Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.08.2017., 12:45   #1
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
(riješeno) Popravak tipkovnice

Pozdrav ljudi, nedavno sam prolio sok po MS Designer tipkovnici, reagirao sam brzo i ona normalno radi no par tipki mi se počelo čudno ponašat, kao da opruge ne reagiraju kako treba, teže ih je stisnuti, klik je drugačiji i sporije se vraćaju, tipkovnica je kopija Apple tipkovnice i naravno tipke se ne skidaju niti se ona može ikako otvoriti. Probao sam s nekakvom tekućinom za elektroniku i dok ona uđe u te slojeve oko tipki kao da radi normalno no čim se osuši ista priča tako da mi niš nije jasno. Space tipka je najgora i ispod je video kako se ponaša, pa ako netko ima kakav savjet šta napravit?!

https://youtu.be/1JKPkyEbXnE
doky je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2017., 13:04   #2
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Ako je mehanizam isti ili sličan kao kod Apple tipkovnica (zapravo bi trebao biti kao i na laptop tipkovnicama) onda se tipke mogu skinuti i mehanizam očistiti.

Ja sam na svom MBP promijenio par tipki i očistio mehanizme pomoću ovih tutorijala pa probaj ako hoćeš.


https://www.youtube.com/watch?v=kh88cn_rtLo


https://www.youtube.com/watch?v=LCT-CldP_r4
bertone je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.08.2017., 16:21   #3
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor doky Pregled postova
Pozdrav ljudi, nedavno sam prolio sok po MS Designer tipkovnici, reagirao sam brzo i ona normalno radi no par tipki mi se počelo čudno ponašat, kao da opruge ne reagiraju kako treba, teže ih je stisnuti, klik je drugačiji i sporije se vraćaju, tipkovnica je kopija Apple tipkovnice i naravno tipke se ne skidaju niti se ona može ikako otvoriti. Probao sam s nekakvom tekućinom za elektroniku i dok ona uđe u te slojeve oko tipki kao da radi normalno no čim se osuši ista priča tako da mi niš nije jasno. Space tipka je najgora i ispod je video kako se ponaša, pa ako netko ima kakav savjet šta napravit?!

https://youtu.be/1JKPkyEbXnE
Šećer ti se sljepio, kao što je to praksa kod proljevanja sokova, čajeva i sličnih stvari po tipkovnici. Šećer je zajeban za čistiti.

Iskreno, 2 puta sam to probao popraviti, nisam uspio, u oba slučaja zamjenio tipkovnicu.

Inače, ja sam gledao da ljudi doslovce peru pod vodom tipkovnice i ostave par dana da se kompletno osuše + peku ih u pečnici da budu sigurni da 100% vode izađe van.

Ali ne bi preporučio to.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2017., 17:52   #4
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Ja sam dvije očistio ispiranjem u destiliranoj vodi i sušenjem od par dana u riži, ali jednu nisam popravio nego se skroz pokvarila, možda je tribalo pustit da se duže natapa ili suši ali jbg. Ako ćeš s vodom obavezno destiliranu.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2017., 09:44   #5
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Mora se nekako dati rastaviti
Nikako ne prati vodom ako se ne da rastaviti/odmah osušiti i pokupiti voda
Nikakve riže neće pomoći kad voda uđe između folija gdje su izloženi vodovi
Korodirati će u roku 1 dana a pošto su vodovi mikronske debljine svaka korozija znači prekid voda
Ako se baš nikako ne da otvoriti - možeš probati sa sprejom za čišćenje kočnica, ali ne znam kako će se ponašati na šećeru, jer je napravljen da masnoću pretvori u prah.
Isparava takoreći trenutačno, ali gori kao lud i pazi da ne dođe blizu vatre (radi to vani ili kraj otvorenog prozora)
Imam super iskustva s čišćenjem potenciometara s tim sprejem
Idealno bi bilo rastaviti i čistiti toplom vodom
trex je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2017., 10:55   #6
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
@bertone i ostali

Hvala za info, uglavnom to je to s tih videa, princip isti, izvedba malo drugačija ali snašo sam se s čišćenjem. Sve te mehaničke djelove sam isprao u toploj vodi i sad je definitivno bolje.

doky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na