Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.08.2009., 15:24   #31
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,342
nema ni kod mene ničega osim HTV HD...
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2009., 00:19   #32
THP
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 3
Uglavnom, i dalje ne radi digitalna tv - informacije koje sam dobio od oiv-a su da je grom jučer? udario u hotel osijek i da je uređaj prestao radit- sada se čeka servis kako bi to riješili jer je uređaj pod garancijom? Kakva garancija - o čemu mi tu pričamo - prelazak na digitalnu tv koja dva dana ne radi?..
THP je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2009., 00:38   #33
snorky_vk
Premium
Moj komp
 
snorky_vk's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: u mraku
Postovi: 833
a jel ima neko informejšn kad će jarmina počet slat dvb-t? stalno pomiču rokove. zna li netko možda više,neka informacija iznutra?
snorky_vk je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2009., 15:48   #34
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
U Osijeku sve radi, neki dan sam ljudima instalirao par DVB-T receivera...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2009., 00:14   #35
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Kiša nije padala 5-6 dana, a kamo li udarali gromovi...

Pošto su me neki sad u ovo doba natjerali na izvlačenje male teleskopske antene iz bundlea Gigabyte U8000 TV kartice i instalaciju DVBViewera, slijedi i dokaz...



Zanemarite ovaj lijevi ekran, nije mi se dalo croppati... Čak je i prijem fluidan obzirom na antenu, odaljenost od par km i ne znam koliko zgrada na putu.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2009., 10:07   #36
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,342
Meni je 19. navečer počelo radit, tj. još sam jednom pretražio sve kanale (dakle cijeli frekvencijski opseg) i radi (prijepodne nije radilo i tad sam isto pretraživao)
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2009., 16:23   #37
bosko buha
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: camp
Postovi: 15
Pozz... stucnjaci

Da vas pitam nesto:
imam samsungovu lcd televiziju LE40B53o a hocu da hvatam digitalni signal sta trebam da radim????Imotski sveti jure mi je na dlanu )
bosko buha je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2009., 18:26   #38
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Prebaci u meniju na DVB-T i preskeniraj frekvencije, antena ti treba biti okrenuta prema odasiljacu koji emitira DVB-T
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2010., 21:25   #39
raky_b
Registered User
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 23
jel ima kakvih novosti za Osijek,ja u Tenji pokusavam uhvatiti signal ali ne ide...
prije 2-3 mjeseca mi je sve radilo ok,ali posto vise gledam satelitsku nisam ni ukljucivao dvb-t,sad kad sam odlucio isprobati,vidim da ne radi.
bilo mi je sve ok,i koliko vidim na reciveru pise da su programi na 33. kanalu,a koliko vidim sa odasiljaca u osijeku idu preko 47.kanala...medjutim nemam signala ni na jednom od tih frekvencija.
e sad,da li je do moje sobna antene ili je signal sa hotela oslabio?
raky_b je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2010., 21:43   #40
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Bio baš jučer u Tenji i radilo je...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2010., 11:15   #41
raky_b
Registered User
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 23
domy,koji kanal 33. ili 47.?
raky_b je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2010., 11:54   #42
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Hotel Osijek 47 Kanal ( 682MHz )

Josipovac 33 kanal ( 570MHz ) HDTV Promo

Belje 47 kanal ( 682MHz ) i 42 kanal ( 642MHz )

Sad biraj gdje ćeš antenu usmjerit....
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2010., 14:12   #43
alka
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: osijek
Postovi: 4
Bok ljudi, trebam pomoc u vezi DVB-t signala u Brijescu,hibridni tuner pci avermedia 007,na krovu vani riblja kost okrenuta prema hotelu osijek,kabal direkt sa antene u tuner,analgnog signala tj programa ima brdo,cim promijenim postavke tj tuner prebacim da hvata dvb-t signal,bez obzira na drzavu(hr,germany) ja imam potpuno crnilo,jos gora stvar je sto imam jos jednu karticu gigabyte i identicna stvar.......molim za savjet,hvala
alka je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2010., 20:28   #44
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Pa jel ručno skeniranje odabirom jednih od ovi gore navedenih frekvencija daje kakve pomake ?
Ne znam napamet za taj model kartice no mora biti u postavkama da možeš manualno odskenirati samo određenu frekveciju...
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2010., 21:04   #45
alka
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: osijek
Postovi: 4
jesam....cak ima opciju odredjene frekvecije,tj koji kanal,zatim opciju skeniranja svih frekvencija koja traje kad ju se ukljuci 45 minuta i nista,jos gora stvar danas sam jos jednu riblju kost isprobao i skratio kabal(mislim nije vise 10 metara kabal vec je 4 od tunera do spoja antene) i spoio direkt u tuner opet crnilo.....dok analogna naravno radi,na Borince=super,prema hotelu=super......
alka je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2010., 22:03   #46
alka
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: osijek
Postovi: 4
..............zar nikom nepada nista na pamet??
alka je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2010., 00:07   #47
ilordan
Banned
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 18
Može "mala" pomoč? Živim na Sjenjaku u Osijeku i šta da izmudrujem da mogu hvatat digitalni signal u zgradi ( stan u prizemlju ... ). Na običnu kučnu antenu ništ nehvata naravno. Dali bi se isplatilo da zabušim neku antenu van na zid zgrade?

Koristim dig.tv karticu Gigabyte U8000.

Hvala
ilordan je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2010., 14:14   #48
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor ilordan Pregled postova
Može "mala" pomoč? Živim na Sjenjaku u Osijeku i šta da izmudrujem da mogu hvatat digitalni signal u zgradi ( stan u prizemlju ... ). Na običnu kučnu antenu ništ nehvata naravno. Dali bi se isplatilo da zabušim neku antenu van na zid zgrade?

Koristim dig.tv karticu Gigabyte U8000.

Hvala
Sacekaj da tvoja regija pocne emitirati samo DVB-T signal, pa ces onda vidjeti kako ce se vidjeti.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2010., 14:39   #49
ilordan
Banned
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 18
Misliš da će biti jači signal kad se ugasi analogna TV ??? Ja mislim da je meni problem zgrade okolo jer sam nisko... svaka zgrada visoka je min 20m... eh....
ilordan je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2010., 16:50   #50
maxxp
Premium
 
maxxp's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 323
Malo se strpi, ima vremena do kraja 5. mjeseca. Do tog roka morat će i zajednički antenski sustav prilagoditi digitaliji.
maxxp je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2010., 22:49   #51
ilordan
Banned
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 18
eee to bi bilo lijepo kad mi u zgradi imali zajednicku antenu... al kad su ljudi renovirali stan bilo je pametnih koji su rušili zidove od kuhinje pa su te kablove sve "precvikali" xD... ma sutra idem posudit onu dvb-t antenu kučnu sa pojačalom od 47db pa ću vidit hoće ta išta uvatit pa javim komentare
ilordan je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2010., 15:34   #52
ilordan
Banned
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 18
e ljudi nema sanse da se uhvati signal niko u zgradama... a gasenje analognog signala se odgodilo do 1.8 tako da ce tek poslje 1.8 pojacati signal a do tada nista xD
ilordan je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2010., 15:53   #53
Goranbm
Premium
 
Goranbm's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,234
Mene zanima sljedeće... Lokacija, Beli Manastir... Antena je na stupu od neki 4 metra... okrenuta je prema odašiljaču... Analogni signal, je onako osrednji, na nekim kanalima i loš... U blizini kuće su dvije zgrade, sa 4 ili 5 katova nisam siguran, udaljenost zgrade je oko 200 - 300 metara... Zgrada je napravljena za branitelje, i ima u sebi neki poseban lift za invalide... Pojavom te zgrade jednostavno se kvaliteta signala smanjila na kvalitetu kakvu sam iznad opisao... E sad, pokušao sam na antenu ubaciti pojačalo analognog signala, ali bez prevelikog uspjeha... Prije nekih 2 tjedna htio sam preći na digitalni signal, kupljen je Samsungov LCD TV koji ima u sebi ugrađen DVB-T prijemnik, ali signal se jednostavno ne hvata.. probao sam i sa DVB-T uređajem spojenim na stariji televizor, ali ni tu nema signala.... E sad pošto sam ajmo takoreći neznalica što se tiče svega ovoga, zanima me što bi moglo stvarati probleme u prijemu signala?? da li mu smeta pojačalo analognog signala, da li bi možda mogao biti problem u toj zgradi i tom liftu, ili jednostavno loša pokrivenost signalom???...., inače u svom stanu, koji je na drugom kraju grada, hvatam digitalni signal, bez problema, stan je na 4. katu zgrade, a tik uz zgradu je mlin i silosi... i tu nemam problema... eto ako ima netko kakav prijedlog, volio bih poslušati... hvala....
Goranbm je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2010., 17:03   #54
ilordan
Banned
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 18
ja iskreno mislim da još uvijek pokrivenost dvb-t signalom je jako slab.... i tek kada se ugasi analogni signal ce oni pojacati digitalni signalt do tada nista..

takodjer i ja sam na par mjesta stavljno dvb-t receivere negdje hvata sa kucnom antenom a negdje nece ni sa vanjskom ....

sta mislite zasto su odgodili gasenje analognog signala sa 1.3.2010 na 1.8.2010...bas zbog tih problema
ilordan je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2010., 17:19   #55
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Bas tako, cim ugase analogni, pojacati ce digitalni.TV kucama je u cilju da bude sto slabiji signal, koji ce pokriti veci dio podrucja.Oni OiV placaju po snazi, sto je signal jaci veca je cijena.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2010., 17:45   #56
Ico2005
Premium
Moj komp
 
Ico2005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Slavonija ravna
Postovi: 449
Za Gorana... Moja stara u Bilju ima okrenutu antenu ka Belju i ispred nje je ogromna katnica na jedno 30-tak metara. Signal joj je 78-80% a kvaliteta 97-98%, bez pojačala na MUX-u A. Ja u Miholjcu imam taj isti MUX sa istom kvalitetom s tim da imam Fracarovo analogno pojačalo staro jedno cca 15 godina. Šta te sekira - nemam pojma. Jedan moj slučaj: kolega kupio DVB i signal ga zeza. Odemo na tavan i tamo nađem da je kabel presječen i ofrlje spojen sa izolirkom. Velim mu, sad ćemo to prebrikat kako je red i onog trena kad sam razdvojio kabel na 2 dijela signal se ustabilio na 75% a kvalitet na nekih 90%. Radi se o MUX-u A sa Papuka. I sad lik gleda DVB na obični koaksijalac, bez antene. Da ne povjeruješ... Provjeri koaksijalne kablove. Isto mi veli kolega koji stanuje podno Papuka da mu je i analogija i digitalija katastrofa. Kod njegovih staraca par km dalje sve radi odlično. Možda nije signal usmjeren prema dolje, raspitaj se po susjedstvu, probaj promjeniti mjesto anteni ako možeš...
Ico2005 je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2010., 20:12   #57
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
E to Fracarovo pojacalo je majka svih pojacala.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2010., 22:34   #58
ilordan
Banned
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 18
Evo ja sam sada u čepinu spajao dvb-t receiver i probavo 3 kučne antene i ništa... i na kraju stavim jednu staru kučnu antenu 10 godina truleks xD i ta uhvati bez problema signal... nekih 57 % signal, 40 % kvaliteta slike!!! zadovoljavajuće... ... al et hocu reci da nova antena manje hvata nego neka stara tako da ni sam vise neznam sta utjece na taj signal, uzas xD
ilordan je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2010., 00:00   #59
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
Citiraj:
Autor Goranbm Pregled postova
Mene zanima sljedeće... Lokacija, Beli Manastir... Antena je na stupu od neki 4 metra... okrenuta je prema odašiljaču... Analogni signal, je onako osrednji, na nekim kanalima i loš... U blizini kuće su dvije zgrade, sa 4 ili 5 katova nisam siguran, udaljenost zgrade je oko 200 - 300 metara... Zgrada je napravljena za branitelje, i ima u sebi neki poseban lift za invalide... Pojavom te zgrade jednostavno se kvaliteta signala smanjila na kvalitetu kakvu sam iznad opisao... E sad, pokušao sam na antenu ubaciti pojačalo analognog signala, ali bez prevelikog uspjeha... Prije nekih 2 tjedna htio sam preći na digitalni signal, kupljen je Samsungov LCD TV koji ima u sebi ugrađen DVB-T prijemnik, ali signal se jednostavno ne hvata.. probao sam i sa DVB-T uređajem spojenim na stariji televizor, ali ni tu nema signala.... E sad pošto sam ajmo takoreći neznalica što se tiče svega ovoga, zanima me što bi moglo stvarati probleme u prijemu signala?? da li mu smeta pojačalo analognog signala, da li bi možda mogao biti problem u toj zgradi i tom liftu, ili jednostavno loša pokrivenost signalom???...., inače u svom stanu, koji je na drugom kraju grada, hvatam digitalni signal, bez problema, stan je na 4. katu zgrade, a tik uz zgradu je mlin i silosi... i tu nemam problema... eto ako ima netko kakav prijedlog, volio bih poslušati... hvala....
Gle, ja ti stanujem kod osnovne škole pa sa sobnom antenom hvatam i mux a i mux b . Nemoj priključivat pojačalo, provjeri koaksijalni kabel, provjeri konektore, ako treba zamjeni sve pa i antenu, mi smo zračne udaljenosti 10 km od Beljskog odašiljača, da imaš Twin towers pored sebe trebao bi uhvatiti signal.

edit; zaboravih nadodati, s tom istom sobnom hvatam i mpeg4 Mađare
blackened je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na