Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.05.2018., 17:45   #40561
Deekay
Premium
 
Deekay's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 119
Lik što prodaje ga je procjenio na 600kn. A ona 2 bajka cijeni oko 1700.

Kupujem novi jer mi je ovaj premali. 26" i dosta teško ide. Danas kad sam sjeo na ova 2 veća, osjeti se robusnost,lakše se gaze. Kad sam 3 puta zagazio on dalje ide sam, za razliku od mojeg kojem to nešto fali. Ovi su 28" ili 29" i veći su. Marka mi je totalno nebitna, samo da me odveze na posao i nazad, a da se ne preznojim svaki puta.

Još jedna stvar siguno ne manje bitna: imam sina 6 mjeseci, i uskoro ide korpa od naprijed, pa i to bih trebao uzeti u obzir. Gledao sam si i gradske bicikle nešto kao: GIANT , al to mi nekako izgleda za starije, a ne za mene od 29godina.

Zadnje izmijenjeno od: Deekay. 17.05.2018. u 17:57.
Deekay je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2018., 20:44   #40562
Hurricane
I´m CREEPING DEATH !!!!
Moj komp
 
Hurricane's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 135
Pozdrav,
nakon dugo vremena (oko 10 godina) ne vožnje bicikla, odlučio sam da je vrijeme da opet krenem sa bicikliranjem, zbog natučenih kila a i nedostaje mi vožnja po šumskim stazama, i planiram ići s biciklom na posao.

Problem je što sam natukao preko 135kg, i tražim kvalitetan bicikl koji se neće raspasti pod mojom težinom. Znači sama konstrukcija i kotači pogotovo moraju biti izdržljivi. Što se tiče cijene, izdvojio bih do 8k za bicikl.

Koje proizvođače preporučujete i koja mjesta u Zagrebu (ili okolici) preporučujete za kupnju takvog bicikla.
Hurricane je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2018., 23:26   #40563
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Deekay Pregled postova
Lik što prodaje ga je procjenio na 600kn. A ona 2 bajka cijeni oko 1700.

Kupujem novi jer mi je ovaj premali. 26" i dosta teško ide. Danas kad sam sjeo na ova 2 veća, osjeti se robusnost,lakše se gaze. Kad sam 3 puta zagazio on dalje ide sam, za razliku od mojeg kojem to nešto fali. Ovi su 28" ili 29" i veći su. Marka mi je totalno nebitna, samo da me odveze na posao i nazad, a da se ne preznojim svaki puta.

Još jedna stvar siguno ne manje bitna: imam sina 6 mjeseci, i uskoro ide korpa od naprijed, pa i to bih trebao uzeti u obzir. Gledao sam si i gradske bicikle nešto kao: GIANT , al to mi nekako izgleda za starije, a ne za mene od 29godina.
velicinu bicikla odredis najlakse da stanes preko rame, i ako ti je rama unutar 2 cm do prepone, toje tvoja velicina, ako "sjedas" na ramu, prevelik ti je bic. Ako imas puno lufta do rame, onda ti je malen.

drugo, to sto ti pricas da ti je tesko vozit, ti je najvise do samih guma na biciklu, ti imas jako debele gume s ripnama, pa naravno da je tezak za voziti po cesti. Kupi si uze gume sa skroz malom ripnom, odnosno bez ripne, i preporodit ces se.

Mos ti kupit bajk od 20k kuna i debelom ripnjacom, i biti ce jednako tezak za vozit.

ovakve si gume stavi ili jos uze
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2018., 09:29   #40564
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
@deekay: ovaj giant sa linka je svemirski brod i pravi gospodski bicikl da se na njemu voziš ko aga u usporedbi sa onim ostalima. definitivno nećeš vidjeti dedica na njemu - to ti mogu garantirati.

hurricane: što se tiče kilaže postoje kalkhoff i univega bicikli koji su atestirani na 170 kg i izuzetno su kvalitetni i izdržljivi.
od ostalih "običnih" bicikala znam da SCOTT i GIANT, a mislim da i trek i specialized imaju bicikle atestirane na 130 kg. ako nećeš divljat po rinzolima i rupama onda možeš kupiti bilo koji malo kvalitetniji brend i nosit će te fino. pogotovo ako imaš tendenciju, želju i volju smanjiti unos hrane i povećati tjelesnu aktivnost da smanjiš masu.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2018., 21:38   #40565
Hurricane
I´m CREEPING DEATH !!!!
Moj komp
 
Hurricane's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 135
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
hurricane: što se tiče kilaže postoje kalkhoff i univega bicikli koji su atestirani na 170 kg i izuzetno su kvalitetni i izdržljivi.
od ostalih "običnih" bicikala znam da SCOTT i GIANT, a mislim da i trek i specialized imaju bicikle atestirane na 130 kg. ako nećeš divljat po rinzolima i rupama onda možeš kupiti bilo koji malo kvalitetniji brend i nosit će te fino. pogotovo ako imaš tendenciju, želju i volju smanjiti unos hrane i povećati tjelesnu aktivnost da smanjiš masu.
Hvala na preporuci, možeš li mi možda predložiti koje su kvalitetne prodavaonice bicikala. Ili više manje su sve dobre koje imaju SCOTT i GIANT bicikle! Nisam uspio naći prodavaonice koje prodaju Kalkhoff i Univega u Hrvatskoj.
Hurricane je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2018., 18:05   #40566
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Biciklizam - savjeti za kupnju, popravci, dogovori za vožnje i ostalo

Stigli gripovi i pedale. Čini se da je Specialized nešto promijenio ovaj model ili sam imao neki drugi. Pedale su baš lagane i uživo odlično izgledaju, vidit ćemo koliko su žilave.





edit: desna pedala naravno zapekla, iskrivio sam imbus a nemam ključ Ako se ne varam, tu se da lako sjebat navoj.
Uglavnom, ove imaju dosta veću površinu od shimanovih i bolji grip.






Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________

Zadnje izmijenjeno od: murina. 22.05.2018. u 20:35.
murina je online   Reply With Quote
Staro 23.05.2018., 06:52   #40567
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,795
Cisto da iskljucimo i tu mogucnost, lijeva i desna pedala nemaju navoj u istom smjeru. Lijevu si odvrnuo, ali desna ne ide u istom smjeru.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2018., 08:20   #40568
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Lijevu odvidavaš u smjeru kazaljke na satu a desnu suprotno smjeru kazaljke na satu. Posudi od nekog ključ i ako je malo kraći nabavi si neku cijev za polugu. Nadam se da si na novoj koju si zavidao stavio malo masti na navoje da ti ne zapeče.
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2018., 08:42   #40569
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,795
Pipl mast juz mast! Nemoj kao jedan moj kolega "ja nikad ne stavljam mast na navoje pedala i sarafe od felgi na autu jer postoji rizik da ce se odsarafiti u voznji". Je, postoji "rizik" da ces ih jednog dana >moci< odsarafiti kad to budes htio
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2018., 09:07   #40570
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Trebao bi preporuku svijetala (zadnjih i prednjih) do jedno 250-300kn, da mogu pokisnuti i da nisu najveće na svijetu

Hvala
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2018., 09:17   #40571
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,795
Za sumu (ono, mrkli mrak i zelis bar nesto vidjeti 10m ispred sebe) ili grad (mrak je ali kao da nije, palis ih da ljudi tebe vide u prometu).
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2018., 09:18   #40572