Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.12.2012., 20:59   #1
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
Brzina sinhronizacije adls2+ kod raznih routera

Ovako neznam koliko je ljudi se to pitalo ili istrazivalo ali sigurno je da sa razlicitim modelima routera se dobiju razlicite pristupne max brzine i line Attenuation i sn margin. E sada konkretno razlika izmedju t comovog 763 i 780 routera je ogromna posto na sx763 line mi je na 34 a na st780 modelu line na 28,5.
Puno sam gledao routera po vani koji omoguciju puno brze spajanje te recimo billion 7800n model koji ima sn tweek tako da moze raditi cak stabilno i na 1db sn margin sto je na ovim gore routerima min 6 da rade. Primjer je da ce sx763 max raditi na 10 mbita, st780 na 11,5 mbita dok billion moze cak i do 18 mbita na istoj tel liniji. Naravno sa time se dobije brza max brzina routera odnosno adls pristupa.
Kupio sam i tp link w8960n(koji slovi kao odlicna u snc brzine) ali problem je u tome sto je to annex a modem (nb model koji je annex b nema ga nijegdje za kupiti) te sam procito da je moguce staviti sw na njega od nb modela ali nije moguce barem ne meni bez nekih posebnih modifikacija. Isto placam pivu, cevape onome tko mi kaze kako ga je moguce napraviti na annex b (navodno su hardwerski isti iznutra oba modela samo je stvar u frekvenciji koju koristi frimware). U jednome testu covijek je osto iznenadjen kada mu se max brzina sa 12 digla na 16 mbita kada je recenziro taj router.
Ako tko ima iskustva sa nekim drugim routerima da se brze sinhroniziraju te daju bolje rezultate (annex b te da je dostupan na nasem trzistu) bilo bi ljepo da podjele sa svima.

Evo i jednoga grafa gdije se vidi brzina sinhronizacije zavisno od routera (nadam se da se ne protivite postavljanju grafa)

http://whirlpool.net.au/img/article/1627/graph2.gif

Zadnje izmijenjeno od: antunhr. 19.12.2012. u 22:32. Razlog: nepotpun naslov i dodavanje grafa
antunhr je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2012., 22:01   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Prvo gore prepravi oznake uređaja SX763 i ST780 da ne bi bilo zabune.
Bilo bi zgodno da pokušaš malo prošvrljati po netu u potrazi za teh. opisom kako radi adsl, pogotovo dio oko moduliranja / demoduliranja signala.

Poznato je da to o čemu govoriš ovisi o x faktora:
- kvaliteta pojedine tel. linije i kako "podnosi" modulirani signal
- kako se "vole tj. slažu" pojedini modem / router i DSLAM sa druge strane
- . . .

Primjera radi za staru D-Link platformu je ekipa napisala posebni utility sa kojim bi se analizirala pojedina linija i sa dobivenim se potom moglo modificirati kako će koristiti adsl band.
Pojednostavljeno rečeno mogao si isključiti pojedini frekventni segment za kojeg bi testom utvrdio da je problematičan.

Ne zaboravi da se modem / router neće sinhronizirati na veću brzinu od one koja je postavljena na pojedinom DSLAM portu a to ovisi o tvom ugovoru.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.12.2012., 22:34   #3
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
Prepravljene oznake. Naravno da mi je jasno da ovisi o ugovoru ali ja imam jos lufta do max tako da znam zasto to i govorim i zbog cega mi treba jaci modem. Nazalost u stranim zemljama je sve puno tema o annex a uredjajima dok o annex b skorom nista.
antunhr je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2012., 23:20   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Ako si potražio info na koji sam te uputio onda si skužio zašto se kod nas (preciznije kod T-Kome) koristi Annex B verzija. Isto koriste svi operateri koji su kombinirali ISDN i ADSL,
pa tako osim kod nas isto imaš u DE i CH gdje je ISDN bio dosta zastupljen.
Druga je sad stvar šta se ISDN polako napušta.

U tom detalju o kojem govoriš ne postoje "jaci ili slabiji" modemi nego kakva im je pamet u prilagodbi pojedinoj liniji.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2012., 23:32   #5
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
Sve je to meni jasno i znam da je anneb B preko isdn-a. Ali sigurno je da se razliciti modemi sinhroniziraju bolje ili slabije. Znaci ako je tko vec ovo isprobavao ili mjenjo modeme molio bih da javi ali koliko vidim u HR ko da su svi zadovoljni sa 4 mbita i boli ih briga dali mogu dobiti vise.
antunhr je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2012., 14:50   #6
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
A ćuj pitanje je i za koju cijenu.
Svi oni kojima Internet + MaxTv "odlično" radi pa kad odustanu od MaxTv bi mogli imati dosta brži Internet, samo ga trebaju "otvorit" tj. podesit profil.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na