Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.03.2013., 22:11   #1
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
SARDU (shardana antivirus rescue disk utility)

Ekipa, ima li koga ovdje među nama da je intenzivnije koristio gore navedenu aplikaciju? Nedavno sam se počeo s njom malo zabavljat i htio bih staviti acronis true image 2013 (to jest njegov recovery manager) kao "extra" nadogradnju na sticku ali mi nikako ne uspijeva. Pitao sam i na njihovom službenom forumu ali bez nekakvih konkretnih uputa. Također sam već pregledao na njihovom sajtu sve, čak ima i mini tutorial sa acronisom 2011 kao primjer ali je jako šturo te loš prijevod na engleski još dodatno otežava stvari. Svaka pomoć je dobrodošla
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2013., 22:36   #2
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
Anyone?
The AC je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.03.2013., 23:38   #3
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Lupit ću napamet (bez da sam otvorio stranicu tog AV.a) - ako želiš napravit multi boot usb stick (znači acronis i ovaj AV recovery nezavisni) zašto ne koristiš gotove programe koji rade bootabilne usb stickove? U pravilu rade po principu da stave odgovarajući boot manager na USB stick te u njega ubace reference na image koji su također na sticku.

Neko vrijeme sam imao acronisa, hirena i još neke tak složene na sticku ...
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2013., 21:39   #4
Colossus
Premium
Moj komp
 
Colossus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 378
Ako ti je slucajno stick formatiran u NTFS formatu pod USB tabom obavezno stavit kvačicu na Enable NTFS Support.

2 stvari su ti bitne kada trpas extra iso koji nije na sardu listi, a to je da kada dodajes samo ime programa npr. Acronis True Image, moras obavezno staviti underscore ili tocku gdje inace dodje razmak u slovima znaci treba napisati Acronis_True_Image ili Acronis.True.Image, ako ovo falis program iz nekog cudnog razloga ne registrira ISO.

Isto tako kada prvi put kliknes na add extra iso, pogledaj u Sardu folderom da li ti je kreirao extra iso folder ili extra folder ne sjecam se sad ovako napamet tocno, copy pejstaj iso koji zelis ubaciti u taj folder, jer išao si sigurno logikom kao i ja da ga sardu *povuce* iz foldera/harda/sticka kad si browsao di se nalazi , ako ne kopiras on samo doda ime u meni ali iso neće sam utrpat.


Inace Sardu mi je no1 programcic za ovakve stvari a probao sam mnoge, iako u nekim segmentima bi mogao bit malo vise user frendly.

Kao alternativu probaj Xboot iako je malo vise ogranicen kada zelis trpati neki ISO image, jer ne rade svi sa njim ali velika vecina poznatih Rescue CDa i AV-a radi.

Sardu koristim jer sa njim rade svi.
Colossus je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2013., 22:27   #5
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
Citiraj:
Autor Colossus Pregled postova
Ako ti je slucajno stick formatiran u NTFS formatu pod USB tabom obavezno stavit kvačicu na Enable NTFS Support.

2 stvari su ti bitne kada trpas extra iso koji nije na sardu listi, a to je da kada dodajes samo ime programa npr. Acronis True Image, moras obavezno staviti underscore ili tocku gdje inace dodje razmak u slovima znaci treba napisati Acronis_True_Image ili Acronis.True.Image, ako ovo falis program iz nekog cudnog razloga ne registrira ISO.

Isto tako kada prvi put kliknes na add extra iso, pogledaj u Sardu folderom da li ti je kreirao extra iso folder ili extra folder ne sjecam se sad ovako napamet tocno, copy pejstaj iso koji zelis ubaciti u taj folder, jer išao si sigurno logikom kao i ja da ga sardu *povuce* iz foldera/harda/sticka kad si browsao di se nalazi , ako ne kopiras on samo doda ime u meni ali iso neće sam utrpat.


Inace Sardu mi je no1 programcic za ovakve stvari a probao sam mnoge, iako u nekim segmentima bi mogao bit malo vise user frendly.

Kao alternativu probaj Xboot iako je malo vise ogranicen kada zelis trpati neki ISO image, jer ne rade svi sa njim ali velika vecina poznatih Rescue CDa i AV-a radi.

Sardu koristim jer sa njim rade svi.
Hvala na pomoći, idem probati ovako.
The AC je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na