Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.02.2018., 10:48   #3151
MASVA
MIUI HR Translator
Moj komp
 
MASVA's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 630
za TWRP bootloader treba biti otključan, pa sam si imao takav slučaj, bootloop
__________________
MIUI HR Translator
MASVA je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2018., 11:42   #3152
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2018., 12:21   #3153
frulex
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 692
Citiraj:
Autor Groowix Pregled postova
Nisam morao čekati ništa, naime poslao sam zahtijev navečer u 10 sati, poslali mi poruku u 1 sat ujutro sa dozvolom i linkom na mi unlock tool i ujutro ga unlockao i stavio gore eu rom.
Dakle nikakvog čekanja, barem za mene.
.
A ko će ga više znat, ja sam dobio unlock valjda u sat-dva vremena, no (prije mjesec dana cca) morao sam čekat 72 sata...


Sent from my Mi Max 2 using Tapatalk
frulex je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2018., 12:27   #3154
Groowix
Premium
Moj komp
 
Groowix's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Bednja
Postovi: 235
Citiraj:
Autor MASVA Pregled postova
za TWRP bootloader treba biti otključan, pa sam si imao takav slučaj, bootloop
Jesam, ali Mi4c imam već godinu i pol dana i od početka imam gore TWRP sa zaključanim bootloaderom, bootloader sam otključao tek jučer tako da to radi zajedno.
Jedino što mi se pojavljivao bootloop kad sam želio flashati xiaomi.eu rom, dok npr. CM rom ide gore bez problema i bootloopa.
U svakom slučaju najbolje rješenje je otkljucati bootloader i poštedjeti se raznih problema te tada stavljaš gore što te volja.
Groowix je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2018., 12:35   #3155
rom-obil
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: ri
Postovi: 33
@Groowix
Dobro može, samo ja sam na to do sada gledao ovako: stavio si bocu plina u
prtljažni prostor auta koji nema plinsku instalaciju,
pa kad pustiš plin i kresneš, desi se ka-buuum!
rom-obil je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2018., 12:59   #3156
Groowix
Premium
Moj komp
 
Groowix's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Bednja
Postovi: 235
Citiraj:
Autor rom-obil Pregled postova
@Groowix
Dobro može, samo ja sam na to do sada gledao ovako: stavio si bocu plina u
prtljažni prostor auta koji nema plinsku instalaciju,
pa kad pustiš plin i kresneš, desi se ka-buuum!
Groowix je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2018., 14:03   #3157
tuna3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 390
Planiram ueti Redmi Note 4
https://www.uzishop.hr/uredaji/14696...-black-eu.html

Može li mi netko samo ukratko pojasniti razlike između softvera?
Vidim postoji GLOBAL, EU, da li je to jedno te isto i na što da pripazim?
Na što da uopće pazim, jer vidim ima i Note 4 PRO.

I koliko vidim nekad zna biti problema sa MIUI accountom? Koliko je to bitno u cijeloj priči?

Osobno ne bih ništa mjenja niti flashao, nego koristio mob tako out of the box.
tuna3 je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2018., 15:42   #3158
rom-obil
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: ri
Postovi: 33
Kod Redmi Note 4 postoji razlika u verziji procesora MTK ili Snapdragon
postoji još verzija koja ima u 4G frekvenciju B20 (800 )Mhz koja ti može trebati ovisno od provajdera
koji znaju imati dodatak u nazivu „global“ ili „prime“.
Verzija PRO oče reći da ima 4GB RAM-a
U glavnom svaki koji ima u sebi Global softver raditi će out of the box
Ako misliš instalirati neke prilagođene softvere moraš otključati bootloader
tad bi bilo bolje imati verziju sa Snapdragon procom jer za njega ima više kustom romova.
Evo brzinski koliko ja znam, a Google zna sve.
rom-obil je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2018., 18:00   #3159
kiki_vg
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: .
Postovi: 80
Citiraj:
Autor tuna3 Pregled postova
Planiram ueti Redmi Note 4
https://www.uzishop.hr/uredaji/14696...-black-eu.html

Može li mi netko samo ukratko pojasniti razlike između softvera?
Vidim postoji GLOBAL, EU, da li je to jedno te isto i na što da pripazim?
Na što da uopće pazim, jer vidim ima i Note 4 PRO.

I koliko vidim nekad zna biti problema sa MIUI accountom? Koliko je to bitno u cijeloj priči?

Osobno ne bih ništa mjenja niti flashao, nego koristio mob tako out of the box.
Obavezno idi na Snapdragon verziju, nikako MTK jer baterija ce ti puno krace trajati, a i podrska je bolja za SD.
Ne znam kako je u tom uzishopu nazivi modela, no kod Neutrina oznaka GLOBAL, znaci da model podrzava i 4g frekvenciju B20 800 mhz kako je kolega iznad rekao.
https://neutrinomobile.hr/xiaomi-red...ld-global.html

Uzeo ti china verziju ili global/internacional, sustavno nema veze, stavis ROM koji hoces, znaci gledas jel ti treba podrska za B20 ili ne.

Vezano za MIUI account, kad sam ga dobio, da, nije mi se htio spojiti, no za par dana sve proradilo, kod njih greska bila. Evo, uredno mi sve radi.

Ako ne zelis nista mijenjati, flashati, uzmi global verziju da se ne gnjavis promjenom ROMa.
kiki_vg je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2018., 18:12   #3160
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
MTK verzija nije ni malo lošija od SD verzije unatoč pričama okolo. Gledaj verziju s više RAM_a. Baterija traje bez problema dva dana tako da je svejedno koji uzeo. Imaš na Youtubeu puno usporedbi i to ti je skoro sve isto. Jedino se slažem za kuhane romove ali to sam prije koristio i shvatio da su tvornički najbolji i odustao od tih vratolomija i straha hoću li nešto zeznuti.
gil je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2018., 21:18   #3161
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Prema svim youtube zapisima sto se da naci, MTK Helio X20 je 20% jaci mobitel bar sto se tice igranja igrica na njemu naspram Snapdragona S625.

MTK - 76xxx
SD - 61xxx

https://www.youtube.com/watch?v=c9d7P93BrrY

Za razliku od SD kod MTK x20 sa global romom mislim da nisam vidio ni jedan da podrzava B20 tj. podrska za B20 je dosla tek sa SD verzijom procesora.


Takodjer MTK verzije Redmi Note 4 imaju full metalno kuciste a SD gore i dolje ima plastiku, drugacija su "crte" od iza kada se gleda...

Isto tako MTK verzija ima kod usb konektora 2 mala sarafica koja se daju otpustiti i dici zadnji cijeli poklopac dok kod SD verzije se moze isto
dici taj poklopac odatle ali treba vise "razvaljivati" mobitel da bi se promjenila baterija.



Evo i na ovom videu imate dobru usporedbu MTK vs SD a takodjer se vide i sarafici kod bijeloga modela sa MTK procom, deblja crta od iza na kucistu itd...

https://www.youtube.com/watch?v=rcwjuaykVZ4

SD verzije Redmi note 4 i ostale izvedenice tipa note 4x ili vulgaris 4, 4x non note itd... su dosle nakon pomame na svjetskom trzistu i trazenjem
korisnika da podrzava B20 frekvenciju ali su generalno SD verzije slabije kvalitete sto se tice kucista, hardwerski su nesto slabiji te ima i usporedbi
da je cak i kamera bolja na MTK Helio X20 modelima nego na SD verziji.

Sto se tice global rom ili tipa koliko memorije ima jedna ili druga verzija je u sustini sporedna stvar tj. u obje verzije da se naci svakakvih kombinacija.
__________________
trebaš seedbox?

Zadnje izmijenjeno od: silver_tip. 11.02.2018. u 21:39.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2018., 21:35   #3162
tuna3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 390
Citiraj:
Autor kiki_vg Pregled postova
Obavezno idi na Snapdragon verziju, nikako MTK jer baterija ce ti puno krace trajati, a i podrska je bolja za SD.
Ne znam kako je u tom uzishopu nazivi modela, no kod Neutrina oznaka GLOBAL, znaci da model podrzava i 4g frekvenciju B20 800 mhz kako je kolega iznad rekao.
https://neutrinomobile.hr/xiaomi-red...ld-global.html

Uzeo ti china verziju ili global/internacional, sustavno nema veze, stavis ROM koji hoces, znaci gledas jel ti treba podrska za B20 ili ne.

Vezano za MIUI account, kad sam ga dobio, da, nije mi se htio spojiti, no za par dana sve proradilo, kod njih greska bila. Evo, uredno mi sve radi.

Ako ne zelis nista mijenjati, flashati, uzmi global verziju da se ne gnjavis promjenom ROMa.

Tnx, ovo što si linkao mi izgleda skroz Ok, ako ne uspijem popraviti ekran na trenutnom mobitelu ću ga definitivno ubosti.

Ali ovo za MIUI account, za što se on uopće koristi?
tuna3 je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2018., 21:36   #3163
tuna3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 390
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Prema svim youtube zapisima sto se da naci, MTK Helio X20 je 20% jaci mobitel bar sto se tice igranja igrica na njemu naspram Snapdragona S625.

MTK - 76xxx
SD - 61xxx

https://www.youtube.com/watch?v=c9d7P93BrrY

Za razliku od SD kod MTK x20 sa global romom mislim da nisam vidio ni jedan da podrzava B20 tj. podrska za B20 je dosla tek sa SD verzijom procesora.


Takodjer MTK verzije Redmi Note 4 imaju full metalno kuciste a SD gore i dolje ima plastiku, drugacija su "crte" od iza kada se gleda...

Isto tako MTK verzija ima kod usb konektora 2 mala sarafica koja se daju otpustiti i dici zadnji cijeli poklopac dok kod SD verzije se moze isto
dici taj poklopac odatle ali treba vise "razvaljivati" mobitel da bi se promjenila baterija.





SD verzije Redmi note 4 i ostale izvedenice tipa note 4x ili vulgaris 4, 4x non note itd... su dosle nakon pomame na svjetskom trzistu i trazenjem
korisnika da podrzava B20 frekvenciju ali su generalno SD verzije slabije kvalitete sto se tice kucista, hardwerski su nesto slabiji te ima i usporedbi
da je cak i kamera bolja na MTK Helio X20 modelima nego na SD verziji.

Sto se tice global rom ili tipa koliko memorije ima jedna ili druga verzija je u sustini sporedna stvar tj. u obje verzije da se naci svakakvih kombinacija.
Tnx na objašnjenju.

Što se brzine tiče nisam baš zahtjevan user, niti igram igrice na mobu tako da će mi vjerujem i SD verzija biti više nego dovoljna.
tuna3 je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2018., 21:37   #3164
tuna3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 390
Citiraj:
Autor gil Pregled postova
MTK verzija nije ni malo lošija od SD verzije unatoč pričama okolo. Gledaj verziju s više RAM_a. Baterija traje bez problema dva dana tako da je svejedno koji uzeo. Imaš na Youtubeu puno usporedbi i to ti je skoro sve isto. Jedino se slažem za kuhane romove ali to sam prije koristio i shvatio da su tvornički najbolji i odustao od tih vratolomija i straha hoću li nešto zeznuti.

ŠTo se custom romova tiče, s tim mi se niti ne da zajebavat. Eventualno bi uzeo neki launcher i to je to.

Zadnje izmijenjeno od: tuna3. 11.02.2018. u 21:57.
tuna3 je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2018., 13:31   #3165
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,185
redmi 5plus?

kako vam se cini i odakle uzet?
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2018., 14:16   #3166
Revolver3844
Premium
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: SB
Postovi: 670
Citiraj:
Autor gil Pregled postova
MTK verzija nije ni malo lošija od SD verzije unatoč pričama okolo. Gledaj verziju s više RAM_a. Baterija traje bez problema dva dana tako da je svejedno koji uzeo. Imaš na Youtubeu puno usporedbi i to ti je skoro sve isto. Jedino se slažem za kuhane romove ali to sam prije koristio i shvatio da su tvornički najbolji i odustao od tih vratolomija i straha hoću li nešto zeznuti.
Nije istina.
Lošiji je za bar 30% što se baterije tiče.
Kako god SD verzija je bolja kupnja i nema logike ići na MTK verziju jer je dokazano lošija u dosta stvari, od baterije pa do nadogradnji, a nije boga mi bolji ni za igranje jer se grije ko mutav i onda to što je jači hardverski pada u vodu.
Ne vidim zašto bi se nekom uopće preporučio MTK pored SD.
Revolver3844 je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2018., 14:27   #3167
chillout23
Your God is in your mind.
 
chillout23's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Planet Earth
Postovi: 601
Joj, ljudi stvarno svašta pročitaju na prvu i vjeruju svema..
SD je bolja opcija iz više razloga, navedenih već XX puta svuda.

Zadnja rečenica u postu iznad govori sasvim dovoljno a i cijeli post
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2018., 20:20   #3168
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Ne preporučujem MTK verziju nikom, a i nije mi običaj preporučivati. I da je baterija 30% lošija opet traje više nego većini mobitela, znači nije nedostatak. U ostalom meni ni u džep ni iz džepa samo sam iznio svoje iskustvo. MTK verzija nije ni malo lošija od SD verzije.
gil je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2018., 20:31   #3169
Revolver3844
Premium
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: SB
Postovi: 670
Citiraj:
Autor gil Pregled postova
Ne preporučujem MTK verziju nikom, a i nije mi običaj preporučivati. I da je baterija 30% lošija opet traje više nego većini mobitela, znači nije nedostatak. U ostalom meni ni u džep ni iz džepa samo sam iznio svoje iskustvo. MTK verzija nije ni malo lošija od SD verzije.
Koji si ti lik.
Kako nije lošija kad je lošija ?
Nije lošija za tebe, a to ne znači da nije zaista lošija.
Stvarno ima tvrdoglavih ljudi da to nisu istine.
Kad bi taj MTK koštao npr. 300-400kn manje od SD verzije imalo bi logike uzet u razmatranje kupnju istog, a ovako kad im je cijena ista nema apsolutno ni logike ni razloga za razmišljat koji je bolja kupnja.
Revolver3844 je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2018., 22:11   #3170
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Revolver3844 Pregled postova
Kako nije lošija kad je lošija ?
Nije lošija za tebe, a to ne znači da nije zaista lošija.
Stvarno ima tvrdoglavih ljudi da to nisu istine.
Da dobro si rekao... ima tvrdoglavih ljudi da to nisu istine, i zatucanih...

https://www.youtube.com/watch?v=rcwjuaykVZ4

Eto ti video, recenzija... imas sve podatke, scorove, temperatura baterije i telefona se vidi, postotak istrosenosti baterije itd.

Citiraj:
Autor Revolver3844 Pregled postova
Lošiji je za bar 30% što se baterije tiče.
To je podatak izvucen iz/s guza ili ? Hajde napravi svoj video, testiraj, daj neke relevantne podatke ili bar linkove gdje je iskljucivo izmedju ta 2 modela razlika u bateriji 30% ?

Samo prdis bez municije i onda jos drugima velis da prde....
Kakva ti je to forumska rasprava tipa ja sam rekao da je to tako i to je onda tako ?

Eto cekam taj podatak 30% vece potrosnje baterije u iskljucivo Redmi Note 4 sa MTK naspram SD verzije....
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2018., 22:33   #3171
Revolver3844
Premium
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: SB
Postovi: 670
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Da dobro si rekao... ima tvrdoglavih ljudi da to nisu istine, i zatucanih...

https://www.youtube.com/watch?v=rcwjuaykVZ4

Eto ti video, recenzija... imas sve podatke, scorove, temperatura baterije i telefona se vidi, postotak istrosenosti baterije itd.



To je podatak izvucen iz/s guza ili ? Hajde napravi svoj video, testiraj, daj neke relevantne podatke ili bar linkove gdje je iskljucivo izmedju ta 2 modela razlika u bateriji 30% ?

Samo prdis bez municije i onda jos drugima velis da prde....
Kakva ti je to forumska rasprava tipa ja sam rekao da je to tako i to je onda tako ?

Eto cekam taj podatak 30% vece potrosnje baterije u iskljucivo Redmi Note 4 sa MTK naspram SD verzije....
Lijevi je MTK desni SD

Samo teška budala će kupit MTK pored SD verzije za iste pare.
Neznadem ruski al eto isto youtube test kao i taj tvoj.



Volio bih čut samo jedan razlog zašto bi nekom preporučio MTK a ne SD ako koštaju jednako.

Još nešto.

Ti veliš.
"Takodjer MTK verzije Redmi Note 4 imaju full metalno kuciste a SD gore i dolje ima plastiku, drugacija su "crte" od iza kada se gleda..."

Ja imam taj note 4 globalni i jebo me pas ako je to od plastike izrađeno.
Možda ja ne znam raspoznat razliku ali meni to apsolutno identično izgleda i pod rukama i na oko kao cijeli zadnji poklopac.

Zadnje izmijenjeno od: Revolver3844. 12.02.2018. u 22:42.
Revolver3844 je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2018., 23:21   #3172
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Revolver3844 Pregled postova
Lijevi je MTK desni SD
Ok, 100 testova i svaki svoje nesto dokazuje no zajednicko je da su perfomanse debelo na stranu MTK-a u oba linkana testa.
Necu sad picajzlirati jel to 30% i jel to zbilja tako jer se slazem da baterija traje nesto manje na MTK modelima ali u 30% ne
vjerujem.... jer ga imam i traje mi 2 dana, kcer mi ima Redmi 4X na SD i njoj traje 2 dana...


Citiraj:
Autor Revolver3844 Pregled postova
Ja imam taj note 4 globalni i jebo me pas ako je to od plastike izrađeno.
Ako imas dole kod usb-a 2 sarafcica onda ti je kuciste cijelo metalno, ako nemas onda je plastika od one crte dolje i gore.
Nisam ja to izmislio nego su ljudi rastavili oba na XDA forumu i usporedili.

Ima i slike tamo itd... ako ne mozes naci budem ja potrazio pa ti linkam ali ima topic sa slikama. Dobra je brusena plastika ali je plastika....


Evo ima i ovdje jedna realna usporedba tj. vise nabrajanje razlika izmedju MTK i SD verzije.

Citiraj:
Conclusion:

For performance and look, choose Mediatek version,
For battery life and software support choose Snapdragon version.
As I said at the top, because I used both phones, for user experience I can say that;
Mediatek version has a better build quality, there is no doubt for that. It looks more premium.
If you want a better battery life, choose Snapdragon version. If you want a better look, choose Mediatek version.
http://www.inceleyap.com/redmi-note-...l-differences/


Sve u svemu popljuvati MTK verziju cisto radi nesto kraceg trajanja baterije nema smisla, kome sta pase tako ce si kupiti.
Nekome su igrice vazne pa ce uzeti power bank ako treba i peglaj.... nekome nisu pa ce na SD ici, oko izgleda vanjstine isto su ukusi razliciti.

Ja recimo nemam B20 band ali nije mi bitno... gledao sam koje kuciste izgleda mi bolje na oko i za koje kazu da je "robusnije i jace".
__________________
trebaš seedbox?

Zadnje izmijenjeno od: silver_tip. 12.02.2018. u 23:44.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2018., 23:47   #3173
Groowix
Premium
Moj komp
 
Groowix's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Bednja
Postovi: 235
Par prigovora na miui 9 sa moje strane.
Nevjerojatno da još dan danas nisu riješili problem sa notifikacijama iako sam čitao da je to popravljeno, prvenstveno zato sam i išao raditi upgrade. Naime, ako u power options i permissions ne postavim da se aplikacije tipa whatsapp i viber ne mogu ubiti kod gasenja ekrana tj. da su uvijek aktivne u pozadini, tada uopće ne dobijam nikakve notifikacije za dobivenu poruku (ni zvučnu ni svjetlosnu). Apsurdno da to ne radi normalno out of the box nego se mora nešto kemijati po opcijama i tražiti rješenje.
Također, zbog čega se ne može posebno podesiti glasnoća za zvonjavu i za poruke, nego postoji samo jedan slider za oboje. Često puta želim da mi se samo čuje kad me netko zove a da su poruke utišane ili obratno, ali ne, to se nemože. Pa zar je to toliko teško implementirati developerima? Mislim da nije. Masu ljudi je tražilo da se to omogući ali ne znam zašto je to problem. Ima načina kako se to može ali treba se zezati sa xposed frameworkom i sličnim stvarima da bi nešto radilo kako treba, a večina ljudi to ni nezna a dobro bi im došla ta opcija.
Nadalje, koliko god ja puta namjestio da hoću crvenu, plavu, zelenu ili drugu boju notifikacijske ledice ona meni uporno svijetli samo jednom bojom i to ljubičastom i za poruke i za pozive i za sve ostale notifikacije. Wtf???
Suma sumarum, koliko god sučelje izgledalo lijepo i ušminkano tu ima još hrpa stvari koja, barem meni, ne radi kako bi trebalo.
A najžalosnije od svega je to što ti i slični bugovi nisu od jučer nego postoje već dugo dugo vremena i prijavljiavani su masu puta od masu korisnika i još se to nije uspjelo popravit. Ne kužim. Po meni neozbiljno i smiješno. Ako to sve u nekom custom romu radi bez greške kako onda jedan danas već veliki Xiaomi ne može ispeglati sofver za svoje proizvode. Moglo je to i bolje, barem ove banalne stvari, da ih tako nazovem.
Sori zbog podužeg posta.
Groowix je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2018., 23:49   #3174
Revolver3844
Premium
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: SB
Postovi: 670
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Ok, 100 testova i svaki svoje nesto dokazuje no zajednicko je da su perfomanse debelo na stranu MTK-a u oba linkana testa.
Necu sad picajzlirati jel to 30% i jel to zbilja tako jer se slazem da baterija traje nesto manje na MTK modelima ali u 30% ne
vjerujem.... jer ga imam i traje mi 2 dana, kcer mi ima Redmi 4X na SD i njoj traje 2 dana...




Ako imas dole kod usb-a 2 sarafcica onda ti je kuciste cijelo metalno, ako nemas onda je plastika od one crte dolje i gore.
Nisam ja to izmislio nego su ljudi rastavili oba na XDA forumu i usporedili.

Ima i slike tamo itd... ako ne mozes naci budem ja potazio pa ti linkam ali ima topic sa slikama. Dobra je brusena plastika ali je plastika....
Ne vidim nikakve vijke, a i sad kad sam ga na svjetlo stavio na izgled bi se moglo reć da je ipak plastika, no stvarno kvalitetna plastika pa to i nije bitno a i jako teško se primjeti.
Što se baterije tiče tih 30% sam ako se ne varam vidio na bug hr od nekog forumaša koji ima oba mobitela, a imaš pun net testova i apsolutno nigdje nisam vidio da neko preporučuje taj MTK bez obzira što jest hardverski dosta jači.
To što tebi traje 2 dana kao i kćerki SD verzija samo govori o tome da je ona puno žešći user od tebe.
Ja npr. koji koristim telefon za zvanje, viber, malo youtube i surfanje netom bez problema 3.5 dana izvučem sa ovim SD.
Baš sam danas pogledao bilo je 3 dana i 2 sata od kako sam ga punio i to ga nisam napunio na 100% nego 95% i bilo je još 14% baterije.
Niko ne kaže da taj MTK neće odradit poso, ali previše je minusa oko njega da bi ga se uzelo u obzir pored SD, čitaj malo šta ljudi pišu po forumima, hrpa ih se kaje što su uzeli MTK.
Najviše ovisi o samom korisniku i šta radi sa telefonom, eto daj tog svog kćerki pa ćeš vidit kako će baterija izlapit kad ga se dočepa dijete koje non stop čačka po mobitelu ili uz to još igra igrice.
Revolver3844 je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2018., 00:03   #3175
kiki_vg
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: .
Postovi: 80
Citiraj:
Autor Groowix Pregled postova
Par prigovora na miui 9 sa moje strane.
Nevjerojatno da još dan danas nisu riješili problem sa notifikacijama iako sam čitao da je to popravljeno, prvenstveno zato sam i išao raditi upgrade.notifikacije. Wtf??....:
Ja se u potpunosti slazem. Ocito je vaznije izbacit nove modele nego popravit osnovne stvari. GPS da me locira barem 5min mu treba, dok na eu.rom vidim sljaka bez problema.
Tako da je pametnije ostat na ROMu gdje ti sve radi sto zelis, nego riskirat updateom pa radit downgrade.
Da, na 9, notifikacije vise nisu grupirane nego svaka zasebno, kao i onaj novi assistent koji se ne moze iskljucit, te se dosta zale na led lampicu za obavijesti.
kiki_vg je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2018., 06:57   #3176
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,286
SD verzija bolja od MTK bez razmišljanja.MTK ima bolje performanse,ali se grije i nakon dužeg igranja spušta taktove,a to je loše i za bateriju.za MTK je daleko slabija podrška u vidu romova.samo pogledat MIUI forum i uvjerite se...
imao sam Note 2 sa Helio X10,isprobao Helio X20...
imao Redmi Note 4X(SD625),a kćerka ima Redmi 4X na SD435...
baterija definitivno bolja na SD verziji u svim slučajevima....
postoje i SD626(Moto Z2 Play) i SD630 koji su slični,a i SD450 koji ima nešto niži takt i nema podršku za 4k(14nm)....
Helio X20 je izrađen u 16nm koliko mi je poznato....
locks je online   Reply With Quote
Staro 13.02.2018., 07:51   #3177
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Kod mene sin koristi MTK verziju nota 4 oko 6 mjeseci i jako je zadovoljan općenito a i baterijom a baš ga cijedi maksimalno. Kaže da nikad nije imao bolji mobitel.
gil je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2018., 13:39   #3178
chillout23
Your God is in your mind.
 
chillout23's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Planet Earth
Postovi: 601
Citiraj:
Autor Revolver3844 Pregled postova
...moglo reć da je ipak plastika, no stvarno kvalitetna plastika pa to i nije bitno a i jako teško se primjeti.
Ista je priča bila kad je izašo Redmi 3.
Na hrpu mjesta su pisali da je metalni...i opet, na nekoliko mjesta su pisali da nije, da je to plastika.
Na kraju je ispalo da je plastika, ali da ima neke metalne dijelove.
Iako u ruci ima potpuno metalni feeling i nikad ne bi reko da je plastika.
Pa pretpostavljam da se i u ovom slučaju radi o identičnoj stvari (kod SD modela).
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2018., 21:40   #3179
ivosimec
Premium
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Pojatno
Postovi: 599
Citiraj:
Autor microsoft66 Pregled postova
redmi 5plus?

kako vam se cini i odakle uzet?
bump

any?
__________________
*********************
ivosimec je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2018., 22:02   #3180
mitra
Premium
 
mitra's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 665
Vi koji imate probleme s notifikacijama, da li ste zakljucali u task manageru apliakcije za koje zelite dobivati notifiakcije. Ovo je mast have enabled opcije (pored drugih - permisije za paljenje u pozadini, ugasiti MIUI optimizaciju) ako zelite dobijati notifikacije.

Redmi 5plus najbolje pogledati rezencije tipa s jubitoa - Damira Franca. Po njegovim rijecima mob je super za te pare.
__________________
Uploading...
mitra je online   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na