Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.07.2004., 01:22   #1
djjokla
Premium
 
djjokla's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Inside my head
Postovi: 51
Win32/StartPage.EP tojanac u winlogon.exe

Bio ja danas namjestiti neke fore kod nekoga na kompu i bilo je malih problemčića s kompom. Izgledalo mi je ako sasser ali onda je ispalo da se kabel od napajanja pomako i resetirao komp. Kao što sam reko, mislio sam na sassera pa sam mislio da sigurno je sigurno i instalirao nod32. Radio sam update na njega i pokrenio da scanira komp. Nakon nekog vremena je pronašao Win32/StartPage.EP trojanca u winlogon.exe-u. Pronašao je trojanca a ne može ga obrisati, mislim desinficirati. Ima samo opciju delete, quarantine, leave. Pošto je taj winlogon.exe potreban za Windowse nisam htio ga obrisati ni staviti u quarantine. Nisam bio siguran da li će se komp moći pokrenuti.

Nemam pojma da li sam siguran u funkcije tog winlogon.exe-a jer a i nemam iskuustva s virusima, crvima ili trojancima, več jako dugo nisam imao takve probleme.

Sad amoje potanje. Kako se toga riješit ? ? ? Jer bi proradilo ako bi s drugog kompa kopirao taj winlogon.exe ? ? ? I kak bi to radio jer taj program automatski pokrene s WindowsimaXP, jer upravlja s loginom. Any idea ? ? ?
__________________
Epox EP-8RDA3+ rev 3.2
XP2500-M@2200Mhz (11x200@1.65V) - Da bi bar imao bolje napajanje
Glacialtech Igloo 2520
2xCorsair CMX256a-3200cl (2-2-2-6)
Leadtek Winfast A340TDH
Seagate Barracuda 120GB/8MB
Plextor PX-W5224TA (black)
Pioneer DVD-RW DVR-MCC
Samsung SyncMaster 757DFX
Codegen Midi Tower 6066-CA-TW
MS 450W PS
djjokla je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2004., 10:21   #2
dr.fiksi
doktor, trekkie, amd-ovac
 
dr.fiksi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,043
Hm, nemam pojma-ali ako misliš ići kopirati, onda bi to trebao napraviti van win okruženja, u nekoj konzoli, linuxu, dosu...
ne znam hoće li to uopće upaliti.Ipak, možeš pokušati ako ti je na disku sve osigurano, tj imaš backup.Inače, dobro kažeš-kao što si i rekao, winlogon je SYSTEM CRITICAL, pa pažljivo.
__________________
Svijet je monitor s beskonačnom rezolucijom!

1.a64 3500+,abit av8,1.5gb corsair, leadtek geforce 6800 ultra,2x200gb seagate@raid 0,tagan 480w...
2.mobilac 2600+ na 2332mhz,epox 8rda3i,r9800pro,120gb,512ddr,ener 350w...
3.MSI centrino 1.5(dothan), ati9600,40gb...
-->HDD u externom kućištu USB 2.0+firewire-hitachi 200 giga

dr.fiksi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na