Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.11.2020., 06:16   #1
highdook
Registered User
 
highdook's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Offshore
Postovi: 31
IstriaNet - SofNET

Od nedavno sam prešao na optiku ovog ISP-a www.istrianet.hr i hvala Bogu da sam dobio ovu opciju, jer sam do tada muku mučio sa Optimom otkako ju je preuzeo T-scum.
Ima nekoliko stvarčica koje bi mogle biti bolje i na IstriaNetu, ali kvaliteta usluge se ne može niti usporediti sa onom ranije. Internet je brz i stabilan, što je jako bitno.
Neke stvari su nelogične, ali to je manje bitno, dok sve radi i dok imam podršku. A podrška je super. Čovjek s kojim sam u kontaktu je jako susretljiv i svaki problem koji sam do sada imao, on je proslijedio i to su riješili u roku od jednog dana. Nisu to bili neki veći problemi. Bilo je tih malih nelogičnosti, imali su blokirane neke portove, pa mi IPTV servis nije radio, nisi mogao mjeriti brzinu na speedtest.net, ali to su riješili idući dan.
Budući da je SoftNET slovenska firma, sjedište je u Sloveniji i glavni server je tamo. E, sada, najveći problem toga je što usluga TV-a ide u paketu i dobivam kablovsku na kojoj su, zbog djece meni bitni, kanali sinkronizirani na slovenski. Još nekolicina ih ima slovenske titlove koje ne možeš promijeniti na Hrvatski. Neke možeš.
Uglavnom, sada sam na optici i ove sitne problemčiće sa TV-om će u budućnosti sigurno riješiti.
highdook je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2020., 09:11   #2
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,349
Nikad cuo al ocito su samo u umagu. Nek se prošire prema jugu pa cemo vidjet kakvi su.
axo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.11.2020., 10:07   #3
highdook
Registered User
 
highdook's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Offshore
Postovi: 31
Da, trenutno nude usluge samo po Umagu. Plan im je proširiti mrežu do Novigrada, Poreča, jednog dana možda sve do Pule, ali ne znam za ostatak države. Prevelika investicija, mislim. Umag je imao sreće jer glasine govore da vlasnik tog slovenskog Softneta ima nekretninu u Umagu, pa si je doveo svoju privatnu optičku liniju jer je vidio da imati posla sa lokalnim šerifom iz Umaškog T-scuma je prdac u vjetar.
highdook je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na