Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 21.07.2016., 12:35   #31
sivonja
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Pula
Postovi: 101
Citiraj:
Autor sasha2511 Pregled postova
cek stani imas ovdje barem 5 postova ljudi koji su tako kupili, imas mene koji znam da tako ide jer sam ja bio prvi koji je napravio probu, imas jos 25+ ljudi sa TK foruma koji su tako kupili i ti jos uvijek nevjerujes?? jbg stari neznam sta da ti kazem vise, ako te se nemoze uvjerit kupi negdje di si siguran.. shiping from EU ti je automatski skuplji telefon, ako ti je to u interesu samo daj..

from my x500
Da u pravu si, voljan sam platiti skuplje za shiping from EU. Vjerojatno nisam jedini. Valjda zato i Grossoshop ima sekciju Shipping from Europe, za nas takve. Dakle jedino da odaberem nešto iz sekcije Shipping from Europe.
Samo što Mi4c nije tamo. A na pitanje može li biti postavljen tamo nisam dobio odgovor, pa sam danas ponovio pitanje.

To što si ti +5+25 ljudi kupili uz SF Express dostavu a bez carine je super, ali treba jasno reći da GrossoShop NIJE odgovoran za carinu, kao što sami otvoreno pišu za DHL, a iz prešućuju za SF. http://www.grossoshop.net/delivery-information.html
sivonja je offline  
Staro 21.07.2016., 12:55   #32
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
pa naravno da nije odgovoran, ne carine oni.. ali zato imaju sistem koji prolazi (kao Top One, Upbea top, ...) i do sada je svaki put prosao i ne vidim zasto bi bas tvoj telefon zaustavili na carini.. oni plate carinu samo sta je plate ili di je manja od nase ili imaju neku caku jer roba nebi mogla uci u prostor EU a da nije ocarinjena.. radi kako hoces prijatelju novci su tvoji..

from my x500
__________________
sasha2511 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.07.2016., 13:01   #33
oxer
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 156
Ne brinem se oko carine, SF express se podrazumjeva da dolazi iz azije i da grossoshop sredjuje carinu, i predaje dalje europskom kuriru (kao sto je STEVE MARTIN radio za topone/chigon).

Sivonja je zapeo za taj problem jer ga je xiaomiforsale zajebao, ili nije citao da vise nemaju eu shop, ali to je drugi par rukava. Razumijem ga, nakon takvog iskustva i ja bi bio skeptičan.

A sto se tice group buya - zadnji mobitel sam kupio 2011, a sluzbeni mi je pred raspadom i nisam vise mogao cekati
oxer je offline  
Staro 21.07.2016., 13:03   #34
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
ja neznam vise kako da objasnim covjeku..

from my x500
__________________
sasha2511 je offline  
Staro 21.07.2016., 13:19   #35
BrunoFranjko
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Hvala vam puno, a mislite da bi bile nekakve ocite stvari na uredaju od mobitela da nije original?
BrunoFranjko je offline  
Staro 21.07.2016., 13:28   #36
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
Citiraj:
Autor BrunoFranjko Pregled postova
Hvala vam puno, a mislite da bi bile nekakve ocite stvari na uredaju od mobitela da nije original?
skini ovu apk s mog Diska https://drive.google.com/file/d/0BzO...w?usp=drivesdk
stavi je na telefon i instaliraj pa nam reci sta ti kaze.. jako tesko da imas fejk.. imas neki kuhani rom 100%.

from my x500
__________________
sasha2511 je offline  
Staro 21.07.2016., 13:34   #37
BrunoFranjko
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Hvala puno, probat cu pa javim rezultate
BrunoFranjko je offline  
Staro 21.07.2016., 13:35   #38
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
mozes u inbox da ne spamamo vise ovdje.. hvala.

from my x500
__________________
sasha2511 je offline  
Staro 21.07.2016., 16:22   #39
sivonja
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Pula
Postovi: 101
Citiraj:
Autor sasha2511 Pregled postova
ja neznam vise kako da objasnim covjeku..

from my x500
Objasniti u smislu uvjeravanja - nemoj.
U smislu razumjevanja, svakako. Evo mene zanima u što više detalja kako mob iz Kine dolazi do mene.
Pogledao sam http://www.sf-express.com/cn/en/dyna...nctions/price/ za cijenu dostave, ali uopće ne nude dostavu u EU. Najbliže je Rusija, i to samo kad je polazište CN mainland. Jel piše na kineskom dijelu? Jel ih švercaju milioni imigranata?

Evo nam BrunoFranjko sa redmi 3 pro
Citiraj:
rekao mi je da je kupljen na grossoshopu i dao mi je samo nekakva dva papira na kojima ne pise cijena uredaja niti nista nego sam broj narudbe i rekao je da se s time to salje u italiju
Mene zanima kakva su to dva papira, je li to neki fake ili zaista original iz GS? Napiši što je tebi došlo uz mob iz GS, što će nama doći, dakle ne fake. U smislu pravovaljanog računa a u svrhu ostvarenja 2 godine garancije, te da naša carina prilikom izvoza na popravak ne zapitkuje.
Mislim onako direktno: dobio sam mob, račun, garanciju ovjerenu, sevisi su u mjestu xy i zw, evo fotki svega na dropboxu. Da malo izgradiš povjerenje u GS.
sivonja je offline  
Staro 21.07.2016., 16:35   #40
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
prijatelju ovo sta se desilo @BrunoFranjko nema veze samnom ni sa GS shopom.. kakvi su "papiri" neka ti on odgovori..
sta bi ti to trebalo fejk doci?? jesi ti uopce kada kupovao telefon preko ikakvog webshopa?? racun se koliko ja znam ne dobije nego se sve ostvaruje preko svog racuna kojeg napravis na GS shop web stranici i preko toga ostvarujes sva prava koja imas.. ako se dobiju neki papiri to je onda jos dodatna garancija da je shop u redu.. di je servis, neznam ali znam da je u Italiji za male popravke i znam tj. netko je prije napisao da sami placaju postarinu za popravak..
ja ti nisam kriv za tvoje lose iskustvo sa xiaomiforsale shopom, trebao si paziti di kupujes.. zanimljivo je kako si samo ti sumnjicav i kako samo tebi sve ovo smeta a svi drugi vec kupuju ili pisu svoja iskustva.. ja netrebam graditi nikakvo povjerenje u GS shop jer nit sam njihov zaposlenik niti ga posjedujem, ja mogu sredit popust i pitat tu i tamo neki info, pa i posredovat kod nekog kvara ako je potrebno ali to je sve moja dobra volja i moje slobodno vrijeme.. Preporucujem ti da i ti potrosis malo svog i saznas sve stvari koje te zanimaju jer nevidim koju ti vise informaciju mogi dati a da vec nisam je napisao.. tvoja sumjicavost u pokvareni svijet oko tebe ce tesko proci ma kakve god ja slike stavljao.. napisao sam ti vec ako ne vjerujes meni i nama ovdje onda samo kupis negdje drugdje, pozdrav i zivio..

from my x500
__________________
sasha2511 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.07.2016., 17:04   #41
susan
Mala crna
Moj komp
 
susan's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: ZD
Postovi: 110
Šalju robu u Francusku, tu plate pdv (mislim da je 19.6%),predaju DPD- u koji ti to dostavi.Broj narudžbe je dovoljan jer sve sadrži o samom uređaju.Da nešto muljaju vrlo brzo bi se pročulo i nitko ne bi više naručivao.
Problem kod "kineza" je to što zahtijevaju malo truda i prčkanja jer te kompanije službeno nemaju podršku za evropsko tržište.Sve se može bez problema riješiti nakon 2-3 sata surfanja po forumima.
Tko hoće plug and play ne kupuje ove mobitele.Platiš više i miran si.
susan je offline  
Staro 21.07.2016., 17:26   #42
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
@sivonja evo ti ovako http://www.grossoshop.net/warrantly-and-support.html
i ovako http://www.grossoshop.net/terms-and-conditions.html
i malo si prevodi talijanski

da nebis rekao da sam p**** i da ti se nezelim raspitat..

from my x500
__________________
sasha2511 je offline  
Staro 21.07.2016., 18:16   #43
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
Trazeci neke info po netu tako san naisa na temu sa TK di je isto sasa naruciva i kako vidim tamo svi zadovoljni.

Ja isto pikiram MI4c 3gb kojem ce trebat minjat software (kako san cua nije nieki problem)
Smarty je offline  
Staro 21.07.2016., 18:24   #44
BrunoFranjko
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Eto ipak se ispostavilo da je original mobitel, ja sam krivo upisivao S/N od mobilnog uredaja. Ovako bi trebali izgledati papiri https://imageshack.com/i/pmqu0B6Kj
https://imageshack.com/i/pl2lfCFCj
BrunoFranjko je offline  
Staro 21.07.2016., 18:36   #45
oxer
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 156
To što imaš je potvrda o narudžbi sa webshopa, samo su cijene maknute. Ovako moja trenutno izgleda

oxer je offline  
Staro 21.07.2016., 18:48   #46
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
za garanciju je dovoljan order number koji je povezan sa IMEI svakog uredaja posebno.. a sve drugo je objasnjeno na talijanskom..
da pojasnim:
1. je probni rok od 7 dana i ako se ustanovi da nesto nije u redu javite se GS koji o svom trosku uzima mobitel nazad i ako se utvrdi da je greska/kvar do njih dobije se kupon u visini placenog uredaja i s njim se kupi novi..
2. nakon 7 dana ako se utvrdi da je neki kvar kupac salje telefon na adresu u Italiji koju vam GS dadne, kad prime telefon ide se u istrazivanje kvara. ako je kvar moguce pooraviti u Italiji oni to odrade tamo ako ne telefon se brzom postom salje u Kinu di po njega dolazi staff GS (sjediste im je tamo kao i uredi) i oni ga salju u Xiaomi Repair Centar i telefon se tamo popravi i salje nazad vlasniku.. no ako se utvrdi da je do kvara doslo kupcevom krivicom (brickan flashanjem, padovi) onda se u dogovoru s vlasnikom vidi dali ce ga on popraviti i platiti to ili ce mu se telefon poslat nazad nepopravljen..
Napominjem da otkljucavanjem bootloadera na Xiaomiu ne gubite garanciju kao ni flashanjem Cuoco92 ili BB72 romova na Leeco telefone..
eto ukratko.

from my x500
__________________
sasha2511 je offline  
Staro 21.07.2016., 19:36   #47
sivonja
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Pula
Postovi: 101
@sasha2511
Pitao sam te da pokažes vlastite papire od kupovine, da Bruno i mi vidimo ima li lažne ili su jednaki tvojima. Bruno je svoje postavio. Da ne dobijem račun prvi puta čujem, dobro je znati.
Mob sam kupio prvi puta sa XFS i naletio na problem. Naravno da ti nisi kriv (odakle ti to?), sam sam gledao preporuke po ovom forumu od zadovoljnih kupaca sa XFS.
Hvala na slikama ekrana, talijanski ne govorim ali rekao bih da piše isto kao na linkovima.
Moj dojam je da su napisali korektne uvjete, bolje nego drugi dućani.

Ti si pokretač teme o GS. I hvala ti za vrijeme i volju da podijeliš s nama ono što znaš iz vlastitog iskustva.

@susan
Hvala na infu, dakle DPD iz Francuske. A broj narudžbe ilitiga OrderID:#93122 je jedina veza za garanciju.
Nije problem prčkati po telefonu radi flešanja drugog ROMa, dapače, tako sam napravio sa 3 dosadašnja. Već sam se pripremio za Mi4c, sa linkovima i uputama.

@BrunoFranjko
Hvala za slike.

A vidim da se puno korisnih informacija pojavilo dok sam ovo natipkao.
sivonja je offline  
Staro 22.07.2016., 11:47   #48
sivonja
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Pula
Postovi: 101
Jutros sam naručio i platio Mi4c. Nakon PayPal plaćanja bila je mala greška jer me nije vratilo na GS stranice, odnosno dospio sam na posve praznu GS stranicu. Na mail je došla potvrda i pdf račun, evo slike računa.
sivonja je offline  
Staro 22.07.2016., 11:49   #49
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
Zasto nisi priceka grupnu kupnju da bude i niza cijena i mozda pokloni? Ja isto pikiram MI4c
Smarty je offline  
Staro 22.07.2016., 12:12   #50
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
@sivonja ti si moj paežan, aha tako znaci..
vidim da si iskoristija neki drugi kupon kod, jel ti to nesto znas a presucujes nam??

from my x500
__________________
sasha2511 je offline  
Staro 22.07.2016., 13:06   #51
sivonja
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Pula
Postovi: 101
Ovo mi je za veliku kćer, relativno hitno, jer na jesen ide u ZG, a mob trebam "obraditi".
Grupnu kupnju ću iskoristiti za sebe
Kupon je došao jutros, jer mi je košarica ostala puna a neplaćena nekoliko dana. Nisam mogao kombinirati oba popusta, forumski i moj. Prvo sam unio svoj kod, primio ga je, onda ponovio unos uz forumski kod, ali ga nije nigdje prikazao, ostao je izlistan samo moj kod.

Zadnje izmijenjeno od: sivonja. 22.07.2016. u 13:26.
sivonja je offline  
Staro 22.07.2016., 13:23   #52
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
jasno, to sam i mislio.. ako ti bude trebalo nesto slobodno me cimni u inbox..

from my x500
__________________
sasha2511 je offline  
Staro 23.07.2016., 23:10   #53
M.U.P.
Premium
Moj komp
 
M.U.P.'s Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Rijeka - malo iznad :)
Postovi: 372
zar su svi redmiji out of stock na stranici? par modela incoming..

moram kupit 2 il 3 moba, nemogu bas cekat grupni popust i jos + nema niceg dobavljivog na stranici :/
M.U.P. je offline  
Staro 23.07.2016., 23:21   #54
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
koji Redmiji? obican, pro ili note?? Talijani ce brzo na godisnji pa je moguce da zabusavaju sada vec.
Edit: sad pogledao pa imas sve Redmije u svim verzijama i svim bojama, mislim na seriju 3..
from my x500
__________________
sasha2511 je offline  
Staro 23.07.2016., 23:24   #55
Ico_Zg
Premium
Moj komp
 
Ico_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 533
Vjerojatno si gledao sa EU skladišta, evo sa shippingom iz Kine..

http://www.grossoshop.net/android-du...=ASC/limit=100
Ico_Zg je offline  
Staro 23.07.2016., 23:30   #56
M.U.P.
Premium
Moj komp
 
M.U.P.'s Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Rijeka - malo iznad :)
Postovi: 372
mislio sam da se podrazumjeva da, EU skladista su out of stock za sve redmi note 3 pro

ne bi bas shipping iz kine nikako.. trebalo bi mi da mi dodje sljedeci tjedan, a to bi sa eu skladista bilo moguce vjerujem.. 5 dana taman negdje da dodje do njemacke :=
M.U.P. je offline  
Staro 23.07.2016., 23:34   #57
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
8-10 dana iz Kine.. EU Warehouse nisam ni gledao, uvijek gledam di je jeftinije.
ako ti je toliko hitno onda mogu pitat u pon. Talijana ako ce i kada ce bit, no mislim da u tako kratkom roku tesko nazalost..

from my x500
__________________
sasha2511 je offline  
Staro 24.07.2016., 12:29   #58
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
Citiraj:
Autor M.U.P. Pregled postova
zar su svi redmiji out of stock na stranici? par modela incoming..

moram kupit 2 il 3 moba, nemogu bas cekat grupni popust i jos + nema niceg dobavljivog na stranici :/
pa sad nas je 37 jos tvoja 2 do 3 moba i eto 40
Smarty je offline  
Staro 24.07.2016., 12:40   #59
frulex
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 692
Citiraj:
Autor sivonja Pregled postova
@sasha2511
Da ne dobijem račun prvi puta čujem, dobro je znati.
Ja moram priznati da nakon 30-ak kupljenih mobitela u preko 10-ak web shopova prvi put čujem da netko od njih daje račun, tj. bilo kakav papir (ne racunam tu narudzbu koju si sam isprintas po potrebi).

Sent from my Jiayu S3 using Tapatalk
frulex je offline  
Staro 25.07.2016., 00:37   #60
Duel
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 131
Eo ja sam uzeo Leeco Le Max2 sa GS-a došlo sve bez problema i sve šljaka.

Dolazi još jedan Le2 upravo danas dobio status da je poslan.

Ako bude Le Max2 na grupnoj uzeo bi još jedan.

Zadnje izmijenjeno od: Duel. 25.07.2016. u 07:58.
Duel je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na