Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.04.2014., 10:46   #1
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
(review) DeLock USB dual SATA dock s clone funkcijom


Sprava malo manje od 400 kn.
Moguće spojiti dva vanjska HDDa SATA sučelja i spojiti ih preko USB porta na računalo. Podržano je USB 3.0 sučelje i brži protok podataka. Ali ono što je ok na spravi je mogučnost kloniranja diskova BEZ upotrebe računala. Postoji software koji dolazi sa uređajem da je moguće kroz windowse obaviti kloniranje, ali ono što je super je upotreba Clona bez kompa.
Dakle ako je netko imao image i pokušao veći disk klonirat na disk na USB ladici znao je dobiti poruku da je neće baš tako lako ići (512 bytes per sector disk u pravilu, a na USBu je 4096 ) i većina alata padne na tome jer dosta USB kućišta u pravilu daju 4096, a ne 512.

Ovdje lijepo disk u mjesto A koji je master, u mjesto B (slave) disk na kojem treba završiti image i stisne se tipka i drži 3 sekunde, onda se pusti i stisne samo još jednom, klik ... i postupak krene. postoje po dve ledice za za svaku četvrtinu, 25, 50, 75 i 100%, dakle kada svih 8 ledica stalno svijetle samo se ugasi dock (prekidač sa stražnje strane) i diskovi su klonirani. Postupak se odvija odokativno kao da se kopira sa nekih 40 MB/sec. Budem poslije izveo mjerenja.

Mana je što SMART radi samo na B, ne u A i to ne baš u potpunosti, prikazuje u HDD Tunue samo Health, ne išćita baš sve iz smarta (naziv diska, model, ... već samo kapacitet i health stranicu).

Zadovoljan, pogotovo kada treba isklonirat more kompova. Svaka preporuka.
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2014., 00:13   #2
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Citiraj:
Autor Black Dragon Pregled postova

Dakle ako je netko imao image i pokušao veći disk klonirat na disk na USB ladici znao je dobiti poruku da je neće baš tako lako ići (512 bytes per sector disk u pravilu, a na USBu je 4096 ) i većina alata padne na tome jer dosta USB kućišta u pravilu daju 4096, a ne 512.
Možeš li ovo detaljnije objasniti te potkrijepiti nekim referencama ?
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.04.2014., 08:16   #3
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Citiraj:
Autor m4dm4n Pregled postova
Možeš li ovo detaljnije objasniti te potkrijepiti nekim referencama ?
Dakle, napraviš image nekim programom kao Paragon, Farstone TotalRecovery, AOMEI Backupper, ... i sada imaš image i pune kontrolere ili ti se ne da vaditi diskove, ... imaš lap i sada bi ugradio veći i kupiš disk i staviš ga u USB dock, ladicu i opališ format i kreneš iz image a ono neće, kreneš direktno sa diska na disk u ladici a ono ništa. Poruka u stilu "Since a different sector size on the source hard disc the selected hard disc cannot be selected as a copy target"
Savjet od Paragona
I slična riješenja nude svi, Acronis, Paragon, Aomei, ...
Ovdje nema toga jer se kopiranje diska na disk odvija sector per sector. Dakle ovaj dock klonira disk u cijelosti, teoretska brzina kloniranja bez računala je 60 MB/sec. Dakle kada se klonira disk od 100 GB, bez obzira što je na disku 40 GB, on kopira i onih 60 GB ničega ako je kopiranje bez PCa dakle kopira se svih 100 GB.

Dakle kopiranje BEZ PCa može:
Isti disk na isti disk (XYZ55 model na XYZ55 model)
Dva diska iste veličine, možda.
Manji disk sa malo podataka na manji, nikako
Manji na veći disk, lako ali poslije treba sa nekim alatom prilijepiti ostali prostor što je onom tko to koristi niš.
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.

Zadnje izmijenjeno od: Black Dragon. 11.04.2014. u 08:22.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2014., 22:05   #4
DuHc
Premium
 
DuHc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 204
Već neko vrijeme namjeravam nabaviti nešto ovako...Zanima me podržava li diskove od 4TB, jer sam naišao na neke modele drugih proizvođača koji ne podržavaju?
Edit: Isto pitanje syssu. To mi je prilično važno, pa da se na zahebem...

Zadnje izmijenjeno od: DuHc. 12.05.2014. u 10:26.
DuHc je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2014., 08:45   #5
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
mi imamo na poslu već neko vrijeme dotičnu ladicu, nismo klonirali još ništa, ali sve za sada radi kak je zamišljeno.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2014., 10:48   #6
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Citiraj:
Autor DuHc Pregled postova
Već neko vrijeme namjeravam nabaviti nešto ovako...Zanima me podržava li diskove od 4TB, jer sam naišao na neke modele drugih proizvođača koji ne podržavaju?
Edit: Isto pitanje syssu. To mi je prilično važno, pa da se na zahebem...
2 TB u 3,5" najveće što sam probao i 1 TB u 2,5". Nisam našao u papirima podatak o max-u. Kada mi padne neki od 4 TB pod ruke javim.
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na