Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.02.2007., 03:00   #31
Panzer
Premium
Moj komp
 
Panzer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Sv. Nedjelja
Postovi: 1,814
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
mda, tip je kreten jer je prošao kroz crveno a ti si oličenje primjernog vozača jer si bio donekle trijezan.: hitthewa
Yup, donekle mislim jer sam popil pivo ili 2, i to dosta vremena prije. Radio sam do 21h pa nisam bio previse raspolozen za bilo sta.
Sigurno nisam olicenje primjernog vozaca (takvih je jako jako malo)al naspram konjina kakvih ima, sigurno necu jurit kroz crveno, punu kiflu vise od dozvoljenog i takve gluposti.Ovak, pitanje, imas dosta godina i vjerujem dosta vozackog iskustva. Jel si ti primjeran vozac? Nemoj ovo shvatit kao pocetak prepirke ili svade, samo pitanje.
__________________



UPGRADED...
MBO: Gigabyte M59SLI-S4 cooled by HR-05 SLI & Zalman ZM-NBF47
CPU: AMD Athlon64 X2 3600+ cooled by Scythe Infinity @ 2.7GHz / 1.25V
RAM:2x 1GB Kingmax DDR2 800
VGA: Sapphire HD3850, 256MB Accelero S1 & 120mm AC @750/1900MHz
HDD:Western Digital 160GB (S-ATA, 8MB)
HDD 2: Western Digital 640GB AAKS
CD/DVD : DVD RW Pioneer DVR-112D Silver (Color match with case)
Powered by OCZ GameXtream 600W
Everything in Chieftec LCX-04SL-SL-A (HDD cooling – 3x92mm Sharkoon, ispuh 1x120mm CoolerMaster)
Coolers controled by Zalman ZM-MFC1
Visual expirience by Samsung 940BW

Notebook: Fujitsu Siemens Amilo Pro V3205 (12", CoreDuo 1.6, 1536MB RAM, 80GB) & Ubuntu 8.04

Audio sistem: Monitor Audio Silver RS1, Monitor Audio PureFlow Speaker Cable, Marantz PM310 pojacalo, Pioneer PD-S501 player, van den Hul M.C. THE BAY C5 Hybrid interkonekt.



Panzer je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2007., 11:04   #32
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
I sta bi ja sad trebao? Sjest i plakat jer imam samo 17 godina i cak 2 mjeseca? Pa ko je izmislio tih jos pola godine? Sta bi ja trebao postati zreliji za tih pola godine. I sad cu na kraju morat platiti 9000kn.
Šišku marišku, kupit cu si nest drugo, ionako sam planirao monitor.
***es autoskole koje traze 9000kn za nadrkanog instruktora koji nema pojma isto kao i ti koji tek kreces vozit (tako je bar bilo mojoj sestri, cast izuzecima instruktorima).... ..
John Creasy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.02.2007., 11:08   #33
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Ma vidjet ćemo razvoj situacije...Ajde nije sve tak crno. Ja imam 17 god i cak 3 mjeseca
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2007., 13:07   #34
Boopsy
Premium
Moj komp
 
Boopsy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 208
Citiraj:
Autor Panzer Pregled postova
Sigurno nisam olicenje primjernog vozaca (takvih je jako jako malo)al naspram konjina kakvih ima, sigurno necu jurit kroz crveno, punu kiflu vise od dozvoljenog i takve gluposti.
I to ti je dosta da budes pristojan vozac.

Evo vam jos bolji primjer od mojeg prethodnog posta. Imam frenda koji je divljao gradom, policija ga je pokusala zaustaviti, no pocela je potjera (ni sam ne zna kroz koliko crvenih je prosao). Uspio je pobjeci potjeri i iduce jutro mu zvoni policija na vratima stana. On ne otvara i policija odlazi. Za 3 dana policija opet dolazi no opet ista stvar - on ne otvara i policija odlazi. Proslo tako mjesec dana i on opet pijan za volanom, policajac mu mase lizalicom, no on opet po gasu i bjezi. Tu vecer ga je ulovila specijalna policija kad je zaustavio auto. Krenuli su ga pretrest no nije proslo 30 sec policija dobiva neku dojavu i odlazi. Evo proslo je vec oko 8mjeseci od toga, a on se i dalje vozi i jos nije dobio nikakvu kaznu policije - nista.: bonker2 : bonker2
Bas me zanima hoce li se rijesiti slucaj prije zastare.
__________________
C2D e6320, AC freezer Pro
Asus P5B Deluxe wifi
Sapphire 2900Pro
HDD Hitachi 80Gb
4x1Gb DDR2 800
Corsair 450
Boopsy je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2007., 13:59   #35
Bran
nemam kaj napisati
 
Bran's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Međimurje
Postovi: 1,300
Trebalo bi nekako tu uskladiti s prosječnim plaćama u Hrvatskoj. Ali ne da bude kao 2 plaće nego kao maksimum jedna. To bi bilo sasvim dosta.
__________________
ASUS A3500N Centrino 725 1.6GHz, 15"(1024x768), 4X +/- DVD-RW, HDD 60GB, DDR 512MB, Li, Fax/Mod, LAN, IEEE1394, 4xUSB2.0, 0.35 millijuna pixela integrirana video camera





Bran je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2007., 14:30   #36
Boopsy
Premium
Moj komp
 
Boopsy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 208
Meni je najdraza opcija da ti uzimaju postotak place.
__________________
C2D e6320, AC freezer Pro
Asus P5B Deluxe wifi
Sapphire 2900Pro
HDD Hitachi 80Gb
4x1Gb DDR2 800
Corsair 450
Boopsy je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2007., 14:35   #37
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
kod nas stalno sve poskupljuje jedino proklete place ostaju iste , odnosno ili rastu po senzacionalnim stopama koje su iste ili manje od inflacije i onda opet nemas nis .
Router je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2007., 14:45   #38
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
slazem se s ovim kaj je router rekao za place

evo ja polazem vozacki 20.2, pozelite mi srecu
kad polozim imam staru opel astru od 60ks
za moje potrebe dovoljno jedino me malo prca kaj nema servo pa cu morat verglat ko manijak

najvise me smeta zakon da se nesmije vozit poslije 11, kaj ak curu pozelim odvest doma jer joj nedam da ide na onaj usrani bus sa pijancima? da ju u 9 sati furam?
a jos me vise smeta kaj su policajci nesposobni za obavljanje svog posla pa su onda radikalne mjere morale stupit na snagu
neki dan se vozimo frend i ja u autu i vozimo se iza jedne zenske koja je brzo vozila
zaustavi policajac oba dva auta i nju pusti a nas kazni, policajci rade svoj posao......
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2007., 14:47   #39
s.u.l.e.l.u.s
Premium
 
s.u.l.e.l.u.s's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Matulji
Postovi: 303
Neznam dal je iko spomenuo,auto škole će prvo skočiit na 7000kn,a kasnije možda još....
E a sad dolazimo do bitnog djela (tako su mi rekli u auto školi),Mi koji sada polažemo,i oni koji imaju privremenu dozvolu(2 god.),ako dođe to poskupljenje prije ispita sigurne vožnje,tamo ćeš morati platit razliku...Tako da opet pušiona...
Btw.Drugi tjedan mi je ispit vožnje ; )
s.u.l.e.l.u.s je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2007., 14:48   #40
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor Panzer Pregled postova
Yup, donekle mislim jer sam popil pivo ili 2, i to dosta vremena prije. Radio sam do 21h pa nisam bio previse raspolozen za bilo sta.
Sigurno nisam olicenje primjernog vozaca (takvih je jako jako malo)al naspram konjina kakvih ima, sigurno necu jurit kroz crveno, punu kiflu vise od dozvoljenog i takve gluposti.Ovak, pitanje, imas dosta godina i vjerujem dosta vozackog iskustva. Jel si ti primjeran vozac? Nemoj ovo shvatit kao pocetak prepirke ili svade, samo pitanje.
neću sad tvrdit da sam oličenje primjernog vozača pošto se apsolutno svakome dogodi greška. ali apsolutno se trudim to biti. ja sam ti jedan od onih tipova koji daju desni žmigavac kad izlaze iz kružnog toka (što je obavezno po zakonu) i mislim da sam jedan naspram tisuću koji ih ne daju. ti koji ne daju, naravno misle, da kaj koji k neko ko ulazi u kružni tok ima znat di oni misle skrenut. naravno, to usporava promet al to je kod nas normalno. meni nije. dosta sam se vozio po švicarskoj gdje se ljudi fakat voze doslovce po propisima (razlog; žestoke kazne) i što se tiče prometne kulture, oni su milenij ispred nas. i ja se trudim bit takav. razlog više, imam dvoje male djece, i onda kad vidim da neko natočen sjedne u auto... nemam niš protiv da budala na cesti divlja i spiči se u drvo i pogine na licu mjesta. sam si je kriv, ko ga hebe. al kad razvali drugog, nekom ubije dijete, ili napravi invalida.... tu mi mrak padne na oči. zato se trudim bit, kak ti veliš, "primjeran vozač". te tvoje dvije pive u nekoliko sati ne spadaju u alkoholiziranost. i ja sam znam popit pivu i vozit. jer znam da ta jedna nema utjecaja na mojih 105kg. jedino kaj riskiram 1500kn kazne. dok ne vrate 0,5 promila.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.02.2007., 16:27   #41
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
U ugovoru koji potpišeš sa autoškolom piše da se sat naplaćuje po cijeni koja važi taj dan. Ništa više, stoga oni nemaju nikakvo pravo kasnije naplaćivat to...
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2007., 16:47   #42
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
joj daj ne zacrnjujte situaciju vise neg kaj je crna ... dobor , nije idealno kod nas , al bome nije i tak lose kak je u nama eto susjednim drzavama..

pa jel netko do vas bio u Italiji il Grčkoj recmo .. ja jesam , pa mogu rec rijec il dvije o tom .. ak se vec usporedujemo s Švicarskom , kaj bi trebali grci il talijani rec.

ja uglavom vidim da ljudi daju zmigavac kad izlaze iz rotora, da se dosta staje pjesacima , pusta neko kad se ukljucuje u promet i sl.
govorim za Zagreb naravno , di ima dosta vozacke kulture.

nemogu komentirat nekakvo selo tipa pušća bistra il šenkovec di semafor vide na dneviku jednm dnevno


my 2 cents
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2007., 17:39   #43
frANZi
Dr. Gonzo
Moj komp
 
frANZi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 954
Ja mogu reći da su u Zagrebu vozači očajni. Kao prvo, prag tolerancije većini vozača je nula. Nervozi, iz koje proizlazi brza i oštra vožnja, u prometu nije mjesto. Treba biti tolerantan i solidaran. Ali, kako živimo u milijunskom gradu s konstantnim porastom broja automobila, to je vjerojatno nemoguće.

Također, ja bih zabranio prometovanje automobila u užem centru grada jer je tamo kaos i kad nisu gužve, a kamoli za vrijeme jutarnjih i popodnevnih gužvi.

Što se tiče rotora, loše je izveden i opasan, ulazi se s velikim brzinama u njega i kompliciran je. Ne zovu ga đabe 'groblje žmigavaca'. Većina ljudi uopće ne zna pravila u tom rotoru. Ali sa sigurnošću mogu reći da treba jako paziti kada žena ulazi u rotor, jer valjda nemaju osjećaja, pa misle da je automobil koji dolazi dovoljno daleko, a i brže kretanje im nije neka strana. Pa onda dolazi do svakakvih situacija.

Nešto što jako mrzim je 'šaranje' između traka, tj. konstantno prebacivanje iz trake u traku i provlačenje između dva auta. Vjerujem da većina ljudi misli da je to *način* vožnje, a ne da je zabranjeno ili bar opasno. Ali šta ćeš, kad i policija slično vozi.

Uglavnom, kad se gleda sveukupno, kultura u vožnji i nije baš na nivou. Mišljenja sam također da se 'specijalci' (tipa vožnja po tramvajskoj pruzi, stajanje ispod semafora nakon pređene kolone, uvaljivanje u kolonu i sl.) i 'trkači' rješavaju obilnim i čestim kaznama koje su primjerene financijskom statusu kažnjenika. Ovo sve kažem jer sam živio u Njemačkoj i znam kako se tamo vozi i kako se prekršaji tretiraju. Baš kao što je netko rekao, oni su za jedan milenij ispred nas što se tiče kulture u vožnji.
frANZi je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2007., 18:40   #44
marac
Premium
 
marac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: zg
Postovi: 2,030
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
..... i ja sam znam popit pivu i vozit. jer znam da ta jedna nema utjecaja na mojih 105kg. jedino kaj riskiram 1500kn kazne. dok ne vrate 0,5 promila.
Kakvih 1500kn kazne?
Kazne su 500kn i 1 bod do 0,5 promila i 2000kn, 3 boda i 3 mjeseca vozacke za 0,5-1,5 promila.

btw. 15minuta nakon kaj sam popio dvije pive napuhao sam 0,54 promila
marac je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2007., 18:54   #45
darko032
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: daleki istok lijepe nase
Postovi: 124
Što se cijena i svega tiče neću nista govoriti ali ipak mislim da su previsoke, ali mislim da treba sto vise sati odvoziti, jer stvari ustvari u većini slučajeva nisu onakve kakve su na papiru u vezi odvoženih sati, jer velika večina sto znam nije niti odvozila sve sate, posalju ih na ispit i padnu, a za onaj višak sati instruktori sebi natoče. trebalo bi postrožiti i ispite teorije i prve pomoći, jer ako se imalo osvrnemo na cesti ima svakakvih "vozača" da ti mozak stane.
darko032 je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2007., 19:29   #46
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
Citiraj:
Ja mogu reći da su u Zagrebu vozači očajni. Kao prvo, prag tolerancije većini vozača je nula. Nervozi, iz koje proizlazi brza i oštra vožnja, u prometu nije mjesto. Treba biti tolerantan i solidaran. Ali, kako živimo u milijunskom gradu s konstantnim porastom broja automobila, to je vjerojatno nemoguće.
evo , na kraju su sam izveo valjan zakljucak .
kak ne ocekivat nervozu u miljunskom gradu sa neznam kolko stotina tisuca automobila + svih onih koji dolaze tu poslovno ljubavno blabla

Citiraj:
Također, ja bih zabranio prometovanje automobila u užem centru grada jer je tamo kaos i kad nisu gužve, a kamoli za vrijeme jutarnjih i popodnevnih gužvi.
to je vec napravljeno.
stari grad , tam bi jos mogli zabranit , to se slazem.

Citiraj:
Što se tiče rotora, loše je izveden i opasan, ulazi se s velikim brzinama u njega i kompliciran je. Ne zovu ga đabe 'groblje žmigavaca'. Većina ljudi uopće ne zna pravila u tom rotoru. Ali sa sigurnošću mogu reći da treba jako paziti kada žena ulazi u rotor, jer valjda nemaju osjećaja, pa misle da je automobil koji dolazi dovoljno daleko, a i brže kretanje im nije neka strana. Pa onda dolazi do svakakvih situacija.
worng. nije lose izveden nego ljudi neznaju .
rotor je najbolje moguce izvedeno rakrsce odn raskrsce gdje bi trebala biti puno veca propusnost automobila nego u obicnom "kriz" raskrscu sa semaforom ili sa znakovima. nesrece koje se dogadaju na tom rotoru su uglavno blaze , i , kao sto rekoh zbog ljudskog faktora .

Citiraj:
Nešto što jako mrzim je 'šaranje' između traka, tj. konstantno prebacivanje iz trake u traku i provlačenje između dva auta. Vjerujem da većina ljudi misli da je to *način* vožnje, a ne da je zabranjeno ili bar opasno. Ali šta ćeš, kad i policija slično vozi.
ja radim nesto slicno , osjecam se prozvan
av. dubrovnik , tri trake , ova moja se bas vuce.naravno da cu odmaglit u onu praznu , eventualno zaobic ove sporije i opet se modza i vratit u staru traku.
mrzim cekat , ako vidim da se ovi pokraj krecu . ne vidim nis lose u tom.

Citiraj:
Uglavnom, kad se gleda sveukupno, kultura u vožnji i nije baš na nivou. Mišljenja sam također da se 'specijalci' (tipa vožnja po tramvajskoj pruzi, stajanje ispod semafora nakon pređene kolone, uvaljivanje u kolonu i sl.) i 'trkači' rješavaju obilnim i čestim kaznama koje su primjerene financijskom statusu kažnjenika. Ovo sve kažem jer sam živio u Njemačkoj i znam kako se tamo vozi i kako se prekršaji tretiraju. Baš kao što je netko rekao, oni su za jedan milenij ispred nas što se tiče kulture u vožnji.
milenij je teska rijec.
Kulturniji definitivno jesu .. sad kolko ..to je pitanje. islim da je razlika sve manja.

jos jednom , idite vidjet kak se vozi u Italiji , il nedajboze istocnije od nas
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2007., 21:34   #47
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Citiraj:
Autor Hrvoje xyz Pregled postova
ja uglavom vidim da ljudi daju zmigavac kad izlaze iz rotora, da se dosta staje pjesacima , pusta neko kad se ukljucuje u promet i sl.
govorim za Zagreb naravno , di ima dosta vozacke kulture.
s ovim se ne slazem
ljudi neznaju koristit rotor(krajnja desna je za prvi izlaz itd....), 5 % vozaca daje zmigavce u rotoru, kad si zadnji put vidio da je netko dao lijevi zmigavac pri ulasku u rotor , zadrzao ga dok je vozio rotorom i onda dao desni kad se iskljucivao?
ja sam to vidio JEDINO kod vozaca u autoskoli

kad si na zebri moras zakoracit dobrano na cestu da te netko pusti

jedino se zna pustit kad se netko ukljucuje u promet

objektivno gledano vozacke kulture u zagrebu ima, al je jako jako malo ima
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2007., 21:37   #48
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
s ovim se ne slazem
kad si zadnji put vidio da je netko dao lijevi zmigavac pri ulasku u rotor , zadrzao ga dok je vozio rotorom i onda dao desni kad se iskljucivao?
ne treba davat zmigavac kad se ukljucujes u rotor, samo kada se iskljucujes...
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2007., 22:04   #49
LorD ClockaN
od LemilicE
Moj komp
 
LorD ClockaN's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Veli Lošinj
Postovi: 4,712
OK je povečanje satnica, ali ne i povečanje cijena.

Imam A,B,C,E... uglavnom fali mi za bus i tramvaj...
VOzim svaki dan (kamionđija sam i bajker) i smatram da se svo vozačko znanje steče iskustvom, a auto škola te samo uputi u pravom smjeru i objasni pravila ponašanja na cesti...

U USA te uče prijatelji ili roditelji voziti i instruktora vidiš samo na polaganju i nikad više.

Nećemo o kulturi vozača jer svugdje ima svakakvih.
__________________
Member Of the PC Ekspert 100+kg Demolition Squad ----------------------------- ReadTheFuckingManual
Da, to sam ja u avataru!!! Grobnik ----> 1:37.759... ko od vas može brže???
Nemam više lema!!!
LorD ClockaN je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2007., 22:24   #50
Juggernaut
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Varaždin, Bronx
Postovi: 1,097
Moj rist as eprošli tjedan naroko u goricama i sfuro se kroz uže središte grada sa golfom 130 i skoro puknul nekoga, al se uspel zvleči... Zaobišel ga i dalje deri po gradu. Ima 47 godina a položil je vozački na suft skoli. To ne znaci da nezna voziti. Vozi super i ok al dok se naroka zahebe i zahebe.
Moj stric je jednom prical kak su ucili kamione u vojski uciti. Dođeš u školu veliš ime i ideš sa glavnim. On te posedne na kutiju sa desne strane ti je palica zapicena u zemlju, a iznad noga ti je improvizirani volan od granja. I vozis, mjenaš, skreces, i sve uredno, a ovaj bilježi, to "sranje" je trajalo 20min i odma tup vozačka. I lik se drugi dan sroka u grabu s kamionom.
Kaj se Zg-a tice voznja je ok. Po noci od 03 h do jutra oko 06h je ok ceste ciste, tu i tam koji nadobudni lik s nabrijanom pilom i cajkama do daske proleti cestom, al ok. A prijepodne, i naročito uku 12 hje zivi pakao. ludnica, uzas, pogotovo na zelenom valu di se neke budhale vuku 40 :/.

Ak ovi oce smanjiti smrtnost, i bla blla bla. Pa nek nedaju starcekima koji celi zivot stede svaku kunu kaj si kupe novog Twinga, jer je to u modi... I zatuceju nekoga na cesti. Ovaj pogine, a penzic nije kaznjenj. Razlog? pa kaj bu u buksi, gle kolko godina ima. I svi sretni i zadovoljni, osim lika koji je imal celi zivot pred sobom.

Autoskola? Pfff. Voziti sam se naucil s 15 god i to posteno. Ne p ocesti, nego s yugicem po polju i po blatu. 4 put zavrsil na hitnoj zbog prevrtanja auta, 3 auta unistil, itd, itd. Vozacki se treba poloziti tek, al ga najvjerovatnije nebum. Jer laks eje imati 50kn za podmititi drota, nego placati ovim konjima tam koji te oce ođeparit. : stoopid

Banda, lopovi, pa kam ova drzava ide? 0 promila - smanjilo turizam u Hrvatskoj, smrtnost ostala ista, jos se povecala. To pijanci idu sto prje u krcme pa se strgaju s autom..
100ks + zabrana - sranje, uzas, glupost. Ak zna vozit kak spada nek vozi sta oce. A ne limitiraju kubikazu i snagu auta po godinama. Bah... : bonker2: bonker2Stvarno neznaju kaj da izmisle. Jos ce se i naplacivati zrak po osobi u kucanstvu...: stoopid: stoopid Dobro da nije stvar tipa muski plave aute, zenske crvene. Svi do 23god mat, a ostali metalik. Aha i nutra ti nesme biti mirišljavac jer imas 22god, pa te omami, muhahahaha

Zadnje izmijenjeno od: Juggernaut. 17.02.2007. u 22:39.
Juggernaut je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2007., 22:34   #51
kalixius
...carpe diem...
 
kalixius's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb - okolica
Postovi: 1,363
a šta reći nego da su to besmislene stvari...

već imam vozačku godinu i 6 mjeseci,a ispitu sam u Auto školi pristupio nakon 20h,a položio iz 2.(prvi put nisam pješaka pustio ).

važan je vozač i njegov stil vožnje.

Moj frend koji je odvozio 30h auto škole i dalje danas vozi ko neka faca,na rubu sudara sa svima.

Tako da je ovo poskupljenje čisto izvlačenje para od nas građana.A argumenti da skuplja škola je ujedno i bolja škola mogu prodavati nekome drugome.
kalixius je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2007., 22:38   #52
SeaMan
Premium
 
SeaMan's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Spalato
Postovi: 563
Kad sam ja polaga vozački izašlo me sve skupa oko 2500kn, a sad traže 9000kn? : hitthewa

Nije loša zamisao povečat broj sati vožnje jer ima ljudi kojima je 30 regularnih premalo, ali ove lihvarske cijene su tipična hrv priča.
Ako je državi toliko stalo do mladih vozača (moš mislit) onda je mogla dio troškova subvencionirat sa lovom koju ubere od "harača nad nesavjesnim vozačima".

Kako su stvari krenule uskoro će nam drage banke davat "povoljne" kredite za polaganje vozačkog a u cashu će plačat samo djeca tajkuna


Užas
__________________
faster....faster.....faster..... until you reach the thrill
SeaMan je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2007., 22:57   #53
frANZi
Dr. Gonzo
Moj komp
 
frANZi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 954
Citiraj:
Autor Hrvoje xyz Pregled postova
to je vec napravljeno.
stari grad , tam bi jos mogli zabranit , to se slazem.
Ma ja bih zabranio prometovanje na cijelom području od stare Branimirove pa do Ilice.

Citiraj:
Autor Hrvoje xyz Pregled postova
ja radim nesto slicno , osjecam se prozvan
av. dubrovnik , tri trake , ova moja se bas vuce.naravno da cu odmaglit u onu praznu , eventualno zaobic ove sporije i opet se modza i vratit u staru traku.
mrzim cekat , ako vidim da se ovi pokraj krecu . ne vidim nis lose u tom.
Ok, to je donekle u redu, kada je jedna traka sporija od druge pa se ti prebaciš u drugu. Ali, kad se recimo velikogoričkom vozi 60-70 usljed velike količine prometa i onda mi se nađe neki kreten koji ide cik-cak, pa malo blica iliti brije da igra gta, pa te skoro zakaći. Fuuj. Izać i išamarat.

Također, dva najmrža slučaja u Zagrebu. #1: skretanje lijevo u Aveniju Dubrovnik iz smjera juga iz Većeslava Holjevca. Jedna je traka i uvijek se auta nagomila. I onda se nađe specijalac pa se ubacuje na kraju kolone, a s tim usporava i kolonu te zaustavlja one u njegovoj traci. Fuuj. #2: možda i najmrži. Onaj dio između Selske i Savske, kad se skreće desno na most prema rotoru. Uvijek je gužva, i uvijek se nađe pametnih koji su najpametniji na svijetu pa se ubacuje na kraju kolone. I onda te moli da ga pustiš. Fuuj.

Citiraj:
Autor jed2i
ljudi neznaju koristit rotor(krajnja desna je za prvi izlaz itd....)
S ovim se u potpunosti slažem. Ako si u srednjoj traci ti imaš mogućnost izlaska iz rotora, ali uvijek se treba paziti - ima ih koji u krajnjoj desnoj prođu ravno.

Što se tiče poskupljenja autoškola: dovoljno je samo čuti izjavu nekog predstavnika: "pa mi u svakoj autoškoli imamo po jednu učionicu, koja je popunjena samo 5% - to netko mora platiti..." To vam sve govori. Isto kao i onaj kreten što obrazlaže poskupljenje plina: "ima puno više točionica", pa je to razlog. Fuuj.
frANZi je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2007., 23:51   #54
Zvijerko
Pečurka
 
Zvijerko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: U blizini Osijeka
Postovi: 1,294
Citiraj:
Autor Isus Pregled postova
Ni 100h ti nije dovoljno. kad izađeš iz Autoškole si zelen i totalno neprirpremljen za bilo kakav cestovni promet. U Autoškoli se vučeš s 30 na sat, nenaučiš pretjecanje, ne naučiš vožnju bržu od tih 30 na sat. čak i na Autocesti se voze sa 60km/h i sad mi reci kakve to vozače stvara? Nikave, ideja s ograničenjem sange auta nije loša, no kao i u svemu trebaju biti i odgovrajuće kontole. Dodatni je problem što Autoškole u dogovoru s ispitivačima najerno ruše ekipu kako bi zaradili tome s emora stati na kraj je rinače je ideja obični lopovluk.
Ako imaš normalnog instruktora nećeš tako voziti. Npr. meni moj instruktor nije dao da vozim iznad dopuštene brzine, ali naravno nije mi dao niti da vozim puno sporije od dopuštene (uvijek se kretala oko dopuštenja). Isto tako, dobro mi je pokazao da to što imam vozačku (ili u tom trenutku, što ću imati) ne znači i da znam super voziti auto i nisam baš pretjerivao u ničem. I danas, vozim ja življe i nerijetko iznad dopuštenja, ali u pravilu izvan naselja jer u naselju stvarno nikad ne znaš kad će ti nešt izletiti.
__________________
ECS Z77H2-A2X Deluxe
I5 3350P
G-Skill 16 GB DDR3 2133MHz
Gainward Phantom GTX760
250 GB Samsung Evo Basic SSD
XFX XTR 650W
Silencio 650
Zvijerko je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2007., 00:02   #55
Zvijerko
Pečurka
 
Zvijerko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: U blizini Osijeka
Postovi: 1,294
Citiraj:
Autor Boopsy Pregled postova
Friski vozaci koji sporo i oprezno voze nece skriviti prometnu nesrecu sa smrtnim posljedicama i sa velikom materjalnom stetom. To sto ce im ekipa trubit i biti bez razumijevanja je puno bolja opcija od tragicnih nesreca.
Ljude koji se po cesti mile jer ili nisu sigurni ili gledaju nešt sa strane treba maknit sa ceste jer su itekakva prijetnja prometu. Zašt? Zato što netko tko vozi dinamičnije, ali unutar propisanih granica baš i neće čekati da se ovaj odvuče s ceste nakon nekih kilometar-dva. I onda dođe genije koji bi ga najradije preletio i mal se precjeni i evo ti sudara. Taj što je milio po cesti (što je btw isto tako protuzakonito i za to postoji kazna) je fino prošao i naravno da njemu policija neće ništa, a svi ostali će naje... iako je on neposredno krivac nesreće. Ja zamračim kad idem obilaznicom (90km/h je ograničenje) i onda netko ide 40km/h i napravi cijelu kolonu iza sebe (a maknit se naravno neće iako je i to zakonski obavezan i za to postoji kazna). Ali nisam toliko popizdio da zbog takvog imbecila idem preticat a da nisam siguran u preticanje, ali ima jako puno (nažalost) genijalaca koji misle da voze bolide F1.
__________________
ECS Z77H2-A2X Deluxe
I5 3350P
G-Skill 16 GB DDR3 2133MHz
Gainward Phantom GTX760
250 GB Samsung Evo Basic SSD
XFX XTR 650W
Silencio 650
Zvijerko je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2007., 04:21   #56
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
Citiraj:
Autor marac Pregled postova
Kakvih 1500kn kazne?
Kazne su 500kn i 1 bod do 0,5 promila i 2000kn, 3 boda i 3 mjeseca vozacke za 0,5-1,5 promila.

btw. 15minuta nakon kaj sam popio dvije pive napuhao sam 0,54 promila
Jel ti zaračunalo više ili manje od 0.5?
Emissary je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2007., 04:25   #57
marac
Premium
 
marac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: zg
Postovi: 2,030
Citiraj:
Autor Emissary Pregled postova
Jel ti zaračunalo više ili manje od 0.5?
napuhao sam 0,64 - 0,10 tolerancije je 0,54 i pisali su to. Ulozio sam zalbu i kazna mi je smanjena na 500kn i jedan bod.
marac je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2007., 04:31   #58
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
Koja brzina

Sve do sad sam pretpostavlja da oduzimaju vozačku za manje od 0.5 promila, ali eto očigledno nisu.
Emissary je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2007., 04:43   #59
4444josip4444
Premium
 
4444josip4444's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: VG
Postovi: 846
Sve je to ništa, dok ne napraviš par tisuća kilometara, dok se ne šokiraš nekoliko puta, dok ne izletiš, dok se ne okreneš na kiši, ne trkneš nekoga neznaš što je volan !
4444josip4444 je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2007., 07:51   #60
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor Zvijerko Pregled postova
Ljude koji se po cesti mile jer ili nisu sigurni ili gledaju nešt sa strane treba maknit sa ceste jer su itekakva prijetnja prometu. Zašt? Zato što netko tko vozi dinamičnije, ali unutar propisanih granica baš i neće čekati da se ovaj odvuče s ceste nakon nekih kilometar-dva. I onda dođe genije koji bi ga najradije preletio i mal se precjeni i evo ti sudara. Taj što je milio po cesti (što je btw isto tako protuzakonito i za to postoji kazna) je fino prošao i naravno da njemu policija neće ništa, a svi ostali će naje... iako je on neposredno krivac nesreće.
neposredni krivac nesreće? baš. 500 m od kuće iz sporedne uličice izletava ispred mene tip s golf jedinicom. niš, zgazim kočnicu i kaj? stari od mog frenda se vozio iza mene i zabije mi se u gepek. i onda stari od frenda objašnjava muriji da nije on kriv nego vozač golfa. moš si mislit. murijak popizdio dok mu je objašnjavo da sam ja, ispred kojeg je golf i izletio, uspio zakočit. a on nije, jer NIJE držao odstojanje. tako da ako neki kripl napravi sudar jer nije uspio na normalnom mjestu preteć morona koji vozi 40, sam si je kriv. btw, znam da je kažnjivo na autocesti vozit manje od 60, za ceste izvan naselja neznam dal je.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na