Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.06.2009., 20:23   #2161
Feyd
hungry, for a little more
 
Feyd's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 227
To se i meni konstantno događa na Amisu za vrijeme nevremena. Vidim po lokaciji da nismo blizu, znači da nije do centrale. Ima li tu pomoći?
Feyd je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2009., 21:01   #2162
MisterM
1oo1 NooB
 
MisterM's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZG
Postovi: 1,306
Citiraj:
Autor Feyd Pregled postova
To se i meni konstantno događa na Amisu za vrijeme nevremena. Vidim po lokaciji da nismo blizu, znači da nije do centrale. Ima li tu pomoći?
Koliko ja znam nema - jednostavno kad je tam kod njih nevera onda je sve u banani. Čak kod mene nema veze sa nevremenom kod nas - osim ako stvarno nije olujno i opako jer imam nadzemne vodove.
Ali za to naše nevreme - sa iste centrale dolazi i t-com i ostali a nemaju svi probleme............
__________________
IT IS EASY TO KILL FIVE HUNDRED NOOBS. BUT THERE IS STILL FIVE HUNDRED AND ONE AND YOU ARE OUT OF AMMO!
1oo1
NOOB - POWER IN NUMBERS!
Good judgment comes from bad experience and a lot of that comes from bad judgment.
MisterM je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2009., 21:38   #2163
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
kod mene nikakvih problema....vrlo rijetko pukne veza (špansko oranice ZG)
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2009., 23:51   #2164
Ladybug
Premium
Moj komp
 
Ladybug's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: n/a
Postovi: 898
Kod mene veće muke; idem na shrani stranicu i kaže mi "Datoteke mogu pohraniti samo hrvatski korisnici". kliknem na slovensku shrani stranicu i kaže mi "Datoteke lahko nalagajo samo slovenski uporabniki". Pošaljem email adminu i vraća mi se postmaster da mu neš ne valja s emailom

TWILIGHT
Ladybug je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2009., 00:40   #2165
Rebellion
Killer of your Dreams
Moj komp
 
Rebellion's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Final Digit of the Rainbow
Postovi: 107
Citiraj:
Autor MisterM Pregled postova
Ovo sranje od amisa puca svakih 15-30 sec več 45 minuta - valjda opet velka oluja u deželi?!
2u1 ili dsl promet?
__________________
Rebellion je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2009., 07:48   #2166
MisterM
1oo1 NooB
 
MisterM's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZG
Postovi: 1,306
Citiraj:
Autor Rebellion Pregled postova
2u1 ili dsl promet?
DSL

EDIT: sad sam skužip da ne kužim dal me pitaš kaj imam ili kaj ne valja - imam 2u1 a pucao je DSL promet.
__________________
IT IS EASY TO KILL FIVE HUNDRED NOOBS. BUT THERE IS STILL FIVE HUNDRED AND ONE AND YOU ARE OUT OF AMMO!
1oo1
NOOB - POWER IN NUMBERS!
Good judgment comes from bad experience and a lot of that comes from bad judgment.
MisterM je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2009., 18:02   #2167
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Da li je jos kome Amis usporen, ne mogu postici brzinu preko 1mbit, prema svijetu, ali i u unutar CIX-a.


Sad je malo brze:
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2009., 18:06   #2168
Zmalamuth
Inquisitor DeathWatch
Moj komp
 
Zmalamuth's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb-Rijeka
Postovi: 918
stanje normalno.

__________________


i7 4770K cooled by Noctua NH-D14
Asus Sabertooth Z87
Corsair Vengeance Pro 2x8Gb 1866Mhz
EVGA GTX 1080 - 8gb -FTW GAMING
Logitech G500 & G510 Keyboard
OCZ Vertex4 256gb/Samsung SSD 850 Evo 500G /640Gb WD Black/2TB WD Black/3x2TB WD in sharkoon docking station
LG GH22
Corsair HX620W
Corsair Carbide 678c
Arctic Bionix F140mm x3
Phillips Brilliance 240PW - 24'''
Zmalamuth je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2009., 18:21   #2169
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
Da li je jos kome Amis usporen, ne mogu postici brzinu preko 1mbit, prema svijetu, ali i u unutar CIX-a.
Pa citas li kukanje 10-tak postova prije? Doduse u kombinaciji Tcom chuna/Amis lunch paket. Prijateljev prijatelj snimio mi je liniju, poslao detaljan opis i na papiru cisto savrsenstvo. Po pitanju šuma i svega ostalog + sto sam do centrale kao Fleks do svog Rex-a. Jedino sto su to radili u vrijeme kad je uvijek sve u redu. Od zadnjeg podizanja veze, jednostavno je nesto ukakano. Htio sam vidjeti ima li neke vremenske logike i skriptnuo sam pisanje svaku chuku da vidim u koje vrijeme se ovo desava. Sad je savrseno jasno : Tocno iza 21h (sat prije manje ponekad) veza leti po maksimumu... sve do rano ujutro, plafon 08h jutro. Nakon toga moze se povratiti tu i tamo ali 90% je mucenje. Vidim da se prave mutavi i moram ih ponovo zvati. Nesto je tu nategnuto resursima, svejedno s koje strane.

Citiraj:
Autor gnomisa Pregled postova
odnosi se samo na poslovne korisnike...naravno
Koji poslovni pobogu Gnomisa?


Citiraj:
Autor Rebellion Pregled postova
Prije Keruma, broj 15, drugi red zgrada paralelnih sa dubrovackom, gledano po noise-u (3/3dB na 10Mbps) maltene sjedim na centrali xD
Fala ti na dojavi. Tek sad vidim.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2009., 18:28   #2170
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Trebali bi imati 2Gbita prema sloveniji i jedno 1gbit prema CIX-u. Ako ce biti problema nazvat cu ih u pon, stvarno sam se nadao da necu mjenjati operatera bar do jeseni.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2009., 16:32   #2171
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Koji poslovni pobogu Gnomisa?
http://www.amis.hr/oamisu_novosti.php

http://www.amis.hr/poslovni_dvaujednom.php
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2009., 19:23   #2172
Rebellion
Killer of your Dreams
Moj komp
 
Rebellion's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Final Digit of the Rainbow
Postovi: 107
Citiraj:
Autor MisterM Pregled postova
Koliko ja znam nema - jednostavno kad je tam kod njih nevera onda je sve u banani. Čak kod mene nema veze sa nevremenom kod nas - osim ako stvarno nije olujno i opako jer imam nadzemne vodove.
Ali za to naše nevreme - sa iste centrale dolazi i t-com i ostali a nemaju svi probleme............
pricas za amis dsl promet ili 2u1?
jer na 2u1 amis ima svoje DSLAMove (alcatel), a na dsl prometu koriste se t-comovi (siemens, sony erricson).
alcatel je bolji u praksi (za one koji su namjeravali pisat glupe komentare na osnovu srot mobitela od alcatela)

Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
Trebali bi imati 2Gbita prema sloveniji i jedno 1gbit prema CIX-u. Ako ce biti problema nazvat cu ih u pon, stvarno sam se nadao da necu mjenjati operatera bar do jeseni.
neznam jel tocno 1 Gbps preko CIXa, ni za glavni link, ali glavni podjeljen je na 3 linka (sva 3 preko slovenije, al nisu sva 3 na istoj ruti), a backup link (ne CIX) je 1Gbps.

Mozda si ih malo podcijenio Bono xD
__________________
Rebellion je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2009., 19:51   #2173
Rebellion
Killer of your Dreams
Moj komp
 
Rebellion's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Final Digit of the Rainbow
Postovi: 107
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Pa citas li kukanje 10-tak postova prije? Doduse u kombinaciji Tcom chuna/Amis lunch paket. Prijateljev prijatelj snimio mi je liniju, poslao detaljan opis i na papiru cisto savrsenstvo. Po pitanju šuma i svega ostalog + sto sam do centrale kao Fleks do svog Rex-a. Jedino sto su to radili u vrijeme kad je uvijek sve u redu. Od zadnjeg podizanja veze, jednostavno je nesto ukakano. Htio sam vidjeti ima li neke vremenske logike i skriptnuo sam pisanje svaku chuku da vidim u koje vrijeme se ovo desava. Sad je savrseno jasno : Tocno iza 21h (sat prije manje ponekad) veza leti po maksimumu... sve do rano ujutro, plafon 08h jutro. Nakon toga moze se povratiti tu i tamo ali 90% je mucenje. Vidim da se prave mutavi i moram ih ponovo zvati. Nesto je tu nategnuto resursima, svejedno s koje strane.....
Znam za takve probleme, ali mislim da je tu problem u signalu a ne resursima, jer prema onome sto je cesto slucaj - kao sto si opisao, u odredjeno vrijeme - noc, je sve u redu, ali razlog tome je cesce manja opterecenost t-comov DSLAMa nego (pre)iskoristenost resursa.
Kao sto sam rekao, alcatelovi DSLAMovi su se pokazali bolji u praksi, pogotovo kad ti se na t-comu nakaci neko sa iptv-jem, pa ti konstantno cucla 5-6Mbps po korisniku maxtva :S
znaci, dok nije puno ljudi spojeno na dslam, tebi je veza u redu, a kad se vise ljudi spoji, po principu puta sile manjim otporom (tj ako je tebi losija veza nego vecini ostalih na DSLAMu) sve ode u jedno divno mjesto xD

inace, probao sam maxtv na ova 3 mjeseca (skoro) besplatnog perioda i vratio ga neki dan. jos uvijek ima djecjih bolesti, iako vecina ljudi to valda nece primjetiti - nakon sto je upaljen 10ak sati, zna nestat zvuk na trenutnom kanalu, i nema ga dok se ne promjeni/vrati kanal nekoliko puta, a ponekad uopce ne dok se STB (set-top-box kak ga zovu od milja xD) ne ugasi/upali.

2) znaju se dogadjat smetnje, koje, buduci da su digitalnog tipa na MPEG-4 kompresiji, idu na zivce (izmjesaju se boje ili se smrzne komad slike)
to se ne dogadja cesto, ali gledano na to koliko hvale digitalnu tv naspram analogne (ukljucujuci i nasu vladu sa ovim posranim projektom gdje ti pomognu sa <100kn da kupis DVB-T reciever), to se ne smije dogadjati (nije da sam ja gledao tv svih tih 10ak sati, al sam htio testirati uslugu)

3) ovo vjerojatno nije problem vecini, no meni iptv bridge konekcije (0.50 modulacija mislim da je) sprijeci da natjeram speedtouch da prihvati pppoe bridge uz spojenu rout adsl konekciju, a buduci da se speedtouch na t-comovoj konfiguraciji restarta svaki put kad se pokusam prebacit sa amisa na t-com (i obratno), promjeniti operatera bez gasenja routera postaje nemoguca misija
u t-srotovom supportu su mi naravno rekli da se prabacim na bridge potpuno (ma najbolje da predjem na dial-up omfg), sto necu buduci da nemam namjeru i na ovoj lokaciji praviti linux box jer mi nije potreban (kao tamo gdje mi je 2u1 i gdje imam game server iz sig-a na linux boxu)
(da, moguce je biti spojen istovremeno u rout i bridge modu, bilo preko istog korisnickog imena, bilo preko razlicitog, za one koji ce rec: "meni je mama rekla da se to ne moze" xD )

da se jos malo nadovezem na onu opasku iz projekta nase vlade "sidjite sa krovova" - a di bismo trebali postaviti antenu za DVB-T nego isto na krov kao i za analognu tv?
ukopcat je u dupe mozda?
__________________
Rebellion je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2009., 01:27   #2174
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp