Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.07.2008., 20:33   #31
bego2
Banned
Moj komp
 
bego2's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 2,724
kak nema
pot
http://www.chipoteka.hr/www_new/modu...fra=2830044001

trafo - kontaktiraj Voltu...sam si rekao da trafo ima u čipoteci.

hladnjak sam ti rekao..

sve što sam rekao nisi nista poduzeo...
bego2 je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2008., 21:01   #32
gamer
dark seraphim
Moj komp
 
gamer's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 774
Citiraj:
Autor TXS Pregled postova
Bio danas u CHIPOTECI i ELEKTRONIK CENTRU i nema nigdnje ni trafo ni hladnjak ni potenciometar.


136kn bez hladnjaka je pljacka za ovo, IMHO.

@Bego; kaj mu nisi rekao da si kupi LM3886(tak nest) ili TDA7290(tak nest) i bok?
@TXS; dood...za trafo u Voltu. Torusni 150VA je 160kn.
http://www.volta.hr/cjenik.htm
Napone im velis koje trebas, s tim da moraju biti za 1.4 manji od onih koje trebas na pojacalu, jer ti treba i ispravljac(aka Greatz, po naski grec, gretc, gretz, kak oces).
Dakle, treba ti nesto vise od 30V i oko 3A, uzmi u obzir da pojacalo ne moze dati niti 100W, dakle vuce nesto vise od toga.
Recimo GREATZ B 80 2300/1500 +WW- 2,3A 200V za 4,55kn bi trebao biti i vise nego dobar, chipoteka.


Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Ja bi osobno za napajanje pojačala uzeo napajanje iz kompa-kvalitetnije je, jeftinije, manje će biti brujanja u zvučnicima.
Pukne i prezivi...
Samo ako je trazeni napon 12V, tj. za auto pojacala, kao mnostvo TDA cipova i slicno.

Zadnje izmijenjeno od: gamer. 19.07.2008. u 21:34.
gamer je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2008., 21:11   #33
bego2
Banned
Moj komp
 
bego2's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 2,724
mdaj

sa lm3886 i sl cipovima treba minimum znanja a to on nema

samo nek uzme 25V ili 30V trafo i nista ne kemija. radni napon tog pojačala je od 20-45V tako nesto tako da nema brige... kad ispravi preko kondova 25v dobit će oko 35V, ja bi radije uzeo 30v trafo samo treba imati bolji hladnjak.
bego2 je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2008., 21:27   #34
gamer
dark seraphim
Moj komp
 
gamer's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 774
Citiraj:
Autor bego2 Pregled postova
mdaj

sa lm3886 i sl cipovima treba minimum znanja a to on nema

samo nek uzme 25V ili 30V trafo i nista ne kemija. radni napon tog pojačala je od 20-45V tako nesto tako da nema brige... kad ispravi preko kondova 25v dobit će oko 35V, ja bi radije uzeo 30v trafo samo treba imati bolji hladnjak.
Pocinjem sumnjati i u tvoje znanje.
Kondovi ne ispravljaju napon, oni ga glade. Grec ispravlja napon.
30 x 1.4 = 42V. Ok, ak radi do 45V nece imati frke.
gamer je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2008., 22:28   #35
bego2
Banned
Moj komp
 
bego2's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 2,724
nemoj da nesto kazem.

ne kvotaj post iznad svog
bego2 je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2008., 23:02   #36
TXS
TXS
Moj komp
 
TXS's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: CRO
Postovi: 125
Problem je u tome sto toga ima na stranicama ali nema u chipoteci. Za ove hladnjake su rekli da cak ih nikada nisu dobili. Naso sam si neke 5x5cm hladnjake (na njima su bila 2 trazistora) pa mislim to stavit. Naravno na svaki tranzistor mislim stavit 1 hladnjak. Dali ce to moci hladit dovoljno (da ne pregori)
__________________
TXS
TXS je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2008., 00:33   #37
gamer
dark seraphim
Moj komp
 
gamer's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 774
Citiraj:
Autor bego2 Pregled postova
nemoj da nesto kazem.

ne kvotaj post iznad svog
Tch...

@TXS; 5x5cm...a cuj, ak ima dosta "mesa" bude, al' ja bi to na nesto vece ipak. Posalji mail el-matisu(elmatis.hr), mozda oni imaju, pitaj u formi(forma-elektronika.hr) itd...guglaj, naci ces vec.
U krajnjem slucaju si mozes sklepati nesto sam.
gamer je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2008., 10:31   #38
bego2
Banned
Moj komp
 
bego2's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 2,724
Citiraj:
Autor TXS Pregled postova
Problem je u tome sto toga ima na stranicama ali nema u chipoteci. Za ove hladnjake su rekli da cak ih nikada nisu dobili. Naso sam si neke 5x5cm hladnjake (na njima su bila 2 trazistora) pa mislim to stavit. Naravno na svaki tranzistor mislim stavit 1 hladnjak. Dali ce to moci hladit dovoljno (da ne pregori)
jedu govna

kako nisu imali kad sam ja kupio tj nisam sebi kupio nego kolegi i to jos ove godine.
bego2 je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2008., 10:31   #39
bobe
teta Mraz
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: hr
Postovi: 1,595
prvo, ne cudim se sta u cipoteci nemaju hladnjak, jer dok sam jos kupovao kod njih nisu imali pola stvari sa cjenika

drugo, Gamer, sta pocinjes pricu o grecu i kondovima kad na plocici ima sve osim trafa, i malo procitaj temu pa razmisli kako bi zavrsila autorova potraga za svim komponentama koje su potrebne za sastavljanje GC-a ili TDA ampa, da ne govorim o plocicama i sl

@TXS taj TIP ce se na hladnjaku 50*50mm rastopit, i ne pomisljaj, ili se javi Begi ili kupi dva najjetinija CPU cooolera, jos bolje najdes neke stare od P4 ili AMD, i prilipis po jedan izlaz na svaki

za trafo nazovi http://www.elmatis.hr/
ili kao sto Bego kaze http://www.volta.hr/ i nek ti ga smotaju
__________________

bobe je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2008., 11:51   #40
gamer
dark seraphim
Moj komp
 
gamer's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 774
Prvo, procitao sam temu, al' ti ocito nisi moj post, jer nisi vidio smajlek na kraju preporuke TDA ampa, a niti si citao begov komentar na to.

Drugo, hebiga, sori TXS, bobe ima pravo, nisam vidio diode na slici, greca ne treba. Bilo je kasno vec...

Citiraj:
Autor bobe Pregled postova
drugo, Gamer, sta pocinjes pricu o grecu i kondovima kad na plocici ima sve osim trafa, i malo procitaj temu pa razmisli kako bi zavrsila autorova potraga za svim komponentama koje su potrebne za sastavljanje GC-a ili TDA ampa, da ne govorim o plocicama i sl
Mozda bi zavrsila na tome da se autor necemu i nauci iz svega toga.

Zadnje izmijenjeno od: gamer. 20.07.2008. u 12:19.
gamer je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2008., 12:27   #41
TXS
TXS
Moj komp
 
TXS's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: CRO
Postovi: 125
Ali najjace je kad sam dosao u Electronic Center i pitam za pasivne oni kazu sve sto imamo je na ovoj polici a najveci je mozda nekih 35x35mm
__________________
TXS
TXS je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2008., 12:32   #42
gamer
dark seraphim
Moj komp
 
gamer's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 774
Evo, ovdje imas malo vise ducana sa el. opremom.
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=112895
Kontaktiraj ih i pitaj.
Pitaj strunkija na PM ak zna jos koji.

35x35mm je premalo.
gamer je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2008., 13:14   #43
TXS
TXS
Moj komp
 
TXS's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: CRO
Postovi: 125
Sto mislite o tome da se ubaci neki cooler (dali moze smetati pojacalu, mislim na šumove u zvuku)
__________________
TXS
TXS je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2008., 13:26   #44
gamer
dark seraphim
Moj komp
 
gamer's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 774
Ubaci slobodno. Nece smetati.
gamer je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2008., 18:21   #45
TXS
TXS
Moj komp
 
TXS's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: CRO
Postovi: 125
E naso sam pasivni. Iz stare linije koja je krepala. Hladnjak je 170x90mm i debljina je 40mm. Hladnjak je na knap. Pogledajte ovo:

Na koji nacin da to probam sredit. Dali ce se pregrijavat ako je blizu kraja hladnjaka.
__________________
TXS

Zadnje izmijenjeno od: TXS. 20.07.2008. u 18:47.
TXS je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2008., 00:08   #46
bobe
teta Mraz
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: hr
Postovi: 1,595
hebemu zurim, hladnjag izgleda ok, ako je malo preuzak odlemi tranzistore, skrati im nozice za pola cm i vrati ih nazad

izmedju tranzistora i hladnjaka obavezno stavi izolator (licna), dakle tanki komad plasticne izo folije, mozda si cak dobio u kitu, ako nisi pitaj u famoznoj cipoteci, i sa obe strane izolatora stavi termovodljive paste, dakle one ko sta se stavlja na PC procesore i sl, ima u cipoteci za par Kn ako se ne varam, i ta je bolja od ove neke jeftine PC jer se ne susi, ne znam zasta...


sad kidam
__________________

bobe je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2008., 00:27   #47
gamer
dark seraphim
Moj komp
 
gamer's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 774
Bit ce dobar.

Za ostalo se slazem se sa ovim kaj je bobe rekao.
Obavezno to napravis da nebu paljevine.
gamer je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2008., 00:50   #48
TXS
TXS
Moj komp
 
TXS's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: CRO
Postovi: 125
Citiraj:
Autor gamer Pregled postova
Bit ce dobar.

Za ostalo se slazem se sa ovim kaj je bobe rekao.
Obavezno to napravis da nebu paljevine.
Uspio sam nekak sklepat i izgleda da ce ici. Dobio sam neku plasitku i pastu. Izgleda da nista od onih nosaca sto idu na hladnjak. Evo kak bi izgledalo. Tranzistore jos nisam bio lemio.
Evo kak izgleda
__________________
TXS
TXS je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2008., 01:07   #49
gamer
dark seraphim
Moj komp
 
gamer's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 774
Odlicno.
Nadam se da si stavio plasticnu foliju izmedu tranzistora i hladnjaka, to plasticno o cemu pricas, ako je tanko-prozirno, bi trebala biti folija. Pastu namazes i na tranz i na hladnjak gdje ide tranz, ili namazes tu foliju sa obadvije strane.

Sretno!
gamer je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2008., 01:30   #50
TXS
TXS
Moj komp
 
TXS's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: CRO
Postovi: 125
Citiraj:
Autor gamer Pregled postova
Odlicno.
Nadam se da si stavio plasticnu foliju izmedu tranzistora i hladnjaka, to plasticno o cemu pricas, ako je tanko-prozirno, bi trebala biti folija. Pastu namazes i na tranz i na hladnjak gdje ide tranz, ili namazes tu foliju sa obadvije strane.

Sretno!
Ovo nije jos nista ucvrceno to je samo tako da se vidi kak bi izgledalo. Sad san naletio na pogrešku. Na trazisoru pise drugacije neg u shemama. Kolko sam skonto ovak ide. Imam tranzistor (mali) na kojem piše C557B(tranzistor) i to je zapravo BC557B(shema) i izgleda da sam pogrijesio. Na mjesto gdje ide BC557B(shema) stavio sam C547B(tranzistor) a kolko sam skonto treba ici C557B(tranzistor) ovo sam skonto jel mi je osto samo jedan trazistor i na njemu nepise dobro. Nadam se da nema više grešaka. Dali bi da sam ovo ovak ostavio bilo kobno?
__________________
TXS
TXS je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2008., 03:42   #51
bego2
Banned
Moj komp
 
bego2's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 2,724
nema problema, isti je tranzistor samo što ima vise proizvođača pa ne stavljaju neke oznake...

hmm tranzistori na hladnjaku su preeblizu rubu, doooobro to zategni, daj slikaj sa strane hladnjak da se vidi debljina, ali obavezno na njega ventić. koliko na slici vidim nisi stavio izolator između tranzistora i hladnjaka, obavezno to napravi.
bego2 je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2008., 09:49   #52
bobe
teta Mraz
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: hr
Postovi: 1,595
Citiraj:
Autor TXS Pregled postova
Ovo nije jos nista ucvrceno to je samo tako da se vidi kak bi izgledalo. Sad san naletio na pogrešku. Na trazisoru pise drugacije neg u shemama. Kolko sam skonto ovak ide. Imam tranzistor (mali) na kojem piše C557B(tranzistor) i to je zapravo BC557B(shema) i izgleda da sam pogrijesio. Na mjesto gdje ide BC557B(shema) stavio sam C547B(tranzistor) a kolko sam skonto treba ici C557B(tranzistor) ovo sam skonto jel mi je osto samo jedan trazistor i na njemu nepise dobro. Nadam se da nema više grešaka. Dali bi da sam ovo ovak ostavio bilo kobno?
ni slucajno ne ukljucuj dok sve ne provjeris nekoliko puta, pogotovo kako si tranzistore polemio, ova greska te mogla stajat par spaljenih tranzistora, BC557 i 547 su razliciti tranzistori i nikako ih ne smis zaminit, toliko volti reverzne polarizacije bi ih lako spalilo, al ok glavno da si skonta na vrime

oznake na manjim tranzistorima su obicno takve, a cesto su i na tranzistorima snage, npr za 2SC, 2SA, 2SD zna pisat samo C, A i D, i naravno broj iza

eto ucis i neke osnove pomalo
__________________

bobe je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2008., 12:53   #53
TXS
TXS
Moj komp
 
TXS's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: CRO
Postovi: 125
E izgleda ništa od pojačala ovaj tjedan. Samo da kažem ovo još nije ni spojeno. Moram rupe bušit
Evo slika.
__________________
TXS
TXS je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2008., 15:55   #54
bego2
Banned
Moj komp
 
bego2's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 2,724
Citiraj:
Autor bobe Pregled postova
ni slucajno ne ukljucuj dok sve ne provjeris nekoliko puta, pogotovo kako si tranzistore polemio, ova greska te mogla stajat par spaljenih tranzistora, BC557 i 547 su razliciti tranzistori i nikako ih ne smis zaminit, toliko volti reverzne polarizacije bi ih lako spalilo, al ok glavno da si skonta na vrime

oznake na manjim tranzistorima su obicno takve, a cesto su i na tranzistorima snage, npr za 2SC, 2SA, 2SD zna pisat samo C, A i D, i naravno broj iza

eto ucis i neke osnove pomalo
moja greska, krivo sam skužio njegov post.
bego2 je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2008., 14:25   #55
TXS
TXS
Moj komp
 
TXS's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: CRO
Postovi: 125
Dali netko zna kak da nadem odgovarajuci trafo. U Chipoteci ga nemaju.
__________________
TXS
TXS je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2008., 21:24   #56
TXS
TXS
Moj komp
 
TXS's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: CRO
Postovi: 125
Sad bih poceo malo to ozbiljnije slagat. Kupio sam kutiju. Metalnih nemaju pa sam uzeo najvecu plasticnu. Kako se i na slikama vidi hlanjak nestane u nju. Tako da cu hladnjak stavit van. Malo ce biti losijeg izgleda jel se na prednju stranu spajaju kablovi i sve, ali sta da radim kad nemam mjesta. Kao sto vidite naprijed je ulaz (RCA) i izlaz. Trenutno je ova sklopka jel neznam kak da napravim da ona moze upast. Izmedu izlaza i sklopke ima mjesta i tamo ide potenciometar koji jos nije stigo. I mislim ubacit nekaku led diodu da svjetli kad je ukljuceno. Unutar kutije treba ic trafo. Sa strane cu ubacit jedan ulaz za napajanje koji je izvaden iz nekog starog monitora. Kao sto vidite plocica je stavita na zadnju stranicu i tamo bi izrezo prastiku i provuko bi tranzistore van i na hladnjak i poslje bi jos hladnjak spojio s kutijom. Evo recite mi dali bi to moglo sve tako drzat. Hladnjak je oko 300grama kutija bez trafo je oko 400grama.

Slike:


__________________
TXS
TXS je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2008., 05:27   #57
bego2
Banned
Moj komp
 
bego2's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 2,724
Citiraj:
Autor TXS Pregled postova
Dali netko zna kak da nadem odgovarajuci trafo. U Chipoteci ga nemaju.
Odgovor je bio rečen par puta.
bego2 je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2008., 14:30   #58
TXS
TXS
Moj komp
 
TXS's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: CRO
Postovi: 125
Evo jos malo radova. Ubacen je led indikator, malo ljepša sklopka i pontenciometar

__________________
TXS
TXS je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2008., 18:37   #59
fuke
Premium
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Belišće
Postovi: 122
trafo

Jesi pogledao kakav je trafo u toj staroj liniji iz koje si hladnjak paljetkovo???
Ja sam u vise navrata koristio transformatore iz linija za samogradnju pojacala.
Jes da imas hrpu izvoda na njima ali trebao bi pronac napone koje trazis....ako imas taj trafo..

bdw kod montaze tranzistora na hladnjak nemoj zaboravit stavit plasticne podloske jer tranzistori moraju biti izolirani od hladnjaka pa da nebi bilo paljevine......obavezno unimerom provjeri da nemaju spoj sa hladnjakom.

Zadnje izmijenjeno od: fuke. 02.08.2008. u 18:43. Razlog: sjetio se još neš.. :)
fuke je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2008., 23:58   #60
TXS
TXS
Moj komp
 
TXS's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: CRO
Postovi: 125
Citiraj:
Autor fuke Pregled postova
Jesi pogledao kakav je trafo u toj staroj liniji iz koje si hladnjak paljetkovo???
Ja sam u vise navrata koristio transformatore iz linija za samogradnju pojacala.
Jes da imas hrpu izvoda na njima ali trebao bi pronac napone koje trazis....ako imas taj trafo..

bdw kod montaze tranzistora na hladnjak nemoj zaboravit stavit plasticne podloske jer tranzistori moraju biti izolirani od hladnjaka pa da nebi bilo paljevine......obavezno unimerom provjeri da nemaju spoj sa hladnjakom.
Imam trafo u toj liniji. Stavit cu podloske.
Evo neke slike.


Na jednom pise da je 120-240 a na drugom 12
__________________
TXS
TXS je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na