Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 09.03.2008., 21:31   #61
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
To sto rak kaze je najgora moguca solucija no u najmanje slucajeva. Tebi ce u najvise slucajeva radit preko jednom USB kabla i to bez problema, a kad ces morat spojit 2 onda ces ih spojit na kuciste odostraga i sve ce radit.

Ja sam provjereno svoj fujitsu spojio kod frenda na prednji USB i disk se normalno pokrenuo i bio normalno prepoznat od strane win, a na vise kompova spajao na zadnji USB s 2 kabla i nikad problema.

Nemoj biti sad paranoik, slozi to na vrpu i koristi.
Rain Man je offline  
Staro 09.03.2008., 22:02   #62
dj_dannijel
love is back
Moj komp
 
dj_dannijel's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 270
Citiraj:
Autor Rain Man Pregled postova
To sto rak kaze je najgora moguca solucija no u najmanje slucajeva. Tebi ce u najvise slucajeva radit preko jednom USB kabla i to bez problema, a kad ces morat spojit 2 onda ces ih spojit na kuciste odostraga i sve ce radit.

Ja sam provjereno svoj fujitsu spojio kod frenda na prednji USB i disk se normalno pokrenuo i bio normalno prepoznat od strane win, a na vise kompova spajao na zadnji USB s 2 kabla i nikad problema.

Nemoj biti sad paranoik, slozi to na vrpu i koristi.
a znam
al prepo sam se....



ja ču to koristit, kod svakog ču štekat na zadnje,
e i da, recite jel starije matične možda imaju više šanse da budu skurene s tim?
NPR. ako naiđem na neki stariji komp......
jeli jako rizično spajat se na njega
dj_dannijel je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.03.2008., 22:20   #63
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Ja sam svoj spajao na P3 i staru 440BX master plocu s 2 USB 1.1 porta i nikakvog problema.
Rain Man je offline  
Staro 10.03.2008., 08:25   #64
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,314
Spajao 2,5" 80Gb Samsung na prastaru ECS P6VAP-A+ na kojoj je P3 733. Radi bez problema i bez drugog kabela.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 10.03.2008., 11:10   #65
dj_dannijel
love is back
Moj komp
 
dj_dannijel's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 270
http://www.hgspot.hr/opis.aspx?ID=033111

EE
Pošto sam sad faca s prijenosnim hdd-om jedan frend kupio isto icy box ib-250stu.....

Sad ga zanima ovaj hard gore....
Jel ok taj hard?
Ima neko točan tip, (ako ga je kupio da pročita)
Da sazna više o njemu........

Hvala
dj_dannijel je offline  
Staro 10.03.2008., 11:29   #66
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Dobar je taj fujitsu, no nisu ga radili s manjom potrosnjom u vidu. Trebat ce mu 2 kabla, al to ce sigurno znat tek kad procita podatke na disku.
Rain Man je offline  
Staro 10.03.2008., 11:37   #67
dj_dannijel
love is back
Moj komp
 
dj_dannijel's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 270
Citiraj:
Autor Rain Man Pregled postova
al to ce sigurno znat tek kad procita podatke na disku.
Imaš možda kakav savjet za njega?
Do 200gb
nemora više
dj_dannijel je offline  
Staro 10.03.2008., 11:51   #68
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Bolje je kad se novci spomenu. Koji mu je tu limit? Inace nemam nekakav poseben savjet. Nase trgovine "sakrivaju" podatke za diskove koje prodaju, a i sami proizvodaci nekad ne navode taj podatak. Najbolje uzet onaj disk s kojeg sam mozes procitat koji je model i koliko struje trazi, ili opet onaj koji je u tvom cjenovnom rangu.

Ja da uzimam disk uzeo bi vjerujem opet taj fujitsu.
Rain Man je offline  
Staro 10.03.2008., 12:19   #69
dj_dannijel
love is back
Moj komp
 
dj_dannijel's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 270
Citiraj:
Autor Rain Man Pregled postova
Bolje je kad se novci spomenu. Koji mu je tu limit? Inace nemam nekakav poseben savjet. Nase trgovine "sakrivaju" podatke za diskove koje prodaju, a i sami proizvodaci nekad ne navode taj podatak. Najbolje uzet onaj disk s kojeg sam mozes procitat koji je model i koliko struje trazi, ili opet onaj koji je u tvom cjenovnom rangu.

Ja da uzimam disk uzeo bi vjerujem opet taj fujitsu.

ajd da remoduliram pitanje..

On ima 600 kn, želi da je omjer kvalitete i kapaciteta solidan, nemora bit odličan, disk če bit korišten prvenstveno samo za stavljane nekih podataka na njega, (filmovi, glazba, eventualno koji ISO igre,)

sad ako misliš da če ovaj bit šrot, predloži neki hard za 600 kn ali da ima npr 120 gb, kužiš?
dj_dannijel je offline  
Staro 10.03.2008., 13:46   #70
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Nece sigurno biti shrot. Vidim da veliki diskovi imaju po 2 ploce sto automatski dovodi do povecane potrosnje. Jos nisam cuo da se netko hvalio s 200GB diskom da mu radi preko jednog USB-a, no osim toga da ce trebat 2 kabla (kao vjerujem i ostali modeli drugih proizvodaca), nemoze pogrijesit s tim fujitsu.
Rain Man je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.03.2008., 19:27   #71
dj_dannijel
love is back
Moj komp
 
dj_dannijel's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 270
a matičnu može skurit s njim? lol
dj_dannijel je offline  
Staro 10.03.2008., 19:51   #72
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Spajao 2,5" 80Gb Samsung na prastaru ECS P6VAP-A+ na kojoj je P3 733. Radi bez problema i bez drugog kabela.
Citiraj:
Autor Rain Man Pregled postova
Ja sam svoj spajao na P3 i staru 440BX master plocu s 2 USB 1.1 porta i nikakvog problema.
I ja sam na dosta stariji i noviji konfa spaja 2.5" HDD i nikad problema.
I nikad s jednim kabelom nisam skurio MBO, a HDDovi su noviji i stariji, također ih i laptop vuče.
Baja 001 je offline  
Staro 10.03.2008., 19:56   #73
dj_dannijel
love is back
Moj komp
 
dj_dannijel's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 270
Ah...

Prepali me bez razloga, danas i jučer obavil transakcija ko u prići i nit jedan komp se nije dimil, Sretno mi i dalje.......
dj_dannijel je offline  
Staro 10.03.2008., 20:17   #74
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor dj_dannijel Pregled postova
Ah...

Prepali me bez razloga, danas i jučer obavil transakcija ko u prići i nit jedan komp se nije dimil, Sretno mi i dalje.......
Ma glavno da si zadovoljan, nego mogao si bacit Everstov test za HDD pa da vidim kakvi su rezultati.
Baja 001 je offline  
Staro 10.03.2008., 20:43   #75
dj_dannijel
love is back
Moj komp
 
dj_dannijel's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 270
Planiral sam ljudi.... sorryte, kod bratiča mi je, dobim ga drugi tjedan, onda nabacim test,

E i da.......
Hvala svim koji su mi pomogli, posebice Rain Man.......
Hvala ljudi

Čim testam bacim reasult gore
dj_dannijel je offline  
Staro 10.03.2008., 20:54   #76
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Evo, vidis da treba isprobat prije nego zakljucis da ne valja (mislim na pregaranja i slicne lose stvari). Ja sam trenutno bez prijenosnog HDD al cu ubrzo uzet neko kuciste i mislim bas onaj fujitsu od 200GB za koji si dao link. Kad prenosim podatke, prenosim ih dosta za sto mi nije flash memorije dovoljna, pa tu onda s dosta vecim kapacitetom dolaze 2.5" diskovi do izrazaja.
Rain Man je offline  
Staro 10.03.2008., 20:58   #77
dj_dannijel
love is back
Moj komp
 
dj_dannijel's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 270
a da, ono stick od 4 gige, ajme, nabavi frend filmove a ono 7 put od njega do sebe,

E, reci kak da prek Everesta napravim test?
Nemogu skužit, a htio bih testirat svoj HDD, nutarnji...
dj_dannijel je offline  
Staro 10.03.2008., 21:04   #78
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
U everestu imas u tools / disk benchmark. Ili jos bolje, skini besplatan HD Tach i u njemu odvrti testove.
Rain Man je offline  
Staro 14.03.2008., 22:03   #79
dj_dannijel
love is back
Moj komp
 
dj_dannijel's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 270
eto ljudi,

Prodal hard(onaj kaj je radil na 1usb) ne pitajte zakaj, al dobil sam više nego sam dao, LOL, počelo nekaj škripat, pa reko, ajd da ga uvalim nekome,
HAHA

E sad, sutra kupujem onog FUJITSUA od 200GB za 559kn u HG spotu s 60 mjeseci garancije,

5400 o/min, 8MB cache, neče bit nikakvih problema? mislim kompatibilni su ne?
Reko ovaj u hg-u da nema brige....

Pozdrav.......
Kad sklopim to e onda ide full review od mene tu ispod, od testa, do slika, obečajem,

e i da, našo sam u gradu jedno fenomenalno rješenje problema viška kablova,,,,

haha

Etui koji se dobi s kučištem prodaš, savršeno u njega ide nintendo ds lite, i kupiš neku torbicu(ja našo u jednom dučanu za 59,00kn)s dva pretinca, za digitalni fotić, nije niš veče od etuia, samo kaj je malo deblje, stane i HDD, i kablovi,.... Jedino si morate dat malo truda i obić te dučane s torbicama i opremom, ima i ve-mil dobar izbor, i kladim se da če svatko nać nekaj za sebe,

Tolko od mene,
Za sada
dj_dannijel je offline  
Staro 18.03.2008., 22:00   #80
Ivanozo
Destroy all nod-32
Moj komp
 
Ivanozo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 392
Evo da ne otvaram temu:

Želim isto ovako kupiti hdd uradi sam. I treba mi 160 gb a može i 120 za oko 500 kn uključujući i case.

Zanima jeli ovo dobro:

HDD: http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?sifra=20574
Case: http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?sifra=9427

To kupujem ako ne preporučite nešto drugo. I glavno mi je znati hoće li se hdd moći "ugurat" u to?
Ivanozo je offline  
Staro 18.03.2008., 22:06   #81
dj_dannijel
love is back
Moj komp
 
dj_dannijel's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 270
Mislim da neče ić

Jer hard je sATA, a kučište IDE, al ako griješim nek me neko ispravi,

Taj HDD ti ide u ovaj case:
http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prika...=0&Sifra=21069
dj_dannijel je offline  
Staro 18.03.2008., 22:08   #82
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,392
Ima li tko informaciju koji sve 2.5" diskovi s jednom pločom većom od 80 GB postoje kod nas? U HGspotu ima ovaj disk, ali ne znam je li to baš ovaj model ili neki drugi. Bojim se uzeti neki s dvije ploče i još na 5400 rpm pa da onda moram spajati i vući sa sobom dva kabela...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline  
Staro 18.03.2008., 22:22   #83
Ivanozo
Destroy all nod-32
Moj komp
 
Ivanozo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 392
A jbg ograničenje mi je oko 500 kn ima li što slično...
A daj hebo ih case hrpa aluminija pa 300 kn lopovi...
Ivanozo je offline  
Staro 18.03.2008., 22:26   #84
dj_dannijel
love is back
Moj komp
 
dj_dannijel's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 270
e peapole i ja imam jedan TYNy problem

Naime kupio, skopčao, i sve onaj novi hdd u onaj novi Case,

2,5"

I uštekam, zavrti se on, piše dole, novi hardware instaliran i spreman za korištenje, hm, sad ja vas pitam, kak da ga ja najdem, nema tog harda nigdje, nikakve ikone od njega, nit niš, piše da ga formatiram, a di da ga formatiram kad ga nemogu nać?

Alooo molim pomoć, Rain Man od tebe pogotovo
dj_dannijel je offline  
Staro 18.03.2008., 22:29   #85
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,392
Desni klik na My Computer > Manage > Disk Management, tu napraviš particije i formatiraš...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline  
Staro 18.03.2008., 22:30   #86
dj_dannijel
love is back
Moj komp
 
dj_dannijel's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 270
hvala
dj_dannijel je offline  
Staro 18.03.2008., 22:41   #87
Ivanozo
Destroy all nod-32
Moj komp
 
Ivanozo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 392
Dajte ljudi što preporučate do 550 kn
Ivanozo je offline  
Staro 19.03.2008., 01:39   #88
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Imas dvije mogucnosti. Ili naci disk s jednom plocom za koji si skoro pa siguran da ce radit s jednim USB kablom ili uzet nesto poput preporucenog fujitsu od 200GB za 560kn u HG-a.

U prvom slucaju moras nac koji modeli kojih serija se prodaju po nasim trgovinama sto je dosta tesko jer rijetki trgovci pisu model ili serijski broj diska kojeg prodaju. Nakon sto bi saznao seriju lako je utvrdit koje velicine dolaze s jednom plocom jer uglavnom taj info imas na proizvodacevim stranicama (mislim da su sad na 160GB po ploci). A jedna ploca bi ti dala vise nade da neces morat teglit 2 kabla.

Druga solucija je ne obazirat se na ogranicenje od 500 miliampera koje uvjetuje USB i uzet sto vec i jeftiniji disk poput spomenutog fujitsu koji sigurno trosi oko 1.0A (i treba struje s 2 USBa). 2 kabla ili Y kabel su ti obavezni dodatak uz takav disk. A treba i pazit na to da disk nema 3 ploce (znalo se desit kod fujitsu) sto automatski znaci da je disk deblji od 9.5mm i mozda nece stat u vanjska kucista za 2.5" HDD.

Meni osobno je bitnija velicina diska nego cinjenica da trebam 2 kabla s njime nosit, no svatko odlucije sto mu vise odgovara.

Ja sam inace domy pokusao istrazit sto se kod nas nudi od novijih serija no to je sizifov posao jer trgovci uglavnom iste velicine raznih serija prodaju pod isti disk. Preostaje ti da negdje nadjes 120GB single platter 2.5" HDD ili 160GB s jednom plocom ili kupis nesto s 2 ploce sto ti je najjednostavnije.

edit: Ne vjerujem da je to ta toshiba jer recimo u HG-a jos na veliko prodaju stare momentuse iako sad friska serija ima onaj 120GB s jednom plocom. No njega nigdje za nac. A 160 GB imaju na veliko od starih serija, a i njih treba prodat. Ako potvrdis da je single platter onda je to dobar izbor.

@ dannijel, kako ti se cini disk? Ja ga bas pikiram, taman je velicina i cijena za moj ukus.

Zadnje izmijenjeno od: Rain Man. 19.03.2008. u 01:52.
Rain Man je offline  
Staro 19.03.2008., 10:07   #89
Ivanozo
Destroy all nod-32
Moj komp
 
Ivanozo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 392
A, neznam sad što ću uzeti, zbunio si me malo s tim pločama, mislim shvaćam ja to ali mi je sad među ostalim briga i to. Mislim da ću uzeti u hg-a ima 450 kn 120 gb 2 ipo inčni. To mi se čini najisplativije riješenje a i ne moram brinuti u koju kučište upada.
Ivanozo je offline  
Staro 19.03.2008., 10:14   #90
dj_dannijel
love is back
Moj komp
 
dj_dannijel's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 270
E Rain_Man, Za sad sam zadovoljan,

Nego reci kakva je procedura s ostalim kompovima?
SAd formatam disk, e kak onda na slijedeči pc??

Samo uštekam? i di se onda javlja? Tam di su HDD-i ili dole di je stick,(Reamoveable Hardwaer)?

@IVANOZO,

Gle, jedino kaj moraš pazit ti je da kučište i hdd imaju iste konektore, ako je case sATA onda ti HARD mora bit sATA, idt.......Tako su meni rekli

I naravno paziš da su oba 2,5" ili 3,5"(i CASE i HDD)

E, imaš u hg spotu FUJITSU 160GB za 509kn+CASE ICY BOX IB-STU za 140kn,malo jest više od tvog limita, (al hg ga mislim nema, potražiš drugdje) to ti je 2,5" trebal buš vozit s sobom 2 kabla ali nema veze jer je 2,5" kučište malo, i netreba dodatni adapter za napajanje ko npr 3,5" kučišta, baš zbog tog sam ja nabavio 2,5 jer je lakše za prenjet

Zadnje izmijenjeno od: dj_dannijel. 19.03.2008. u 10:28.
dj_dannijel je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na