Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.12.2008., 23:53   #1
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Seagate 160 GB SATA 2.0

Neki dan sam radio na kompu i bilo je sve ok. Ugasio ga, te kad sam ga sljedeći put upalio windowsi (vista x64) se nisu bootali, te mi se pokazao neki error da fali neki config file u system32. Srušio sam winse i stavio nove. Nakon toga mi se komp usporio te nije htio ući ni u te nove winse. Ponovo sam ih rušio no tada mi nije htio uopće formatirat disk nego mi je pokazao neki error. Instalirao sam winse na drugi disk WD Caviar 500gb. Sa Hdtuneom sam skenirao disk Seagate i pokazao mi je ovo:
http://www.imagesforme.com/show.php/...tuneerrori.jpg
Nisam ni htio do kraja vrtit scan, neg sam ga prekinio. Kasnije ću sa diska pobrisat particije i sa Seatoolsom do kraja provjerit disk, no prema slici 99% je da je crko. Imam garanciju u Linksu, tamo ću to riješit..
E sad mene zanima, ovaj drugi disk od 500gb, morao sam instalirat winse na jednu particiju. Mene zanima, dok ne reklamiram disk i dobijem drugi, dal bi mogo napraviti jednu dodatnu particiju na tom disku, tj resizeat jednu od već postojećih particija i napravit neku od recimo 10-tak gb samo da snimim winse dok ne dobijem taj drugi disk sa reklamacije jer mi je taj Seagate bio sistemski a ovaj Caviar podatkovni..Taj Seagate koji je vjerojatno crko, mi je već drugi u godinu dana a da je riknuo. Dal ja mogu možd tražit u Linsku da mi daju istog kapaciteta al neki drugi proizvođač možda?? Znam da je moguće ak nemaju takvog diska na lageru il nemogu naručit.
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2008., 00:35   #2
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
mozes resizat s bilo kojim partition alatom naprednijim od onoga koji setup win ima ugradjen u sebe, skini hirens boot cd recimo. Imas na njemu par komada i svi mogu ovo sto tebi treba.
A za disk....pitaj, ne kosta te nista. Objasnis situaciju, ako su imalo normalni pristat ce.
greg SE je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.12.2008., 20:57   #3
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Dok sam instalirao vistu na drugi disk, izbrisao sam sve particije sa seagatea i napravio samo jednu. Kada sam tu particiju htio formatirati iz viste, nije mi dao nego se izbacila neka greška. Izvadio sam disk iz kompa te ponovo stavio vistu na drugi disk te kad sam ubacio segatea, normalno mi ga je formatirao te više nema pogrešaka u Hdtuneu. Provjerio sam disk i sa Seatoolsom i nema nikakvih pogrešaka,tj bad sectora. Kako sad to da nema pogrešaka a na gornjoj slici ih je bila hrpa.
Hdtune mi pokazuje ov na disku:
http://www.imagesforme.com/show.php/274287_11111.jpg
Neznam dal da nosim disk na reklamaciju il ne.... ..
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2008., 01:17   #4
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Koliko sam vidio te vrijednosti u hdtune/hdtach su uvijek zute na seagate diskovima bili SATA ili ATA...Ali druga je stvar ako taj disk ima bad sectora..
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2008., 02:16   #5
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Ali cudno mi je da odjednom kao da je sve u redu s njim?? A onda nije htio ni bootat ni nista :S

Ja bi na tvom mjestu odnio na reklamaciju...mislim,moze bit da bi sad radio neko vrijeme,i zamisli da otegne papke kad istekne garancija :S...Ovako ces bar dobiti novi
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na