Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.11.2010., 18:59   #91
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Baš zbog toga i pitam. Znači karina...
Sad imam drugo pitanje. Pošto ovo nije Symbian telefon nego su mu sve aplikacije Java (bar koliko sam uspio vidjeti u ovih pola sata - sat sto ga imam), postoji li neki drugi softver za navigaciju koji bih mogao koristiti na ovom telefonu (a da ima upotrebljive mape koje sam naveo zajedno sa Hrvatskom)? Kad već ima GPS da ga iskoristim. Google mi bas i ne pomaze.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2010., 19:36   #92
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Od Java aplikacija jedino We Travel, a za bilo što bolje ti treba mobitel s nekim OS-om.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.11.2010., 22:57   #93
prasak
You'll never walk alone
Moj komp
 
prasak's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 320
Google Maps, ali karte se skidaju s mreže pa moraš imati neki podatkovni paket.
__________________
i5 2500k i Ryzen 5 1600
prasak je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2010., 23:42   #94
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
To se plaća, a pošto u zadnje vrijeme više naginjem ka Čifutima onda ta solucija otpada.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2010., 16:14   #95
sharavanja
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Mostar
Postovi: 45
Navigacija na mobitelu (n00b)

Zamolio bih neku dobru dusu da mi malo pojasni kako funkcionira ta navigacija i sve sto uz nju ide. Totalna sam njubara po tome pitanju. Dobio sam Nokiu C5 i uz nju dobio u prirucniku kako imam besplatnu navigaciju i ovi maps za citavo vrijeme zivotnog ciklusa mobitela. Prckao sam nesto po izborniku i onako isprobao par ruta samo kao primjer da vidim kako radi i skida mi enormne kolicine novca s racuna i stalno zahtjeva biti na internetu. Mene zanima jeli to iskljucivo funkcionira preko interneta ili postoji neki drugi nacin, jer ne znam sta onda znaci "besplatno"?
sharavanja je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2010., 17:01   #96
huzo
Zvoni. Kucanje ne radi.
Moj komp
 
huzo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: ZAGREB DUBRAVA
Postovi: 683
ovi maps iliti google maps ti skidaju mape sa interneta i zato ti trosi lovu...nadji na googlu garmin i instaliraj si ga on ima mape vec u sebi i nemas brige!
__________________
Those who believe in telekinetics, raise my hand!
huzo je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2010., 17:22   #97
sharavanja
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Mostar
Postovi: 45
A tako znaci, super, hvala na odgovoru
sharavanja je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2010., 02:21   #98
njuskalo
Premium
Moj komp
 
njuskalo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Remetinec
Postovi: 924
spoji mob s kompom usb kablom koji si dobio uz njega te preko ovi suitea (skini s nokia weba) updateaj ovi maps aplikaciju i skini si mape zemalja koje mislis koristiti te si u opcijama kad udes u ovi maps na mobu stavi na offline...
Trenutno ti skida novce s neta jer nemas mape skinute u mob pa ih on mora skidat s neta...
njuskalo je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2010., 07:21   #99
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Imaš za napraviti 2 stvari. 1. moraš na kompu instalirati Ovi Suite (vjerojatno si je dobio na cd-u s mobitelom) i 2. moraš na mobitelu instalirati Ovi Maps aplikaciju (ima 4-5Mb, prebaciš je na mobitel, uđeš u file manager i dupli tap na nju).
Nakon toga, Ovi će od tebe zatražiti besplatnu registraciju na Nokijinim stranicama. Spojiš mobitel na komp i Ovi Suite će ti ponuditi novi firmware ili drugo softver. Ako je sve up to date, ideš na karticu Mape, odabereš mape, jezik, glas i dodatne stvari te pustiš da se skinu na mobitel.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2010., 10:23   #100
vm@
Premium
Moj komp
 
vm@'s Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: donji lapac
Postovi: 547
zanima me postoji li kakva besplatna navigacija za nokie s40, ovi karte sam skinuo preko ovi suita ali navigacija se naplačuje na nokinoj stranici
vm@ je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.12.2010., 10:43   #101
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Ovi Maps su besplatne. Jedino što te može koštati je veza na internet s koje aplikacija skida podatke. Isključi tu opciju i koristi mape offline pa nećeš imati troškova.
Isto tako imaš i drugih navigacija koje se mogu koristiti offline kao npr. Garmin, Sygic,... Caka je u tome da potrebne mape, poi, zgrade,... skineš na mobitel tako da ih program koristi iz memorije/mem. kartice, a ne da ih skida s neta.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2010., 10:58   #102
vm@
Premium
Moj komp
 
vm@'s Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: donji lapac
Postovi: 547
mogu koristiti karte ali nemam nikakvu aplikaciju za navigaciju, postoji na nokia stranici ali se naplačuje, dok za s60 je besplatna
vm@ je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2010., 11:00   #103
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Koji Nokia mobitel je u pitanju (model)? Gore navedeni programi rade na Symbian OS-u.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2010., 11:06   #104
vm@
Premium
Moj komp
 
vm@'s Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: donji lapac
Postovi: 547
2700

kako instalirati We Travel?
vm@ je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2010., 11:10   #105
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Taj model nema GPS pa mi nije jasno kako misliš koristiti navigaciju. Javi se kad nabaviš neki model sa Symbianom i GPS-om.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2010., 11:17   #106
vm@
Premium
Moj komp
 
vm@'s Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: donji lapac
Postovi: 547
spajam se na gps modul preko BT
vm@ je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na