Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.06.2022., 06:12   #511
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
Opa znači nismo izoliran slučaj, serija 4... srećom kod nas (za sad) je problem samo prilikom pokretanja i dobiješ onaj klasičan dupli beep da akcija pranja nije uspjela uz klasično psovanje familije, boga i kineza

Pa dobro, to može biti i nešto drugo, a ne brava vrata. Kako riješiš problem u tom slučaju?
Citiraj:
Međutim novi fičr je da se jednostavno "pogubi" u selektiranju programa... tipa staviš na program za beli veš i on izbaci da mu treba 30min, a za taj program treba mu brat-bratu min. 2h, ali to smo ulovili samo 2-3 puta do sada.
E to stvarno sad već smrdi na elektroniku problem.


Citiraj:
Inače igrom slučaja je kupljena ta Bosch vešmašina i naknadno njihova sušilica, pa reko baš da vidim jel kina pošto imamo i njihovu ugradbenu suđericu koja pak radi da ni ne znamo za nju... Na suđerici jasno piše kad otvoriš poklopac da je iz Poljske, a ova druga dva nisam uspio nać na vidljivim mjestima di piše otkud su.
Ja mislim da sam s Boschom završio.
Imali vešmašinu, nije se baš pokazala.
Suđerica serija 6, prolupala odvodna pumpa koju godinu nakon isteka garancije. Još radi tako, samo čekam da crkne, Inače radi tiho, ali kad izbacuje vodu onda urla ta pumpa.
Sušilica - ništa posebno po učinku, nakon par godina procurila voda otraga na spoju nekog lima i plastike - riješeno silikonom, isto čekam da krepa do kraja pa da mijenjam s nečim drugim.
Ustvari ne znam opće što kupiti kad odu suđerica i sušilica, o tome ću razmišljati kad dođe vrijeme, ali Bosch ne bude sigurno
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2022., 08:23   #512
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Bome mi smo tu masinu Bosch serija 4 kupili u zurbi i zasad sve stima. Samo eto ima taj bug iod paljenja - brava pokusa zakljucati, ne uspije, baci dupli bip. Malo pritisnem vrata, upalim, onda ih zakljuca i pokrene program.

A susilicu sam na vise mjesta citao da Bosch to nije bas najbolje odradio s filterima, ili tako nesto, dosta prigovora uglavnom... Na kraju se isprsio na AEG seriju 8. Imamo je tek 4 mj i peri-deri, ne znam ni kako sam zivio do sad bez susilice. S obzirom da NE koristimo omeksivace, sve nam je napokon lijepo mekano nakon susenja
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2022., 08:59   #513
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Za vrata sam ti napisao, sad kad gledam opet ovaj video, ne ispada tako komplicirano, ne sjećam se više zašto smo mi morali rasklopiti skoro komplet mašinu:
Code:
https://youtu.be/qHgf4N7J5Gw
https://youtu.be/EPZUxlvxUjI
Ma ova moja je stara dosta sušilica, kupljena samo zato jer je i vešmašina bila bosch i montirane su jedna na drugu, Bosch ima dobro riješen spojni element.
OK, starija je varijanta sušilice, nije toplinska pumpa nego obična, ali tada su bile dosta razlike u cijeni. Dosta troši struje - očekivano, ali to mi je bilo u kalkulaciji, treba utrošiti razliku u nabavnoj cijeni do heatpump modela koji su tada koštali prilično više Nesretne mucice nekako uvijek ostaju po vešu, filter nije dobro riješen i prolaze okolo.
I to što je procurila. Gledao sam taj dio i jednostavno je loše riješeno. Ona nekakva kao kada u koju curi ukapljena voda i iz koje odlazi u spremnik jednostavno sa stražnje strane uopće nema bočnu stranicu nego je jednostavno zašarafljena na stražnji lim mašine. Zamisli da imaš četverostranu plastičnu posudu, odrežeš po vertikali jednu stranu i tu je jednostavno zašarafiš na zid. Totalno idiotsko rješenje, ali eto dizajner je ušparao 10 grama plastike po mašini. Naravno da je nakon par godina od topline plastika se iskrivila i tu više ne dihta dobro.
Debilna rješenja kakva ne bi očekivao od Boscha.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2022., 09:27   #514
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Sa Bosch - em su počeli problemi kad su komponente i cijele počeli proizvoditi i u Turskoj,
tada je krenulo smanjenje gare sa 5 na 2 god.
Treba tražiti modele napravljene za DE i proizvedene u DE.

Ja sam prije 2x god. ciljano tražio švabicu za suđe, tada jedva je našao jer mi je dodatno trebala ugradbena.
Eno radi dan, danas, kao prvog dana, nikad problema.

Opće je poznato da su mašine za robu gotovo svi proizvođači napravili da se raspadne kad je krivo pogledaš ... kapitalistički drek ... dogovorili se kao za akumulatore od auta ...
U EU su već krenuli dogovarati kazne zbog loše kvalitete pa je na kraju to stopirano.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2022., 09:50   #515
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Ustvari ne znam opće što kupiti kad odu suđerica i sušilica, o tome ću razmišljati kad dođe vrijeme, ali Bosch ne bude sigurno
Suđericu imam Beko , radi kao sat vec par godina iako je ružna ko noć. Jel turski ili kineski ne znam, bitno da mi radi kako treba. Prije toga Gorenje, svako malo neki popravak. Veš masina gorenje i bosch, također stalno neke gluposti. Sada idem na LG, ali samo ako dobijem 5 god jamstvo. Jamstvo mi je no1 , pa onda dalje.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2022., 09:54   #516
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
@Nikky
Moja Bosch suđerica kupljena je vani, za DE tržište i uvezena u HR
A mislim i da se ne mogu puno žaliti jer je kupljena 2014 i još uvijek radi. S tim problemom da je odvodna pumpa prozujala nakon 3 godine i tako radi i do danas.
Na performanse nemam pritužbi - radi odlično.
Naslijedila je Whirpoola koji je krepao nakon 7 godina. Već smo tada, dakle 2014 primijetili promjenu u načinu rada - EU ekologija. Stara perilia je default program imala na 60°C, cca 1.5h. Bosch ima default na 50 i pere 03:15 pa ti vidi
Uračunaj sad u to još 7g razvoja i još ekološkije osvještenosti, sve me strah kakvog monstruma bi danas dobio da idem kupiti novu. Valjda bi prala na 30 u trajanju od 6h
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2022., 10:41   #517
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Hehe, samo zeleno 😀
Promjena same pumpe nebi trebalo biti problem, muka je vjerojatno doći do nje jer je sve zbuksano dole.
Možda se može od dole, treba je stavit na kanal ko auto 😀
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2022., 11:12   #518
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Ide ta pumpa bez većih problema, ima tutoriala po YT za nas koji volimo DIY koliko hoćeš
Ali ne ide odozdola, moraju prednja vrata dolje i pristup je s te strane, Bosch moto je: "zašto bi bilo jednostavno kad može komplicirano"
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2022., 13:31   #519
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Suđericu imam Beko , radi kao sat vec par godina iako je ružna ko noć. Jel turski ili kineski ne znam.
Turska, ako koristi neke partnere, ne navodi ih previse. Nevjerovatno je, povijesno govoreci, pojedini plemici iz DE ili Autrije, industrijske dinastije se u grobu okrecu, kako su ih pokupovali. Grundig je na takav nacin pao/kupljen, da je za citavo poglavlje. Samo, razvili su vrlo agilnu mrezu dijelova, te nisu skupi za servis, o bijeloj tehnici pricam. Nisam pratio ostalo recentno, samo sam se smrznuo, kad sam u japanskom TV-u vidio njihovu elektroniku

Syss je davno razmatrao, srecom da nije kupio Beko smrtonosnu seriju susilica

Inace, jel netko od vas cuo za firmu Elektra Bregenz? Austrijska obiteljska loza, jasno, danas isto ima vlasnike - Turska !

Veli mi Mathias da on ima u dan danas u garazi, za krpe i kombinezone, Elektra Bregenz masinu iz 1991. godina, te da jos nije imao kvara!

Bas idem upisati, da vidim nove modele i solidno se okrecu.

Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Moja Bosch suđerica kupljena je vani, za DE tržište i uvezena u HR
Na Boschovom frizideru, od nekoliko zona hladjenja, ona u zamrzivacu se osebujno ponasa. Sve radi, ali katkad, kad otvoris komoru za duboko, sam se baca u super zamrzavanje, nista novo nije ubaceno, samo je staro vraceno.

Super bi trebalo u roku 24h se vratiti na zadanu vrijednost, no cesto ostane, te ga manualno vracam na odabrani -18. Posjetio me 2x serviser jer garancija je tek s pocetka, ali nije nasao soluciju, osim da idemo nositi na servis, a to mi se nije bas uklapalo.

Kompresor je, za sada, tih kao smrt, firizder radi dobro, pa nije smak svijeta.



...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2022., 15:03   #520
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Nisam znao da su turci toliko jaki u tom segmentu.
Priča mi frend koji radi s nekom industrijskom elektronikom i uređajima da sve više toga dobivaju iz turske. Uvjeti pa čak i support su im dosta dobri, a cijene popularne. Veli da se trude dosta turci, svako malo je dolje na nekim seminarima itd. :-)
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2022., 20:46   #521
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Elektra Bregenz, Blomberg, Leisure, Grundig, Defy, Arctic....sve je to Beko, tj. Arcelik

https://www.arcelikglobal.com/en/brands/
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 09.06.2022., 01:26   #522
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Pa dobro, to može biti i nešto drugo, a ne brava vrata. Kako riješiš problem u tom slučaju?
E to stvarno sad već smrdi na elektroniku problem.
Ne, ne, brava vrata je 100% jer čuješ kako se ne zaključa, samo nismo stiskali (za sad) vrata i pokretali ponovo nego jednostavno 2-3-4 puta stiseš "Play" i odradi svoje.

A ovo za elektroniku... da, sve mi je jasno kad mi je bolja polovica ukazala na to. Reko to ide kroz prozor kroz godinu dana jer će biti programator, pa ajd usput i brava, pa ajd usput i STO MILJONA MARAKA popravak

Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
A susilicu sam na vise mjesta citao da Bosch to nije bas najbolje odradio s filterima, ili tako nesto, dosta prigovora uglavnom...
Jep to veselje nas je isto dočekalo sa serijom 4... Svako malo javlja da je dolje filter zaštopan. Kupili dodatno 2 orginala koji i nisu nešto astronomski skupi i onda imamo svaki put čist da ga stavimo nutra, doduše to se stvarno sada nije desilo već dosta dugo, ali i dalje gorak okus za tako jednu "renomiranu" firmu.

Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Syss je davno razmatrao, srecom da nije kupio Beko smrtonosnu seriju susilica
Nije sušilica bila u pitanju ak se dobro sjećam nego samostojeći štednjak za mater... kupili top model, Made in Turska, radi ko singerica sa 5g gare. Boca plina svakih 6 mj. i jedini layout koji je pasao u kuhinji: 3plin + 1struja
syss je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2022., 16:25   #523
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
Citiraj:
Autor syss