Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.02.2018., 10:50   #34411
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Naletio na putu do posla na pacijente sa dnevnim svjetlima, al dva moram izdvojit.
jedan bijeli Q5 sa KA regama kaj ima dnevna al se sjetio upalit zadnje maglenke i drugi u sivom T5 sa dnevnima koji je skretao na obilaznicu.

Ove kaj nisu ocistili aute necu nit spominjat.
Jutros po ovoj mećavi svaki 5 auto potpuno bez svjetala...tako da su ovi tvoji još dobri...ljudi su ludi..

Zadnje izmijenjeno od: Tvrdi. 22.02.2018. u 10:56.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2018., 10:51   #34412
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ne znam za ZG ali moj saradnik na kola stavio zimske Kurosawa Kovačević Eskimo S3 gume koje datiraju iz 2006. Po njegovom tumačenju, citiram: "ripna je odlična".
To što guma više nije guma nego vjerojatno plastika, nema veze.
Stric mi je imao jednom na Golfu takve gume, mislim 8 godina stare gume sa odličnom ripnom.

To što je auto proklizavao u trećoj ako je bilo imalo vlage na kolniku, zanosio se na sve strane u zavojima, a na snijegu da ne pričam, to je slučajno, dešava se... Ali ripna im je bila odlična.

Riješio ih se prvom prilikom.
Garro je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.02.2018., 11:05   #34413
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
Jutros po ovoj mećavi svaki 5 auto potpuno bez svjetala...tako da su ovi tvoji još dobri...ljudi su ludi..
95% ovih pametnjakovića koji imaju uključena dnevna svjetla, uopće nema pojma da im iza ništa ne svijetli
lowrider je online   Reply With Quote
Staro 22.02.2018., 11:44   #34414
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
95% ovih pametnjakovića koji imaju uključena dnevna svjetla, uopće nema pojma da im iza ništa ne svijetli
Bilo bi super da se ljudi na neki nacin bombardiraju/informiraju tom cinjenicom recimo preko radija kroz hakovo izvjesce o stanju na cestama... Ono, kao sto uvijek govore iste fraze (povecajte razmak medju vozilima, prilagodite voznju uvjetima na cesti, kisa je pa su kolnici mokri i skliski), neka pocnu govoriti 'upalite kratka svjetla umjesto dnevnih' ili sl.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2018., 11:55   #34415
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
Što se tiče guma: radije neke izvrsne na mokrome a lošije na snijegu nego obrnuto.

Ipak je zimi 90% vremena vlažno/mokro
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2018., 12:01   #34416
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor Hrconja Pregled postova
Što se tiče guma: radije neke izvrsne na mokrome a lošije na snijegu nego obrnuto.

Ipak je zimi 90% vremena vlažno/mokro
Ja sam odabrao izvrsne na snijegu i vrlo solidne na mokrome. Ne vozim reli po mokrom a to ne bi trebali ni drugi. Snijega nema ko prije ali kad padne najebo si ako nemaš dobre gume.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2018., 12:21   #34417
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
Ja sam odabrao izvrsne na snijegu i vrlo solidne na mokrome. Ne vozim reli po mokrom a to ne bi trebali ni drugi. Snijega nema ko prije ali kad padne najebo si ako nemaš dobre gume.

Pa ja recimo imam Conti TS860 što bi trebale biti kako sam i napisao. Odlične po mokrom, a tako tako po snijegu. Bolje od toga mi ne treba a volim se vozit ko čovjek (ne nužno rally)
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2018., 12:23   #34418
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Kak ti koče te gume sad nakon 4 sezone ?
Meni se dosta ABS pali sad 4. sezonu, ali skretanje i grip po snijegu je extra i dalje.
Ripa je isto valjda na 6-7mm. Sporo se troši guma.
je. nizbrdo se redovito pali abs. mene to ne smeta. bitno da auto ne pleše i da imam kontrolu.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2018., 12:49   #34419
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,013
Jutros, napokon snijeg i ne očišćene ceste
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2018., 12:55   #34420
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor Hrconja Pregled postova
Pa ja recimo imam Conti TS860 što bi trebale biti kako sam i napisao. Odlične po mokrom, a tako tako po snijegu. Bolje od toga mi ne treba a volim se vozit ko čovjek (ne nužno rally)
PA tvoje gume su skuplje i puno bolje....dobre su i na snijegu..kupio si dobre gume koje nisu jeftine i tako se i ponašaju.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.02.2018., 13:05   #34421
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor Hrconja Pregled postova
Pa ja recimo imam Conti TS860 što bi trebale biti kako sam i napisao. Odlične po mokrom, a tako tako po snijegu. Bolje od toga mi ne treba a volim se vozit ko čovjek (ne nužno rally)
Te gume su super i po snijegu. Ne moram ni tražiti čisto mjesto, ako nije dubok snijeg. Samo se uparkiram.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2018., 13:10   #34422
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Te gume su super i po snijegu. Ne moram ni tražiti čisto mjesto, ako nije dubok snijeg. Samo se uparkiram.
Dakle sve zimske gume (većina bar, ne računam kineska govna) su dobre ili vrlo dobre na snijegu. Ali ove lošije su lošije na morkom. Tu je razlika veća. Obzirom da su zadnjeg desetljeća u ZG zime blaže s puno kiše a manje snijega jasno je da su upravo ove bolje gume u prednosti.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2018., 13:14   #34423
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Jutros, napokon snijeg i ne očišćene ceste
Zar Betmen nije polovio pahulje
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2018., 13:22   #34424
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
moje conti su se isto super ponašale po snijegu danas, samo kaj se svi vuku ko puževi
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2018., 13:34   #34425
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
Dakle sve zimske gume (većina bar, ne računam kineska govna) su dobre ili vrlo dobre na snijegu. Ali ove lošije su lošije na morkom. Tu je razlika veća. Obzirom da su zadnjeg desetljeća u ZG zime blaže s puno kiše a manje snijega jasno je da su upravo ove bolje gume u prednosti.
kakva god da je zima u zagrebu su ceste isti ili drugi dan potpuno očišćene tak da definitivno treba gledati mokri dio prije snježnog. barem ja tak gledam.
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
moje conti su se isto super ponašale po snijegu danas, samo kaj se svi vuku ko puževi
za popizdit. teoretski je vožnja ko po kiši - dakle skoro jednako ko po suhom
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2018., 13:40   #34426
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Neki dan sam išao u Gorski kotar, malo do Matić poljane da isprobam gume po snijegu
Kupio sam Nexen Winguard sport 2
Odlične po snijegu i kiši
samo na jednom dijelu sam lance morao stavljat, budući da ih nikad nisam stavljao, za prvi kotač mi je trebalo 20 minuta, drugi sam za minutu riješio
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2018., 14:59   #34427
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
moje conti su se isto super ponašale po snijegu danas, samo kaj se svi vuku ko puževi
Zato kaj imaju ljetne gume, ne gase ona sranja na ovjesu ili se neznaju vozit po snijegu. Kod nekih kombinacija svega navedenog. Još kad mi po ovoj mećavi upali ona nova fensi dnevna svjetla napred a iza na dupetu auta mrak...ali bolje i to nego oni biseri koji se voze s zgašenim svjetlima po ovakvom vremenu a ima i takvih...
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2018., 15:45   #34428
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 956
Molim preporuke ljetne gume dimenzija 225/45/17 a da nije sport model koji traje 5k km. Za sad imao Dunlop Sport max...super su se pokazale, ali prebrzo su se potrošile.
Cijena nebitna...
bixsy the king je online   Reply With Quote
Staro 22.02.2018., 15:47   #34429
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor bixsy the king Pregled postova
Molim preporuke ljetne gume dimenzija 225/45/17 a da nije sport model koji traje 5k km. Za sad imao Dunlop Sport max...super su se pokazale, ali prebrzo su se potrošile.
Cijena nebitna...
Sve se vrhunske ljetne gume malo brže troše...u tome i je fora kaj nisu plastika (npr. kao mišelin enerđi ili ljetne sava)....ali evo ja sam bio jako zadovoljan sa Conti premium contact...iako mislim da conti ima samo 215/45/17.

Zadnje izmijenjeno od: Tvrdi. 22.02.2018. u 15:56.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2018., 15:56   #34430
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,316
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
ljetne sava
Ne postoji samo jedan model save, a bome ni svi modeli save nisu za drek...
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2018., 16:01   #34431
d4rk_ch1ld
Premium
Moj komp
 
d4rk_ch1ld's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 695
Citiraj:
Autor bixsy the king Pregled postova
Molim preporuke ljetne gume dimenzija 225/45/17 a da nije sport model koji traje 5k km. Za sad imao Dunlop Sport max...super su se pokazale, ali prebrzo su se potrošile.
Cijena nebitna...
Meni bi isto trebale. Jedino mi je malo nezgodno što za prednje kotače trebam 205/50R17
__________________
d4rk_ch1ld je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2018., 16:03   #34432
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Znam da ću se sad zacoprat, al šta mogu. Mene zanima di je murja u Zg? Znači samo treba doći policajac na bilo koje križanje i zapisivat tablice i kazne. Nije normalno šta ljudi rade i kako voze. Znači apsolutno nema potrebe da kupuju presretače i ikaku opremu, samo treba stat na križanje.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2018., 16:12   #34433
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
Zato kaj imaju ljetne gume, ne gase ona sranja na ovjesu ili se neznaju vozit po snijegu. Kod nekih kombinacija svega navedenog. Još kad mi po ovoj mećavi upali ona nova fensi dnevna svjetla napred a iza na dupetu auta mrak...ali bolje i to nego oni biseri koji se voze s zgašenim svjetlima po ovakvom vremenu a ima i takvih...
Obično radim nekakvu drugu smjenu, tj. mješavine druge i treće i mogu ti reći da je nevjerojatno koliko ljudi ima upaljena dnevna svjetla oko 22-23-00h.. Istina, obično žene... Ali opet... Isto tako, dosta ih ima kojima ne radi jedan ili čak dva fara, samo lagana pozicija... ali oborena svjetla nula bodova.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2018., 16:24   #34434
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 956
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
ali evo ja sam bio jako zadovoljan sa Conti premium contact...iako mislim da conti ima samo 215/45/17.

Imao sam conti premium contact na drugom autu dimenzije 205/55/16...guma je odlična! Ali za 225/45/17 nema premium contact...ima premium 6 FR i nisam siguran dal je to identična guma drugih dimenzija...
bixsy the king je online   Reply With Quote
Staro 22.02.2018., 16:47   #34435
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
mogu sve provarit, jedno, maglenke, dnevna, žuta, plavičasta.... ali kada mi upali duga i tak se vozi ili su mu kratka visoka pa dođe na isto ... na to poludim. da sam fizički jak ko bik pljuskao bi ekipu. vjerojatno bi naletio na koju šaku, ali generalno bi bio u plusu.
ovak samo odem sa strane, čekam da me prestigne pa upalim duga iza njega
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2018., 16:58   #34436
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Ne postoji samo jedan model save, a bome ni svi modeli save nisu za drek...
Nijedne Sava ljetne nisu zadovoljavajuće čim malo zaslini na cesti. Zimske imam HP2 i već sam naveo da su best buy. Jasno, nisu kao GY UG9 ali su jako dobre za te pare...po mokrom su ok....po snijegu i na suhom vrhunske
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2018., 16:59   #34437
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Stražnju maglenku kad nije zadnji u koloni i kad nema magle možeš provariti? Svaka čast...
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2018., 17:01   #34438
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
95% ovih pametnjakovića koji imaju uključena dnevna svjetla, uopće nema pojma da im iza ništa ne svijetli
U krivu si. U potpunosti sam svjestan dok mi dnevna svjetla rade da mi je straga totalna kmica. Palim sva svjetla (užasan napor inače, maknut postavku sa "Auto" na "On") samo kad vidim da odostraga bacam kvalitetnu dimnu ili vodenu zavjesu. A ako se osjećam posebno motivirano (tipa kad je neradni dan), upalim i ono crveno svjetlo da se osjećam kao vozač Formule 1.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2018., 17:30   #34439
fAg
Banned
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: u hr
Postovi: 125
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
95% ovih pametnjakovića koji imaju uključena dnevna svjetla, uopće nema pojma da im iza ništa ne svijetli
Dnevna svijetla ti se nedaju ugasit nikako na pojedinim autima a ovo da iza ništa ne svijetli,neznam. Bolje i dnevna nego nikakva.
fAg je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2018., 17:32   #34440
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
I još da maglenka blinka ko na F1 isssss.


Citiraj:
Autor bixsy the king Pregled postova
Molim preporuke ljetne gume dimenzija 225/45/17 a da nije sport model koji traje 5k km. Za sad imao Dunlop Sport max...super su se pokazale, ali prebrzo su se potrošile.
Cijena nebitna...
Hankook K120/125
lowrider je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na