Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.08.2004., 21:18   #121
Isus
Headbangig Grunf!
Moj komp
 
Isus's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: headbanger's ball
Postovi: 4,372
: roller : : roller : : goood : : goood :

FENOMENALNO!!!
__________________
Porsche 6cyl.boxer se hladi zrakom komp se hladi vodom!
Chairman of G.M.S. , Heavy Metal Thunder!
Former member of PCE 100+kg demolition squad
Grunf je moj idol!
Moji Grunf type modovi
NB:Mini Monster NB,VGA:Ye Monster C!, Ye Monster D!,Abit NB:Abit mini Monster,PSU:Ultra Monster!
Alfisti site, Alfisti forum
Isus je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2004., 22:09   #122
Njusskallo
Premium
Moj komp
 
Njusskallo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
PROVALA DANA

Radnja prije nekih 3 mjeseca

Evo jedne provale ne dolazi iz informatičke trgovine već iz igraonice.

Ide ovako.

Ja i friend uzeli pola sata surfanja netom da skinemo neke drivere.
Dođe neki pajdo i pita nas šta skidamo.
Ja kažem drivere.
A on če ... Pff driver je shit igra bolje de skinete GTA Vice City.

Ja sam umro .. u igraonu više zašao nisam ... smijem se još dan danas kakvih "geekova" ima.
Njusskallo je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 27.08.2004., 23:08   #123
Isus
Headbangig Grunf!
Moj komp
 
Isus's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: headbanger's ball
Postovi: 4,372
Re: PROVALA DANA

Citiraj:
Originally posted by Njusskallo
Radnja prije nekih 3 mjeseca

Evo jedne provale ne dolazi iz informatičke trgovine već iz igraonice.

Ide ovako.

Ja i friend uzeli pola sata surfanja netom da skinemo neke drivere.
Dođe neki pajdo i pita nas šta skidamo.
Ja kažem drivere.
A on če ... Pff driver je shit igra bolje de skinete GTA Vice City.

Ja sam umro .. u igraonu više zašao nisam ... smijem se još dan danas kakvih "geekova" ima.
: lol2 : ROFL!!! Koji kreten
__________________
Porsche 6cyl.boxer se hladi zrakom komp se hladi vodom!
Chairman of G.M.S. , Heavy Metal Thunder!
Former member of PCE 100+kg demolition squad
Grunf je moj idol!
Moji Grunf type modovi
NB:Mini Monster NB,VGA:Ye Monster C!, Ye Monster D!,Abit NB:Abit mini Monster,PSU:Ultra Monster!
Alfisti site, Alfisti forum
Isus je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2004., 00:14   #124
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,006
OK, al ovaj je teški kreten. : lol2 :
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2004., 02:05   #125
Njusskallo
Premium
Moj komp
 
Njusskallo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Sad se zamisli na mom mjestu.

Šta bi mu rekao :confused:
Njusskallo je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2004., 02:07   #126
Isus
Headbangig Grunf!
Moj komp
 
Isus's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: headbanger's ball
Postovi: 4,372
Ok stari nemas beda, vidimo se.
__________________
Porsche 6cyl.boxer se hladi zrakom komp se hladi vodom!
Chairman of G.M.S. , Heavy Metal Thunder!
Former member of PCE 100+kg demolition squad
Grunf je moj idol!
Moji Grunf type modovi
NB:Mini Monster NB,VGA:Ye Monster C!, Ye Monster D!,Abit NB:Abit mini Monster,PSU:Ultra Monster!
Alfisti site, Alfisti forum
Isus je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2004., 02:18   #127
Isus
Headbangig Grunf!
Moj komp
 
Isus's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: headbanger's ball
Postovi: 4,372
Zestoko snizenje u AUstriji!

Kak sam u cetvrtak bio u Grazu sam i "malo" prosvrljao po BOF-u i Mediamarktu i nadjem ja u BOFu MX900 i koji mozes pipat i mis je jeben odmah sjende u ruku ergonomia stavrno genijalna.

Pogledam cijenu i pise 89,95€ s velikim natpisom
REDUZIERT , idem ja pogledat na prijasnju cijenu i tam pise 89,99€!
Gledam ja opet da to nije mozda 99,99€ i nije neg je stvarno snizen za nevjerovatna 4 CENTA.

89,95€ iznosti tocno 99,955% izvorne cijene ili ti snizenje od nevjerovatnih 0,05%!

Za nevjerovat......: nono :
__________________
Porsche 6cyl.boxer se hladi zrakom komp se hladi vodom!
Chairman of G.M.S. , Heavy Metal Thunder!
Former member of PCE 100+kg demolition squad
Grunf je moj idol!
Moji Grunf type modovi
NB:Mini Monster NB,VGA:Ye Monster C!, Ye Monster D!,Abit NB:Abit mini Monster,PSU:Ultra Monster!
Alfisti site, Alfisti forum

Zadnje izmijenjeno od: Isus. 28.08.2004. u 17:09.
Isus je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2004., 02:23   #128
Lifo
Premium
 
Datum registracije: Jun 2002
Lokacija: Tuh. Toplice
Postovi: 327
Mjesto radnje: Servis internet Varazdin
Vrijeme radnje: 5 mj. 2004.

Dodjem sa frendom u ducan, dobar dan, dobar dan, nego, mi smo kupili kod vas AP, Trendnet 310 APBX, i riknuo nam je adapter, pa ako bi mogli naruciti novi? Kaze lik: "Za koji printer ste rekli?"
Ja se nasmijao, rekao hvala i dovidjenja, okrenuo se i otisao, probao naci zamjenski, ali nigdje nije bilo posto je trebalo 2,5 A na 5V, popiz... otisao doma, uzeo molex sa starog venta, zalemio zice, spojio, radi :clap:
__________________
Sempron 2800+ @ 2400 MHz/Epox 8KDA3i/ST passive/GEIL 2x512 MB/Enlight 300 W/9800 Pro/SB Live!/Seagate 320 GB/Pioneer 110D
Lifo je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2004., 02:38   #129
Lifo
Premium
 
Datum registracije: Jun 2002
Lokacija: Tuh. Toplice
Postovi: 327
Citiraj:
Originally posted by Costa
Odlikas odnesen na servis u King. Lik upali komp, pocnu se bootat windowsi kad odjednom on upre prstom u ekran pokazujuci boot screen i zbunjeno me upita: "A di je professional"

WinXP + SP2
o odlikasima jucer u vecernjem:
/cut
No pomoćnik ministra za informatiku dr. Dragan Schwarz ima posve drugu priču. Ovo što u akciji mogu dobiti u "Kingu" neće dobiti nigdje drugdje za tu cijenu. Nije svejedno hoće li dobiti program linux ili primjerice Microsoftvov XP, hoće li imati Samsungov ili Xenon monitor, hoće li nabaviti windowse na crnom tržištu koji će im se raspasti nakon tri mjeseca ili će imati legalni program na kojem će moći raditi godinama objašnjava D. Schwarz.




:WTF:

Cijeli clanak: http://www.vecernji-list.hr/newsroom...76231/index.do[B]
__________________
Sempron 2800+ @ 2400 MHz/Epox 8KDA3i/ST passive/GEIL 2x512 MB/Enlight 300 W/9800 Pro/SB Live!/Seagate 320 GB/Pioneer 110D
Lifo je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2004., 16:13   #130
Njusskallo
Premium
Moj komp
 
Njusskallo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Oprostite na ovome ali moram.

Jebo pas mater sniženje odlikašima i tom dr. Dragan Schwarzu i svima koji seru. To je trebalo bit 50% niže za sve komponente ... pa za računala ... pa sad serkaju.
Njusskallo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.09.2004., 22:56   #131
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,142
Citiraj:
Originally posted by Lifo

... hoće li nabaviti windowse na crnom tržištu koji će im se raspasti nakon tri mjeseca ili će imati legalni program na kojem će moći raditi godinama objašnjava D. Schwarz.
Taj izgleda misli da se pod Windowsi na Crnom trzistu smatraju windowsi programirani u nekim supama i napustenim hangarima... :clap: :clap:

Ovo je u rangu Severinine izjave to je moje vratite mi to... Bahahaha koji majstori. Za takve ima samo jedan odgovor. 10001000111001010111000101010
mann je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2004., 00:06   #132
Lifo
Premium
 
Datum registracije: Jun 2002
Lokacija: Tuh. Toplice
Postovi: 327
Citiraj:
Originally posted by Hr_ri
Za takve ima samo jedan odgovor. 10001000111001010111000101010
There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't
__________________
Sempron 2800+ @ 2400 MHz/Epox 8KDA3i/ST passive/GEIL 2x512 MB/Enlight 300 W/9800 Pro/SB Live!/Seagate 320 GB/Pioneer 110D
Lifo je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2004., 00:34   #133
Sky
Guest
 
Datum registracije: Apr 2003
Postovi: 4,085
Citiraj:
Originally posted by Lifo
There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't
hehe, trebalo mi jedno 5 sekundi da skužim. ROTFLMAO.
Sky je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2004., 12:24   #134
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
hehehe meni je trebalo dobrih 101 minuta da skužim.

: roller : : roller : : roller :
Emissary je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2004., 14:03   #135
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Vjerojatno doktor misli na kucne prozore koji se raspadaju u roku od 3 mjeseca ako ih ne lakiras zastitnim lakom.
Eto,sad znam zasto je piratstvo zastupljeno u hr.
Vjerojatno na neku prijavu da neka firma ima par nelegalnih windows-a inspekcija odgovara:

" Ma ko ih sisa. Kupit ce oni legalne kad padne boja s njih. Ili kad skuze da su im podvalili ivericu."

Lijepa nasa.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2004., 23:43   #136
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
Evo ponukan svojim iskustvom mislim da bilo u redu da se kaze par stvari i o linksu nasem svevisnjem...

Imao sam problema sa maticnom i sada naravno imam 2 godine jamstva i furam ja to na servis i ljepo ja objasnim imam problema sa maticnom restarta se tu i tamo kada joj dodje a problei su bili od kada su se poceli brojevi mjenjati 21-26 na displeyu.

I da bi nakon 8 DANA mene zvali i rekli fleshali smo bios i sve radi a ja kazem fleshao sam i ja i nije sve radilo jeli se jos pojavljuju brojke oni pitaju koje brojke paone 21-26 oni kazu neznamo ali ako se pojavljuje a maticna radi ok sve je ok......

Ovaj dio nisam skuzio jer da je sve ok ocito je da bi ABIT to napisao ali ajde 9 dan sam dobio komp sa novom maticonom platio sam 120 kn servis jer je kao sve bilo u redu...

Iskreno nedira me da su naplatili i 200kn samo dasve radi kako ja ocu maticna nova super radi nepojavljuju se brojke sretan sam.
Eto jedno moje iskustvo o linksu da nebude kako su oni bezgresni
and user frendly .
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2004., 14:47   #137
Njusskallo
Premium
Moj komp
 
Njusskallo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Nitko nije savršen.
Njusskallo je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2004., 16:13   #138
Isus
Headbangig Grunf!
Moj komp
 
Isus's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: headbanger's ball
Postovi: 4,372
Thumbs down Nisi jedini Codiače

da i ja nešto velim.

Meni je u 7. mejesecu krepala prvo grafa a onda i matična.
Oboje sam odpelao na reklamciju grafu u WC-mil a matičnu u Links, kak mi je komp trebao hitno za posao sam i tražio da mi se što prije vrati, i tu počinje agonija.

Nakon kaj sam u Linksu ostavio ploču sam nazvao za dva dana di je rečeno da je ploča stvarno neispravna tj mrtva. Koje čudo to sam znao i ja. : stoopid (Naime ploča se nebi uplaila bila bi pod naponom al se nije palila).
Ali da mi ne mogu dati novu ploču jer ima skoro 300 dana na grbači ( garnacija je 730 dana ili 24 mjeseca) te da mora ići dobavljaču.:confused: Meni je taj dobavljač bio malo čudan jer na deklaraciji robe piše uvoznik Links, a ja osim toga nisam kupio od dobavljača, niti meni dobavljač daje garanciju već Links.

Tako da sam ja tri dana za redom zvao i odlazio u Links i molio da mi riješe ploču jer ću ostat bez posla kojeg sam jedva dobio. Ponuđena mi je bila zamjenska ploča iz second handa al kak ja imam SATA disk mi to niš ne koristi je rnema u secnd handu SATA ploča. Paralelno sam sjedio i WC-milu za vratom i tražio da mi riješe grafu i vidi čuda 4. dan nakon donošenja na reklamciju, kad sam zamolio da mi ubrzaju, me pola sata nakon mog odlaska iz WC-mila nazvao tip i rekao da mi nude Tyan 9800pro kao zamjenu ostao sam PAF!

Taj isti dan otišao sam u Links i opet tražio da se to riješi, ponovno je spomenut dobavljač (Kruno-serviser) mi je ponudio i ploču i disk dok se to riješava ( svaka čast), no kad sam ja pitao :"dobro zašto mi se toliko odugovlači jer da znam da se ekipi odmah mijenjalo neispravno za ispravno i da ne kužim argument sa 300 dana kad imam 730 dana garancije" pojavio se big boss Denis, i bez da se predstavi počne raspravu tj. verbalno me napadati.

Da što ja imam stalno zvati, dolaziti u dućan i na forumu pisat o ploči da smo Citiram: rendula ja i još onaj neki KOLOVOĐE u kenjanju stalno spominjemo neki zakon" i da je to takva praksa.
Da je problem u nama što smo mi dobru volju uzeli zdravo za gotovo. Kaj ja nijih tu prešam i davim s time.
Kad sam odgovrio da ih ja nebi toliko davio da me ne jebu s posla, dobio sam odgovor; a da? A kaj je bilo s napajanjem tad nije bio posao u igri, al sam opet reklamirao i maltretirao. Samo sam rekao da sam ga dopelao i čekao rješenje toga.

Vidno iživciran mojim stavom da se ne dam zajebavat. Naime kako sam ja kupac on je tu zbog mene i ima mene usluživat.To je moj stav.

Dobivam kompliment da sam ja opsjednut s napajanjem i da sam bio toliko nesretan s time da sam morao reklamirat, da sam samo gledao u MBM kad će napon past napon na 12V .Uostalom oni su mi zamijenili Chieftec 420W za novi iako je bio ispravan, te da sam ja opsjednut s napajanjem. Nakon što sam rekao da nisam, te da sam skužio da nekaj ne štima jer sam pogledao High i low u MBM i vidio 11,37V sam ga odpelao na reklamaciju da se provjeri, tu me prekinuo i rekao da bi si trebao otići provjerit glavu, ako ja mislim da nisam opsjednut.

Divan odnos KUPCA nazvat mentalno retardiranim takvo nešto u svojih 25godina još nisam doživio.
Odvratio sam da im zahvaljujem za napajanje al da nisu trebali mi dat novo već su mi mogli vratit s naznakom testirano, roba ispravna i naplatit mi rad servisa po cjeniku tad bi znao da je ploča lažljiva kuja.

Nije mi vjerovao jer me počastio time da nema šanse jer sam ja kronično nesretan s time, i da im se nemoram zahvaljivat na napajanju jer je to kak ti gotva stvar.
Zanimljivo mi je to da ako je to gotova stvar zakaj se onda toliko spominje, :confused:
uostalom nisam ja odlučio da mi daju novo, a reklamcija služi ne samo za zamjenu robe već za provjeru ispravnosti.

Nakon kaj sam rekao da mi nebi bio problem prodat to napajanje na newsima me pogledao i samo rekao " A SAD IZAĐI VAN!"
Prvo nisam mogao vjerovat da mi se to događa baš U Linksu di sam i prvenstveno kupio ploču zbog OK odnosa prema kupcu iako je drugdje bila jeftinja.
u međuvremenu dok mi je to prolazilo kroz glavu sam opet čuo "IZAĐI VAN!"
Rekao sam Ok stavio papire u đep i izašao van samo da iza mene zalupi vratima toliko snažno da sam mislio da će stakla puknuti. Izašao sam van i pripremio se na dugih 45 dana čekanja ploče.
Ah da nisam uspio niti reći da uzeti ću zamjensku ploču i disk.


Ono što mene u cijeloj stvari smeta je da sam ja ostavio u Linksu jedno 4000kn u 9 mjeseci, i da me onda gazda tako izbaci van žalosno.

Ja i dalje stojim pri svojem da su dečki koji rade OK, al da takav odnos Gazde prema kupcu nisam još nigdje doživio, pa čak niti na sajmu rabljenih automobila. Žalosno i pitam se gdje je nestao onaj User friendly, lova ga je pokopala! : giljotin :

Smatram da se mene kao kupca ima uslužiti, a ne napadati me, i vrijeđati me. Mislio sam da se to uči u Trgovačkoj, očit o ne ili su neki bili bolesni taj dan.
: baad :
Eto nek se zna da se ne smijete zamijeriti Denisu jer bi mogli završiti kao ja s druge strane vratiju.
__________________
Porsche 6cyl.boxer se hladi zrakom komp se hladi vodom!
Chairman of G.M.S. , Heavy Metal Thunder!
Former member of PCE 100+kg demolition squad
Grunf je moj idol!
Moji Grunf type modovi
NB:Mini Monster NB,VGA:Ye Monster C!, Ye Monster D!,Abit NB:Abit mini Monster,PSU:Ultra Monster!
Alfisti site, Alfisti forum

Zadnje izmijenjeno od: Isus. 09.09.2004. u 17:26.
Isus je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2004., 16:35   #139
Sky
Guest
 
Datum registracije: Apr 2003
Postovi: 4,085
Baš me zanima što će Denis reći na ovo...
Sky je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2004., 17:26   #140
vudu2
Premium
Moj komp
 
vudu2's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,058
Zastrašujuče. Teško mi je za povjerovati.
vudu2 je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2004., 17:36   #141
MentalHarikiri
Premium
Moj komp
 
MentalHarikiri's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,560
Talking

ja dobio oriđiđ doom3 od linksa

links je najbolji....ja bi umro za links

(šta češ "podmazali" su me)

MentalHarikiri je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2004., 21:48   #142
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
Ovo sto sam procitao neznam jeli bi svrstao u komedije ili tragedije....

Mislim da je komicno za mene a tragicno za jednu user frendly tvrtku... Svi mi imamo teske dane ali mislim da odnos kupac prodavac mora postojati pa taman da padaju sjekire sa neba...

Mislim da ovo nece proci ljepo u ocima kupaca...
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2004., 15:28   #143
Denis@Links
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 40
Pozdrav!
Već sam se pitao kada će se povuči ovo pitanje jer događaj seže unazad na 19.07 – 20.07 ove godine. Dodatno želim reči da je forum mjesto koje nije verbalno na način da na njemu nije moguć simultani dijalog pa svatko može iznijeti svoj stav i pogled na stvari. Bilo bi mi drago da si ti Marko (zvat ću te Marko jer Nick ti nije primjeran, ako je i to potrebna objašnjavati objasnit ću) argumentirano iznio svoj stav jer ipak imaš 25 godina ma šta to značilo (nadam se da godine ne aludiraju na iskustvo jer onda zacijelo priznaješ da postoje puno iskusnije od tebe u svakom pogledu).


Marko wrote : Nakon kaj sam u Linksu ostavio ploču sam nazvao za dva dana di je rečeno da je ploča stvarno neispravna tj mrtva. Koje čudo to sam znao i ja. (Naime ploča se nebi uplaila bila bi pod naponom al se nije palila).


Postoje određeni postotak robe koja se kvari i dolazi na reklamaciju. Misliš da je servis taj dan zaprimio samo tvoju reklamaciju? Što je bilo dan ili dva prije? Mislim da su se isto zaprimale reklamacije. Znači postoji neki ciklus u kojem osoblje zaprima reklamacije pa onda nakon toga rok u kojem obavještavaju korisnika što su konkretno uočili. Da li je dva dana za kontaktiranje osobe i upoznavanje sa diagnozom reklamacije pre dugačak rok? Smatraš da se bez, a i ali trebalo sve reklamacije koje su zaprimljene od drugih korisnika staviti na stranu jer si TI došao? Misliš da svakom njegov artikl nije hitan i ne želi ga što brže pa će kad si ti došao stati na stranu i propustiti te na način na koji se radi mjesta trudnicama na šalteru?

Marko wrote: ali da mi ne mogu dati novu ploču jer ima skoro 300 dana na grbači ( garnacija je 730 dana ili 24 mjeseca) te da mora ići dobavljaču.


Ovdje bih malo želio razjasniti pitanje zakonskih odredbi, servisa i usluge. Prvo garancija na Abit ploče iznosi 2 godine od početka ove godine. Ti si svoju ploču kupio 30.10.2003. godine čime imaš pravo na jamstvo od 365 dana. Ploča je u trenutku predaje na jamstvo bila stara oko 300 dana, znači pod jamstvom. Sad, ako pogledamo sa zakonske strane ono što je tebi tvrtka Links DUŽNA prema slovu zakona osigurati je adekvatnu zamjenu ili novac u zakonskom roku. TO MI MORAMO! Sve ostalo je dio servisa i usluge koju svakako moramo imati jer je 45 dana bez računala je predugačak rok. Ploča nije bila nova, netom kupljena ili unutar 7 dana od računa što bi svakako spadalo u slučaj u kojima bi kao tvrtka koja želi odraditi posao trebala riješiti takvo nešto mimo slova zakona na zadovoljstvo kupca od kojeg živimo. Da li smo ovdje negdje bili van okvira onoga što moramo?

Marko wrote :Meni je taj dobavljač bio malo čudan jer na deklaraciji robe piše uvoznik Links, a ja osim toga nisam kupio od dobavljača, niti meni dobavljač daje garanciju već Links.

Tebi je spominjanje slanja dobavljaču čudno? Na koji način čudno pa i mi dobavljamo odnosno kupujemo robu. Reci jednostavno da je ploča imala vidljive tragove gareži i da smo mi odlučili 300 dana staru ploču poslati dobavljaču da vidimo da li ćemo na nju ostvariti jamstvo. Još uvijek ne vidim kako smo ičime izašli iz uobičajenih okvira?


Marko wrote :Tako da sam ja tri dana za redom zvao i odlazio u Links i molio da mi riješe ploču jer ću ostat bez posla kojeg sam jedva dobio. Ponuđena mi je bila zamjenska ploča iz second handa al kak ja imam SATA disk mi to niš ne koristi je rnema u secnd handu SATA ploča. Paralelno sam sjedio i WC-milu za vratom i tražio da mi riješe grafu i vidi čuda 4. dan nakon donošenja na reklamciju, kad sam zamolio da mi ubrzaju, me pola sata nakon mog odlaska iz WC-mila nazvao tip i rekao da mi nude Tyan 9800pro kao zamjenu ostao sam PAF!


Ok sad smo prošli uvod pa idemo u zaplet u kojem moraš ispasti žrtva kako bi ostalo čitateljstvo suosjećalo s tobom te ti pružilo podršku u tvojoj borbi protiv vječnog zla, jer koliko samo zla može biti tvrtka koja riješava reklamacije sporije i od ozloglašenog VE-Mila. Ti imaš pravo raditi i funkcionirati kako te volja, ali tvrdim da tvoje zvanje telefonom tri dana i neznam jedan, dva dolaska ovdje nije rezultiralo ničime niti je pozitivno jer se pritiskom ne riješavaju reklamacije. Bar ne ovdje. Reklamaciju treba svakako riješiti, treba ju riješiti što prije, ali telefone, pritisak i sjekire ostavite za neke druge firme. Ne iz razloga jer smo mi ičime specijalni ili drugačiji nego se jednostavno ne može odraditi posao na taj način.Nama je dovoljan mail, ako smo nešto previdjeli ili nismo postupili ispravno.Svatko griješi. Zamislite s vremenom 500 kloniranih Marka koji sa sjekirom stoje pred dućanom jer se to tako riješava?

Marko wrote :Taj isti dan otišao sam u Links i opet tražio da se to riješi, ponovno je spomenut dobavljač (Kruno-serviser) mi je ponudio i ploču i disk dok se to riješava ( svaka čast),no kad sam ja pitao :"dobro zašto mi se toliko odugovlači jer da znam da se ekipi odmah mijenjalo neispravno za ispravno i da ne kužim argument sa 300 dana kad imam 730 dana garancije" pojavio se big boss Denis, i bez da se predstavi počne raspravu tj. verbalno me napadati.

Da, s ovim ću se svakako složit ovo je poznata KULMINACIJA. Počinje biti zanimljivo pa da napišem svoje viđenje. Znači nakon 48 ili 72 ti je ponuđena zamjena da možeš obavljati svoj posao. Zamjena je sadržavala MBO i HDD iz RMA Poola jer si ti imao SATA kako bi mogao raditi što si već hitno morao. Da se kojim slučajem na reklamacijskom stanju našla kakva SATA ploča ni to ne bi bio problem. Znači zamjena je ponuđena u roku 72 sata. O kakvom mi tu razvlačenju pa i sa tom drugom pločom, Abitovom koja je ostala na servisu uopće možemo pričati? Pa koliko se puta desi da servisi za neki kvar unutar 72 sata ne postave ni dijagnozu?
U ovom dijelu bi možda rasvijetljavanju priče pomoglo da si malo pobliže opisao da ti kod nas imaš povijest. Postoje trenutci u kojima si ovu ploču htio zamijeniti za Abit AN7 , da bi kasnije rekao kako ti nikad nije padalo na pamet mijenjati ovog Abit-a, samo da radi. Uostalom svaki zaposlenik u ovoj tvrtci zna tko je Marko. Znali su i prije nego sam ti rekao da izađeš van iz dućana. Da li ti to nešto govori? Protumači kako god hoćeš režija te ide.


Marko wrotea što ja imam stalno zvati, dolaziti u dućan i na forumu pisat o ploči da smo Citiram: rendula ja i još onaj neki KOLOVOĐE u kenjanju stalno spominjemo neki zakon" i da je to takva praksa.

Ovo je istina. Jednostavno kao i svugdje i u svakom poslu postoje problematični ljudi. Imaš klasično otvaranje u kojem laprdaš o zakonu o potrošačima koji nisi od početka do kraja pročitao nego si skužio kako je Cool groziti se njime jer onda prodavači skaču ko ludi. E pa Marko skaču oni koji nemaju čistu savjest što se posla tiče, ne rade ga kako spada, a dotični zakon nisu pročitali pa ga se boje. Inače informiran čovjek kakvim se izdaješ bi treba poznavati i zakon o obveznim odnosima koji reguilira neke detalje koji se tiču potrošača, a zakonom o potrošačima nisu regulirane. Smiješ ti zvati koliko hoćeš i informirati se o onome što se tebe tiče. No kad bi mogao malo na trenutak uči u sebe i sam sebi priznati da zoveš više puta dnevno i dolaziš samo zato da bi stvorio pritisak da ti se to riješi jer se ljudi od tebe ne mogu baviti dnevnim obvezema (slažem se i ti si jedna od tih, ali ne u tako intenzivnoj mjeri). Mi ne funkcioniramo na taj način. Sve ćemo riješiti u roku pa i prije. Osobe koje funkcioniraju kao ti i služe se istim sredstvima jednostavno će prestati kupovati kod nas jer ne funkcioniramo tako, a nama će to ostaviti više vremena za ljude koji to kao korektni kupci zaslužuju. Na kraju će svi biti zadovoljni.

Zadnje izmijenjeno od: Denis@Links. 10.09.2004. u 15:40.
Denis@Links je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2004., 15:38   #144
Denis@Links
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 40
Marko wrotea je problem u nama što smo mi dobru volju uzeli zdravo za gotovo. Kaj ja nijih tu prešam i davim s time.
Kad sam odgovrio da ih ja nebi toliko davio da me ne jebu s posla, dobio sam odgovor; a da? A kaj je bilo s napajanjem tad nije bio posao u igri, al sam opet reklamirao i maltretirao. Samo sam rekao da sam ga dopelao i čekao rješenje toga.

Ovo sam gore već naširoko objasnio. Znači postoje zakonski okviri, postoji servis, usluga i ono po čemu određena tvrtka može biti bolja od druge. Prešaš i daviš, ja to neću nazvati tako nego ću reči da vršiš pritisak s ciljem da zamijenimo artikl jer se u danu ne stignemo toliko baviti tobom. Napajanje je bilo apsolutno ispravno, a testirao ga je kolega Kruno o kojem si gore bio toliko pun hvale. Kolega Kruno isto vrlo dobro zna tko je Marko. Da li si sada promijenio mišljenje i o njemu? Zamijenjeno ti je zato jer si «pritiskao» Vedrana putem ICQ-a (inače postoji kompletan history svega ovoga pa može copy/paste što nisam jer ipak to zauzima mjesta a gle gdje smo sad) pa smo prvi puta postupili upravo onako kako si ti očekivao da hoćemo.

Marko wrote:Vidno iživciran mojim stavom da se ne dam zajebavat.

Postoji velika razlika između ne da se zajebavati i ne čujem nikoga oko sebe jer hoću da mi se to riješi. Po meni spadaš u ovu drugu kategoriju, po sebi naravno u prvu.

Marko wrote :Naime kako sam ja kupac on je tu zbog mene i ima mene usluživat.To je moj stav.

Ovaj dio je kao konstatacija istinit, Forma u kojoj je ova rečenica napisana ocrtava kompletan tvoj karakter. Zapovjedni ton samo određuje količinu arogancije i ega koju kao osoba posjeduješ u sebi.


Marko wrote obivam kompliment da sam ja opsjednut s napajanjem i da sam bio toliko nesretan s time da sam morao reklamirat, da sam samo gledao u MBM kad će napon past napon na 12V .Uostalom oni su mi zamijenili Chieftec 420W za novi iako je bio ispravan, te da sam ja opsjednut s napajanjem. Nakon što sam rekao da nisam, te da sam skužio da nekaj ne štima jer sam pogledao High i low u MBM i vidio 11,37V sam ga odpelao na reklamaciju da se provjeri, tu me prekinuo i rekao da bi si trebao otići provjerit glavu, ako ja mislim da nisam opsjednut.

Dio ovoga sam obrazložio. Napajanje daje vrijednosti unutar granica pri normalnim postavkama računala što na kraju i deklarira svaki proizvođač. Ovdje se eventualno može raspravljati o načinu na koji sam ti ja izrekao nešto u što duboko vjerujem. Prvo čovjek nešto zavoli i to mu postane hobi. Emotivno se počinje vezati za stvari te ga počinje smetati i najmanji odmak od idealno u tome pogledu. Emotivna rastrojenost zna ponekad dovesti do stadija bolesti.

Marko wrote ivan odnos KUPCA nazvat mentalno retardiranim takvo nešto u svojih 25godina još nisam doživio.

Neprofesionalno prije svega, no pogledaj unazad i možda ćeš uočiti da si sistematski radio na tome. To što ja do toga trena nisam bio prisutan ne znači da nisam sa svih strana dobivao primjedbe od strane zaposlenih. Ne tražim u ovom opravdanje samo prilažem povijest bolesti.

Marko wrote :Odvratio sam da im zahvaljujem za napajanje al da nisu trebali mi dat novo već su mi mogli vratit s naznakom testirano, roba ispravna i naplatit mi rad servisa po cjeniku tad bi znao da je ploča lažljiva kuja.

Ovo ću ti pustiti kao odlomak u kojem se želiš predstaviti kao osoba puna razumijevanja, možda čak skriveni lirik, no na kraju nemoj sada biti emotivac kad imamo ovo:» Naime kako sam ja kupac on je tu zbog mene i ima mene usluživat.To je moj stav.» Ovo je nešto čime odiše tvoja kompletna pojava.

Marko wrote :Nije mi vjerovao jer me počastio time da nema šanse jer sam ja kronično nesretan s time, i da im se nemoram zahvaljivat na napajanju jer je to kak ti gotva stvar.

Eto kao što sam rekao nemoj se zahvaljivati kad ne misliš tako. Ne volim neiskrenost koje u tebi ima za izvoz. Što? Mi smo se tamo žustro raspravljali, a ti si u tome našao vremena za iskrene isprike? Mo'š mislit. Papir svašta može istrpit pa isto tako ljudska usta izgovoriti.

Marko wrote :Zanimljivo mi je to da ako je to gotova stvar zakaj se onda toliko spominje,
uostalom nisam ja odlučio da mi daju novo, a reklamcija služi ne samo za zamjenu robe već za provjeru ispravnosti.

Nisi ti odlučio tako je, samo si sistematski radio po sistemu sistemu zamora materijala pri čemu je materijal zaposlenik Linksa. Znači il će klonut il će zamijenit. Možda netko broji po koji put govorim da je napajanje bilo ispravno?


Marko wrote : Nakon kaj sam rekao da mi nebi bio problem prodat to napajanje na newsima me pogledao i samo rekao " A SAD IZAĐI VAN!"
Prvo nisam mogao vjerovat da mi se to događa baš U Linksu di sam i prvenstveno kupio ploču zbog OK odnosa prema kupcu iako je drugdje bila jeftinja.
u međuvremenu dok mi je to prolazilo kroz glavu sam opet čuo "IZAĐI VAN!"
Rekao sam Ok stavio papire u đep i izašao van samo da iza mene zalupi vratima toliko snažno da sam mislio da će stakla puknuti. Izašao sam van i pripremio se na dugih 45 dana čekanja ploče.
Ah da nisam uspio niti reći da uzeti ću zamjensku ploču i disk.

Gore sam napisao da je to bilo neprofesionalno pa pošto ponavljaš mogu i to ponoviti opet NEPROFESIONALNO.


Marko wrote :Ono što mene u cijeloj stvari smeta je da sam ja ostavio u Linksu jedno 4000kn u 9 mjeseci, i da me onda gazda tako izbaci van žalosno.

Tu si konfuzan, a ja ću ako uspijem uvesti malo svijetla u to. Nije bitno da li si ostavio 40, 4.000 ili 400.000 kn kod nas. Ja sam u ovom slučaju bio samo alat koji te neprofesionalno zamolio da izađeš van. Želju da izađeš van i više se ne pojaviš imali su manje više svi jer si opstruirao njihov rad. No oni u tvrtci nisu pozvani da sude o tome nego moraju trpjeti osobe poput tebe i smatrati ih tek neželjenom preprekom u poslu. Lošom stvari koja se unatoč svemu dogodi s vremena na vrijeme i s kojom treba živjeti. Vidiš upravo te ljude ti sa 4.000kn u rujnu nisi kupio. Nisi kupio njihove živce niti se sa 4k kuna prema ikome od njih uključujuči mene možeš odnositi ko prema robovima i smetalima koji tebe Cezara nose na nosilima dok ti tamaniš grožđe jer si ti onaj koji ima pare.

Marko wrote :Ja i dalje stojim pri svojem da su dečki koji rade OK, al da takav odnos Gazde prema kupcu nisam još nigdje doživio, pa čak niti na sajmu rabljenih automobila.

Drago mi je da razlučuješ da su ljudi u redu i da dobro rade svoj posao. Što misliš o meni nije mi bitno jer ja o tebi Marko nemam mišljenje.

Marko wrote : Žalosno i pitam se gdje je nestao onaj User friendly, lova ga je pokopala!:

Nije nestao nigdje User Friendly niti ga je onda bilo više, a sad manje. Stvar je u tome da si ti sebi važniji od svih ostalih zajedno pa tako i dijeliš ocjene. Postavljaš cijelu tvrku,njeno poslovanje i ostale korisnike nasuprot svom izoliranom problem(kojeg ruku na srce nema nego ga ti tako doživljavaš). Na kraju krajeva ti i jesi po imenu osoba čiji je sud finalni i vratit ćeš se na sudnji dan kako se kaže suditi.

Marko wrote :Smatram da se mene kao kupca ima uslužiti, a ne napadati me, i vrijeđati me. Mislio sam da se to uči u Trgovačkoj, očit o ne ili su neki bili bolesni taj dan.

Tebe se ima uslužiti , o da svevišnji jer ti si TAJ, ali ne uslužiti kao kupca nego kao božanstvo. Nemoj o trgovini jer raspravljajući o stvarima u kojima si totalna truba degradiraš sam sebe u raspravama u kojima bi imao ponešto reči. Prevedeno na ulični žargon ljudi i kad govoriš nešto što ima glavu i rep kažu: «Ma on laprda».

Eto nek se zna da se ne smijete zamijeriti Denisu jer bi mogli završiti kao ja s druge strane vratiju.

Pođi u miru. Amen.
Želim napomenuti da nije u redu da sad ovdje režiraš film, već bi bolje bilo bilo da si argumentirano iznio stav i onda se educirao koja su tvoj prava, ali i dužnosti kao kupac. Kako bih ovo pretvorio iz tvog igranog u dokumentarni film odgovorio sam ti gore, a tu je i još poneki datum.
30.10.2003 kupljena ploča
19.07.2004. Predana na rekllamaciju
21.07.2004. postavljena dijagnoza
22.07.2004 nemili incident

Kasnije te se zvalo u desetak navrata na što nisi odgovarao, a u jedan ili dva navrata si prekinuo vezu te nisi bio dostupan. Ustvari nisi želio preuzeti ploču do trenutka kada te Vedran uhvatio tu na PC Ekspert forumu online i poslao ti PM. Samim ovime za mene je ova rasprava završena. Samo ću za kraj reči da je ISUS među svojim apostolima imao nevjernog Tomu koji sigurno i sada kruži okolo jer takvih ljudi mora biti Za njih sve o čemu sam pričao imam dokumentirano jer oni ipak moraju vidjeti.
Denis@Links je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2004., 16:11   #145
Isus
Headbangig Grunf!
Moj komp
 
Isus's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: headbanger's ball
Postovi: 4,372
Moj nick nema veze sa osobom Isusa krista niti s njegovom ulogom mesije.
Niti ja sebe smatram savršenim ili nedaj bože drugim mesijom koji je došao spasiti svijet.

Svaka strana je napsiala svoje gledište cijelog događaja i predlažem da na tome i ostane jer svrha ovog topica nije rasprava tko je kriv a tko nije već što se desilo.
__________________
Porsche 6cyl.boxer se hladi zrakom komp se hladi vodom!
Chairman of G.M.S. , Heavy Metal Thunder!
Former member of PCE 100+kg demolition squad
Grunf je moj idol!
Moji Grunf type modovi
NB:Mini Monster NB,VGA:Ye Monster C!, Ye Monster D!,Abit NB:Abit mini Monster,PSU:Ultra Monster!
Alfisti site, Alfisti forum
Isus je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2004., 23:57   #146
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Dajte ljudi malo strpljena i bude sve OK.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2004., 03:17   #147
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
dobro i sto je nakraju bilo s maticnom, mislim koji kvar ?
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2004., 03:31   #148
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
Je li to ona ploča koju si prodavao u JHS (Jesus Hardware Store )? To je pretpostavljam ona sa reklamacije 22.07. Kome si je prodao i za koliko? BTW koju sad konfu imaš, neka DFI ploča, Corsair, what?
Amen!
Emissary je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2004., 16:23   #149
Isus
Headbangig Grunf!
Moj komp
 
Isus's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: headbanger's ball
Postovi: 4,372
Da to je bila ta ploča. KOme i za koliko je poslovna tajna. Cijena je bila istaknuta.

Sad imam DFI NFII Ultra Infinity i Corsair, 9800pro
__________________
Porsche 6cyl.boxer se hladi zrakom komp se hladi vodom!
Chairman of G.M.S. , Heavy Metal Thunder!
Former member of PCE 100+kg demolition squad
Grunf je moj idol!
Moji Grunf type modovi
NB:Mini Monster NB,VGA:Ye Monster C!, Ye Monster D!,Abit NB:Abit mini Monster,PSU:Ultra Monster!
Alfisti site, Alfisti forum
Isus je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2004., 17:25   #150
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
Jedna bitna stvar koju sma ja uocio kroz ova dva podugacka posta je da denis@links nije opovrgnuo nista sto je isus rekao ....

Nego svi mi imamo misljenje o radnicima i Sefovima linksa tako da je glupo raspravljati.

I ovaj topic je da se pisu provale informatickih ducana a ne da se informaticki ducani opravdavaju jer da su se svi opravdavali mislim da bi bilo jedno 10k postova na 100 stranica.
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na