Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.06.2015., 10:24   #1
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Subwooferi

Pozdrav ljudi,

vidim da nema neka posebna tema za subwoofere (ako sam u krivu neka me netko ispravi) nego svatko potegne pitanje ili u novoj temi za sebe ili se krene u raspravu u "sličnim" temama.
Pa evo... možemo ovdje skupljati sve teme vezane uz dotične zvučnike

E sad, razlog zašto sam uopće išao gledati za ovu temu je naravno taj što i sam kupujem subwoofer
Do sad sam imao 5.0 sistem s kojim sam jako zadovoljan (wharfedale 9.5 front, 9CM centar, 9DFS surround) ali evo došlo je vrijeme da sistem pređe u 5.1.

Soba će biti nekih 4m x 8.5m a woofer u 90% vremena mislim koristiti za gledanje filmova. Budžet mi je oko 5000kn ali bi se dao nagovoriti i do 2-3000 više ali samo u slučaju "razlika je nebo zemlja", "sa subom od 5000kn ne možeš ni približno popuniti takvu prostoriju" itd.

Ono što sam ja gledao je wharfedale 10 gx:
http://www.provox.hr/audio/proizvod....ca=94&Source=1
Razlog je jednostavan i "zdavoseljački" - upada taman u početno zamišljeni budžet, lijep mi je dizajn i praktički pa je ista serija kao i zvučnici koje već imam (generacija nakon mojih ali nema veze), na review-ima je ispao čisto solidan sub.

Volio bih znati koji bi bio best buy za mene te da li mi se isplati razvući do nećeg skupljeg.
Molim vas za komentare, prijedloge, pokude, što god
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je online   Reply With Quote
Staro 22.06.2015., 12:45   #2
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
Čekaj Imaginea da napiše koju.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.06.2015., 16:15   #3
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Jel ovo nekakva zamka?
Ono , da više ne trujem okolo teme?



Nego...5k kn i 35 kvadrata :-/

Kako je ono čovjek rekao u drugoj temi? ..."2 kvadrata iverice i pilu u ruke".


Šta se tiče gotovih best baj rješenja , ovo bi se moglo staviti na vrh a ni SVS nije daleko iako traži više.

Šta se tiče BK, iznos za dostavu malo kvari računicu ali mogla bi se stisnuti 2 komada za 7k. A ako ti ne smeta SH , za istu cifru bi bez problema ugurao 3 komada te imao mogučnost za prakticirat geddesovu metodu razmještaja ....uz to bi ti ostalo i za SPL metar & par metara kabela pa bi uz free softwer bar znao na što liči ono što imaš te bi mogao vrlo brzo doči do boljih rezultata.
__________________
if you build it they will come

Zadnje izmijenjeno od: Imagine. 22.06.2015. u 16:49. Razlog: krivi link
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2015., 16:49   #4
Tomek85
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 103
Mislim da se za 5000 + ovih mogućih 2-3000 više može nategnut za REL T9,jedan od rijetkih subova koji me se dojmio,a da ne košta ko svetog petra kajgana i ne mumlja bez veze,jako dobro svira i u stereu,soba je bila cca 40+ kvadrata,al trebalo bi to čut doma ak je moguće,ipak nisu baš male pare


http://rel.net/products/serie-t/t-9/
Tomek85 je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2015., 16:50   #5
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Jel ovo nekakva zamka?
Ono , da više ne trujem okolo teme?
Ma nije, jednostavno smo valjda svi svijesni da si poprilično upućen u ove teme

Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Nego...5k kn i 35 kvadrata :-/
Eh, zato i rekoh da priupitam. Vidim da će ovo vjerojatno završiti na tome da ću se morati rastegnuti koliko god mogu.

Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Kako je ono čovjek rekao u drugoj temi? ..."2 kvadrata iverice i pilu u ruke".


Šta se tiče gotovih best baj rješenja , ovo bi se moglo staviti na vrh a ni SVS nije daleko iako traži više.
Hm, ovaj prvi woofer bi trebao biti osjetno bolji od navedenog wharfedale-a?
A od SVS-a bi preporučio ovaj od 550 ejroića ili od 900?

Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Šta se tiče BK, iznos za dostavu malo kvari računicu ali mogla bi se stisnuti 2 komada za 7k. A ako ti ne smeta SH , za istu cifru bi bez problema ugurao 3 komada te imao mogučnost za prakticirat geddesovu metodu razmještaja ....uz to bi ti ostalo i za SPL metar & par metara kabela pa bi uz free softwer bar znao na što liči ono što imaš te bi mogao vrlo brzo doči do boljih rezultata.
Iskreno, volio bih ići na što jednostavnije rješenje - jedan woofer i vozi miško. Naravno ako je to ikako moguće.

Hajd da te priupitam, kad se već razmatra da idem na taj "oko 5k" + 3k rang (oko 8k ukupno). Kako tu stoje ovi "poznati čak i neupućenima" wooferi? Tipa http://www.sonusart.hr/product.aspx?c=27&p=874?

EDIT:
Citiraj:
Autor Tomek85 Pregled postova
Mislim da se za 5000 + ovih mogućih 2-3000 više može nategnut za REL T9,jedan od rijetkih subova koji me se dojmio,a da ne košta ko svetog petra kajgana i ne mumlja bez veze,jako dobro svira i u stereu,soba je bila cca 40+ kvadrata,al trebalo bi to čut doma ak je moguće,ipak nisu baš male pare


http://rel.net/products/serie-t/t-9/
Ovo mi je sve Špansko selo Teško da ću negdje u hr naći ove "egzotičnije" woofere za isprobati doma, koliko vidim svi se moraju naručivati iz vana. Ili propuštam neke specijalizirane trgovine unutar Hr?

I općenito hvala na odgovorima
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je online   Reply With Quote
Staro 22.06.2015., 17:33   #6
Tomek85
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 103
Ima za nabavit kod nas

http://www.intek-croatia.hr

Inače REL spada u vrh (uz još par rijetkih firmi) kaj se tiče subova za HT i hifi,je da košta al kad sam čuo kak to radi,kak ga se da naštelat da ne bumija i da se stapa sa zvučnicima i u sobi od pišljivih 15 kvadrata(kakva je moja) dobio sam želju da ga sparim sa svojim malim quadovima,al ipak mi je malo preskup
Tomek85 je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2015., 17:33   #7
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Hm, ovaj prvi woofer bi trebao biti osjetno bolji od navedenog wharfedale-a?
Veči BestBaj faktor.

Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
A od SVS-a bi preporučio ovaj od 550 ejroića ili od 900?
Više ti se sviđa BR ili sealed ? Draže ti je da gazi dublje ili da je glasnije?


Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Iskreno, volio bih ići na što jednostavnije rješenje - jedan woofer i vozi miško. Naravno ako je to ikako moguće.
jedan ali vrijedan logika?
Moguče je , zašto ne.

Ali tu je murfijev zakon i garant mu neče odgovarat smještaj.
S 2 komada se to lakše riješi...A ne treba ni zanemarit ni malo više rezerve.

Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Hajd da te priupitam, kad se već razmatra da idem na taj "oko 5k" + 3k rang (oko 8k ukupno). Kako tu stoje ovi "poznati čak i neupućenima" wooferi? Tipa http://www.sonusart.hr/product.aspx?c=27&p=874?
To bi trebalo pitat audiofile


Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Ovo mi je sve Špansko selo Teško da ću negdje u hr naći ove "egzotičnije" woofere za isprobati doma, koliko vidim svi se moraju naručivati iz vana. Ili propuštam neke specijalizirane trgovine unutar Hr?

I općenito hvala na odgovorima
Za REL zvrcni Intek.
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2015., 17:46   #8
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor Tomek85 Pregled postova

Inače REL spada u vrh (uz još par rijetkih firmi) kaj se tiče subova za HT i hifi,je da košta al kad sam čuo kak to radi,kak ga se da naštelat da ne bumija i da se stapa sa zvučnicima i u sobi od pišljivih 15 kvadrata(kakva je moja) dobio sam želju da ga sparim sa svojim malim quadovima,al ipak mi je malo preskup

Ne mulja i ne bumija? Niti malo?

Usput , jel taj REL dozazi s nečim posebnim što kupcu omogučuje tako dobro uklapljanje u sistem?

I još koje su to rijetke firme?

Znatiželja pa...
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2015., 18:09   #9
Tomek85
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 103
Ne bumija ako ga tak naštelaš na potovima odostraga,a smješten je između zvučnika u sredini da je što dalje od zidova,a opet ne zvuči ko tupi prdež kakav isporučuju low-end subovi kad ih tak odrežeš,nemrem reć da sam probao sve al ovo kaj jesam je bila takva situacija,to govorim za stereo,mada inače nisam pobornik suba u takvom sistemu s ovim bi volio živjet,kaj je posebno u njima ne znam,ne velim da je to vrh sub za cijenu al meni se dopao(ne mora i drugima) pa iznosim svoje mišljenje.

A među bolje subove bi još svrstao Velodyne i JL audio,samo to si rijetki mogu priuštit pogotovo ovaj zadnji.
Tomek85 je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2015., 18:18   #10
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Više ti se sviđa BR ili sealed ? Draže ti je da gazi dublje ili da je glasnije?
Iskreno - do sad nisam nikad čuo sealed sub u živo :/
Osobno više volim da gazi dublje nego da je glasniji.

Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Ali tu je murfijev zakon i garant mu neče odgovarat smještaj.
S 2 komada se to lakše riješi...A ne treba ni zanemarit ni malo više rezerve.
Sa smještajem ne bi trebao imati puno problema jer ću ga moći staviti skoro pa svugdje. Najradije bi ga stavio uz lijevi ili desni front (s unutarnje strane, bliže platnu) ali nije problem ni ako bude pri sredini kod center zvučnika. Ostali smještaj je također moguć ali bi ga izbjegao čisto zbog estetike i zbog "ups zapeo sam na kabel" faktora.

Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
To bi trebalo pitat audiofile
U ovom slučaju me ne zanimaju audiofili nego filmofili

Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Za REL zvrcni Intek.
Citiraj:
Autor Tomek85 Pregled postova
Ima za nabavit kod nas

http://www.intek-croatia.hr

Inače REL spada u vrh (uz još par rijetkih firmi) kaj se tiče subova za HT i hifi,je da košta al kad sam čuo kak to radi,kak ga se da naštelat da ne bumija i da se stapa sa zvučnicima i u sobi od pišljivih 15 kvadrata(kakva je moja) dobio sam želju da ga sparim sa svojim malim quadovima,al ipak mi je malo preskup

Hajd provjerim što mi imaju za ponuditi, iako vidim da su u Koprivnici tako da vrlo vjerojatno otpada testiranje unaprijed.
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.06.2015., 18:51   #11
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor Tomek85 Pregled postova
Ne bumija ako ga tak naštelaš na potovima odostraga,a smješten je između zvučnika u sredini da je što dalje od zidova,a opet ne zvuči ko tupi prdež kakav isporučuju low-end subovi kad ih tak odrežeš,nemrem reć da sam probao sve al ovo kaj jesam je bila takva situacija,to govorim za stereo,mada inače nisam pobornik suba u takvom sistemu s ovim bi volio živjet,kaj je posebno u njima ne znam,ne velim da je to vrh sub za cijenu al meni se dopao(ne mora i drugima) pa iznosim svoje mišljenje.

A među bolje subove bi još svrstao Velodyne i JL audio,samo to si rijetki mogu priuštit pogotovo ovaj zadnji.
Ni ja ne znam što je to posebno u tom RELu pa me zbog toga i zanimalo zbog čega/što ti se toliko svidilo. Jednostavno me zanimalo jer PR dizajn subwoofera nije nešto što ljudima budi instant oduševljenje zbog određenih "problema" . A upravo ti problemi su razlog zbog čega nebi gurali "ne mumlja i ne bumija" u taj kontekst. Jesi ikad vidio graf impulsnog odaziva PR suba?
Što reči? Ah da , jedan audiofil može reči drugom "vidi čovječe , REL u sistemu
Šta se tiče tih potova na račun čega se to tako ljepo može uklopiti...ja ne vidim ništa drugačije od svakog drugog suba pa pretpostavljam da se valjda i drugi subovi mogu ukopiti u sustav ako čovjek zna što radi?

Sad garant u nečijim očima ispadam ko seljak koji nikad nije čuo za REL




Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Osobno više volim da gazi dublje nego da je glasniji.
A da bi ti to bilo interesantno , traži se određeni SPL.
Zguglaj Fletcher–Munson


Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Sa smještajem ne bi trebao imati puno problema jer ću ga moći staviti skoro pa svugdje. Najradije bi ga stavio uz lijevi ili desni front (s unutarnje strane, bliže platnu) ali nije problem ni ako bude pri sredini kod center zvučnika. Ostali smještaj je također moguć ali bi ga izbjegao čisto zbog estetike i zbog "ups zapeo sam na kabel" faktora.
Imam dojam da me ne pratiš. :-/
Sažeto, idealno bi na mjestu slušanja trebao sve čuti jednako glasno. Od najniže do najviše freq. A to se dešava doslovno nikad bez poprilično petljanja. Petljanja s prostorijom te s smještajem zvučnika u toj prostoriji. Srečom , za filmofile su tu danas na svakom koraku auto EQ tehnologije po resiverima no od govna nije moguče napraviti pitu. Sub smješten na krivo mjesto u prostoru gotovo uvjek zvuči 'bože sačuvaj' a nekakav "null" nema šanse riješiti bez premještanja subwoofera ili još jednog subwoofera. Sad vjerovatno misliš pitat koje je najbolje mjesto. E pa iako postoje neke polazišne točke i simulatori , nema do slušanja do besvjesti ili nekakvog kratkog sweepa. Naručiš s ibeja SPL metar. Spojiš s kompom/zvučnom i deri.


Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
U ovom slučaju me ne zanimaju audiofili nego filmofili
Jesi čuo onu "there is no replacement for cubic displacement" ?
To bi bilo to , onako ugrubo filmofilski.

Nađeš što veči i jači sub i siguran sam da češ biti zadovoljan.
__________________
if you build it they will come

Zadnje izmijenjeno od: Imagine. 22.06.2015. u 21:36.
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2015., 23:44   #12
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,694
Ako ces sub koristiti samo za filmove, (90%) onda ti tu nema neke prevelike nauke Prava nauka počinje sa subom u 2.0 sistemu
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2015., 00:28   #13
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
eh moj imagine... polu-posrat rel i pr sistem u istom postu mi zvuči kao izvorna borba protiv vjetrenjača

a pod vjetrenjače ne mislim da bi se trebao protiv ičega boriti.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2015., 08:46   #14
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
A da bi ti to bilo interesantno , traži se određeni SPL.
Zguglaj Fletcher–Munson
Eto, 2 nova pojma. Jebiga kad sam seljak za ovo

Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Imam dojam da me ne pratiš. :-/
Sažeto, idealno bi na mjestu slušanja trebao sve čuti jednako glasno. Od najniže do najviše freq. A to se dešava doslovno nikad bez poprilično petljanja. Petljanja s prostorijom te s smještajem zvučnika u toj prostoriji. Srečom , za filmofile su tu danas na svakom koraku auto EQ tehnologije po resiverima no od govna nije moguče napraviti pitu. Sub smješten na krivo mjesto u prostoru gotovo uvjek zvuči 'bože sačuvaj' a nekakav "null" nema šanse riješiti bez premještanja subwoofera ili još jednog subwoofera. Sad vjerovatno misliš pitat koje je najbolje mjesto. E pa iako postoje neke polazišne točke i simulatori , nema do slušanja do besvjesti ili nekakvog kratkog sweepa. Naručiš s ibeja SPL metar. Spojiš s kompom/zvučnom i deri.
Mislim da sam te skontao iz prve, samo sam htio reći da je prostor takav (velik i poluprazan) da omogućuje smještanje skoro pa "gdje god u prostoriji". Shvaćam da će trebati odraditi puno slušanja ali nisam znao da će zahtjevati i dodatnu opremu i software.

Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Jesi čuo onu "there is no replacement for cubic displacement" ?
To bi bilo to , onako ugrubo filmofilski.

Nađeš što veči i jači sub i siguran sam da češ biti zadovoljan.
Čini mi se da će ovo biti ipak duža potraga nego što sam se nadao. Žao mi je što nije sličnija situacija kao u PC hardware svijetu, tamo je puno lakše zaključiti koji je best buy proizvod za koju cijenu
Shvaćam da je nekom gušt i ljepota upravo u traženju pravog proizvoda, ali nekako je mene takva želja napustila. Sad sam više u fazi da nemam vremena za to i da samo želim kupiti neki proizvod i da on radi kako treba iz prve. Eh... "poamerikanizirao" sam se što se tiče toga :/

Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Ako ces sub koristiti samo za filmove, (90%) onda ti tu nema neke prevelike nauke Prava nauka počinje sa subom u 2.0 sistemu
Vjerujem da je dosta više faktora kad se sub uzima prvenstveno za slušanje muzike.

EDIT:
poslao sam upit intek-u za T9.
Probao sam naći nekog prodavača za SVS u Hrvatskoj, no bezuspješno. Da li možda znate da ih neka firma uvozi?
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585

Zadnje izmijenjeno od: Igorr. 23.06.2015. u 09:50.
Igorr je online   Reply With Quote
Staro 23.06.2015., 11:19   #15
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Ako ces sub koristiti samo za filmove, (90%) onda ti tu nema neke prevelike nauke Prava nauka počinje sa subom u 2.0 sistemu


Citiraj:
Autor syss Pregled postova
eh moj imagine... polu-posrat rel i pr sistem u istom postu mi zvuči kao izvorna borba protiv vjetrenjača

a pod vjetrenjače ne mislim da bi se trebao protiv ičega boriti.


Negdje mi se žuri pa....




































































...rezerviram malo mjesta za sljedeči put


Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Mislim da sam te skontao iz prve, samo sam htio reći da je prostor takav (velik i poluprazan) da omogućuje smještanje skoro pa "gdje god u prostoriji". Shvaćam da će trebati odraditi puno slušanja ali nisam znao da će zahtjevati i dodatnu opremu i software.
Dodatna oprema i softver ti treba ako želiš nabrzinu vidit u čemu je problem. A svodi se na običan SPL metar i free softver.


Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Žao mi je što nije sličnija situacija kao u PC hardware svijetu, tamo je puno lakše zaključiti koji je best buy proizvod za koju cijenu
Pa zar gore nemaš 2 best buy opcije?
Ja volim malo i dinamitno te volim više komada pa naginjem prvoj ali 2 nije uopče loša.


Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Vjerujem da je dosta više faktora kad se sub uzima prvenstveno za slušanje muzike.
Iako određeni tipovi subwoofera više pašu za određene vrste glazbe te određene zvučnike , u principu se za sve probleme može okriviti smještaj te neadekvatno okrenuta dugmad

Po onome što sam ja dosad imao prilike vidjeti, velika večina audiofila je po pitanju subwoofera ko guske u magli pa probleme svode na neke čudesne faktore.



Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
poslao sam upit intek-u za T9.
Probao sam naći nekog prodavača za SVS u Hrvatskoj, no bezuspješno. Da li možda znate da ih neka firma uvozi?
Firma koju sam ti linkao dostavlja u HR.
Baš je nedavno netko s foruma naručio SVS pa pročeprkaj malo unazad po HiFi temi.
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2015., 11:58   #16
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Firma koju sam ti linkao dostavlja u HR.
Baš je nedavno netko s foruma naručio SVS pa pročeprkaj malo unazad po HiFi temi.
Gledao sam baš PB-2000, e koliko je to čudo
Imam mjesta za njega tako da bi mogao biti opcija. Jedino što vidim da si spominjao 800 eura cijenu sa dostavom, a sad je 900 eura. To je naglo poskupio ili si imao tipfeler?

EDIT:
Dobio sam odgovor za T9, za kartice je 8k a za keš 7200kn. Dakle cijenom bi me izašao tu negdje kao i PB-2000... hm hm...

EDIT no2:
Beš mi sve ako ne kupim PB-2000, pa to su sve sami hvalospjevi o njemu. S obzirom na veličinu prostorije mislim da je on nekako najsigurnija investicija.
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585

Zadnje izmijenjeno od: Igorr. 23.06.2015. u 19:05.
Igorr je online   Reply With Quote
Staro 24.06.2015., 12:12   #17
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Možda je poskupilo a možda je bilo 899 pa sam ja to zaokružio
Pitaj /PM'ni tipa koji je kupio / dovučeš ga u temu i gdje češ bolje.
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2015., 13:48   #18
Tomek85
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 103
Ovi SVS-ovi su stvarno velike kištre,gledam malo po netu ljudi to većinom guraju u nekakve ne baš velike sobe,još i po dva komada,pa ta grdosija uredno protrese valjda 100 kvadrata bez problema

http://www.svsound.com/subwoofers/ported-box/pb13-ultra
Tomek85 je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2015., 14:31   #19
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
100kv i PB13 ultra?

piši propalo
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2015., 14:47   #20
Tomek85
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 103
Ajde možda sam se malo zaletio sa 100-tkom al nedavno sam svoje bivše stare samostojeće zvučnike čuo u prostoru od jedno 70-80 kvadrata i mogu reć da su iznenađujuće drmali,dvije 50 litarske kutije s 20-kama,a ovaj pb13 je ogromna kištra,jedino ak netko očekuje tlakove ko na db dragu toga nebu
Tomek85 je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2015., 16:50   #21
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Siguran sam da si imao prilike čuti nekakav bend live.
Kako ti u odnosu na to zvuči sistem?
Ono , ženski glas, gitara , bubnjevi i tako to?
Audiofili se često uhvate da zvuči smješno a dinamika visokoosjetljivih sustava ih nekad privlači ko magnet.
A postavili bi se naopako da mogu ako bi s time dobili onaj korak bliže nekakvoj nirvani.

Kad je riječ o filmovima , uz poprilično istu stvar tj. ljudske glasove i glazbu tu je jedan dodatni faktor/ ambijent.
E sad , siguran sam da si imao prilike sjeckat kapulu , usisavat , nosit u jednoj ruci par čaša....
Vjerovatno si čuo i kad promaja lupne vrata stana ,nadolazeči vlak , škripu guma , fijučkanje helihoptera.
Možda i ispaljivanje metka ili kako je to kad grune bomba ili grom u blizini.

Nego , kako ti u odnosu na to zvuči sistem?



Prosječni audiofil bi ko iz topa da nije važno jer tko bi htio da mu se u dnevnom boravku ruši helihopter. A ionako je sve fejk.
Dok se ne može utjecati na samu snimku (kao i kod glazbe) , zbog čega bi to bilo manje važno ...ili zbog čega nebi bilo važno?

Meni se bome čini poprilično važno kako zvuče ti dijalozi...kao i kako zvuči onaj nož ako nešto sjeckaju, a rekao bi da je važna i dinamika pištolja iz kojeg izlazi metak ...

U "The Hurt Locker" grune bombača ...a u "War of the Worlds" izađe vanzemaljski stroj iz zemlje na 10ak metara od tebe...
a tebi se sub oglasi s "prc , ubij me što prije" ?



Yebo to! Ako je apokalipsa ima da bude apokalipsa!


Ima da osjetiš taj val pritiska ,da ti zatitra zrak u plučima te da ti se zamuti vid zbog tirtanja očiju u dupljama.


Inače , u drugoj temi se sodom dotakao zanimljive tematike.
Glasnoče u kontekstu doživljaja filmova u neidealnim uvjetima.

Određeni filmovi i scene u istima traže glasno.
A razlika u doživljaju između umjereno-glasno je nebo-zemlja.

Ali koliko glasno je "dovoljno glasno"?
Ne znam za druge ali meni to ovisi o samom filmu / kako su ga miksali a tokom godina sam primjetio da je ovisno i o kvaliteti sistema. A da ne zaboravim da je ovisno jel gledam nešto sa ili bez titlova te o tome jel mi se u ustima topi ritter sport ili drobi čips

Jesu li baš potrebni leveli koji ti omogučavaju da otvoriš prozor dnevnog , izbaciš glavu i napraviš 'hair trick' ? Mislim da ne...
Glasno a pogotovo kombo nisko&glasno meni uvjek napumpa glavu iako ne spadam u "one" manijake. :-/
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2015., 17:19   #22
Tomek85
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 103
Ma zvuk je generalno u globalu bio za onu stvar,ovo sam se samo uhvatio uspoređivat kaj se količine basa tiče,bilo ga je i više no dovoljno,da je bio "ispravan" - nije.

Da sad ne pišem kobasicu manje-više sa ostalim kaj si napisao se slažem.

Kaj se tiče audiofila,prosječnih audiofila i sl. koje spominješ u to ne bi ulazio jer ne spadam ni ne smatram se tom sortom ljudi.
Tomek85 je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2015., 16:14   #23
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
I.... što se na kraju odabralo i kako to isto šljaka?


btwe , jel itko gledao Ragnarok?
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2015., 17:59   #24
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
I.... što se na kraju odabralo i kako to isto šljaka?


btwe , jel itko gledao Ragnarok?
Ide se na PB-2000!

Nije jos kupljeno pa tako ni testirano, ali cim bude napisem ovdje dozivljaje. Prostorija za kucno kino mi se jos uvijek radi, prozori mi se postavljaju iduci tjedan pa onda slijedi unutarnje žbukanje, pa onda pod, pa pituranje, i onda napokon elektronika

Jako sam zadovoljan prostorijom i mislim da ce za mene itekako biti prisutan wow efekt. Nisam jos do kraja siguran niti koji projektor kupujem, ali uskoro ce i to biti odluceno (naginjem ka Epson-u EH-TW7200). HDMI i struju sam pripremio na nekih 4.8m sto bi trebalo biti dovoljno za solidnu sliku sa vecinom projektora. Udaljenost gledanja ce biti nesto preko 4m.

__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je online   Reply With Quote
Staro 04.11.2016., 15:22   #25
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 869
Kako bi se dalo ukomponirati subwoofer uz postojeći 2.0 "HiFi sistem" tj linija?
Mislio sam možda neko posebno pojačalo samo za woofer 1kanalno, i onda šta, iz jednog 3.5mm u 2 razgranam, jedno u HiFi, drugo u pojačalo za woofer, ili trebam nekakve skretnice ili kako to ide?
Woofer je od "kućnog kina" "Subwoofer: 100W (4Ω at 30 Hz, THD 10 %)"
Može neka preporuka gdje bi se i što moglo uzeti da nije prskupo a da će dobro odradit posao, nešto s ebaya po dijelovima pa složit nešto ili neko gotovo pojačalo od nekud rabljeno?
Da napomenem, ne mislim to gruvat na najjače, ne bih da me izbace iz zgrade, samo da malo popunim ispod 30 Hz
Pretpostavljam da mogu zaboravit da woofer u bilo kojoj kombinaciji upogonim direkt sa 2x20w linije

Zadnje izmijenjeno od: M.Vlahovic. 04.11.2016. u 15:47.
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2016., 20:29   #26
Kal-EL
Premium
Moj komp
 
Kal-EL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 478
Imas akciju svs-a na lsound ili tako nekako, provjerim kad se vratim kuci. Gledam I ja pb-2000 ali nikako da odlucim kliknuti BUY

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Kal-EL je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2016., 23:44   #27
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
2 x 20w linija ti sigurno ne pokriva ništa do 30hz
syss je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2016., 19:08   #28
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 869
Citiraj:
Autor Kal-EL Pregled postova
Imas akciju svs-a na lsound ili tako nekako, provjerim kad se vratim kuci. Gledam I ja pb-2000 ali nikako da odlucim kliknuti BUY

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
odličan popust, sad je samo 810

valjda nisam bio dovoljno jasan u svom naumu,
mislio sam ovako nešto ukomponirati sa subwooferom koji već imam
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2016., 18:23   #29
Kal-EL
Premium
Moj komp
 
Kal-EL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 478
@M. V moj post se odnosio na Igorra-a. Sorry što nisam naglasio.
Kal-EL je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2016., 19:18   #30
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,327
Možda je OT, ali ipak ću postati:

Dali je netko možda otvarao sub od seta Logitech Z2300 ?

Naime, krepali su sateliti pa sam ih zamijenio ELTAX AtomicSat kutijicama. Naravno da se zvučna slika malo promijenila, tj. vjerojatno iskoristivost njih i oriđiđi satelita nije ista, a vjerujem da ELTAX na osnovu svoje konfiguracije (20 mm tweet, 80 mm bass/mid, prava skretnica) može isporučiti više basa nego plastične konzerve od Logitecha.
Ono što me zanima jest: postoji li na elektronici (pojačalu) suba mogućnost korekcije LPFa odnosno HPFa, ili mogućnost nekakve ekvalizacije pošto onaj bass pot na žičanom kontroleru baš i nije od prevelike pomoći?
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na