Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.10.2013., 09:01   #3061
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,087
ruter jedino mozes dobiti od b.neta.
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2013., 09:34   #3062
the.elles.d
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 472
Čak i da kupiš novi kabelski router, i dalje ih moraš zvati kako bi upisali tvoju novu MAC adresu routera u svoj sistem. Inače, nema signala.
Tako da, ne gine ti razgovor s njima, uz objašnjavanje situacije...

Sigurno imaš internet? Koliki računi stižu?
the.elles.d je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.10.2013., 13:52   #3063
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor skyr im Pregled postova
apsolutno ne želim kao studentica podstanarka otvarati pandorinu kutiju nestanka routera jer boga pitaj zašto ga je netko uzeo. želim mir u stanu i na studiju a ne 1000 pitanja i probleme.
Onda bolje da se potrudiš jako dobro faks srediti jer ako ti ovakve situacije daju 1000 pitanja i problema, bilo bu ti vjerojatno veselo kasnije.
  Reply With Quote
Staro 06.10.2013., 17:54   #3064
skyr im
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: zg
Postovi: 3
Citiraj:
Autor the.elles.d Pregled postova
Čak i da kupiš novi kabelski router, i dalje ih moraš zvati kako bi upisali tvoju novu MAC adresu routera u svoj sistem. Inače, nema signala.
Tako da, ne gine ti razgovor s njima, uz objašnjavanje situacije...

Sigurno imaš internet? Koliki računi stižu?
ma znaš šta... ne stižu, u tom i je stvar... -.-'' kenjam, nema računa... zato i nemrem raz s njima,kužiš? :/ al šta je tom čovjeku router trebo nek mi bog objasni... svašta... :P

ah,niš,hvala svejedno probat ću neš ak se nađe netko ko konta kak to napraviti bez adrese -.-'
skyr im je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2013., 18:11   #3065
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,064
A sto vlasnik tog stana kaze glede nestanka B.Netovog, tj njegovog routera, kojeg je on platio?
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2013., 18:27   #3066
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Pa ako ne dolaze računi, možda je lik jednostavno otkantao bnet. To kaj ima instalacija ništa ne znači. Imam ja telefon u stanu pa nemam DSL ni telefon već godinama.
  Reply With Quote
Staro 07.10.2013., 00:22   #3067
rossoneri
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: dalmeJša
Postovi: 139
otkad ih je vip preuzea malo su zaspali. nikakve akcije, sniženja, povećanja brzina itd za postojeće korisnike. sićan se da bi prije dizali brzine svako malo...
rossoneri je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2013., 09:35   #3068
the.elles.d
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 472
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Pa ako ne dolaze računi, možda je lik jednostavno otkantao bnet. To kaj ima instalacija ništa ne znači.
Upravo to. Čak ni to što ima analognu TV ne znači ništa. Možda je od zgrade, a možda BNet nije stavio filter signala na pravo mjesto

Čiji računi stižu za telefon?
the.elles.d je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2013., 09:43   #3069
musso
Unregistered User
Moj komp
 
musso's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2002
Lokacija: Beč
Postovi: 720
Analogna TV radi samo zato sto nije dosao serviser i napravio fizicko iskljucenje. Odnosno samo odspojio kabel u njihovoj kutiji u zgradi.
musso je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2013., 00:24   #3070
rokoko
In Rainbows
Moj komp
 
rokoko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 705
koje je najjeftinije/najbolje rjesenje za sredit wi-fi/vise portova uz najam njihovog zicnog modema?moze li stari thomson st 780 posluzit?
__________________
"Success can only be achieved with a kind of pioneer spirit and repeated use of three tools: failure, introspection and courage." - Soichiro Honda
rokoko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.10.2013., 01:15   #3071
iggi
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: qǝɹƃɐz
Postovi: 434
Citiraj:
Autor rossoneri Pregled postova
otkad ih je vip preuzea malo su zaspali. nikakve akcije, sniženja, povećanja brzina itd za postojeće korisnike. sićan se da bi prije dizali brzine svako malo...
Prije je bila praksa dizanja brzine jednom godišnje.

Od kada je vip došao ništa

Ja sam se potajno nadao nekom paketu sa mobilnom telefonijom, a ono
iggi je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2013., 11:47   #3072
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor rossoneri Pregled postova
otkad ih je vip preuzea malo su zaspali. nikakve akcije, sniženja, povećanja brzina itd za postojeće korisnike. sićan se da bi prije dizali brzine svako malo...
Citiraj:
Autor iggi Pregled postova
Prije je bila praksa dizanja brzine jednom godišnje.

Od kada je vip došao ništa

Ja sam se potajno nadao nekom paketu sa mobilnom telefonijom, a ono
Vec sada se dosta ljudi zali da im je brzina spora u odredjeno doba dana a vi bi jos vece brzine da bude jos vece zagusenje .
Ionako sad Bnet ima najvece brzine u ponudi, najsporija je 12 Mbit (2D paket), dok je kod ostalih ta brzina dostupna tek uz nadoplatu.
Ne branim Bnet, samo mislim da imate malo prevelika ocekivanja .
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2013., 12:13   #3073
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Zagušenje dosta ovisi o lokaciji. Ja recimo imam tu sreću da mi je stanje oko mene savršeno.

I slažem se da za relativno malo para dobiješ jako puno u usporedbi sa konkurencijom. (Manje par izoliranih slučaja sa slabom pokrivenošću).
  Reply With Quote
Staro 08.10.2013., 12:21   #3074
iggi
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: qǝɹƃɐz
Postovi: 434
Nije problem u nama što dolazi do zagušenja, nego do njihove infrastrukture koja ne prati priljev novih usera. Njihov sam dugogodišnji korisnik (još iz vremena DCM-a) tako da na svojoj koži dobro osjetim svaku novu akciju i dolazak novih korisnika.
iggi je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2013., 20:45   #3075
rossoneri
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: dalmeJša
Postovi: 139
Citiraj:
Autor iggi Pregled postova
Nije problem u nama što dolazi do zagušenja, nego do njihove infrastrukture koja ne prati priljev novih usera. Njihov sam dugogodišnji korisnik (još iz vremena DCM-a) tako da na svojoj koži dobro osjetim svaku novu akciju i dolazak novih korisnika.
također

ali pre dugo se ništa ne mijenja. svi bi samo pare pobrali a nebi ulagali. kad tad će in se obit o glavu, kad konkurencija doda gasa. pa nek onda zaustavljaju odlazak korisnika
rossoneri je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2013., 09:47   #3076
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Sta reci o firmi koja ne prati kolika joj je opterecenost na CIX linku. Stvarno ne znam koliko sad imaju, ali ne bi me zacudilo da su na 100mbita. Iza 12 sati radnim danom ne moze se dobiti preko 4mbita.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2013., 09:51   #3077
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Po deseti put, stvar je lokacije. Kako meni leti u svako doba dana, kad god hoću hrpa p2p-a po 1.45 megi u sekundi?
  Reply With Quote
Staro 09.10.2013., 17:45   #3078
poltergeist
Premium
Moj komp
 
poltergeist's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 429
Konstanto imam problem da mi veza malo malo "puca". Kada radi sve, radi normalno i full brzinom i onda mi odjednom browser nece ucitati stranicu nego moram cekati 15-20sec da je ucita. Ponekad mi browser javi da nisam konektan na internet. Isto bilo kakav streaming se prekine i opet nastavi za 15-20sec.

I to se stalno onda dogadja, dok ne resetiram ruter nakon cega sve radi normalno neko vrijeme.

Promjenio sam DNS servere, poiskljucivao vecinu stvari u ruteru o kojima se prije pricalo u temi. Radi se o Thomson twg850 ruteru koji koliko citam i nije bas bajan, na koji sam spojen wirelessom.
__________________
poltergeist je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2013., 17:54   #3079
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Meni se to znalo događati dok sam imao njihov wifi router (srednja žalost). Sa boljim routerom ili bez njega direkt nikad problema.
  Reply With Quote
Staro 09.10.2013., 18:35   #3080
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor poltergeist Pregled postova
Konstanto imam problem da mi veza malo malo "puca". Kada radi sve, radi normalno i full brzinom i onda mi odjednom browser nece ucitati stranicu nego moram cekati 15-20sec da je ucita. Ponekad mi browser javi da nisam konektan na internet. Isto bilo kakav streaming se prekine i opet nastavi za 15-20sec.

I to se stalno onda dogadja, dok ne resetiram ruter nakon cega sve radi normalno neko vrijeme.

Promjenio sam DNS servere, poiskljucivao vecinu stvari u ruteru o kojima se prije pricalo u temi. Radi se o Thomson twg850 ruteru koji koliko citam i nije bas bajan, na koji sam spojen wirelessom.
Probaj isključit IP Flood, meni se to znalo na njemu dešavat kad sam imo njega uključenog, a i taj tomson od b.neta je poznat po tom od kad su stavljali novi firmware neš su zeznuli i po defaultu im je uključen IP Flood i šteka s njim, ja čim sam ga isključio radio je opet normalno. Inače taj tomsač nije loš, samo trebaju stavit normalan firmware gore.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 09.10.2013. u 18:40.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2013., 12:40   #3081
mmatrix
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 121
Jučer mi je oborio rekord, ping 592
__________________
Origin_ID: mmatrix05
Steam_ID: mmatrix05
mmatrix je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2013., 13:32   #3082
iggi
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: qǝɹƃɐz
Postovi: 434
To ti je do lokacije...
Tj. ako si hoćeš pomoći moraš promijeniti lokaciju (ili operatera).

Malo crnog humora
iggi je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2013., 16:01   #3083
poltergeist
Premium
Moj komp
 
poltergeist's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 429
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Probaj isključit IP Flood, meni se to znalo na njemu dešavat kad sam imo njega uključenog, a i taj tomson od b.neta je poznat po tom od kad su stavljali novi firmware neš su zeznuli i po defaultu im je uključen IP Flood i šteka s njim, ja čim sam ga isključio radio je opet normalno. Inače taj tomsač nije loš, samo trebaju stavit normalan firmware gore.
IP flood mi je iskljucen. Kao i sve ostalo u tom meniju. Di mogu skinuti najnoviji firmware? Ili moram njih zvati?

btw pod event logom mi pokazuje ovo:
__________________
poltergeist je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2013., 16:07   #3084
Thorax
Doomster
Moj komp
 
Thorax's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Kraj Donji
Postovi: 396
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Po deseti put, stvar je lokacije. Kako meni leti u svako doba dana, kad god hoću hrpa p2p-a po 1.45 megi u sekundi?
Također, nikad problema. Čak ni u popodnevnim/večernjim satima. Lokacija: Prečko.
__________________


CPU: AMD Athlon 640 under TX3
MBO: Asrock 870 Extreme3
RAM: 8 GB DDR3 Mushkin @ 1333, CL8
VGA: XFX HD4830
HDD: WD 6400AAKS
Monitor: Samsung 2470H
PSU: Fortron PNF 400W
OS: Win 7 Enterprise x64 SP1
Net: 12 Mbit/1,25 Mbit
Sound: Logitech X-530




CPU: Intel Celeron T3100
MBO: HP 1526
RAM: 2 GB DDR3
VGA: GMA 4500MHD
HDD: WD3200BEVT
Monitor: 15,6“ LCD
PSU: HP 65 W
OS: Win 7 Enterprise x86 SP1
Sound: Arctic Sound P281




CPU: AMD Athlon M320 undervolt @ 0.975 V
MBO: AMD 785
RAM: 2 GB DDR2 800
VGA: Integrated HD4200
HDD: Hitachi 250 GB
Monitor: LCD 15,6“
PSU: Delta Electronics 65 W
OS: Win 7 Ultimate x86
Net: 8 Mbit/768 kbit
Sound: integrated
Thorax je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2013., 11:24   #3085
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor poltergeist Pregled postova
Konstanto imam problem da mi veza malo malo "puca". Kada radi sve, radi normalno i full brzinom i onda mi odjednom browser nece ucitati stranicu nego moram cekati 15-20sec da je ucita. Ponekad mi browser javi da nisam konektan na internet. Isto bilo kakav streaming se prekine i opet nastavi za 15-20sec.

I to se stalno onda dogadja, dok ne resetiram ruter nakon cega sve radi normalno neko vrijeme.

Promjenio sam DNS servere, poiskljucivao vecinu stvari u ruteru o kojima se prije pricalo u temi. Radi se o Thomson twg850 ruteru koji koliko citam i nije bas bajan, na koji sam spojen wirelessom.
Ako si spojen preko WIFIja, probaj ga spojit preko Etherneta, pa da vidis da je problem u WIFIju (barem kod mene).
Router je srednja žalost.

Zagreb - Jel i vas zeza nešto Bnet danas? Nakon dvije godine savršenog rada počelo je zezat u DL brzinama!

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 11.10.2013. u 14:06.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2013., 14:12   #3086
poltergeist
Premium
Moj komp
 
poltergeist's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 429
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Ako si spojen preko WIFIja, probaj ga spojit preko Etherneta, pa da vidis da je problem u WIFIju (barem kod mene).
Router je srednja žalost.
Znaci i ti si imao isti taj problem sa tim ruterom i Mountain Lionom? Ja sam vise lud. Taman u vrijemem kad sam presao na ML sam presao i na Bnet i od onda problem, vise ne znam do cega je.

Nezgodno mi je spajat se preko etherneta jer zena ima svoj MPB i jedan i drugi laptop se nosaju iz sobe u sobu, a ruter u predsoblju.
__________________
poltergeist je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2013., 16:23   #3087
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Citiraj:
Autor iggi
Prije je bila praksa dizanja brzine jednom godišnje.

Od kada je vip došao ništa

Ja sam se potajno nadao nekom paketu sa mobilnom telefonijom, a ono
Kako ništa? Eto ti na novom računu najava korekcija cijena za televiziju. Pošto tu korekciju ne reklamiraju na telki, pretpostavljam da se radi o povećanju cijene, a ne sniženju.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2013., 17:16   #3088
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor poltergeist Pregled postova
Znaci i ti si imao isti taj problem sa tim ruterom i Mountain Lionom? Ja sam vise lud. Taman u vrijemem kad sam presao na ML sam presao i na Bnet i od onda problem, vise ne znam do cega je.

Nezgodno mi je spajat se preko etherneta jer zena ima svoj MPB i jedan i drugi laptop se nosaju iz sobe u sobu, a ruter u predsoblju.
Zato kazem da probas radit na netu spojen tako sat-dva da vidis dal se desava to isto... Mozda nemamo isti problem iako isto izgledaju.
Rješenje je novi router...
I buraz ima taj problem na Windowsima.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2013., 18:13   #3089
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
danas cijeli dan imaju poblema sa netom, riješavaju to, prije 2 dana je bilo problema sa HD programima...baš im ona reklama "najstabilniji" neide nešto uz ime.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2013., 18:39   #3090
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Imaju problema samo prema dijelu interneta... Neke stranice mi otvara odmah, neke se ne mogu otvorit.

Bilo bi korisno da to onda metnu na stranicu obavijesti.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na