Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.07.2007., 22:33   #61
maX
Banned
Moj komp
 
maX's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: tu negdi uku Varaždina
Postovi: 7,323
mislim da ces onda trebati SLI verziju thermalrighta... (barem mi se tako po slikama ploca i polozaja chipseta cini)
maX je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2007., 23:38   #62
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
A da li bi mi stao VF900 na grafu, kad bih ga uzeo?
Mislim, da mu nece smetat HR-05?
Ja sam na DFI Ultra-D imao HR-05 SLI i AIW sa Zalmanom VF700 Cu.
E sad-ne znam da li je 900 višlji ili ne od mog.
Mislim da su iste visine ali provjeri na siteu...
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2007., 23:52   #63
veliko_pile
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 583
vec kada se prica o HR-05 SLI, jeli bi mogao ovako stajat bez da smeta komponentama?

veliko_pile je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2007., 23:52   #64
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Iste su visine, dva oba zauzimaju dva utora...

Što kaže službena stranica:

vf700 - 91(L) x 126.4(W) x 30(H)mm

vf900 - 96(L) X 96(W) X 30(H)mm
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2007., 14:45   #65
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Imam problema s montiranjem Hr-05sli na DFI Infinity NF4 ultra plocu. Kupio sam ga polovnog i dobio sarafe za njega i onu metalnu zakacku koja sjeda ne sredinu coolera u onu rupicu njegovu. No problem je sto nisam dobio onu malu podlosku koja ide na cooler, da li je ona uopce potrebna? A najveci problem je sto se neusudim stavljat sarafe jer je s druge strane ploce odma kraj rupe za sarafe neke male "spojnice", neznam kako da to nazovem, uglavnom bojim se da ne napravim kratki spoj na ploci s maticama jer one idu s te druge strane. Da li postoji neki drugi nacin da ucvrstim cooler ili da li oni iz Ve-mila il Hgspota mogu to srediti da sam necackam (oni bi trebali to srediti, ali cooler je polovan i nema te podloske).... ..
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2007., 14:50   #66
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Dva duga šarafa i 4 matice i 4 papirnate podloške su sve kaj ti treba, pitaj nekog frenda koji ima Zalmana da ti da iz svog kompleta jer sa Zalmanima dolazi "rezerva" ili možeš i u željezari kupit ako oćeš samo pazi da ti prolaze kroz rupe, milsim da su 3mm ali provjeri...

Btw ako si dobio već vijke i matice onda si nabavi samo podloške od nekoga ili možeš i kupit plastične male podloške - isto u željezari, pa čak i napraviti sam od nekog tvrđeg papira...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2007., 14:57   #67
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Dva duga šarafa i 4 matice i 4 papirnate podloške su sve kaj ti treba, pitaj nekog frenda koji ima Zalmana da ti da iz svog kompleta jer sa Zalmanima dolazi "rezerva" ili možeš i u željezari kupit ako oćeš samo pazi da ti prolaze kroz rupe, milsim da su 3mm ali provjeri...

Btw ako si dobio već vijke i matice onda si nabavi samo podloške od nekoga ili možeš i kupit plastične male podloške - isto u željezari, pa čak i napraviti sam od nekog tvrđeg papira...
Zasto 4 matice? Mislis da ucvrstim vijak s jedne strane ploce i sa druge?

Koliko trebaju biti debele podloske? Deblje od chipseta da stane paste izmedu?

BTW. Ako budem koristio sarafe, zatezanjem cu te male spojnice sigurno pokidati jer matice ce strugati po njima.
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2007., 15:12   #68
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Zato jer se tako šarafe stvari na matičnu, pa nećeš preko čipseta natezati cooler da ti drobi ploču dok navijaš...

Prvo nasadiš na šaraf podlošku pa ga odostraga gurneš naprijed na ploču pa podlošku i onda maticu, onda ponoviš na drugoj rupi postupak i staviš cooler gore i na kraju zavineš zadnju maticu... To je gotovo uvjek dosta, samo normalno šarafić mora biti dovoljno dug jedno 1-1.5 cm barem...

I bez brige ako su prave podloške od jačeg papira neće se ništa pokidati, a one koje dobiješ sa zalmanima posebno ne...
Možeš inače i gumice za pipu stavit umjesto podloški ako oćeš i ako imaš mjesta, istina mogu se i malo izrezat i di treba...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2007., 15:16   #69
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Hvala puno, sad kuzim.... ..
Sad mi je jedini problem vadit plocu van, jer mi je mrsko..... ..
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2007., 16:58   #70
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
jel itko spomenuo poliranje baze?
iako je to posve nepotrebno mene uhvatilo nesto pa sam prije mj. dana ispoliro bazu a jos nisam znao da TR ispod "alu" baze sadrzi bakar tj kao i svaki TR-ov proizvod... a neki su se pitali odakle takve performanse sa AL hladnjakom
dobio sam oko 2 C kad sam ispolirao... slike ( nije posve ispoliran -> nestalo mi papira pa mi se vise nije ni dalo)

Bullet1 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na