Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.09.2014., 18:43   #1591
lokoloko
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: worldwide
Postovi: 57
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Kaj ti se "nece sinkronizirat"?
-DSL linija? Ona nema veze sa postavkama, jer se uvjek treba sinkronizirat ak je dobar modem i podesan anex.
-Internet?
-MaxTV?
-IMS?
DSL uopće ne krene sa sinkronizacijom. U postavkama sam podesio na Annex B, ukucao svoj username i pass i tad mi Line dioda prosvjetli, no ništa od ostalog. Velim, imam isti takav ruter stavljen, original t-comov na kojem sve radi pa sam samo "prepisao" postavke. No ovaj drugi na dd-wrtu me ne jebe.
lokoloko je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2014., 12:16   #1592
benny_blanco
another brick in the wall
Moj komp
 
benny_blanco's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: osk
Postovi: 190
Ekipa mislim da nitko nema ovakav slučaj,
imam sx763 i nemam pristup firmware upgrade dijelu, radi se o iskonovom routeru sa
FW 4.3.52.21.01 procitao sam more postova sa PCE ali nista ne pomaze, ocito je zakljucan, jel ima tko ideju kako da ga otkljucam a dalje pise sve na PCE, hvala

Zadnje izmijenjeno od: benny_blanco. 20.09.2014. u 08:18.
benny_blanco je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.09.2014., 12:33   #1593
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Sve ti pise u prvom postu u VRLO opsirnoj temi:
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=174453
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2014., 12:41   #1594
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor lokoloko Pregled postova
DSL uopće ne krene sa sinkronizacijom. U postavkama sam podesio na Annex B, ukucao svoj username i pass i tad mi Line dioda prosvjetli, no ništa od ostalog. Velim, imam isti takav ruter stavljen, original t-comov na kojem sve radi pa sam samo "prepisao" postavke. No ovaj drugi na dd-wrtu me ne jebe.
Jel treperi jednoliko DSL dioda kad iskljucis DSL kabel?
Jel imas dobre vrijednosti za VPI/VCI upisane? I mozda, samo nagadjam, na nekima je obrnuti redosljed upisivanja, tj treba upisat VCI/VPI
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2014., 16:17   #1595
ivang80
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštela
Postovi: 37
Nakon dugo igranja isao sam ga sa openwrt-a vratit na normalni od tcoma jer sam dobio novi firmware od t-coma.
To sam ga isao vratit preko tftp-a, i naravno ja sam ga prekinuo. Iza toga nikako ne mogu uspostavit vezu na webu.
Eventualno kad drzim reset pa cekam da voip i wlan zmirkaju onda mogu preko weba uci i izbaci mi ovu poruku.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	_-_2014-09-19_23.31.16.png‎
Views:	430
Size:	7.5 kB
ID:	13821  

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 21.09.2014. u 17:06.
ivang80 je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2014., 17:10   #1596
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Šta si napravio crni sinko ? Koliko se trubi da se flash procedura ne smije prekidati ?
Probaj recovery proceduru, ali baš od slova do slova, ima negdje ovdje ili u drugoj temi.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2014., 18:13   #1597
ivang80
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštela
Postovi: 37
Ma kolega @Nikky nemoj me pitat nista ne da sam po...dio.Hm sad vise nisam pametan sve sam sheba.Daj molim te moze i na pm link jer vise ne znam sta cu napravit.
ivang80 je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2014., 20:44   #1598
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Pogledaj u prvom postu u dijelu "Vračanje na originalni fw" onaj dio od tftp servera nadalje, sada secondary nemože bootati firmware jer ga nema ili nije dokraja flashan.

Secondary bootloader bi sam trebao pokupiti onaj specijalni runtime.img i krenuti sa flashanjem, ako neće probaj neku kombinaciju sa stiskanjem reset tipke ili držanjem dok pališ, više se ne sječam, ali ako nikako neče onda jedino sa serial pomaže.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2014., 22:37   #1599
ivang80
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštela
Postovi: 37
Hvala kolega @Delboy probao sam i to ali ne ide nikako.
Jel moze malo uputstvo sa serialom kako i sta?
ivang80 je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2014., 17:48   #1600
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Delboy, zašto se ja ne mogu spojiti na router preko seriala, odnosno ne radi mi RX na routeru pa ne prima naredbe koje upisujem?
Probao sam: 2 OS-a (Windows, Linux), 5 aplikacija (minicom, putty, screen, cu, extraputty), 2 USB-Serial adaptera (FT2232H i FT232R), 3 routera, 2 kabela - s lemljenjem i s konektorom oba dva i 6 USB portova. Sve ispitano s multimetrom i dvaput prelemljeno.

U svim mogućim gore navedenim kombinacijama router ne reagira na ništa što stisnem na PC-u. Uz to, ako odspojim RX na routeru (TX na adapteru), iz nekog razloga više ni ne dobivam ništa na PC-u. Ne radi niti na routeru kojeg sam upravo preko seriala oživljavao prije nekih godinu dana.

I u svim gore navedenim kombinacijama (Rx odspojen, kabeli, OS, aplikacije, drugi uređaji (Albis STB-8000, Albis STB-7710) reagiraju normalno.
Nije problem u baudu, ispravan je - 11520 - HW i SW Flow control, Parity ne mijenjaju ništa. Sve radi osim routerovog Rx-a. I na original i modificiranom bootloaderu.
U čemu je onda problem?
Blagus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.09.2014., 22:49   #1601
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Citiraj:
Autor Blagus Pregled postova
ispravan je - 11520
Potkrala mi se greška, nije 11520 nego 115200.
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2014., 02:48   #1602
Igneos Eructid
običan user
Moj komp
 
Igneos Eructid's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Phuket, Thailand
Postovi: 844
Skinuo ona dva fajla iz OP i dosao do failsafe_ui i ne mogu dalje. Ni chrome ni IE ne rade. Stavio firefox i sve proradilo...nije bilo cekanja, samo jedan reboot je bio potreban od par sekundi i sve radi. Sve ostalo navedeno u OP nije bilo potrebno, kao ni otkljucavanje rutera. Problem je sto na free zadar netu, mukte od zupanije, na koji se spajam treba desetak minuta da mi se otvori fejsbuk donekle, i na kraju nece nit otvori chat, nit mogu procitat poruke. Dakle, sve je usporeno do bola. Ne znam jesam li gdje zeznuo koju postavku ili to tako mora biti?
Igneos Eructid je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2014., 23:22   #1603
hrki
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: ZG - VŽ - KR
Postovi: 279
Citiraj:
Autor Maki1908 Pregled postova
Za one koji uspiju ubit ruter, evo kako ga ponovo oživiti.

1. Prvo je potrebno spojiti ruter preko serijskog kabla te uci u UART mode. Detaljnije na http://wiki.openwrt.org/toh/gigaset/sx76x

VAŽNO:
U programu za serijsku komunikaciju nemojte zaboravit iskljucit Hardware flow control, a ukljuciti Software flow control
jer nećete moci slati keypress ili file-ove ruteru. (Ako vrtite GNU/Linux preporucam cutecom)

2. Nakon ulaska u UART mode, poslati ruteru u-boot.asc
Ja sam naišao na dvije verzije u-boot.asc

[1] S wiki.openwrt
http://downloads.openwrt.org/snapsho...ng166_ramboot/
[2] I google.code
https://sx76x-openwrt-danube.googlec...unk/u-boot.asc

Imao sam problem s prvom [1] httpd preko kojeg se kasnije ubacuje allparts.img je jednostavno odbijao primit file do kraja.
S drugom [2] je bilo sve ok.

Za transfer protocol ja sam koristio "Plain" jer xmodem, ymodem i zmodem nisu ni pocimali prebacivat file.

3. Kad se prebacivanje u-boot.asc završi httpd ce se automatski pokrenuti i server se nalazi na 192.168.0.119
Tu sad treba ubaciti openwrt-lantiq-danube-GIGASX76X-allparts.image
[3] opet google.code
https://sx76x-openwrt-danube.googlec...allparts.image

4. Nakon što se uspješno prebaci ...allparts.img (vidi se preko serijske konzole) ruter ce ponovno uci u UART mode.
Sad opet treba poslati u-boot.asc kako bi se ubaceni ...allparts.img mogao bootati.
Nakon sto u-boot.asc prebacite automatski ce se pocet bootat ...allparts.img.

5. Kad se wrt digne do kraja treba se preko telnet-a spojiti na 192.168.1.1
promjenit lozinku s passwd, da se omoguci ssh.
Zatim prebaciti originalni primary[4] i secondary[5] bootloader s scp-om u /tmp/
[4] Originalni primary
ftp://dl.solcon.nl/pub/fiber/siemens...imary_boot.img
[5] Modificirani secondary s httpd za ubacivanje .imga
https://sx76x-openwrt-danube.googlec...ndary_boot.img

6. Nakon toga se treba spojiti s ssh-om i dd-at bootlodere u flash.
dd if=/tmp/primary_boot.img of=/dev/mtdblock0
pa,
dd if=/tmp/secondary_boot.img of=/dev/mtdblock2

7. Sad treba ugasiti na prekidač ruter, a prije toga maknuti kratkospojnike da ne uđe u UART mode.
Postavit statičku ip adresu i na 192.168.1.1 se nalazi gui za ubacivanje wrt imga, osnovni ili voip ili ddwrt




Ja sam uspio u jednom trenutku ubiti oba bootloadera i flash memoriju...

@Delboy sry na gnjavazi preko IRC-a
i puno hvala na pomoći
Jel može kakav update linkova?
hrki je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2014., 17:43   #1604
space007
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 4
Pozdrav svima,

Sretni sam korisnik doticnog uredjaja sa instalacijom 12.09 r36088 .
Jedino preostalo u planu je HW mod za 5W na USBu ... mozda vremenom ... i novom lemilicom ... kad tad mozda i postane buduci streaming server.. ogranicenje usb v1mi jenajveci problem.

Mene bi zanimalo da li znate ako postoji procedura za update sa AA na BB ?

Gledajuci na
http://downloads.openwrt.org/barrier...7/lantiq/xway/

ne vidim sysupgrade file, samo je ovo u listingu:
Code:
openwrt-lantiq-xway-FRITZ7320.eva.align.64k        02-Oct-2014 07:29             1507584
openwrt-lantiq-xway-GIGASX76X-squashfs.image       02-Oct-2014 07:29             4194308
openwrt-lantiq-xway-GIGASX76X-uImage               02-Oct-2014 07:29             1446314
openwrt-lantiq-xway-GR7000-squashfs.image          02-Oct-2014 07:29             3407876

Da li tko ima informaciju jel tko isprobao ovaj openwrt-lantiq-xway-GIGASX76X-squashfs.image iz ove verzije builda BB-a ?


pozdrav
Space
space007 je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2014., 19:58   #1605
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Ni jedan taj link ne radi sa openwrt downloads jer je taj img kad se koristi uboot kao jedini bootloader.

Staviti cu img ovdje za BB koji radi, samo trebam riješiti da ledice prorade, pa onda kad buildam sa svim paketima staviti sve na net da se mogu svi paketi koristiti za taj kernel.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2014., 04:28   #1606
zspanic1
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10
Zna li netko moze li se backup povucen sa zakljucanog Siemensa T-com prebaciti na otkljucani isti takav sa svim postavkama za IMS ili IP telefoniju?
zspanic1 je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2014., 11:27   #1607
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Kolko znam, jedini backup kojeg mozes napravit na SX763 je backup postavci, tj userdata (configfile), i taj mozes ucitat u svaki drugi SX. Medjutim, hoce li sve uredno radit kao na originalu ovisi uvelike i o verziji firmware-a na oba routera.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2014., 21:21   #1608
tehcereal
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 45
Pozdrav zanima me zasto imam pogresne mac adrese na svim ruterima i sve su iste na svim sx763 koje sam probao. I to mi radi neke probleme sa mrezom kada su mi oba rutera upaljena ne mogu se spojiti putem wlana na njih sve dok jednoga ne ugasim. Mreza mi je postavljena ovako
Zte je glavni i oba sx763 se spajaju putem wlana na njega pomocu paketa relayd svi su drugom subnetu i sve radi dok je jedan iskljucen. Kad su oba ukljucena na zteu vidim da su spojena dva uređaja s 02:05:d1:20:00:c0 i sa 00:05:d1:20:00:c0 to su ta dva rutera i mogu se spojiti na njih preko adresa koje im je dodijelio zte ali se ne mogu spojiti na njih putem njihovog ap-a.
Mislim da je razlog bas mac adresa jer je na zteu dhcp server. Svaka pomoc dobrodosla.
tehcereal je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2014., 03:06   #1609
Lavoslav
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Ši
Postovi: 21
tehcereal, kolko ja vidim te 2 MAC adrese su različite...

02:05:d1:20:00:c0
00:05:d1:20:00:c0

02 <> 00


Nego ja kod sebe imam problemda to uopće upogonim. Jel mi možeš poslat tvoje /etc/conf/ datoteke?
wireless, network i firewall (editiraj username i passworde)
I reci mi koju točno OpenWRT verziju si stavio na Siemense pa da provam.
Lavoslav je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2014., 18:03   #1610
tehcereal
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 45
Slijedio sam upute na openwrt wiki-u
Code:
http://wiki.openwrt.org/doc/recipes/relayclient
samo u firewall opcijama moras ukljuciti "masquerading" kad mijenjas opije firewalla. Ako nece budem stavio i svoje config fajlove.
Ali evo kako i Nikky kaze moze se jednostavnije

"@tehcereal
Jednostavnije će ti biti da SX prebaciš sa 192.168.2.1 na 192.168.1.2,
tada ne trebaš nikakav routing jer je sve u istoj mreži,
potom ugasi njegov DHCP Server a podesi DHCP Relay (ako ga nema dhcrelay paket onda ga trebaš instalirati), i to tako da "Relay - a" DHCP glavnog routera sa 192.168.1.1.
"
tehcereal je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2014., 13:08   #1611
crozac
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zg
Postovi: 5
Citiraj:
Autor Lavoslav Pregled postova
tehcereal, kolko ja vidim te 2 MAC adrese su različite...

02:05:d1:20:00:c0
00:05:d1:20:00:c0

02 <> 00


Nego ja kod sebe imam problemda to uopće upogonim. Jel mi možeš poslat tvoje /etc/conf/ datoteke?
wireless, network i firewall (editiraj username i passworde)
I reci mi koju točno OpenWRT verziju si stavio na Siemense pa da provam.
Ista stvar kod mene, no drugi sx763 ima ispravnu adresu
koliko sam uspio pohvatiti ovaj drugi na kojem su mac adrese ok ima noviju verziju primarnog bootblocka
crozac je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2014., 21:33   #1612
crozac
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zg
Postovi: 5
da se nadovežem na post oko MAC adresa

MAC adrese se nalazi u primarnom bootblocku, na lokaciji:
0xe000 - 0xec00
gdje se nalazi tekstualna konfiguracija routera odnosno environment routera sa svim postavkama. buduci se postavke mogu mijenjati tako se i tekstualni file dinamički mijenja pa lokacija mac adrese nije uvijek na istom mjestu. pretpostavljam da je memorijsko područje zaštićeno checksumom na adresi 0xe000-0xe003. ovo može provjeriti netko sa console pristupom routeru odnosno mijenjajući postavke sigurno će doci do promjena i checksuma, možda cak i na vise mjesta pa bi mogli doci do algoritma i u konačnici napraviti editor.

postavke je moguće mijenjati iz console bootblocka ili puno radikalnijom metodom zamjene čitavog bootblocka iz shella openwrt-a
naredbom:
dd if=/tmp/mtd0 of=/dev/mtdblock0
gdje je mtd0 bin file sa novom mac adresom odnosno kompletni primary bootblock.

mac adresa se definira naredbom:
ethaddr=xx:xx:xx:xx:xx:xx

mac adresa jednog sx763 na naljepnici završavala je sa xx:xx:xx:xx:xx:7f
a u konfiguraciji u routeru je završavala sa xx:xx:xx:xx:xx:78
pa to možda treba imati na umu, ali dok netko ne provali algoritam ne može se puno napraviti.
-->
Citiraj:
Autor crozac Pregled postova
Ista stvar kod mene, no drugi sx763 ima ispravnu adresu
koliko sam uspio pohvatiti ovaj drugi na kojem su mac adrese ok ima noviju verziju primarnog bootblocka
da se nadovežem na post oko MAC adresa

MAC adrese se nalazi u primarnom bootblocku, na lokaciji:
0xe000 - 0xec00
gdje se nalazi tekstualna konfiguracija routera odnosno environment routera sa svim postavkama. buduci se postavke mogu mijenjati tako se i tekstualni file dinamički mijenja pa lokacija mac adrese nije uvijek na istom mjestu. pretpostavljam da je memorijsko područje zaštićeno checksumom na adresi 0xe000-0xe003. ovo može provjeriti netko sa console pristupom routeru odnosno mijenjajući postavke sigurno će doci do promjena i checksuma, možda cak i na vise mjesta pa bi mogli doci do algoritma i u konačnici napraviti editor.

postavke je moguće mijenjati iz console bootblocka ili puno radikalnijom metodom zamjene čitavog bootblocka iz shella openwrt-a
naredbom:
dd if=/tmp/mtd0 of=/dev/mtdblock0
gdje je mtd0 bin file sa novom mac adresom odnosno kompletni primary bootblock.

mac adresa se definira naredbom:
ethaddr=xx:xx:xx:xx:xx:xx

mac adresa jednog sx763 na naljepnici završavala je sa xx:xx:xx:xx:xx:7f
a u konfiguraciji u routeru je završavala sa xx:xx:xx:xx:xx:78
pa to možda treba imati na umu, ali dok netko ne provali algoritam ne može se puno napraviti.
crozac je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2014., 22:11   #1613
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,006
Ima ikakve sanse bez stavljanja drugog firmwarea da se nekom kompu limitira bandwidth?
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2014., 22:35   #1614
crozac
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zg
Postovi: 5
da se nadovežem na post oko MAC adresa

MAC adrese se nalazi u primarnom bootblocku, na lokaciji:
0xe000 - 0xec00
gdje se nalazi tekstualna konfiguracija routera odnosno environment routera sa svim postavkama. buduci se postavke mogu mijenjati tako se i tekstualni file dinamički mijenja pa lokacija mac adrese nije uvijek na istom mjestu. pretpostavljam da je memorijsko područje zaštićeno checksumom na adresi 0xe000-0xe003. ovo može provjeriti netko sa console pristupom routeru odnosno mijenjajući postavke sigurno će doci do promjena i checksuma, možda cak i na vise mjesta pa bi mogli doci do algoritma i u konačnici napraviti editor.

postavke je moguće mijenjati iz console bootblocka ili puno radikalnijom metodom zamjene čitavog bootblocka iz shella openwrt-a
naredbom:
dd if=/tmp/mtd0 of=/dev/mtdblock0
gdje je mtd0 bin file sa novom mac adresom odnosno kompletni primary bootblock.

mac adresa se definira naredbom:
ethaddr=xx:xx:xx:xx:xx:xx

-->
Citiraj:
Autor crozac Pregled postova
Ista stvar kod mene, no drugi sx763 ima ispravnu adresu
koliko sam uspio pohvatiti ovaj drugi na kojem su mac adrese ok ima noviju verziju primarnog bootblocka
da se nadovežem na post oko MAC adresa

MAC adrese se nalazi u primarnom bootblocku, na lokaciji:
0xe000 - 0xec00
gdje se nalazi tekstualna konfiguracija routera odnosno environment routera sa svim postavkama. buduci se postavke mogu mijenjati tako se i tekstualni file dinamički mijenja pa lokacija mac adrese nije uvijek na istom mjestu. pretpostavljam da je memorijsko područje zaštićeno checksumom na adresi 0xe000-0xe003. ovo može provjeriti netko sa console pristupom routeru odnosno mijenjajući postavke sigurno će doci do promjena i checksuma, možda cak i na vise mjesta pa bi mogli doci do algoritma i u konačnici napraviti editor.

postavke je moguće mijenjati iz console bootblocka ili puno radikalnijom metodom zamjene čitavog bootblocka iz shella openwrt-a
naredbom:
dd if=/tmp/mtd0 of=/dev/mtdblock0
gdje je mtd0 bin file sa novom mac adresom odnosno kompletni primary bootblock.

mac adresa se definira naredbom:
ethaddr=xx:xx:xx:xx:xx:xx

crozac je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2014., 20:48   #1615
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
Bok,

znači nekaj sam zeznuo s openwrt na siemensu sx763 i samo mi se javlja Failsafe UI... e sada koji točno file moram odabrati ?

hvala

Zadnje izmijenjeno od: chief_wolfinjo. 25.10.2014. u 09:19.
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2014., 09:28   #1616
ivang80
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštela
Postovi: 37
Nakon dugo vrimena stigao usb ttl.E sad ću Vas zamolit za spajanje kako i šta ide.Jer sam totalni noob.Koliko vidim na mom routeru kad sam ga otvorio kao da uopće nema tx i rx na ploči kao da je bio otvaran prije nego li sam ga dobio od T coma.
ivang80 je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2014., 16:55   #1617
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
uspio sam ga oživit nazad...

kako sada upogoniti usb 3g stick huawei e160 ?

evo System log za za ttyUSB1

Oct 25 19:15:46 OpenWrt local2.info chat[25162]: Failed (NO CARRIER)
Oct 25 19:15:46 OpenWrt daemon.err pppd[25160]: Connect script failed
Oct 25 19:15:47 OpenWrt daemon.info pppd[25160]: Exit.
Oct 25 19:15:47 OpenWrt daemon.notice netifd: Interface 'usb' is now down
Oct 25 19:15:50 OpenWrt daemon.notice netifd: usb (25168): Trying to set mode
Oct 25 19:15:50 OpenWrt daemon.notice pppd[25183]: pppd 2.4.5 started by root, uid 0
Oct 25 19:15:51 OpenWrt local2.info chat[25185]: abort on (BUSY)
Oct 25 19:15:51 OpenWrt local2.info chat[25185]: abort on (NO CARRIER)
Oct 25 19:15:51 OpenWrt local2.info chat[25185]: abort on (ERROR)
Oct 25 19:15:51 OpenWrt local2.info chat[25185]: report (CONNECT)
Oct 25 19:15:51 OpenWrt local2.info chat[25185]: timeout set to 10 seconds
Oct 25 19:15:51 OpenWrt local2.info chat[25185]: send (AT&F^M)
Oct 25 19:15:51 OpenWrt local2.info chat[25185]: expect (OK)
Oct 25 19:15:51 OpenWrt local2.info chat[25185]: AT&F^M^M
Oct 25 19:15:51 OpenWrt local2.info chat[25185]: OK
Oct 25 19:15:51 OpenWrt local2.info chat[25185]: -- got it
Oct 25 19:15:51 OpenWrt local2.info chat[25185]: send (ATE1^M)
Oct 25 19:15:51 OpenWrt local2.info chat[25185]: expect (OK)
Oct 25 19:15:51 OpenWrt local2.info chat[25185]: ^M
Oct 25 19:15:51 OpenWrt local2.info chat[25185]: ATE1^M^M
Oct 25 19:15:51 OpenWrt local2.info chat[25185]: OK
Oct 25 19:15:51 OpenWrt local2.info chat[25185]: -- got it
Oct 25 19:15:51 OpenWrt local2.info chat[25185]: send (AT+CGDCONT=1,"IP","web.htgprs"^M)
Oct 25 19:15:52 OpenWrt local2.info chat[25185]: timeout set to 30 seconds
Oct 25 19:15:52 OpenWrt local2.info chat[25185]: expect (OK)
Oct 25 19:15:52 OpenWrt local2.info chat[25185]: ^M
Oct 25 19:15:52 OpenWrt local2.info chat[25185]: AT+CGDCONT=1,"IP","web.htgprs"^M^M
Oct 25 19:15:52 OpenWrt local2.info chat[25185]: OK
Oct 25 19:15:52 OpenWrt local2.info chat[25185]: -- got it
Oct 25 19:15:52 OpenWrt local2.info chat[25185]: send (ATD*99***1#^M)
Oct 25 19:15:52 OpenWrt local2.info chat[25185]: expect (CONNECT)
Oct 25 19:15:52 OpenWrt local2.info chat[25185]: ^M
Oct 25 19:15:52 OpenWrt local2.info chat[25185]: ATD*99***1#^M^M
Oct 25 19:15:52 OpenWrt local2.info chat[25185]: NO CARRIER
Oct 25 19:15:52 OpenWrt local2.info chat[25185]: -- failed
Oct 25 19:15:52 OpenWrt local2.info chat[25185]: Failed (NO CARRIER)
Oct 25 19:15:52 OpenWrt daemon.err pppd[25183]: Connect script failed

za ttyUSB0

Oct 25 19:19:08 OpenWrt daemon.info pppd[26681]: Exit.
Oct 25 19:19:08 OpenWrt daemon.notice netifd: Interface 'usb' is now down
Oct 25 19:19:12 OpenWrt daemon.notice netifd: usb (26749): Trying to set mode
Oct 25 19:19:12 OpenWrt daemon.notice pppd[26767]: pppd 2.4.5 started by root, uid 0
Oct 25 19:19:13 OpenWrt local2.info chat[26769]: abort on (BUSY)
Oct 25 19:19:13 OpenWrt local2.info chat[26769]: abort on (NO CARRIER)
Oct 25 19:19:13 OpenWrt local2.info chat[26769]: abort on (ERROR)
Oct 25 19:19:13 OpenWrt local2.info chat[26769]: report (CONNECT)
Oct 25 19:19:13 OpenWrt local2.info chat[26769]: timeout set to 10 seconds
Oct 25 19:19:13 OpenWrt local2.info chat[26769]: send (AT&F^M)
Oct 25 19:19:13 OpenWrt local2.info chat[26769]: expect (OK)
Oct 25 19:19:13 OpenWrt local2.info chat[26769]: AT&F^M^M
Oct 25 19:19:13 OpenWrt local2.info chat[26769]: OK
Oct 25 19:19:13 OpenWrt local2.info chat[26769]: -- got it
Oct 25 19:19:13 OpenWrt local2.info chat[26769]: send (ATE1^M)
Oct 25 19:19:13 OpenWrt local2.info chat[26769]: expect (OK)
Oct 25 19:19:13 OpenWrt local2.info chat[26769]: ^M
Oct 25 19:19:13 OpenWrt local2.info chat[26769]: ATE1^M^M
Oct 25 19:19:13 OpenWrt local2.info chat[26769]: OK
Oct 25 19:19:13 OpenWrt local2.info chat[26769]: -- got it
Oct 25 19:19:13 OpenWrt local2.info chat[26769]: send (AT+CGDCONT=1,"IP","web.htgprs"^M)
Oct 25 19:19:13 OpenWrt local2.info chat[26769]: timeout set to 30 seconds
Oct 25 19:19:13 OpenWrt local2.info chat[26769]: expect (OK)
Oct 25 19:19:13 OpenWrt local2.info chat[26769]: ^M
Oct 25 19:19:13 OpenWrt local2.info chat[26769]: AT+CGDCONT=1,"IP","web.htgprs"^M^M
Oct 25 19:19:13 OpenWrt local2.info chat[26769]: OK
Oct 25 19:19:13 OpenWrt local2.info chat[26769]: -- got it
Oct 25 19:19:13 OpenWrt local2.info chat[26769]: send (ATD*99***1#^M)
Oct 25 19:19:13 OpenWrt local2.info chat[26769]: expect (CONNECT)
Oct 25 19:19:13 OpenWrt local2.info chat[26769]: ^M
Oct 25 19:19:13 OpenWrt local2.info chat[26769]: ATD*99***1#^M^M
Oct 25 19:19:13 OpenWrt local2.info chat[26769]: NO CARRIER
Oct 25 19:19:13 OpenWrt local2.info chat[26769]: -- failed


za ttyLTQ1

Oct 25 19:20:53 OpenWrt local2.info chat[27190]: timeout set to 30 seconds
Oct 25 19:20:53 OpenWrt local2.info chat[27190]: expect (OK)
Oct 25 19:20:53 OpenWrt local2.info chat[27190]: ^M
Oct 25 19:20:53 OpenWrt local2.info chat[27190]: AT+CGDCONT=1,"IP","web.htgprs"^M^M
Oct 25 19:20:53 OpenWrt local2.info chat[27190]: OK
Oct 25 19:20:53 OpenWrt local2.info chat[27190]: -- got it
Oct 25 19:20:53 OpenWrt local2.info chat[27190]: send (ATD*99***1#^M)
Oct 25 19:20:54 OpenWrt local2.info chat[27190]: expect (CONNECT)
Oct 25 19:20:54 OpenWrt local2.info chat[27190]: ^M
Oct 25 19:20:54 OpenWrt local2.info chat[27190]: ATD*99***1#^M^M
Oct 25 19:20:54 OpenWrt local2.info chat[27190]: NO CARRIER
Oct 25 19:20:54 OpenWrt local2.info chat[27190]: -- failed
Oct 25 19:20:54 OpenWrt local2.info chat[27190]: Failed (NO CARRIER)
Oct 25 19:20:54 OpenWrt daemon.err pppd[27188]: Connect script failed
Oct 25 19:20:55 OpenWrt daemon.info pppd[27188]: Exit.
Oct 25 19:20:55 OpenWrt daemon.notice netifd: Interface 'usb' is now down
Oct 25 19:20:58 OpenWrt daemon.notice netifd: usb (27210): Trying to set mode
Oct 25 19:20:58 OpenWrt daemon.notice pppd[27237]: pppd 2.4.5 started by root, uid 0
Oct 25 19:20:59 OpenWrt local2.info chat[27239]: abort on (BUSY)
Oct 25 19:20:59 OpenWrt local2.info chat[27239]: abort on (NO CARRIER)
Oct 25 19:20:59 OpenWrt local2.info chat[27239]: abort on (ERROR)
Oct 25 19:20:59 OpenWrt local2.info chat[27239]: report (CONNECT)
Oct 25 19:20:59 OpenWrt local2.info chat[27239]: timeout set to 10 seconds
Oct 25 19:20:59 OpenWrt local2.info chat[27239]: send (AT&F^M)
Oct 25 19:20:59 OpenWrt local2.info chat[27239]: expect (OK)
Oct 25 19:20:59 OpenWrt local2.info chat[27239]: AT&F^M^M
Oct 25 19:20:59 OpenWrt local2.info chat[27239]: OK
Oct 25 19:20:59 OpenWrt local2.info chat[27239]: -- got it
Oct 25 19:20:59 OpenWrt local2.info chat[27239]: send (ATE1^M)
Oct 25 19:20:59 OpenWrt local2.info chat[27239]: expect (OK)
Oct 25 19:20:59 OpenWrt local2.info chat[27239]: ^M
Oct 25 19:20:59 OpenWrt local2.info chat[27239]: ATE1^M^M
Oct 25 19:20:59 OpenWrt local2.info chat[27239]: OK
Oct 25 19:20:59 OpenWrt local2.info chat[27239]: -- got it
Oct 25 19:20:59 OpenWrt local2.info chat[27239]: send (AT+CGDCONT=1,"IP","web.htgprs"^M)

više neznam što napraviti ? dali nekaj dodatno trebam napraviti, podesiti, restartati ?

ono što sam napravio je, dodao sam Interface, odabrao

Protocol UMTS/GPRS/EV-DO
Service type UMTS/GPRS
Apn web.htgprs
Pin prazno


OpenWrt Barrier Breaker r33854 | Load: 0.30 0.48 0.33

Powered by LuCI Trunk (trunk+svn9402)

hvala

Zadnje izmijenjeno od: chief_wolfinjo. 25.10.2014. u 19:27.
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2014., 20:25   #1618
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
uspio sam ga oživit nazad...

kako sada upogoniti usb 3g stick huawei e160 ?

evo System log za za ttyUSB1

Oct 25 19:15:52 OpenWrt local2.info chat[25185]: send (ATD*99***1#^M)

za ttyUSB0

Oct 25 19:19:13 OpenWrt local2.info chat[26769]: send (ATD*99***1#^M)

za ttyLTQ1

Oct 25 19:20:53 OpenWrt local2.info chat[27190]: send (ATD*99***1#^M)
Mislim da ti broj koji pozivas (dial number) mora biti *99# za sve nase provajdere, pa tako i za T-Mobile. Ne vidim kaj je drugo problematicno, jer nisam to radio sa tim routerom na OpenWRT-u.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2014., 20:37   #1619
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
ok. ali nemam nigdje prostor za upisati taj broj.
pa pretpostvaljam da treba putem telneta možda ?
samo neznam kako

hvala
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2014., 20:51   #1620
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Vjerojatno trebas preradit "Connect script" u koju on upisuje tvoj APN i koju izvrsava pri spajanju, a kak to napravit, nemam pojma
Prezime je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na