Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.01.2011., 00:17   #2731
marauder16
upgrading...
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb->G.Dubrava
Postovi: 438
Citiraj:
Autor lhaymehr Pregled postova
Jel zna tko jel postoji kakva vijest ili planovi o ukidanju ovih prokletih disconnectanja svaka 24 sata. Tako mi je tako počelo ići na živce, pogotovo zbog IRCa.
tako funkcionira DHCP kod njih, i tesko da ce dati adresu na dulje od 24 sata. ako hoces stalnu vezu s istom adresom, plati :/
__________________
to understand...
marauder16 je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2011., 01:36   #2732
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
S obzirom da svaka konekcija kod Amisa traje 24H, znaci nema pucanja veze namjesti si da te disconnecta kad te ne smeta, sigurno nisi 24h dnevno na kompjuteru.

A disconnectanje je razlika izmedu internetske veze za korisnike i za firme koje se bave ozbiljnijim stvarima.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2011., 10:09   #2733
mrva_zg
Premium
Moj komp
 
mrva_zg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 891
Citiraj:
Autor lhaymehr Pregled postova
Jel zna tko jel postoji kakva vijest ili planovi o ukidanju ovih prokletih disconnectanja svaka 24 sata. Tako mi je tako počelo ići na živce, pogotovo zbog IRCa.
To ti ne budu nikad ukinuli baš zato da ne možeš imat fiksnu ip adresu. Mislim možeš ali uz doplatu
mrva_zg je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2011., 22:19   #2734
marauder16
upgrading...
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb->G.Dubrava
Postovi: 438
hahah, amis opet "zadrzava" korisnike, dobio doma postom ponudu da produzim ugovor na 24mj za 600kn. i to 300kn za godinu dana i jos 300kn za jos godinu dana XD

vidim da se u toj firmi nista ne mijenja...
__________________
to understand...
marauder16 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2011., 15:32   #2735
izzo
Registered User
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Usa
Postovi: 65
Bas su daroviti likovi iz Amisa!
Imaju oni kvartovske akcije povremeno.
Prosle godine frend presao na Amis i dobio 500kn, bez da je potpisao ugovor sa njima.
Bas me zanima koliko ce na taj nacin zadrzati korisnika?
izzo je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2011., 13:12   #2736
izzo
Registered User
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Usa
Postovi: 65
Evo stigla Amisova ponuda !

Zadnje izmijenjeno od: Jelc. 24.01.2011. u 20:29. Razlog: pola mege slika...
izzo je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2011., 21:07   #2737
xnautix
Premium
 
xnautix's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 99
Citiraj:
Autor gnomisa Pregled postova
Dakle potpuno je jasno. E sad hoće li oni nakon par tjedana ipak vratiti na staro.....poučen iskustvom u ovom shitholu od države....

inače imam dobro iskustvo s Amisom.....općenito govoreći jelte
Naravno da ce vratiti. Inace ta promocija je, prvobitno najavljena krajem kolovoza pocetkom rujna 2010, prema amisu trebala bit trajno povecanje. No izgleda da su i oni odlucili namagarciti korisnike i privuci nove na ugovor od 24mj. Fala lepo.

Bar kod nas rupe u zakonu pisu isti oni kojima je kruh svagdanji poslovanje prema istima.

Citiraj:
Autor izzo Pregled postova
Evo stigla Amisova ponuda !
Jesi skuzil kaj je to? Izgleda ko piramidalna prijevara I janez nas je odlucil prevariti, ili su im ovi pravno samo "sestrinska tvrtka" iako sve pare idu u MB (Staro Ljubljanska Banka 2011)

Citiraj:
Autor izzo Pregled postova
Bas su daroviti likovi iz Amisa!
Imaju oni kvartovske akcije povremeno.
Prosle godine frend presao na Amis i dobio 500kn, bez da je potpisao ugovor sa njima.
Bas me zanima koliko ce na taj nacin zadrzati korisnika?
Znaci pozna se sa šefovima ili njihovim tajnicama ili ti prodaje pricu o savskom somu od triipo metri

Zadnje izmijenjeno od: xnautix. 13.01.2011. u 21:13.
xnautix je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2011., 21:23   #2738
xnautix
Premium
 
xnautix's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 99
Citiraj:
Autor huse Pregled postova
Iz mog skromnog iskustva AMIS se nije pokazao bas nesto... kad je trebalo popraviti link koji je stalno pucao bili su spori i na kraju to nikada nisu ni slozili, a kad je trebalo iskapcati zbog kasnjenja u placanju tu su bili tocni i brzi ko svicarski sat...
Mislim da ti je tako sa svima danas. Jedino je iskon dok je bio samostalna firma a ne prljavi ves t-coma nesto valjao po tom pogledu, korisnik, usluga podrska. Inace sto se tice veze bilo jednom kod mene da je netko brljavio po ormaricu t-com koji zna korisnike ili netko od ovih fushera (optima, b.net, amis) i slozili mi otezanje parica, trebalo im tjedan dana da uopce mogu prijaviti kvar jer je link malo nekvalitetan bio sve dok telefona nije nestalo i jos par dana za dogovor kad da dodju. Naravno za 10-14d bez telefona+neta "ispucane veze", "vise diskonekcija nego na 56k modemu" naravski nisu skinuli na racunu koji je uslijedio za taj mjesec. Stogod bilo pucanja je bilo i prije i poslije dok nisu stavili novi firmver na onu kramu od modema s custom fw jedino s "novim fw" samo njima idu ispisi poziva a admin-juzer nemre nis vidjet dok oni uredno promoviraju (pri ugovoru) broj pozivatelja.

Sve je to gore od bollyvud trasha a i nece se poboljsat kad ni ne mora jos kojih 5-10g dok mozda ne udjemo u EU i
xnautix je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2011., 14:41   #2739
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Da stvarno su los ISP kad ne mogu popraviti nesto sto je do T-coma, a ne do njih.
U Zagrebu su sigurno najbolji ISP, na godisnjoj razini ima najmanje problema s vezom u odnosu na sve ostale ISPove.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2011., 21:29   #2740
izzo
Registered User
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Usa
Postovi: 65
Jucer me zvala teta iz Amisa i pita dal sam dobio njihovu ponudu i sto sam odlucio?
Rekoh jos da jos razmisljam! Hvala lijepa!
izzo je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2011., 15:56   #2741
1v4n
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 52
Citiraj:
Autor xnautix Pregled postova
Citiraj:
Autor izzo
Bas su daroviti likovi iz Amisa!
Imaju oni kvartovske akcije povremeno.
Prosle godine frend presao na Amis i dobio 500kn, bez da je potpisao ugovor sa njima.
Bas me zanima koliko ce na taj nacin zadrzati korisnika?
Znaci pozna se sa šefovima ili njihovim tajnicama ili ti prodaje pricu o savskom somu od triipo metri
O cemu ti? Tako sam i ja dosao na amis. Bila kvartovska akcija, bez ugovora dosao na amis, i nakon godinu dana mi skinuli sa sljedecih racuna 500 kn. Ugovor nikad nisam potpisao, niti sam ovaj sada koji su mi ponudili.

Zadnje izmijenjeno od: 1v4n. 22.01.2011. u 16:38.
1v4n je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2011., 17:30   #2742
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Neznam u cemu je problem s tim ugovorima, ja sam do sada bio zadovoljan s Amis-om, a s obzirom da su stali s optikom potpisao sam ugovor na dvije godine. Kad pogledam probleme na drugim ISP-ovima stvarno neznam gdje bi se mogao prebaciti, eventualno na T-com ili Iskon sve ostalo je katastrofa.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2011., 21:44   #2743
1v4n
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 52
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
Neznam u cemu je problem s tim ugovorima, ja sam do sada bio zadovoljan s Amis-om, a s obzirom da su stali s optikom potpisao sam ugovor na dvije godine. Kad pogledam probleme na drugim ISP-ovima stvarno neznam gdje bi se mogao prebaciti, eventualno na T-com ili Iskon sve ostalo je katastrofa.
Malo sam se krivo izrazio, ja u kvartovskoj akciji nisam ni dobio nikakav ugovor, nije trebalo nista potpisivati.
A sada ovaj koji nude nisam potpisao jer mi i nije nesto posebno ovo sto nude, kad pogledam da potpisujem na dvije godine. Recimo da mi metronet dodje odmah bih otisao kod njih jer imaju metrocarnet.
1v4n je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2011., 03:00   #2744
Lud76
Leteći medvjedić
Moj komp
 
Lud76's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,197
Citiraj:
Autor izzo Pregled postova
Jucer me zvala teta iz Amisa i pita dal sam dobio njihovu ponudu i sto sam odlucio?
Rekoh jos da jos razmisljam! Hvala lijepa!
Isto dobio poziv i rekao da bi mogao potpisat ako ostave postojeće veće brzine za stalno
Lud76 je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2011., 20:40   #2745
yaya
Guest
 
Postovi: n/a
Imam strasne probleme i pucanja veze , svakodnevna, u zadnje vrijeme, vec sam mijenjala router i kablove, uticnicu i poludila sam skroz,sad su obecali da ce doc u centralu u vrapce pogledat i spojit me na drugi port, ima li ko nekih slicnih problema??
  Reply With Quote
Staro 24.01.2011., 00:16   #2746
vex69
Premium
 
vex69's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 55
Danas cijeli dan imam problem sa youtubeom,jako sporo učitava video,zapinje svakih 5-6 sekundi. Brzina na speedtestu je normalna. Dali je to do youtubea ili amis ima prste u tome?? Ima neko slične probleme?
vex69 je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2011., 01:57   #2747
dedaWraith
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 140
Citiraj:
Autor yaya Pregled postova
Imam strasne probleme i pucanja veze , svakodnevna, u zadnje vrijeme, vec sam mijenjala router i kablove, uticnicu i poludila sam skroz,sad su obecali da ce doc u centralu u vrapce pogledat i spojit me na drugi port, ima li ko nekih slicnih problema??
Ja sam isto na vrapčanskoj centrali (kolko znam), al nemam niakvih problema, osim 7.5Mbita (kaj i nije tolki problem
dedaWraith je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2011., 13:07   #2748
marauder16
upgrading...
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb->G.Dubrava
Postovi: 438
Citiraj:
Autor vex69 Pregled postova
Danas cijeli dan imam problem sa youtubeom,jako sporo učitava video,zapinje svakih 5-6 sekundi. Brzina na speedtestu je normalna. Dali je to do youtubea ili amis ima prste u tome?? Ima neko slične probleme?
puno se ljudi zali na youtube u zadnje vrijeme, vjerujem da to nije lokalizirano na amis. ali zamolio sam kolegu da se raspita u korisnickoj podrsci za svaki slucaj, pa cemo cuti sto oni kazu
__________________
to understand...
marauder16 je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2011., 20:24   #2749
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Citiraj:
Autor vex69 Pregled postova
Danas cijeli dan imam problem sa youtubeom,jako sporo učitava video,zapinje svakih 5-6 sekundi. Brzina na speedtestu je normalna. Dali je to do youtubea ili amis ima prste u tome?? Ima neko slične probleme?
Nije do Amisa, globalni je problem.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2011., 23:48   #2750
vex69
Premium
 
vex69's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 55
Baš sam htio napisat da je danas dobro,jer je preko dana radilo ok,ali vidim sad da navečer i nije tako bajno.
vex69 je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2011., 00:15   #2751
marauder16
upgrading...
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb->G.Dubrava
Postovi: 438
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
Nije do Amisa, globalni je problem.
potvrdjeno, nije do amisa. probajte s nekim drugim dns-ovima, meni nije pomoglo
__________________
to understand...
marauder16 je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2011., 20:01   #2752
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
evo ga sad je sve usporeno.....koma
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2011., 20:21   #2753
Noj
Premium
Moj komp
 
Noj's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 186
Koma. Užasno se vuko internet zadnjih cuku vremena. Al sad se izgleda stabiliziralo.
Noj je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2011., 09:05   #2754
pigo1973
Premium
Moj komp
 
pigo1973's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 111
Citiraj:
Autor yaya Pregled postova
Imam strasne probleme i pucanja veze , svakodnevna, u zadnje vrijeme, vec sam mijenjala router i kablove, uticnicu i poludila sam skroz,sad su obecali da ce doc u centralu u vrapce pogledat i spojit me na drugi port, ima li ko nekih slicnih problema??
Ista stvar ovdje...
Od prije tjedan dana TV je počeo štucati... brzina za par dana sa 9,5 Mbit/s padne na 7,5 i tako to.
To se prije nije događalo.
Zovem jučer i počmu mi prodavati bureke da je do parice, do špica napona, do položaja saturna, do kineske nove godine.
Ja ih podsjetim da smo se tako naganjali godinu dana dok sam imao probleme i dok mi na moje inzistiranje nisu poslali novog Thomsona!
Prije toga sam sve promjenio i kupio UPS.
Na kraju se pokazalo da sam cijelu godinu i pol imao polupokvareni modem!

Lik koji se javio sinoć je bio na granici bezobrazluka.
Kolega kasnije je bio OK,

Sad su mi spustili brzinu na 6,5 radi testiranja.

Malo prije smo se čuli i rekao sam im da me 3 u 1 ne zanima ako ću imati 6,5.... nek izvole to srediti.

Svi susjedi na moj nagovor imaju Amis i svi bez problema imaju 9,2 - 9,5.

Hebem ti bakar i parice i T-Com (koji je sigurno nešto negdje prčkao) ....
__________________
Ovo je potpis...
pigo1973 je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2011., 11:00   #2755
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Cini se da je netko na T-comu trebao paricu za 2 max tv-a pa se malo kemijalo.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2011., 15:57   #2756
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
jesu vratili brzinu sa 8 na 4 mbita/sec? jer meni je samo 4, a imao sam 8 prije :/
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2011., 16:57   #2757
marauder16
upgrading...
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb->G.Dubrava
Postovi: 438
Citiraj:
Autor SrKi Pregled postova
jesu vratili brzinu sa 8 na 4 mbita/sec? jer meni je samo 4, a imao sam 8 prije :/
kod mene sve normalno, dubrava, bez smetnji
__________________
to understand...
marauder16 je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2011., 17:43   #2758
Noj
Premium
Moj komp
 
Noj's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 186
I dalje je dupla brzina. Barem kod mene. Također Dubrava.
Noj je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2011., 22:59   #2759
dedaWraith
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 140
Kod mene 8Mbita mjeri speedtest.net, kaj je jos i povecanje, buduci da je od kad sam dobil (negdje 9, 10mj) bilo 7.5 konstantno.
dedaWraith je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2011., 00:05   #2760
vex69
Premium
 
vex69's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 55


Kod mene čak i preko 8 mbit,neki novi server se pojavio na speedtestu. Za sad nikakvih primjedbi na vezu. Ja sam i dalje uvjeren da nam neće smanjit brzinu,jer bi ostali bez pola korisnika.
vex69 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na