Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.05.2014., 14:50   #1
driftwood
Premium
 
driftwood's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: .
Postovi: 661
ne radi google chrome

Zbog ovog:

Citiraj:
Autor benito22
28/05/2014 - 21:46
FACEBOOK VIRUS PONOVO HARA:
Zaštitite se na vreme, evo i kako! Ovaj virus se širi putem poruka. Na prvi pogled deluje kao da vam je neko od vaših prijatelja poslao fotografiju, a u stvari je ona automatski poslata i sadrži zakačen zip fajl, koji kada se skine i otvori automatski inficira vaš računar

Facebook redovno opsedaju brojni virusi. Iako je većina korisnika ove društvene mreže navikla na tu pojavu, postoje i oni koji ne znaju o čemu je reč, i veoma lako mogu da se izlože opasnosti. Kako se to ne bi desilo u nastavku ćemo vam ukratko objasniti kako se zaštiti od njega, i šta ne smete da radite.
Ovaj virus se širi putem poruka. Na prvi pogled deluje kao da vam je neko od vaših prijatelja poslao fotografiju, a u stvari je ona automatski poslata i sadrži zakačen zip fajl, koji kada se skine na računar i otvori, u sebi sadrži virus. Naziv fajla je”DSCN_xxxxx.zip”, u kojem xxxxx predstavlja neki nasumični broj. On se tokom vremena menja da kako bi korisnike privukao da kliknu i zaraze se.

Ukoliko vam je neko od prijatelja poslao poruku sa ovakvim sadržajem nikako ga ne otvarajte! Obrišite čitavu konverzaciju, a tu osobu obavestite da joj je profil kompromitovan. Ako ste ipak kliknuli i “skinuli” ovaj virus na računar, uz pomoć nekog antivirusa skenirajte računar kako bi brzo rešili ovaj problem.
Dobra stvar je što je Facebook najavio da će u skorije vreme ubaciti anti-virus softvere koji će automatski skenirati i mrežu, i vaš računar u potrazi za virusima kako bi sprečili bilo kakvu štetu vašem nalogu ili uređaju sa kog pristupate.
Najnovije vesti iz sveta kompjutera, igrica, mobilnih telefona, gedžeta možete pratiti i na našoj Facebook stranici!

Telegraf.rs
me zvala prijateljica. Skenirali komp, sve doveli u red, ali chrome ne radi. Otvori se on, ali neće prikazati niti jednu stranicu, pa čak neće ni ući u settings. Kako to riješiti?
Radi IE i firefox, bez greške. Virus je pobrala na chromeu, sejvala na desktop i pokrenula. Nije imala nikakav antivirus.
Čistio sam sa combofix, spybot s&d, malawarebytes, tdsskiller, hitmanpro, avast (startup scan). Jedini koji ništa nije našao je bio tdsskiller. Ostali su svi našli po nešto.

Zaboravio sam napisati da sam ga reinstalirao više puta. Prilikom reinstalacije, počistio sve staro, sve što je ostalo od google na kompu. I onda nova instalacija, ali bez uspjeha.
__________________
Dazed and confused
driftwood je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2014., 21:58   #2
MMI
Premium
 
MMI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 912
MMI je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.06.2014., 21:24   #3
driftwood
Premium
 
driftwood's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: .
Postovi: 661
Ista stvar.
__________________
Dazed and confused
driftwood je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2014., 21:28   #4
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
Čekaj, radio si format diska? Ako da, da li si probao instalirat i pokrenut chrome prije nego si vraćao njene podatke natrag "u sustav"?
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2014., 14:38   #5
Makaveli2
Premium
Moj komp
 
Makaveli2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 100
Virus ti je još na kompu. Probaj s ovim programom: RUBotted ili ovim Mirage Anti-Bot

Ovako, sad kad imam više vremena, da ti probam pomoć jer ovi gore programi su više za prevenciju nego uklanjanje.
FB virusi su specifični samo po jednoj stvari, a ta je da ostanu u samom pregledniku s kojim je u tom trenutku netko bio na FB-u. To je razlog zašto ti IE i Firefox rade a Chrome ne, u njemu je još uvijek virus. Na tvom mjestu bi prvo sa nekim uninstallerom, preporučam Revo, temeljno deinstalirao Chrome. Nakon toga reset kompa, onda ti treba program tipa CCleaner, pokreni ga i pod "čistač" prvo očisti sve označeno pod Windows, onda ista radnja samo je kartica Programi (tu ćeš nać i Chrome). Nakon toga pokreni "registar" (ispod čistač) isto tako očisti sve. Opet reset kompa, i sad instaliraj Chrome (novo skinuti), sad bi se 99% trebao moć spojit na FB, nadam se da ćeš uspjet.
E sad ovako, prvo i osnovno što moraš napravit je promjeniti lozinku (i neka ne bude ni slična prijašnjoj).
Nakon toga ideš u FB-u na Settings>Privacy Settings>Apps>Show all Apps, označi sve koje ne koristiš ili nisi siguran i obriši (kasnije ih lako možeš vratit). Također pogledaj tko sve može pratiti tvoje aktivnosti na FB-u, preporučam da odabereš "samo ja". I zbog sigurnosti preporučam ti da promijeniš lozinku još barem tri puta, neka bude neka složena i dugačka.

Iz opisanog to bi bilo to, nadam se da ćeš uspjet to sredit, ako negdje zapne javi
__________________
"The quieter you become, the more you are able to hear."

Zadnje izmijenjeno od: Makaveli2. 04.06.2014. u 21:19. Razlog: Prije sam bio prezauzet za detaljno opisivanje
Makaveli2 je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2014., 09:14   #6
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Također provjeri u Chromeu ekstenzije i plugine. Za plugine upiši adresu "chrome://plugins/"
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2014., 09:49   #7
Trbonja
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 311
Ako ti dalje Chrome ne bude radio ili se ne želiš njime zafrkavati, bolji izbor je Comodo Dragon. Isto sučelje kao i Chrome, samo što je puno bolji: http://www.comodo.com/home/browsers-...rs/browser.php
Trbonja je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2014., 23:22   #8
driftwood
Premium
 
driftwood's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: .
Postovi: 661
Ma sad ide preko firefoxa. Pretpostavio sam da je chrome dobio po repu i da je ostalo još nešto negdje. Ova se ne javlja, sve joj radi pa zasad neka ostane na tome dok ne odem opet do nje.
Hvala na pomoći.
__________________
Dazed and confused
driftwood je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na