Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.09.2017., 17:37   #9271
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
evo nakon iscrpne borbe tv je na zidu

imam par zamjerki sonyu, iliti pohvala panasonicu

ulazi za šarafe za nosač u televizoru kod panasonica su DUPLO deblji, baš ono rubusni, sony je to malo drugačije zamislio, sve me strah bilo ispustit TV na tome

sva sreća pa sam čuvao čitavu kutiju od SBOX-a i unutra našao sve šarafe koje trebam, ali da su im neki tanki kod sonya - jesu
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2017., 18:08   #9272
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
evo o čemu pričam, desno je panasonic, lijevo sony šarafi (iste su dužine ko desni al su u tvu pa nemam za slikat)

__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2017., 19:13   #9273
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
evo o čemu pričam, desno je panasonic, lijevo sony šarafi (iste su dužine ko desni al su u tvu pa nemam za slikat)

Svaka ta vida može izdržati stotinu kila najmanje.
Debljina vide je najmanji problem.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2017., 19:32   #9274
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
ma sigurno da može, samo mi ''na oko'' izgleda sigurniji deblji
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2017., 19:47   #9275
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
Malu vidu može hebati jedino ako ne možeš zahvatiti dovoljno navoja pa se "iščupa" zbog poluge, ali opet... Govorimo o 20ak kila. Random 4x M6 vide koje imaju dovoljno mesa da se zavidaju će držati pun klinac i više. Žene bi izabrale dužeg, tako da tu sva priča pristaje
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2017., 17:02   #9276
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Kazu da nije zlato sve sto sjaji pa tako niti va panel sam po sebi ne znaci automatski i dobar kontrast. Imao priliku kratko se druziti sa sony-em 43wd755. Kako doticni ima upravo va panel ocekivao sam dobar kontrast uostalom kakav sam vidio par godina ranije na 32w705c. Kad ono razocaranje tesko,kontrast subjektivno je bolji na dell monitoru u2515h. Prikaz boja na dell monitoru 100 x bolji. Na sony-u boje nekak mljackave,pretople i agrasivno saturirane.
Na srecu moje druzenje s tim tv-om je brzo zavrsilo
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2017., 20:37   #9277
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,475
Jučer testirao PLEX na LG televizoru. Vrlo dobra stvar, ali PLEX aplikacija na televizoru radi mušićavo. Nakon što nije mogao prožvakati 1080p video s titlovima, zato što PLEX aplikacija zahtjeva ponovno kodiranje filma kako bi dodao titlove, isprobao sam XPLAY. Fenomenalno. Podržava PLEX server, radi bez greške, video s titlovima ide bez problema zato što ima podršku za vanjske titlove i ne zahtjeva ponovno kodiranje filma.

Uglavnom, preporuka svima. Jedino što nije free, ima trial 5 dana i cijena je oko 8€, ali to je jeftino koliko ćete živaca potrošiti bez njega.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2017., 20:55   #9278
Frung
Premium
Moj komp
 
Frung's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: zg westside
Postovi: 598
Kupio Samsunga novog nedavno Tizen 3.0 i krenuo koristiti PLEX, i isto su me titlovi zezali. Uglavnom, nije potrebno prekodiravati titlove za filmove, ali treba na kompu u plex server web sučelju podesiti par stvari.

plex->settings->agents->movies i shows

Local Media Assets uključiti za sve tabove, prioriet vjerojatno nije bitan.

Dok to nisam uključio, titlove mi nije šljivio ni pol posto, makar su se isto zvali kao i datoteka.
Ukoliko želiš da ti prepozna jezik titla, mora biti u formatu titl.en.srt ili titl.hr.srt primjerice.
Isto tako za ispravan prikaz znakova trebaju biti UTF8 kodirani. U notepadu mozes jednostavno save as... i odabrati enkoding.

Nakon toga treba update librarya napravit na plexu sto je jedan klik isto. Ja sam navikao na rucno matchiranje svega kod filmova i serija, pa mi ovaj zapravo plex predstavlja samo još jedan klik na update library u mom uobicajenom procesu.
__________________
~Fury of the dwarves runs deep.
Frung je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2017., 10:24   #9279
sholky
Premium
Moj komp
 
sholky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Imam ideju stavljanja dva velika TV-a umjesto pametne ploče u informatičku učionicu u školi.
Pitanje je što je dobro sa što većom dijagonalom, što jeftinije, i da je Full HD?
(jer čisto sumnjam da bi se komp snašao sa Full HD monitorom i dva 4K TV-a)

Ono što vidim su neki 60" Samsung oko 6-7 tisuća, ali pojma nemam jesu li to zastarjeli modeli i ima li neki neke probleme.

Drugo pitanje - 15-tak metara HDMI kabela neće biti problem za signal?


Uz to bi si još spojio neki Wacom grafički tablet na komp, pa da mi to glumi "touch" pisanje po ploči.
sholky je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2017., 10:53   #9280
Buki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Split
Postovi: 88
Pozdrav ekipa,

idem polako u potragu za novim TV-om pa bi mi svaki savjet/preporuka/mišljenje bili od koristi ... znači, pomagajte

Situacija je ovakva:
dnevni boravak sa udaljenošću gledanja od cca 2,5 do 3,5m (mislim da bih možda čak bio sasvim zadovoljan i sa 43", ali recimo 49" mi je max), sa potrebom (nažalost) povremenog gledanja i iz kuta od cca 45-60° (iz tog razloga pretpostavljam da bi se trebao fokusirati na IPS panele, ali oni imaju slabije boje i kontrast od VA, ako se ne varam??)

Namjena: vjerojatno 80% vremena "klasični" tv program preko Bnet kabelske (znači bitno da može relativno kvalitetno prikazat i "standardni" signal) ... tu i tamo da se može spojit lap/stick/hdd/i sl. za zavrtit koji filmić u većoj rezi sa normalnim prikazom titlova, funkcionalan wi-fi ... future proof koliko može biti ... eh, da ... i gejmanje mi nije bitan faktor.

Nisu mi neophodne niti prevelike softverske mogućnosti, samo da sve glatko radi bez lagova i da je ergonomičan (i daljinski naravno) ... alergičan na te stvari jer me moj 5-6 g. stari Philips ubija sa ove dvije stvari (soft i daljinac) pa sam se zakleo da Philips (ovo je već drugi TV Philips kojim općenito nisam zadovoljan) više neću ni pogledati. Jer inače imamo i Panasonic (starija plazma, ali nebitno) koji je 3 klase ispred po tim pitanjima u odnosu na ovaj Philips, a starija je i u sličnom cjenovnom rangu plaćena ...

I da ne duljim, još naravno za kraj i budžet ... recimo nekih cca 5k kn ... ali ako se treba mrvicu i više rastegnuti, radije ću još malo skupljati lovu nego uzeti nešto sa čim dugoročno ne bih bio zadovoljan.

Unaprijed se zahvaljujem!
Buki je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2017., 11:02   #9281
athirsty
Registered User
 
athirsty's Avatar
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: Zadar
Postovi: 26
Citiraj:
Autor burmuz Pregled postova
Ja ću vam reći jednu stvar. Što je TV skuplji i veći, to je na SD signalu gora slika.
Pa to i kažem, netko tko planira uglavnom gledati naš tv program, nema smisla da kupuje velik tv sa velikom rezolucijom, to se isplati samo onima koji skidaju filmove sa neta i gledaju u visokoj rezoluciji. Tada je to već pravi doživljaj..
athirsty je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2017., 11:19   #9282
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,167
Smart ili android? Trebam telku za dnevni jer gradim kucu pa da se pripremim. Cujem da ide neki novi dvb signal pa da i to pripazim s tunerom. Preporucite proizvodaca i svjetujte me na sto da pripazim. Hvala.

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2017., 12:43   #9283
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Netko od vas koji ste kupili ovaj Sony 65xd7505b, imate li problema sa od spajanjem sa lan i wifi? Meni na wifi youtube radi satima. A kada sa NAS gledam zna prekinuti nakon sat i pol cca gledanja. A na ethernetu malo malo ne prepozna NAS a youtube radi a često ni youtube ne radi. Factory reset nije pomogao ali ako nitko drugi nema Isto problem onda je vjerojatno vip Routet

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2017., 13:42   #9284
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
Vjerojatno ti je do VIP smeća. Kompić ima doma isto VIP ali samsung TV i stalno ga zajebava net ali samo na TV-u.

Ja sam na sonyu na lanu i sve je okej (t-com 30 mbit), ide full speed. Istina, ne gledam ništa preko NAT-a, većinom youtube, netflix. Filmove gledam sa harda na USB nakačenog.
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2017., 16:10   #9285
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
I meni samo na tv sere net. Kompovi i mobovi rade ok. Dodat ću neki router izmedju pa vidjeti

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2017., 17:07   #9286
Totoro
Premium
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 73
Par pitanja...

Jel ima na Sony/Philips android TVu google play pa da se može instaliravati što se želi na taj isti TV?

Jel castanje ekrana preko wifija s android mobitela ide bez problema na spomenute android TVe?

Jel ima nekakva opcija (neki app?) da se upari android mobitel sa spomenutim teveima i da se mobitel koristi kao tipkovnica i trackpad za kontroliranje TVa, odnosno korištenje Tv-ovog androida?
Totoro je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2017., 17:09   #9287
mdodig
Premium
Moj komp
 
mdodig's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Split
Postovi: 398
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Netko od vas koji ste kupili ovaj Sony 65xd7505b, imate li problema sa od spajanjem sa lan i wifi? Meni na wifi youtube radi satima. A kada sa NAS gledam zna prekinuti nakon sat i pol cca gledanja. A na ethernetu malo malo ne prepozna NAS a youtube radi a često ni youtube ne radi. Factory reset nije pomogao ali ako nitko drugi nema Isto problem onda je vjerojatno vip Routet

Sent from my SM-G930F using Tapatalk


Radi na wifi i LAN. Router je Mikrotik.


Sent from my iPhone using Tapatalk
mdodig je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2017., 21:48   #9288
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Citiraj:
Autor Totoro Pregled postova
Par pitanja...

Jel ima na Sony/Philips android TVu google play pa da se može instaliravati što se želi na taj isti TV?

Jel castanje ekrana preko wifija s android mobitela ide bez problema na spomenute android TVe?

Jel ima nekakva opcija (neki app?) da se upari android mobitel sa spomenutim teveima i da se mobitel koristi kao tipkovnica i trackpad za kontroliranje TVa, odnosno korištenje Tv-ovog androida?
Ima neki Google play koji pokazuje samo android tv aplikacije ali imaš na youtube kako instalirati bilo koju želiš.

Sony ima svoju video i tv sideview aplikaciju koja je casting i daljinski i jednom. Iako casting radi i bez nje savršeno.

@mdodig hvala ti

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2017., 00:17   #9289
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
Skužio sam da ovaj naš sony malo zna zakrčit kad je neka bučna scena ili nešto, nije bas zvuk neki
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2017., 09:31   #9290
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
Skužio sam da ovaj naš sony malo zna zakrčit kad je neka bučna scena ili nešto, nije bas zvuk neki
Ja to nisam primjetio do sada ali na zvuku je imao najlošije ocjene na reviewovima

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2017., 12:08   #9291
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
evo baš čitam rivju

''As with most other large TVs, the sound of the X750D is poor. It suffers from significant distortion at all volumes and poor frequency response. Even a cheap sound bar would be a significant improvement.''

''Finally, the audio performance of the X750D is uniformly bad when stressed beyond the most moderate basics of sound volume. High volume creates serious audio distortion and you’re definitely going to need a sound bar or other external speaker array to make the most of your movie watching audio quality.''


kakva su iskustva sa soundbarovima? koji je neki best buy?
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2017., 14:16   #9292
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Citiraj:
Autor mdodig Pregled postova
Radi na wifi i LAN. Router je Mikrotik.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dodao stari sx763 na openwrt izmedju vip routera i tv i sad sve radi super. Znači vip router jede govna

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2017., 14:35   #9293
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
kako imate namještene ove dvije opcije na sonyu - Motionflow i Film mode


kad gledam nogomet i film mode je uključen, lotpa zna trzat po zraku, kad stavim film mode na off sve bude ok

ubiti neznam što se koristi za što
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2017., 15:02   #9294
mdodig
Premium
Moj komp
 
mdodig's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Split
Postovi: 398
Ja sam stavio sve na disable i smanjio brightness na 0.


Sent from my iPhone using Tapatalk
mdodig je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2017., 15:07   #9295
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
sad baš kad gledam na sport klubu nogomet, stavim ''Live Colour'' na HIGH i teren izgleda stoput bolje nego kad su boje na medium, onda ispran teren bude, ko da je trava izgorena
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2017., 11:10   #9296
athirsty
Registered User
 
athirsty's Avatar
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: Zadar
Postovi: 26
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
Skužio sam da ovaj naš sony malo zna zakrčit kad je neka bučna scena ili nešto, nije bas zvuk neki
Ako mene pitaš, rijetko koja televizija ima dobar zvuk, na svaku se mora spojiti nešto dodatno. Ako je soundbar preskup, možeš spojiti 2.1 zvučnike za PC, nisu skupi a puno poboljšaju zvuk.
athirsty je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2017., 11:11   #9297
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
ma imam ja ''staru'' sony liniju sa zvučnicima i spojena je ona već na komp

al sam ju baš stavio u ormar jer mi ne treba pa da ne smeta

morat ću ju izvadit nema druge
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2017., 14:37   #9298
erda
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Sla
Postovi: 179
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
kakva su iskustva sa soundbarovima? koji je neki best buy?
Ovo i mene zanima. NEma nitko ništa za reći?
erda je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2017., 17:29   #9299
mdodig
Premium
Moj komp
 
mdodig's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Split
Postovi: 398
Da li je moguće da ja na ovaj TV ne mogu spojiti bluetooth slusalice? Moram priznati da mi je to veliko razočaranje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
mdodig je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2017., 17:34   #9300
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Podrska za bluetooth slusalice dolazi od Nougata. Ali vjeruj mi da ni ne zelis koristiti takve slusalice za video zbog ocajne latencije bluetooth tehnologije.
Rista je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na