Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.10.2017., 21:36   #1
Brad
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: ZG
Postovi: 181
WiFi USB za Win10.

Zanima me; dal' ima kakva preporuka WiFi USBa za Win10 do 120kn?
Svi preporučuju ovaj model;
https://www.adm.hr/product.asp?produ...&code=16601ADM
Ja obično nemam sreće s WiFi USBovima, pa sam tako imao neki Asus, koji se disconectao svakih 15 minuta, izgubio sam volju za njega, i 2 DLinka, jedan je super radio, ali sam ga zagubio u seljenju, a drugi je imao očajan signal.
Pa, hvala na odgovorima.
Brad je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2017., 21:45   #2
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,767
TP-Link TL-WN725N ~50kn plug'n'play
The Exiled je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.10.2017., 22:06   #3
Brad
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: ZG
Postovi: 181
Vidio sam da su ovaj "moj" TP preporučili svigdje, i onda sam guglao neke stvari, i dosta problema ima s disconectanjem i times outanjem na Win10 .. sad; tko što zašto ...
Brad je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2017., 22:16   #4
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
odeš u dučan
kupiš jedan koji ti je naj lijepši i bok

ako ti je modem malo dalje. druga treca soba
onda gledaj one sa antenicom

ako je u istoj sobi.. može i onaj mini
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2017., 22:28   #5
wifi
Premium
 
wifi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: ST
Postovi: 229
Imam D-Link DWA-171 koji nije u stalnoj upotrebi, vec ga uglavnom koristim za instalacije (da ne potezem kabel), i zasad nikakvih problema na 7-8m udaljenosti. Ipak, on je 130tak kn, ali radi na 802.11ac.
wifi je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2017., 22:50   #6
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Brad Pregled postova
Vidio sam da su ovaj "moj" TP preporučili svigdje, i onda sam guglao neke stvari, i dosta problema ima s disconectanjem i times outanjem na Win10 .. sad; tko što zašto ...
Gle, ak nemaš sreće neće ti pomoć ni jedan adapter. A WIFI na kućnoj opremi je jednostavno drljava tehnologija, i šta god da kupiš imat ćeš povremene ispade.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2017., 15:58   #7
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,567
imao sam 3 ac sticka u roku od godinu dana na win 10

TP-LINK Archer T4U AC1200 (najeftiniji)

win 10 drivere netrebaš instalirati,win 10 ga odmah prepozna,u principu dobro radi povremeno(vrlo rijetko) pukne veza ,
ali se odmah sam rekonekta,minus mu je nedolazi sa kablom pa sam imao osječaj da će odvaliti laptop.

Asus USB-AC56 (najskuplji)
win 10 drivere netrebaš instalirati,win 10 ga odmah prepozna,veza stalno puca nebriga asusa oko drivera,sa svakom
nadogradnjom win 10 radi sve lošije i lošije asusov suport niti ne odgovara.

d-link DWA-192 (jeftiniji od asusa)
win 10 drivere netrebaš instalirati,win 10 ga odmah prepozna,ali bolje radi sa driverima sa web stranice ,ponekad nakon boota
ga neprepozna odmah ali išćupaš usb i pukneš natrag i odmah se spoji najbrži je od ova tri ,pukla veza u 5 mjeseci nije nikad.

manje više svaki ima nekakve probleme neki manje neki više.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2017., 21:33   #8
Brad
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: ZG
Postovi: 181
Kupio TP-Link WN722N na kraju, javim dojmove za koji dan kad isprobam. Možda kom pomogne.
Brad je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2017., 21:34   #9
Sinda
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Krk
Postovi: 13
ja sam ovih dana nabavio Wi-Fi adapter TP-Link TL-WN822N i vise nego zadovoljan sam. Isporucuju mi brzinu na bakru do 50 mbits-a a ja s njim imam brzinu 52 mbps.
Sinda je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2017., 13:06   #10
trebampomoc
OP
Moj komp
 
trebampomoc's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb / Novska
Postovi: 356
Da ne otvaram novu temu.

Treba mi wifi adapter za win 10, te se dvoumim između mrežne kartice ili usb priključka koje su dečki gore preporučili.
Ima netko da je koristio i jednu i drugo i može preporučiti?

Hvala
trebampomoc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.10.2017., 14:13   #11
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
Mrežna kartica ti je integrirana na MBO većinom 1000/100/10Mbps za žični priključak LAN kablom.
Može se koristiti dodatno wifi PCI kartica postavljanjem u PC ili vanjski USB wifi adapter.
Unutarnja PCI kartica ima nedostatak što je tada antena "zakopana" iza PC ili se antena spaja koaksom koji unosi gubitke za razliku od USB kabla koji do 5 metara može raditi a nema nikakve gubitke.
Evo post iznad tvog predlaže WN-822N koji može raditi na N 300 modu i praktično na brzinama do oko 150Mbps.
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2017., 14:56   #12
trebampomoc
OP
Moj komp
 
trebampomoc's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb / Novska
Postovi: 356
Citiraj:
Autor D/G Pregled postova
Mrežna kartica ti je integrirana na MBO većinom 1000/100/10Mbps za žični priključak LAN kablom.
Može se koristiti dodatno wifi PCI kartica postavljanjem u PC ili vanjski USB wifi adapter.
Unutarnja PCI kartica ima nedostatak što je tada antena "zakopana" iza PC ili se antena spaja koaksom koji unosi gubitke za razliku od USB kabla koji do 5 metara može raditi a nema nikakve gubitke.
Evo post iznad tvog predlaže WN-822N koji može raditi na N 300 modu i praktično na brzinama do oko 150Mbps.
Krivo sam se izrazio.
Nemam pristup žici i morat ću se spajati bežično te se dvoumim između usb wifi adaptera ili pci wifi kartice.

Hvala ti, budem pogledao taj WN-822N model.

edit: kolega Skalar je podjelio svoje iskustvo vezno uz usb wifi adaptere i pucanje veze, htio bih to izbijeći i upravo iz tog razloga me strah uzeti usb adapter.

Zadnje izmijenjeno od: trebampomoc. 14.10.2017. u 15:09.
trebampomoc je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2017., 18:58   #13
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
USB wifi adapteri mogu prekidati samo ako je "razvaljena" USB utičnica na PC od stalnog korištenja pa da gubi kontakt ili normalno kod jakih smetnji od drugih korisnika wifi na istom kanalu .Svakako bolji su oni koji imaju vanjske antene od onih koji izgledaju kao memory-stick.
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2017., 10:46   #14
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,567
Citiraj:
Autor trebampomoc Pregled postova
Krivo sam se izrazio.
Nemam pristup žici i morat ću se spajati bežično te se dvoumim između usb wifi adaptera ili pci wifi kartice.

Hvala ti, budem pogledao taj WN-822N model.

edit: kolega Skalar je podjelio svoje iskustvo vezno uz usb wifi adaptere i pucanje veze, htio bih to izbijeći i upravo iz tog razloga me strah uzeti usb adapter.
pa eto ako izbjegneš asusa ,manje više usb adapter ti je ok čak po meni bolji od pci kartice kako većima usb adaptera dolazi sa usb kablom(to bi ti možda bilo pametno gledati) antene ti nisu iza računala pa je i prijem signala bolji,
kod asusa su očito problem driveri ,ako se odlučiš za neki model prije same kupnje uzmi si pol sata vremena i progooglaj iskustva to ti je moj savjet,tp-link ima najmanje problema,d-link očito neki modeli su vrhunski a neki smeće.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2017., 22:32   #15
trebampomoc
OP
Moj komp
 
trebampomoc's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb / Novska
Postovi: 356
Citiraj:
Autor D/G Pregled postova
USB wifi adapteri mogu prekidati samo ako je "razvaljena" USB utičnica na PC od stalnog korištenja pa da gubi kontakt ili normalno kod jakih smetnji od drugih korisnika wifi na istom kanalu .Svakako bolji su oni koji imaju vanjske antene od onih koji izgledaju kao memory-stick.
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
pa eto ako izbjegneš asusa ,manje više usb adapter ti je ok čak po meni bolji od pci kartice kako većima usb adaptera dolazi sa usb kablom(to bi ti možda bilo pametno gledati) antene ti nisu iza računala pa je i prijem signala bolji,
kod asusa su očito problem driveri ,ako se odlučiš za neki model prije same kupnje uzmi si pol sata vremena i progooglaj iskustva to ti je moj savjet,tp-link ima najmanje problema,d-link očito neki modeli su vrhunski a neki smeće.
Hvala na savjetima dečki.
Vrlo vjerojatno ću uzeti TP link 822N
Malo sam gledao i powerline, čini se zanimljivo kao jedna od nešto skupljih solucija.

edit: uzeo sam TP-Link TL-WN822N, budem nakon par dana napisao dojmove, na prvu se čini solidno

edit1: za sada sam zadovoljan s TL-WN822N, s time da mi je max brzina 30 Mbps, čekam da mi Bnet digne speed na max 120Mbps, pa ću onda javiti koliko dobijem preko wifi usb routera.

Zadnje izmijenjeno od: trebampomoc. 17.10.2017. u 22:01.
trebampomoc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na