Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.12.2012., 21:17   #1
Ruda
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 7
Wifi program

Dakle, trebam neki program koji bi imal čim više funkcija, ne samo da vidim ko je na mom netu, njegov ip i mac adresu.


Ukoliko je moguće da se vidi nekaj tipa kolki dio ukupne brzine pojedini korisnik uzima i slično tome, navlačim se oko torrenta s ostalim korisnicima gameri me sigurno razumiju, nije zgodno dok ping usred cb matcha skače do 250..

i jedno pitanje usput, jel moguće kak nekog kickat van s mreže, kolko god sam tražil unutar svih mogučih opcija u ruteru, nikaj uspješno nisam našel
Ruda je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2012., 22:44   #2
vision19
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Vinkovci / Njemačka
Postovi: 494
Naravno da je moguće kickati nekoga s mreže. Puno, puno, puno lakše bi bilo definirati stvari kada bi rekao o kojem se routeru radi. Možeš filitrirati po MAC adresama (na mome SX 763 T-com mogu filtrirati po MAC adresi), dopustiti samo određene (to stvara problem kad ti uleti neki smartfon i sl na mrežu ali ako znaš tko se spaja i tko točno smije nije problem).
__________________
"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new." A.E.
vision19 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.12.2012., 22:59   #3
mbozick1
Bazinga
Moj komp
 
mbozick1's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 224
Citiraj:
Autor vision19 Pregled postova
Naravno da je moguće kickati nekoga s mreže. Puno, puno, puno lakše bi bilo definirati stvari kada bi rekao o kojem se routeru radi. Možeš filitrirati po MAC adresama (na mome SX 763 T-com mogu filtrirati po MAC adresi), dopustiti samo određene (to stvara problem kad ti uleti neki smartfon i sl na mrežu ali ako znaš tko se spaja i tko točno smije nije problem).
Mislim da kolega zeli imat "doticnog" prisutnog u mrezi ali kada pocme previse resursa vuci da ga "kickne" van.
Ali kao sto si rekao trebalo bi vise detalja...
mbozick1 je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2012., 13:54   #4
Ruda
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 7
Upravo se o tome radi, ne zelim ja njega kompletno izbacit s neta nego ga malo ohladit


Router : THOMSON TG782 T-com
Svi korisnici spojeni su preko Wifi-a, također i dotični, nemam nikakav MAC filter jer povremeno mjenjam pass ukoliko se nađe na mreži neki nepoznat PC

Ukoliko trebate još kakve informacije nije problem, skroz sam zaboravio napisat o kojem se routeru radi
Ruda je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2012., 21:24   #5
vision19
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Vinkovci / Njemačka
Postovi: 494
Mislim da ćeš to jako teško 'samo tako' riješiti što si naumio. Mislim čak da uopće nećeš moći.

MAC filter nema veze sa mijenjanjem passworda, tako da te to ne brine. Dakle on samo pogleda MAC adresu onoga tko se spaja, ako nije na listi ne može ići uopće dalje. Znači da bi se neki host spojio mora zadovoljiti oba uvjeta i MAC addres filtering i password.
__________________
"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new." A.E.
vision19 je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2012., 00:21   #6
Ruda
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 7
Mislim da si me krivo razumio, htio sam reći da nemam filtriranje MAC adrese upravo zbog smartphona pa da ne prčkam oko toga bezveze a i često se neko od "gostiju" spoji na wifi dok su kod mene


Provjerim listu malo i pogledam ko je bio na netu pa ako ima sumnjivih kompova mjenjam pass



Googlao sam poprilično mogućnosti koje imam s ovim routerom i da, nije baš lagano izvedivo to kaj sam ja naumil ali ima nekih solucija samo su poprilično komplicirane i ukoliko i jedna najmanja sitnica krene u krivom smjeru moram sve iznova ( ukratko radi se o namještanju routera da "emitira 2 wifi-a" pa na ovom drugom koji nije defaultni mogu bez problema izbacit koga želim ) ali kak sam spomenul, konfiguracija je poprilično komplicirana
Ruda je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na