Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.12.2015., 14:35   #1
bizzzo
Premium
Moj komp
 
bizzzo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: somewhere
Postovi: 67
Postava zvučnog sustava po stanu

Ekipa,

potražio sam na forumu ali nisam baš naišao na niš iskoristivo pa eto imam jedno pitanje, nadam se da neće biti pretjerano bedasto...but here it goes...

Mission:
Prijatelj bi želio složiti zvučni sustav na svojoj etaži kuće/stanu, tako da ima zvučnike u nekoliko prostorija u tom stanu koji je trenutačno u izgradnji. Tipa kao ono kad hodaš dućanom, a iznad tebe svako malo zvučnik...ali da je, jasno, minijaturna verzija toga (ne treba nam 150 zvučnika, samo cca 7).
Imate li kakve savjete po pitanju pojačala i zvučnika? Općenito neko elegantno rješenje za to? (a da nije: "odi u dućan pa nek ti oni slože", to znam i sam...znači trebam DIY ekipu )

Ideja je puštati muziku u tipa kuhinji, dnevnom i wc-u, ali istodobno da se može u dnevnom iskoristiti taj sustav i za 5.1 surround tijekom gledanja filmova...

Proposed soution:
Eh sad, meni je palo na pamet da kupi 7.1 pojačalo...*but here is the twist*...složimo mu 5.1 kanala u dnevnom, a ona dva koja su ostala provučemo po jedan do kuhinje i wc-a...
Samo pitam se koliko je to uopće pametna ideja?? ...slobodno me popljujete ako pričam bedastoće (jer sam noob), ali ubacite i koji koristan savjet...

Postoji li pojačalo koje može svirati muziku na svih 7 (8) zvučnika ako tipa sviraš neki mp3 (stereo, 2.1) s kompa ili nekog drugog uređaja, a da kasnije možeš gledati i neki film s 5.1 zvukom s tim pojačalom?

Eto, nadam se konstruktivnim savjetima...

__________________

Zadnje izmijenjeno od: bizzzo. 13.12.2015. u 14:41.
bizzzo je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2015., 15:49   #2
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
e sad bi vi malo filozofirali, takvi setupi kostaju jakoooo

moze skupiti receiver sa dvije zone, i moj to ima, ali 3 zone i jos da istovremeno sve radi, e to malo teze. a i kosta.
Gabre je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.12.2015., 16:03   #3
bizzzo
Premium
Moj komp
 
bizzzo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: somewhere
Postovi: 67
A znam da je filozofiranje ali ne bi trebalo biti pretjerano skupo ni tesko za napraviti. A i ne treba istovremeno raditi, znaci kad se slusa muzika rade svi zvucnici...kad zeli pustit film rade zvucnici za 5.1 surround...znaci ili film ili muzika ne treba istovremeno...

Znaci sve je jedna zona s razlicitom postavkom...jel?
__________________
bizzzo je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2015., 16:14   #4
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
Receiveri koji imaju drugu audio zonu rade da ili je 7.1 ili 5.1 + druga zona. Ne možeš šaltati u hodu kako hoćeš, prvo u setup i tamo okrenut sa 7.1 na 5.1 ili obrnuto što i nije baš spretno riješenje.
Mi na poslu kad radimo multiroom audio koristimo Sonos uređaje, je malo skuplje ali radi predobro. Makar ako je kuhinja spojena sa boravkom ni ne treba ti ništa u njoj...
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2015., 16:25   #5
bizzzo
Premium
Moj komp
 
bizzzo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: somewhere
Postovi: 67
Ok...now we're cookin'...hmm slazem se da nije elegantno saltat tako u setupu al nije niti tako strasno...5-6 klikova i mijenjas izmedju 7.1 i 5.1...nisam znao da se tako moze uopce.

Budem vidio s frendom...a koji bi receiver bio best buy preporuka za takve 5.1 + dvozonske stvari?

Da, malo sam pogledao i Sonos je brutalna stvar ali mozda malo skupo...a i obzirom da sad radi žbukanje nije potreban wireless, nego bi u zidovima i/ili stropu predvidio mjesto za zvucnike da se niti ne kuže pretjerano da su prisutni
__________________

Zadnje izmijenjeno od: bizzzo. 13.12.2015. u 16:46.
bizzzo je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2015., 17:21   #6
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
Brzo će mu dopizditi to šaltanje. Novi 7.1 receiveri su dosta skupi, pogotovo otkad je dolar skočio u nebesa. Pogledajte na njuškalu šta ima, samo prvo dobro provjeriti ako što nađete da ima drugu audio zonu. Možda najbolje ustvari naći stariji receiver koji ima izbor zvučnika A+B. Na A su prednji od surrounda a na B su kupaonski. Ako su upaljeni i A i B u obije prostorije ide isti zvuk. Ako ugasiš A svira ti samo na B, to ti je mislim najeftinije riješenje. Ili Sonos Play One u kuhinju 😁. Kod Sonosa ti je dobro kaj možeš slušati Internet radio, mjuzu sa kompa ili mrežnog diska ili direktno sa samog mobitela. Sonosov app je najjači od svega šta sam vidio a sami Play One za svoju malu veličinu svira brutalno, nije ti jasno kako tako nešto izlazi iz malene kutijice...
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2015., 17:50   #7
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,070
Citiraj:
Autor 9800pro Pregled postova
Brzo će mu dopizditi to šaltanje. Novi 7.1 receiveri su dosta skupi, pogotovo otkad je dolar skočio u nebesa. Pogledajte na njuškalu šta ima, samo prvo dobro provjeriti ako što nađete da ima drugu audio zonu. Možda najbolje ustvari naći stariji receiver koji ima izbor zvučnika A+B. Na A su prednji od surrounda a na B su kupaonski. Ako su upaljeni i A i B u obije prostorije ide isti zvuk.
ja sam jedno vrijeme imao na tu foru dok sam bio u proslom stanu di su mi kuhinja i DB bili odvojeni - receiver sa A/B stereo izlazima + 3 kanala surround. kad je izvor stereo, onda sam birao A, B ili a+b. jedan botun na receiveru.

kasnije mi je to dopizdilo jer nisam imao iste zvučnike pa je u kuhinji bilo tiše. sproveo sam audio kabel do frižidera, bacio na njega neko jeftino pojačalce i spojio na line out na receiveru.

imho, jednostavnije i jeftinije je uzet HT receiver + neko polovno stereo pojačalo za te stropne zvučnike. plus onda em odvojeno reguliraš glasnoću, ali i input. ako ti se svugdje sluša isto, samo jedan od ulaza spojiš na line out HT receivera.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2015., 14:40   #8
bizzzo
Premium
Moj komp
 
bizzzo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: somewhere
Postovi: 67
Ma prva liga ljudi, puno vam hvala!
U svakom slučaju dali ste nam ideju i sad znam što da tražimo...vjerojatno će ići fora da će tražiti neki receiver koji ima tu A+B foru sa surroundom pa ćemo se igrati s time...

Ma ovaj forum je zakooon!
__________________
bizzzo je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2015., 15:00   #9
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Ma imas od Denona i od B&W i od JBLa tih bezicnih systema i raznih verzija zvucnika ali to ce kostati mozda i vise nego dual zone reciever. Uglavnom kako kog okrenes da bude "luksuzno" za koristiti nece biti jeftino tako da najbolje da tvoj prijatelj kaze koliki budzet on ima pa da se onda proba nesto slozit .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je online   Reply With Quote
Staro 15.12.2015., 17:00   #10
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
ono sto nije detaljno objasnjeno, je kakva se kvalitetea zvuka tu gleda?

jer to sto vama treba se rijesi sa obicnim bluetooth speakerima, ili sa Chromecast Audio
koji ti daje Sonos mogucnosti za 10 puta manje para.

zone2 sa receivera se prebaciva na jednu tipku, nikakvi meniji setupi itd. Normlano moras platiti receiver jedno 3-4k kn barem. a di su zvucnici? njih ne spominjete, kakve ce zvunike staviti, jer ako misli ugraditi u zid neko smece od zvucnika, onda je to bacanje love.

malo ovo pogledajte http://www.engadget.com/2015/09/29/c...udio-hands-on/ u danasnj adoba bezicnih zvucnika i wifi spajanja, ici fizicki vuci zice, pa pustati preko receivera muziku, folediri, stickovi, hard diskovi, pa daljinski, umjesto direktno s mobitela kroz aplikaciju je blesavo. A o wow faktoru da ne kazem i komociji.
Gabre je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.12.2015., 14:57   #11
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Jednostavno bi bilo još jedno stereo pojačalo sa 2 para izlaza sa njuškala. I spoji se na line-out za drugu zonu ili šta već nudi surround reciever.

Ali drugi par zvučnika za kuhinju može i na skoro svaki surround receiver, a u kupaoni i gdje god drugdje se složi nešto neovisno. Npr Raspberry sa wifi adapterom i Volumio. Na njega pustiš bilo šta sa mobitela, tableta, kompa, DLNA servera ili jednostavno pustiš internet radio
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2015., 16:08   #12
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
kompliciranje kompliciranje kompliciranje

jednostavno i odlicno svira

Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2015., 16:18   #13
konig_karl
lurkerus maximus
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: V.G.
Postovi: 91
prije nekoliko godina sam organizirao tulum u stanu i mozgao sam kako da se svi dobro cuju dok razgovaraju, da se opet cuje muzika i da se cuje po cijelom stanu isto, kvaliteta nije bila toliko bitna (ipak se radi o pijanoj mlađariji ).

iz auta sam uzeo mp3 i transmiter (ovaj: http://analysisandreview.com/wp-cont...th-remote1.jpg). stari je slozio neko napajanje od nekog starog adaptera, a muziku sam puštao sa nekog šrotex mp3-a. naciljao sam frekvenciju na rubu range-a (108 MHz) i uštimao sve prijemnike u stanu na istu frekvenciju. poslozio sam sve skupa za par minuta i za ono što mi je trebalo radilo je odlično. inače sustav je bio ok i drugima pa se reciklirao na još pokojem eventu.

cijena je sve skupa bila manja od 50 kn.
__________________

CPU: AMD Athlon II x4 640
MBO: ASrock 870 Extreme3
RAM: 2x Corsair 2gb DDR3 (1333Mhz)
HDD: WD5000AAKS
VGA: Point of view GeForce GTX 460 768Mb
PSU: Corsair CX400W
Case: NZXT Source 210
Monitor: LG M2262D (22", 1920:1080)
OS: Windows 7 x64



Toshiba A200-23K
ekran: 15,4" WXGA
CPU: C2D T450 1.66 GHz
RAM: 1 Gb
HDD: Hitachi 160 Gb
VGA: HD2600 256MB
OS: Windows 7 x86



Samsung HD502IJ@IcyBox
Logitech Driving Force Pro
Logitech Wireless Desktop MK710
Sony NWZ-E443 + Koss SparkPlug
Creative WP 350
Nokia N97





Scott Sportster P3 2010
Frame: New Sportster Frame Alloy 6061
Fork: Sun tour NEX 4610 V2 HLO, Lockout susspensionfork 1 1/8, 63mm travel, Integrated 700C
Front Derailleur: Shimano Deore
Rear Derailleur: Shimano Deore RD-M592 / Shadow Type
Shifters: Shimano Deore SL-M590
Chain set: Shimano FC-M443-8-S
Chain rings: 48×36×26 Teeth
Bottom Bracket: Shimano BB-ES-25
Cassette: Shimano CS-HG50-9 11-32 Teeth
Chain: Shimano CN-HG53
Pedals: Wellgo C 128
Front Brake: Shimano BR-M486 F/R 160 mm Rotor
Rear Brake: Shimano BR-M486 F/R 160 mm Rotor
Brake Levers: Shimano BL-M 486 Disc
Handlebars: Scott Sportster OS
Stem: Scott Comp
Rims: Alex XC-44 Disc
Front Hub: Scott Comp Disc CL
Rear Hub: Shimano FH-RM65 CL
Spokes: stainless black, 14G / 2mm
Front Tyre: Schwalbe Smart Sam 700×35C
Rear Tyre: Schwalbe Smart Sam 700×35C
Seat post: Scott Sportster/Solution
Weight: 13.10kg

konig_karl je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2016., 12:01   #14
samojaa
Registered User
 
samojaa's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Baranja
Postovi: 1
Znam da nije tema, ali da ne otvaram novu,,molim pomoć ljudi dragi.
Dobila sam ---vivax vox zvučnike ht-710 ---
korišten ali bez uputa kako spojiti liniju i tv na njih..

zna li netko ili ima upute a da bi htjeo pomoći malo,,sve spojeno kako spada..(barem mislim) a kad kliknem tipku aux ne reagira i nema zvuka sa linije preko zvičnika,,ali ni kada kliknem na tipku CD,,takodjer nema zvuka..

pomagajte please,,a znam da valja,,do jučer je bio u kafiću na tri zvučnika spojen jukebox i radilo sve OK..
samo ona dva velika bežična nisu bila "uparena",,

šta da radim i kako..???
hvala...
__________________
** Na neke stvari te prosto i ovaj život natjera...**
samojaa je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na