Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.10.2017., 08:36   #2071
marac
Premium
 
marac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: zg
Postovi: 2,030
Da, odvlazivanje.
marac je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2017., 09:11   #2072
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor marac Pregled postova
Da, odvlazivanje.
Hlađenje.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2017., 12:40   #2073
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Obojica ste u pravu , zbunicete coveka

Klima radi u modu hladjenja s tim sto podesi izduv taman onoliko koliko joj je potrebno da se prostor odvlazuje ( DRY ) , tad nemas mogucnost da upravljas brzinom izduva vec ga ona sama odredjuje ..
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2017., 15:42   #2074
kvaju
Registered User
 
kvaju's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Cirkus
Postovi: 633
Ok, hvala
kvaju je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2017., 17:06   #2075
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Midea ima samo par releja, kondenzator za ventilator vani i kompresor.
Sve osim kompresora je šteta od 100 kuna.
Ako ti je pristupacna otvori vanjsku,slikaj i postaj sliku ovdje.

Citiraj:
Autor Emissary Pregled postova
Nakon osam i pol godina prvi veći problemi sa Mideom MSH-12HRN1.

Minutu-dvije nakon paljenja se ugasi (bez obzira na način rada - grijanje/hlađenje/sušenje/samo ventilator) i lampica počne blinkati jako brzo, barem 5 puta u sekundi, nakon čega ne reagira na daljinski, a jedino je rješenje isključiti je iz struje.

Nakon ponovnog uključivanja katkad danima radi dobro, a ponekad ni desetak čupanja iz struje ne pomaže...

Što bi moglo biti?

Citiraj:
Autor Emissary Pregled postova
Otkrio sam o čemu se radi.

Ventilator se ne može pokrenuti i nakon cca jedne minute se klima ugasi.

Doskočio sam problemu na način da poguram ventilator (slim kutijom za cd ) u tih jednu minutu i nakon toga neko vrijeme radi dobro.

Inače, nikad nije napravljen veliki servis, pa je ventilator pun prašine. Pokušao sam usisati onim uskim nastavkom za usisavač ali nije baš najbolje ispalo. Trebalo bi rastaviti sve i oprati ventilator vodom. To sam već jednom teškom mukom odradio na jednoj LG klimi i potrajalo je dobrih 5-6 sati, ali nakon toga je radila gotovo kao nova, a stara je 15 godina.

Pošto je Midea, kao što sam već pisao na ovoj temi, eksplicitno Kinez plastika je žnj kvalitete pa ne znam ni sam da li da se upuštam u takvu akciju ili da zovem servisera.

Vidim da si na "ti" sa Midea klimama, znaš li možda što bi kod mene mogao biti problem? S vremenom se situacija pogoršavala, pa sam izvadio ona vertikalna krilca za usmjeravanje zraka kako bih mogao uvući ruku i malo jače pogurati dok ne uhvati dovoljnu brzinu.
Situacija je već takva da je sada za pokrenuti ventilator potrebno omotati duct tape oko ventilatora i potegnuti svom snagom, kao da palim motornu pilu.


To prolazi ljeti (klimu sam držao upaljenu tjednima u komadu, samo sam temperaturu podizao kad mi nije bilo potrebno hlađenje), ali zimi se ventilator zaustavi prilikom svakog defrosta, pa je to već za čupati kosu.

Zanimljivo, ventilator se vrti najvećom brzinom samo kad su vrata u krajnjem gornjem položaju, čim se malo spuste ili se uključi swing, brzina pada i klima se ugasi uz grešku.

Ima li joj spasa?
Emissary je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2017., 14:57   #2076
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,173
Citiraj:
Autor nexteen Pregled postova
smuchac

Sad sam tek nasao odgovor koji sam ti svojevremeno napisao vezan za taj Hitachi . Vidim da sam rekao tamo da ima pripremu za wifi ali nisam bas siguran u to . Trebalo bi da proveris kod uvoznika jel ima opcija i koje su , a ako se bas i desi da nema onda se nadam da ti to nije bas tolika bitna stavka tj da to nije bo uslov za odabir klime . Ako jeste i ako ne bude moglo onda sorry

Poslacu ti podatke na PM pa im posalji mail ili nazovi i vidi na cemu si .. Nisam se nesto preterano raspitivao jer me nesto i ne interesuje wifi a ja licno ne vidim za sta on sluzi , sem u modu hladjenja pa ako ne znas kad ces doci kuci i onda je to kao opcija , a u modu grejanja je pozeljno da klima radi konstantno . Inace ta klima ima osetno vise opcija na daljinskom u odnosu na ostale japance u tom rangu sto je za svaku pohvalu . Neke od opcija nemaju cak ni skuplji modeli pa ma kako delovali bezveze nije ih lose imati , recimo pokazivanje temp na daljinskom i mesecnu potrosnju struje , ima i susenje unutrasnje jedinice nakon hladjenja sto recimo neki nemaju a dobro dodje . Kako god , sto se tice same klime bices sigurno zadovoljan ukoliko si ubo jacinu , a ako je wifi bio reper za kupovinu i ako igrom slucaja ne moze , sorry

Ne mogu vise popamtiti ama bas sve podatke ..
Ma nemas frke druze. Nije niti malo presudno. Eventualno je kresnut remote da zagrije/ohladi dok ne dođem i sl. Vjv i da može,to ne bi trebalo bit jeftino...

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2017., 12:22   #2077
Iza Horizonta
Banned
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Mostar
Postovi: 1
Pozdrav, jel ima neko iskustva sa Gree Viola klimom, trebala bi da grije i hladi poslovni prostor od nekih 16 kvadrata, nema izolacije obična fasada, u prostoru se ne boravi više od 2 sata dnevno.
Iza Horizonta je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2017., 15:15   #2078
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Pa ovi koji je imaju se relativno svezi vlasnici pa jos nije merodavno da se prica o kvalitetu ili koliko je pouzdana na minusima . Za tih 16m2 bi tebala da bude sasvim dovoljna , a koja je to vrsta lokala, a i sta to radi samo 2h dnevno , zar se nece grejati kad nema nikoga ?

Ne znam koja ti je razlika u ceni kod vas ali mogao bi mozda za slicne pare uzeti Fujitsu ASYG 12LLCC ili LLCE model ..
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2017., 15:29   #2079
Iza Horizonta
Banned
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Mostar
Postovi: 1
Citiraj:
Autor nexteen Pregled postova

Ne znam koja ti je razlika u ceni kod vas ali mogao bi mozda za slicne pare uzeti Fujitsu ASYG 12LLCC ili LLCE model ..
Košta 430€, za te pare ne može ni LLCC 09, treba mi dakle samo nekih 2 sata 3-4 puta u sedmici, pa me interesuje može li ugrijat prostor od 16 kvadrata.

U prostoru se boravi samo po potrebi.
Iza Horizonta je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2017., 23:02   #2080
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Pa stvarno ne znam sta bih ti rekao , ne znam nikoga ko je koristi u takvoj situaciji , par puta na par sati . Verovatno bi ti radilo posao no kad udare jaci minusi ili neka teska vlaznost ta klima bi radila na max da pokusa to zagrejati jer su zidovi hladni kao led , pa onda brzo uleti u defrost i pa ne radi 5-10min najmanje , pa onda opet krene da jurca na max ali posto se muci za nekih pola sata ona opet zapuca u defrost , ne znam koliko i kako bi ti radila na nekim vecim hladnocama i danima kad je velika vlaznost . Jako je to zjbna situacija , mozda se javi neko ko ima slicnu situaciju ali cisto sumnjam

Mozda da dokupis jos jedan najjeftiniji kalorifer od 2kw i da sa njim potpomognes klimi kad vidis da nemoze da dostigne trazeno . Ta klima u normalnoj situaciji bi mozda i mogla lepo grejati taj prostor ali sa tako ohladjenim prostorom nisam bas siguran ..
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2017., 07:47   #2081
Iza Horizonta
Banned
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Mostar
Postovi: 1
Pa s obzirom da je ova obična obavljala dobar posao. ne vidim zašto inverter nebi radio još bolje.

Iza Horizonta je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2017., 12:00   #2082
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Pa eto , ako je ona odradjivala posao i inverter bi trebao a to si i sam zakljucio . Ne znam zasto si i pomislio da to inverter ne bi pokrio ako vec ova jeste ..
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2017., 12:14   #2083
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
dali se može reći cca. odokativno koliko ova moja fujitsu 12llcc troši kWh evo baš sada kako puše - namješteno na 20'C i economy mode?
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2017., 12:27   #2084
Iza Horizonta
Banned
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Mostar
Postovi: 1
Citiraj:
Autor nexteen Pregled postova
Pa eto , ako je ona odradjivala posao i inverter bi trebao a to si i sam zakljucio . Ne znam zasto si i pomislio da to inverter ne bi pokrio ako vec ova jeste ..
On/off je ovo klima na fotki, obavljala je dobar posao na hlađenju i na grijanju kad nisu temperature ispod 5 stepeni, zato mi se mjenja za inverter, kako god bolja je gree viola nego ova.
Iza Horizonta je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2017., 12:56   #2085
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
ALiEN

Ne moze niko da ti kaze koliko ti klima trosi na odrzavanju , to ne zavisi od klime vec od gubitaka koje imas na odredjenoj spoljnoj temp .. Kupi merac i sve ce ti biti jasnije nije to toliko skupo

Iza Horizonta

Pa vidi , kao sto sam rekao , kod tebe je najveci problem to sto kad udari jaci minus tj ispod eto tih -15c , zidovi hladni ko led , gubici veliki , ti upalis inverter koji je svakako sigurnija varijanta od obicne klime tj manje su sanse da rikne ako je palis i gasis ispod -5c , no ta klima kad je upalis krene silovito da greje tj daje svoj maximum , ali kako su veliki gubici i jos ako je malo veca vlaga eto ti brzo defrosta . I tako ona upadne u defrost bar 5-10 a mozda i vise minuta , pa onda se opet zaleti da to zagreje ali kako radi na max ona opet posle relativno kratkog vremena upadne u defrost i tako u krug , muci se i tesko postize .. Klima je predvidjena da greje makar solodno izolovan prostor , bez da se gasi , najmanje trosi na odrzavanju zadate . Sve ovo sam ti opisao da imas uvid sta moze da se desi , ne i da mora , zavisi od mnogo cega ali trebas znati da se to lako moze desiti . Jedina tvoja sreca je sto kako ide jaci minus vlaga je sve manja i redji su defrosti .

Bice taj Gree svakako bolji od ove klime , tu nema sumnje , morao bi biti , samo sam ti napisao sta mozes da ocekujes tj da se ne oslanjas na to sto je inverter pa ce to mnogo bolje raditi ili mnogo manje trositi. Mnogo toga ima uticaj na rad i potrosnju klime ..
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2017., 17:19   #2086
Iza Horizonta
Banned
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Mostar
Postovi: 1
@nexteen Mostar je Hercegovina, nema baš tih minusa ovde, rijetko kada ispod nule.Zato mi i treba inverter jer ova klima slabo grije čim je ispod 5-6 stepeni temperatura.
Iza Horizonta je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2017., 19:33   #2087
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Ma onda brale pici i nemoj da razmisljas , nema razloga da je ne uzmes .. Gledaj samo da ti je obavezno izvakumiraju pre pustanja u rad ..
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2017., 15:46   #2088
Iza Horizonta
Banned
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Mostar
Postovi: 1
@nexteen Kuću grije Nocria i 2 LLCC 12ke(140 kvadrata), sa sjevera imam izolaciju od stiropora 8cm, sa juga samo fasada, dok sa istoka i zapada zbog položaja kuće nisam u stanju postavit fasadu.

Uglavnom potrošnja sve 3 klime ljeti zajedno sa ostalom potrošnjom je negdje oko 120KM ili 60€, dok se zimi račun za struju poveća duplo oko 120€, vidjet ćemo nakon što sam postavio izolaciju sa sjevera kako će to da ide jer je bila gola cigla.
Iza Horizonta je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2017., 15:52   #2089
Iza Horizonta
Banned
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Mostar
Postovi: 1
Ovako izgledaju klime nakon godinu dana upotrebe prije generalnog čišćenja pred sezonu grijanja.

Nocria gomila prašine



LLCC u sobama





Sa sjevera izgled prije postavljanja izolacije



Nakon postavljanja izolacije


Iza Horizonta je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2017., 16:49   #2090
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Cini mi se da su ti klime preblizu zidu,ali ne vidi se dobro na slici


Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2017., 17:44   #2091
Iza Horizonta
Banned
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Mostar
Postovi: 1
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Cini mi se da su ti klime preblizu zidu,ali ne vidi se dobro na slici


Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk
Nisu preblizu bile bi da nema nastavaka na nosače.



Iza Horizonta je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2017., 09:16   #2092
Iza Horizonta
Banned
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Mostar
Postovi: 1
Gledam specifikacije Gree Viola https://www.olx.ba/artikal/26176866/...lima/#detaljno

Što bi reko Laki u Maratoncima, Hej ljudi pa ovo i nije tako loše
Iza Horizonta je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2017., 20:06   #2093
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
Citiraj:
Autor nexteen Pregled postova
ALiEN

Ne moze niko da ti kaze koliko ti klima trosi na odrzavanju , to ne zavisi od klime vec od gubitaka koje imas na odredjenoj spoljnoj temp .. Kupi merac i sve ce ti biti jasnije nije to toliko skupo
a koliko to košta? može kakav link da vidim kako uopće to izgleda, nešto se sjećam toga ako da se stranicama iza pojavljivalo? a ovako se ni cca. ne može reći? npr. za taj stan od 45-ak m2? dali je to bliže 0.5kWh, 1kWh, 2kWh (samo primjer, bubam bezveze)?

i da, kako da održavam klimu, filter klime, kako se to čisti, svako koliko da mi duže traje i sve što ide uz to?

hvala!
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2017., 21:34   #2094
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Filtere klime cistis bar 2x mesecno , ja licno 3x jer sam u Vojvodini i ima prasine do bola , ne znam kako je kod vas to ces sam proceniti kad budes poceo da cistis filtere , moze da se desi da je i 1x mesecno dovoljno . Izvadis filtere napolje i operes ih mlakom ili hladnom vodom , nikako vrelom , uz nekim nezniji sapun , ja korsitim bebi sapun jer ga uvek imam , dobro isperes i mekom krpom dobro ali nezno obrises , zatim vratis u klimu i upalis je .

Ne znam gde zivis , m2 , izolacija i sto cuda koja uticu na potrosnju ali racunaj da sada trosi ispod 500w .. I da , merac potrosnje ne znam koliko kosta kod vas ali mislis da narucuju sa AliExpressa ili tako nesto , ukucaj na netu i naci ces .. Ja imam PROSTO PM001
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2017., 11:36   #2095
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
Imam neku prastaru panasnic klimu, jedva da je ima na netu, neka jeftinjara je bila. E sad, koliko sam shvatio imaju dva tipa foltera, amo rec oni koji se izvae i operu i oni koji se moraju zamjenit. te sto se vade odrzavam koliko toliko redovito, ali ove druge nemaju ni u zastupnistvu panasonica. jeli bitno da se mijenjaju, jer ih uopce ne mogu nac nigdje, iako je stvarno ni ne koristim toliko puno, vecinom za grijanje tu i tamo
Fatal je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2017., 15:35   #2096
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Moje misljenje da svi ti sporedni filteri , sem ovih velikih koje i peres , nemaju veze sa zivotom i da su cisto prodavanje magle . Aj da budemo realni , pogledaj koliko su mali , 90% vazduha prodje kroz klimu a da se i ne obradi s njima , koja im je onda svrha , po meni je to sve sarena laza ili je to toliko mizerno da nije ni za spominjati , ali to je samo moje misljenje . Po meni , kad se kupuje klima filteri su zadnja stavka , klima se kupuje da greje ili hladi , za sve ostalo nadjite specijalizovane sprave , jonizatore itd ..
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2017., 10:48   #2097
mirna
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Tuzla
Postovi: 0
inverter za poslovni prostor

Pozdrav,
u narednih desetak dana trebam uzeti klimu za grijanje poslovnog prostora.Ima oko 43m2, visina 3.05, juzna strana, stakleni portali oko 5m2, izolacija nije losa, mada je stara zgrada u pitanju.
Sugerisano mi je da uzmem Fujitsu 14 LUCA...ja vidim da dosta ljudi stavljaju i gree klime, recimo ova gree lomo economical 18, ima nekih funkcija mali milion... Mene zanima vase misljenje po pitanju ove dvije ili ako ima jos neka bolja.Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.
mirna je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2017., 13:33   #2098
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
smuchac

Evo ti jedna od Wifi opcija za klimu s tim da mora da je uredjaj u istoj prostoriji gde i klima jer daje komandu preko IR tj kaozamena za daljinski . Kosta oko 20e pe AliExpressa

https://www.aliexpress.com/item/Orig...ddresstype=600

https://www.youtube.com/watch?v=sEO9WA1cFQY

mirna

Koliko para si spremna da das za klimu ?
Ja ne bih uzimao Gree jer iako ti pise da je 18-ka ona ne moze da se meri sa Fujitsu ASYG 14LU , em je Gree za klasu ili i dve ispod Fujitsua po kvalitetu , Gree Economical je najslabija varijanta LOMO modela dok je LU model skoro TOP model Fujitsua . Inace za Gree klime ne postoji Eurovent sertifikat pa ne znamo sta tacno daju na kojim temp , a ni Gree to ne navodi u svojim manualima , znaci ko zna za sta je sposobna ta klima . Trebas proveriti i koja je cena za Daikin FTX50gv/RX50gv , cuo sam da je povoljan kod vas, ta klima ti je vrlo slicna 14 LU pos jacini ali kazu da je izgleda bas dobra klima , ima veliku spoljnu i trebala bo da doobro greje . Ja bih uzeo jednu od ove dve a cena bi mi bila reper . Cak sta vise mozda bi pre uzeo tog Daikina ..
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2017., 13:33   #2099
Iza Horizonta
Banned
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Mostar
Postovi: 1
Citiraj:
Autor mirna Pregled postova
Pozdrav,
u narednih desetak dana trebam uzeti klimu za grijanje poslovnog prostora.Ima oko 43m2, visina 3.05, juzna strana, stakleni portali oko 5m2, izolacija nije losa, mada je stara zgrada u pitanju.
Sugerisano mi je da uzmem Fujitsu 14 LUCA...ja vidim da dosta ljudi stavljaju i gree klime, recimo ova gree lomo economical 18, ima nekih funkcija mali milion... Mene zanima vase misljenje po pitanju ove dvije ili ako ima jos neka bolja.Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.
U mene je burazer uzeo LUCA 14 i grije dnevni i kuhinju sa njom, definitivno LUCA je bolji izbor od bilo koje Gree ako nije budžet problem.

Evo kako to izgleda





Iza Horizonta je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2017., 13:37   #2100
Iza Horizonta
Banned
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Mostar
Postovi: 1
Citiraj:
Autor nexteen Pregled postova
Daikin FTX50gv/RX50gv
Ta klima je oko 2400KM (1200€), možda ako plaćaš kešom je malo jeftinija.

http://erkond.ba/shop/proizvodi-za-v...kin-ftx50gv-2/
Iza Horizonta je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na