Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Konfiguracije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.09.2004., 14:02   #1
ssi13
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Razanac
Postovi: 34
napajanje za Thermalteke kućište

koje je najbolje napajanje za kućište Thermaltake LanFire silver (VM2000A) a da je do 500 kn?
ssi13 je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2004., 14:26   #2
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,947
Ja imam od aopena 350 w i radi mi fenomenalno.Imam isto kuciste.
spawn je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.09.2004., 22:34   #3
Darth Revan
Premium
Moj komp
 
Darth Revan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Ireland
Postovi: 1,565
Chieftek 420W =460kn- Links
Tagan 380W =537kn- Links
Darth Revan je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2004., 00:52   #4
Sky
Guest
 
Datum registracije: Apr 2003
Postovi: 4,085
Tagan SUX!
Imao dva Tagan 380W napajanja, oba su cvrčala i katastrofalno ventilirala kućište. Sranje od napajanja, ali glavno da su "brand"...
A da ne govorimo o nepostojećem supportu koji se nisu udostojili odgovoriti na 4 maila.
Tagan za mene ne postoji više.
Sky je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2004., 17:19   #5
Darth Revan
Premium
Moj komp
 
Darth Revan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Ireland
Postovi: 1,565
OK a ovo Chieftek ? Sa taganom nisam imao iskustva ali sam čuo i vidio na testovima da su dobra. Uostalom možda ne cvrče ljudskim ušima ipak , ferengijima su uši i erogena zona!
Darth Revan je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2004., 19:16   #6
Sky
Guest
 
Datum registracije: Apr 2003
Postovi: 4,085
Pitaj shimpu i Nicholasa, nisu Ferengiji, ali su i njima cvrčala. A i Denis mi je potvrdio da ima takvih Tagana.
Kažem, ima bešumnih primjeraka, ima i cvrčećih. Nema načina da ih se razlikuje prije nego ih se ukopča i posluša. To samo govori o kriterijima proizvodnje i kontroli kvalitete. A dodajmo i nepostojeći support (ali glavno da imaju cool animaciju na webu koju je nemoguće preskočiti, za to napraviti su imali para). Ja sam isto čitao testove i svi su oduševljeni napajanjem. Naravno, dobili su necvrčeće primjerke na test.
Sve u svemu, Tagan 380-U01 je teško razočaranje za mene. E00 verzija (starija, srebrna, ima ventove pod 90 stupnjeva) je daleko bolja.

A najbolje mi je bilo sa Taganovog FAQ-a ovaj isječak :

5. Why Tagan does not use one big 12cm Single-Fan-blower ?

Antwort :

There is no advantage against the 180¢X dual-fans ?push-pull¡§-Technology, which can produce the so-called ¡§laminar flow¡§ (a roughly straight and parallel air-flow from inlet to outlet).

Disadvantageous of 12cm single-fan is that the fan can only be built into 90¢X direction, which also force the air-flow path to be 90¢X bent (flow turbulence), and besides of it also need free space in the power supply height, consequently the height of the heat-sinks must also be reduced. But lesser heat-sink mass (due to height reduction) results in lesser capability of conveying heat-dissipation.

Another disadvantage of 90¢X fan-technology is that, when part of the heated air (through the dedicated holes on the backside) blown out again into the PC-case; this causes the so-called ¡§ thermal short-circuit ¡¨, if the heated air over and over be sucked again through the inlet.

Ono, koliko bezočnih gluposti su u stanju nas*ati... Za čudo jedno, sa Fortronom (koji ima 12 cm vent) mi je temp niža preko 5 stupnjeva (sa svim ostalim ventovima izgašenim) u odnosu na Tagana.

E, da, evo još jednog bisera :
. Why Tagan power supply does not transport so strongly the warm air from inside the PC-case ?

Pre-history : It is an old philosophy of earlier technology, that power supply also be used for cooling the PC-case. In the past decade CPUs were not yet so powerful and noise development of PC-systems did not play a great role. The fan of power supply ¡V for saving cost - can then be used also for cooling the PC-case by increasing the fan-speed (with of course higher noise).

But nowadays the requirements and the priorities (due to noise pollution, energy saving etc.) are different and changed, e.g. lower noise, higher power & efficiency, more connections etc.

Answer :

Surely Tagan do this, but not in such an extent as in the earlier time. The optimum balance between heat dissipation and fan noise has now higher priority. The push-pull 180¢X dual-fans

of Tagan power supply sucking steadily the air from backside (inlet from inside the PC-case), cooling the inside components of the power supply and lastly blowing out the heated air into outside environment; thereafter the heated air plays no more any role. The required air-flow is regulated by TSCT (Tagan Silence Control Technology) for optimum noise and for best thermal management.

Note:

The above old philosophy should not be expected anymore in nowadays system requirements.

All modern PC-cases (like Xaser, Casetek and others) have now its own several low-noise fans

(incl. fan control unit), which are specially dedicated for cooling the whole PC-system.

Svaka čast, vidi se da je marketingaš ovo pisao...
Sky je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2004., 22:02   #7
Darth Revan
Premium
Moj komp
 
Darth Revan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Ireland
Postovi: 1,565
A da stvarno , baš se pokušavaju izvuć iz govana vidi se po tekstu ,da li se pojavljuje cvrčanje i na modelu od 480W?
Darth Revan je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2004., 22:08   #8
Sky
Guest
 
Datum registracije: Apr 2003
Postovi: 4,085
Na 480W modelu izgleda nema tih problema. Par ljudi koji imaju to napajanje kažu da su prislonili uho na njega i da je bešumno.
Sky je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2004., 22:25   #9
Darth Revan
Premium
Moj komp
 
Darth Revan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Ireland
Postovi: 1,565
A jesi ti probao prisloniti svoje uho na njega? Šalim se, a Zalman od 400W sam vidio da je dobro a cijenom je niže od Tagana se isplati to uzimati?
Darth Revan je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2004., 22:45   #10
Sky
Guest
 
Datum registracije: Apr 2003
Postovi: 4,085
Za ventilaciju je ista stvar kao Tagan, loše. Ali koliko čujem, bešumno je (bar tako shimpa kaže) i daje 449W (izvor : Mental) tako da mislim da je super napajanje kojem su jedine zamjerke loša ventilacija i malo previsoka cijena.
Ali kažem, pogledaj konfu u sigu koju 350W Fortron goni bez ikakvih problema. Ako ti je konfa negdje u rangu sa mojom, jednostavno ti ne treba jače napajanje.
Sky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.09.2004., 22:58   #11
Darth Revan
Premium
Moj komp
 
Darth Revan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Ireland
Postovi: 1,565
Ma znam da je dovoljno , bile su prije i nVidine priče da 6800 crpi 200W pa crpi nekih 55! ali za kasnija nadograđivanja da si osiguram malo jače ipak, namjeravam uzeti A64 Leadtek 6800GT i malo Corsaira ali uvijek mi nešto pokvari planove , prvo s939 koji mi je preskup pa onda opet s939 mainstream pa DFI lanparty uglavnom moram još čekat,i računalo mi skoro najviše treba za igre pa se neki skuplji 939 procesor i ne isplati ,dual channel više manje je neki veći iskorak. ma jerojatno uzmem 754 ali čekam neku stvarno dobru matičnu tj Lanparty . Ionaku ću morati nadograđivati za max 2 godine.!
Darth Revan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na