, i kakvo je to drastično poboljšanje u odnosu na TN matricu, mislim što se konkretno "bolje" dobije, dok igram igre, gledam filmove? Po čemu je npr. ovo toliko slabiji monitir, ista diagonala, Troši manje struje, veći kontrast....

Ako mi netko može objasniti što je to tako dobro na monitoru za koji se prema ovim postovima trebaš pošteno ishebati samo da ga kalibriraš....Evo neka mi netko objasni u usporedbi sa ovim modelom, oba imaju odaziv od 5 ms a za ljudsko oko je isto 5 ili 15 kad ispod 20 ms uopće ne registrira...jednostavno što je tu toliko bolje' I da ne ispadne da imam nešto protiv ovog monitora, na stranu sa tim što mi je ružan ko' lopov u usporedbi sa ovim na koji sam stavio link, samo me zanima pa ako netko može objasniti, čak sam ga i naručio iz znatiželje danas u HG spotu (1899 Kn) i dobit ću ga za dva dana...Nisam pitao da li se sa njim dobije DVI kabel, pa mi i na to pitanje možete odgovoriti Vi koji ste ga kupili...
Ukratko, bolja slika, bolji prikaz iz svih kuteva gledanja, jednostavno, bolji je...I da, dobije se uz monitor DVI kabel.Usporedba između njega i onog TN-ca je malo ajmo reć smiješna, za tu lovu taj LG je Bog i batina u tom cijenovnom rangu..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2010., 20:58   #130
summus
Premium
 
summus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: U kućici na stablu
Postovi: 261
Dobro vidljivi kut mi nije toliko bitan jer uglavnom sjedim ravno ispred monitora, ali znači puno više nijansi boja i kvalitetniji prikaz boja općenito....eto sutra bi trebao stići pa kad ga isporobam napisat ću i ja dojmove....hvala na odgovorima.

@zvonac
Hvala na infu o kablu, baš sam se pitao hoću li sad i to morati naručivati (u prijevodu hoćuli čekati još koji dan)
summus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.06.2010., 21:30   #131
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,882
Citiraj:
Autor summus Pregled postova
Nije mi jasno zašto ovaj monitor toliko hvalite, i kakvo je to drastično poboljšanje u odnosu na TN matricu, mislim što se konkretno "bolje" dobije, dok igram igre, gledam filmove? Po čemu je npr. ovo toliko slabiji monitir, ista diagonala, Troši manje struje, veći kontrast....

Ako mi netko može objasniti što je to tako dobro na monitoru za koji se prema ovim postovima trebaš pošteno ishebati samo da ga kalibriraš....Evo neka mi netko objasni u usporedbi sa ovim modelom, oba imaju odaziv od 5 ms a za ljudsko oko je isto 5 ili 15 kad ispod 20 ms uopće ne registrira...jednostavno što je tu toliko bolje' I da ne ispadne da imam nešto protiv ovog monitora, na stranu sa tim što mi je ružan ko' lopov u usporedbi sa ovim na koji sam stavio link, samo me zanima pa ako netko može objasniti, čak sam ga i naručio iz znatiželje danas u HG spotu (1899 Kn) i dobit ću ga za dva dana...Nisam pitao da li se sa njim dobije DVI kabel, pa mi i na to pitanje možete odgovoriti Vi koji ste ga kupili...

http://www.youtube.com/watch?v=I-Bpciih5iI ili još bolje (kraći je) http://www.youtube.com/watch?v=3SjS6...eature=related

ovdje se vidi usporedba sa TN panelima, doduše radi se o dellu ali matrica je ista..
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2010., 17:52   #132
zbuzanic
fx
Moj komp
 
zbuzanic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 225
Zanima me par stvari, gledao sam hrpu monitora, ali ne kužim kako ovaj ima HDMI, a nema 1920x1080 rezoluciju. U kojoj rezoluciji onda vrti HD materijal? Jel mi može netko odgonetnuti tu misteriju? Ili radi u 1680x1080? Također, kako izgleda neki FPS, tj. ghosting, na laptopu mi je recimo igranje OK, a sad ne bih htio da se primjeti ghosting jer dosta često igram FPS. Također, da čujem komentare o monitoru ponosnih vlasnika koji ga već imaju barem dva tri mjeseca.
zbuzanic je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2010., 10:17   #133
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Kakve to veze ima? HDMI je vrsta audio-videoizlaza.
Taj monitor prikazat će HD materijal u onoj rezoluciji koju mu diktira panel tj u ovom slučaju to je 1680x1050.

btw ovdje u temi imaš par linova na testove kao i dojmove vlasnika pa baci oko i na njih. Ghosting na današnjim panelima više nije toliko izražen da bi te to trebalo brinuti.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1



Zadnje izmijenjeno od: Wolverine. 22.08.2010. u 10:58.
Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2010., 23:21   #134
zbuzanic
fx
Moj komp
 
zbuzanic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 225
Ma ok, jednostavno gledam već duže vrijeme monitore i ovo je prvi koji nema 1920 rezu a ima HDMI pa me začudilo. Nebitno, upravo tipkam sa njega i prezadovoljan sam. Ove sitnice sa žutom crtom ne da su neprimjetne, nego me smetalo cijelih 5 minuta, a nakon malo surfanja i igranja... ne doživljavam to Slika je izvrsna, 0 bad pixela. Za 1700kn (ADM) odlična kupovina. Topla preporuka ako gledate samo HD filmove poput mene
zbuzanic je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2010., 10:17   #135
tomekk82
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: ZG+20
Postovi: 40
Ekipa ajd ak ima koja dobra dusa kod koje bi mogo uzivo vidjeti ovaj monitor nek mi se javi na PM. ZG i bliza okolica...

Poz
tomekk82 je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2010., 18:53   #136
hrvoje_marin
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
Problem sa žutim rubom (gore/dolje) je možda povezan za "trbuhom" koji dobije plastični okvir/kučište monitora.

Baš se mislim otići i reklamirati, jer ništa slično nemaju ni
najjeftinji monitori.


Hrvoje
hrvoje_marin je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2010., 19:01   #137
zbuzanic
fx
Moj komp
 
zbuzanic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 225
Taj žuti trbuh sam primjetio samo zato jer sam piljio u monitor i mijenjao boje i onda sam to onako jedva jedvice skužio i to samo zato jer su to mnogi spomenuli kao neoprostivu stvar, ali iskreno, monitor je predobar i uskoro kupujem još jedan takav jer može parirati bez problema i mnogo skupljim monitorima. Posebno me veseli što se može ugasiti iritirajuće crveno svjetlo

Tko želi doći u Pojatno pokraj Zaprešića mogu mu ga pokazat uživo prije kupnje
zbuzanic je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2010., 19:38   #138
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Neznam kaj se može očekivat za te novce.Al, samo znam da je monitor za tu lovu pun pogodak, a da ne govorim još i da IPS matrica..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2011., 15:42   #139
morernil
Registered User
Moj komp
 
morernil's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dalmatia
Postovi: 26
Dizem ovu temu iz mrtvih, ali me zanima da li se ikome "grije" sami ekran tokom rada?
npr. meni je ekran prilicno vruc(nije da se opeces ali blizu) , dok je kuciste samo toplo na vrhu..
Nisam primjecivao ovo prije ,imam taj monitor vec vise od 7 mjeseci
morernil je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2011., 16:12   #140
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Smanji "Brightness"...
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2011., 16:30   #141
morernil
Registered User
Moj komp
 
morernil's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dalmatia
Postovi: 26
Brightness je na 10 i sad se manje grije , ali je svejedno prilicno vruc..
Kakva iskustva imaju drugi korisnici ovog monitora?
morernil je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2011., 23:30   #142
hrvoje_marin
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
Citiraj:
Autor morernil Pregled postova
Brightness je na 10 i sad se manje grije , ali je svejedno prilicno vruc..
Kakva iskustva imaju drugi korisnici ovog monitora?
ništa posebno topli tj. manje od rešetkaste pozadine.

32 C vodoravni gornji dio na sredini

36 C vrh panela

31 C dno

ambient 24

120 cd




Hrvoje

Zadnje izmijenjeno od: hrvoje_marin. 11.06.2011. u 08:13.
hrvoje_marin je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2011., 16:14   #143
morernil
Registered User
Moj komp
 
morernil's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dalmatia
Postovi: 26
Vrh ekrana - 37.6 C
Sredina ekrana - 38 C
Donji dio - 34.6 C

Temperatura sobe 27 C

Sve mjereno na vodoravnoj sredini(mjereno toplomjerom)
morernil je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na