Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.10.2008., 12:43   #1
vjekson
Premium
Moj komp
 
vjekson's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: osijek
Postovi: 336
Ups 600Va vs snaga napajanja

Dakle zna li tko koliko može biti najjace napajanje spojeno na ART 600VA nazivne snage ups,mislim da je oko 360w.
Snaga uređaja spojenih na UPS nebi smjela biti veca od snage UPS-a ne?
Meni je spojen komp(250w max),Lcd tv(130w max),i još neki sitni prikljucci tipa dig.sat.prijemnika,adsl-modema,ant.pojacala!
I sve radi ok!
Bojim se da bi moglo biti problema kada bih spojio jace napajane!
Molim pomoc,hvala.
vjekson je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2008., 15:04   #2
maxxp
Premium
 
maxxp's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 323
Ne čitaš svoje thredove?
Kroz sve odgovore pa i moj tekst možeš išćitati jedno...imaš već dobro napajanje.Ono šta te muči je vent u napajanju, koji je ili prljav ili je jednostavno vremenom postao glasniji.
Sredi vent, očisti ga i nanovo podmaži, ili jednostavno zamjeni novim i oojla...imaš novo napajanje.
Da odgovorim i na konkretno pitanje. Na ups možeš prikopčat napajanje veče nazivne snage, i sve dok ti komponente ne vuku veču vatažu ne bi trebao imati problema.
maxxp je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.10.2008., 19:37   #3
vjekson
Premium
Moj komp
 
vjekson's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: osijek
Postovi: 336
napajanje

Nije tocno da se vent na napajanju uprljao ili da skripi,jer mi se to dogadjalo i kada je napajanje bilo novo,a stavio sam articcooling-ov cooler na proc.koji je isto zaklanjao napajanje.Sada kada imam ovaj novi cooler isto se desava.
Jučer sam izmjerio da kada je temperatura u sobi gdje je komp.manja od 19*C napajanje ostane tiho,ali cim predje 20*C,ukljuci se vent u drugu brzinu i postane glasan!
I to ponavljam ništa glasniji nego prvog dana!!!!
Morat cu poslikati o cemu pricam!
Izgleda da bi moj problem rjesilo i vece kuciste u kojemu bi mi napajanje bilo manje zaklonjeno i zbog toga se manje grijalo!?
vjekson je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2008., 20:31   #4
maxxp
Premium
 
maxxp's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 323
Razumijem o čemu pričaš. Poanta je u caki da "kvalitetnija" napajanja imaju bolje riješenu regulaciju hlađenja, oli ti ga vrtnje ventilatora.
I moje napajanje kad bi upalio komp radilo je tiho neko kratko vrijeme, i kad dostigne neki temperaturni nivo prešalta u veču brzinu i tako ostane. Bez obzira na opterečenje cijele konfe. I šta sam napravio? Ištekao vent iz napajanja, izvukao žice i preko molexa prikopčo na 7V. I sad je mir i tišina...samo me hdd nervira, kucka,klikče.

Ako je samo do tišine, nadam se da ti moj primjer može poslužiti kao nit vodilja u izbjegavanju većih izdataka. Imaš gro tema o stišavanju po forumu, pa i na napajanjima (obrati pažnju), večina ekipe ima smanjen broj obrtaja ventiča...pogotovo Os ekipa sa Čuftecima( Yate Loon) iz vemila.
maxxp je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na