Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.07.2019., 11:18   #6691
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Isto kao sto su nebitni 720p testovi jer ne pokazuju apsolutno nista. Tj. pokazuju samo da CPU s visim taktom ima vise FPS-a. Tako su prije dvije godine 720p testovi govori da je 4c/4t i5 bolja kupnja od R7, pa im svi testovi padose u vodu kad je danas 4c proc usko grlo i za mid-range GPU.
To za 720p i budućnost je jedan od najvećih izjavljenih idiotizama koje je internet pretrpio. Tu je zanemaren najvažniji faktor - faktor igara. Ako se ne testiraju iste igre to je sasvim druga pjesma. Igre testirane u 2017 neće biti jednako optimizirane i zahtjevne kao igre iz npr. 2019 ili kasnije. Klasičan primjer bi bio quad i5 tada i sada...

Isto tako testiranje na 720p nema smisla jer nema veze sa stvarnim životom. Em nitko ne fura takve monitore, em me nitko ne može uvjeriti da bi netko sa 2080ti igrao na toj rezoluciji. 1080p treba biti minimum jer to netko i bi upario na 144-240hz monitorima
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2019., 11:29   #6692
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
To za 720p i budućnost je jedan od najvećih izjavljenih idiotizama koje je internet pretrpio. Tu je zanemaren najvažniji faktor - faktor igara. Ako se ne testiraju iste igre to je sasvim druga pjesma. Igre testirane u 2017 neće biti jednako optimizirane i zahtjevne kao igre iz npr. 2019 ili kasnije. Klasičan primjer bi bio quad i5 tada i sada...

Isto tako testiranje na 720p nema smisla jer nema veze sa stvarnim životom. Em nitko ne fura takve monitore, em me nitko ne može uvjeriti da bi netko sa 2080ti igrao na toj rezoluciji. 1080p treba biti minimum jer to netko i bi upario na 144-240hz monitorima
hvala k da netko kuži problematiku sa testiranjem na 720p
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.07.2019., 11:31   #6693
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Ne vidim da bi rezultati sa RTX 2080 TI i 1080p bili bitno drugačiji ako je ova recenzija uopće istinita.

I uopće nisam vidio ništa loše u toj recenziji po pitanju AMD-a, otprilike sam takve rezultate očekivao. Super procesori ali i dalje ne vidim zašto bi ih vlasnici ryzena 1600x 2600 ili vlasnici i5 9400f kupovali za 1440p rezoluciju. Čak i ako se kupuje novo, uloženo/dobiveno ali mguće da me Stevo razuvjeri sutra.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2019., 11:36   #6694
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Molim te da mi ne dociraš o ponašanju i nauči razlikovati sarkazam od kontradiktornosti.
Pa očita je potreba, molim.

Ono, neznam kud bi pa se vadim na sarkazam

Da sam loše volje poželio bi ti dugogodišnje igranje na 720p ili manje
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2019., 11:37   #6695
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Lol ak si ti šeldon nije moj problem
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2019., 11:42   #6696
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Ne vidim da bi rezultati sa RTX 2080 TI i 1080p bili bitno drugačiji ako je ova recenzija uopće istinita.

I uopće nisam vidio ništa loše u toj recenziji po pitanju AMD-a, otprilike sam takve rezultate očekivao. Super procesori ali i dalje ne vidim zašto bi ih vlasnici ryzena 1600x 2600 ili vlasnici i5 9400f kupovali za 1440p rezoluciju. Čak i ako se kupuje novo, uloženo/dobiveno ali mguće da me Stevo razuvjeri sutra.
brzinski sam guglao i naletio na GN, oni ne mjere samo fps nego i frametime, to je ono gdje metricki moze djelomicno dokazati stutter

Citiraj:
Far Cry 5 is where the i5 CPUs really start to fall apart. This game is an interesting one to start with a frametime plot instead of an FPS chart, as the frametime performance metrics are the most important to illustrate player experience.
At 1080p/Normal, the 9600K slams into a wall at 100ms three times throughout the course of the test. To explain how this is bad, consider that a single frame at 60FPS takes 16.67ms to present. At 100ms, you’re waiting for 1/10 of a second until you get an update to your game. That’s noticeable. We have other frames that are hitting 40ms and 20ms. 20ms on its own wouldn’t be horrible, but it would need to be a constant 20ms. To bounce between 7ms and 20ms is observable to the user and means that you feel more stuttering playback in the game. This is noticeably jarring performance in Far Cry, and it’s happening even on a 5.2GHz overclock. That shows us that Far Cry wants those extra cores – at least, in theory.

Here’s a closer look at just the 9600K when running stock, no overclock this time: We can really only fit a few lines on this chart due to the nature of it, so with just 4 passes plotted, we can see that two of them exhibit similarly bad frametime consistency behavior. Two of the lines spike hard, to a point where it becomes noticeable in gameplay, while the other two are perfectly fine. The curious thing here is that the behavior is sporadic, but is consistently spurious on just the lower thread-count CPUs.

This is exactly why we say FPS plots are of limited usefulness in some cases: If you look at the 9600K’s stock result, it averages out to 59FPS for 0.1% lows, or 91FPS for the 1% lows. Those are both good numbers and are completely acceptable. In reality, that’s from averaging results that are all over the place and outside of normal error margins. It’s jumping around between 25FPS 0.1% and 100FPS 0.1%, resulting in an average that looks reasonable, but a gameplay experience that is 50% bad. If 50% of the experience is bad, it is, by definition, not a good experience. Averages have limited usefulness here, but the AVG FPS is about 139 and 152 when overclocked, comparable to the 8700K at both stock and overclocked levels. The difference is that the 8700K has better frametime consistency and is observably better in gameplay
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2019., 11:43   #6697
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Lol ak si ti šeldon nije moj problem
Pa hajde pokaži i dokaži taj sarkazam ili priznaj da pod**bavaš.
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2019., 11:44   #6698
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Ne vidim da bi rezultati sa RTX 2080 TI i 1080p bili bitno drugačiji ako je ova recenzija uopće istinita.

I uopće nisam vidio ništa loše u toj recenziji po pitanju AMD-a, otprilike sam takve rezultate očekivao. Super procesori ali i dalje ne vidim zašto bi ih vlasnici ryzena 1600x 2600 ili vlasnici i5 9400f kupovali za 1440p rezoluciju. Čak i ako se kupuje novo, uloženo/dobiveno ali mguće da me Stevo razuvjeri sutra.
Ma uopće se ne osvrćem na taj review, nisam ga stigao ni pogledati, nego općenito o 720p testiranju (ne moraju čak odnosi ni biti različiti u odnosu na 1080p). Jednostavno je nepotrebno, nelogično i neprimjenjivo u real life.

Neda mi se ni zajebavati sad s leakovima i analizirati kd izlaze sutra recenzije. Pogledam stevicu i TPU za gayming, te eaventualno anandtech za ozbiljnije stvari (arhitektura i sl.) i možda švabe
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2019., 11:49   #6699
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor SlavoS Pregled postova
Pa hajde pokaži i dokaži taj sarkazam ili priznaj da pod**bavaš.
Sarkazam i je oblik podjebavanja...ali ti to miješaš sa trolanjem, fanbojštinom i kontradiktornošču. Ako napišem sarkastični post ne znači da večinom podjebavam nego taj puta sa nekim razlogom.

Ti si taj koji prozivaš i tražiš svađu, evo i sada konstantno imaš pitanja i potpitanja a mene optužuješ za silovanje teme.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2019., 11:52   #6700
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Ma uopće se ne osvrćem na taj review, nisam ga stigao ni pogledati, nego općenito o 720p testiranju (ne moraju čak odnosi ni biti različiti u odnosu na 1080p). Jednostavno je nepotrebno, nelogično i neprimjenjivo u real life.

Neda mi se ni zajebavati sad s leakovima i analizirati kd izlaze sutra recenzije. Pogledam stevicu i TPU za gayming, te eaventualno anandtech za ozbiljnije stvari (arhitektura i sl.) i možda švabe
Znači ako je ova recenzija istinita fino pitaj taj švapski sajt koja im je logika testirati u 720p. Neki ju i dalje vide valjda...meni nije problem.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.07.2019., 12:03   #6701
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Sarkazam i je oblik podjebavanja...ali ti to miješaš sa trolanjem, fanbojštinom i kontradiktornošču. Ako napišem sarkastični post ne znači da večinom podjebavam nego taj puta sa nekim razlogom.

Ti si taj koji prozivaš i tražiš svađu, evo i sada konstantno imaš pitanja i potpitanja a mene optužuješ za silovanje teme.

Pardon, ti **beš i trolaš sa 720p i onda kad ti se to kaže u oči glumiš finoću.
Kad treba stati iza svoje izjave glumi se uber sarkazam.
Vrati se u XX stoljeće i uživaj u 720p i manje.
Principled Technologies te kruhom hranio
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2019., 12:09   #6702
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Mladenxy, zbilja nemam ništa protiv tebe ali sam u zadnje vrijeme primjetio da si malo žešći kontra amd_a, pusti ljude nek se vesele. A i tržište uvijek kazni ili nagradi određeni proizvod. Svi bi mi dobro a jeftino. A ovi novi procesori od amd_a konačno budu na razini konkurencije na najvažnijoj sporednoj stvari, gamingu.
gil je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2019., 12:10   #6703
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor SlavoS Pregled postova
Pardon, ti **beš i trolaš sa 720p i onda kad ti se to kaže u oči glumiš finoću.
Kad treba stati iza svoje izjave glumi se uber sarkazam.
Vrati se u XX stoljeće i uživaj u 720p i manje.
Principled Technologies te kruhom hranio
LOL nije to moj test niti sam ga ja okačio

Gil nisam rekao riječ kontra AMD-a osim u Navi temi kontra njihovih cijena, ali to sam rekao i u Nvidija temi, identičnu stvar.
Za mene su AMD i Intel kapitalističke firme koje gledaju svoj džep a ja gledam vlastiti. Tako i treba biti u oba slučaja.

Problem je kaj se ovdje prelagano potežu optužbe za trolanje, osjetljivost na vlastitu i tuđu malenkost je vrlo nisko, ali za neki brend je na jako tankoj i napetoj liniji...na granici rata LOL.

Imam osjećaj da se sa takvim optužbama pokušava utjecati na modove, što bi valjda trebalo rezultirati nečijim banom, jer se eto misli drugačije.

Zadnje izmijenjeno od: Mladenxy. 06.07.2019. u 12:19.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2019., 12:17   #6704
Omega 3
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 119
Zamolio bih vas da ovu temu ne pretvorite u dječji vrtić, unaprijed hvala.
Omega 3 je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2019., 12:38   #6705
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
brzinski sam guglao i naletio na GN, oni ne mjere samo fps nego i frametime, to je ono gdje metricki moze djelomicno dokazati stutter
Da odgovorim jer baš me zanimalo.

Nisam to primjetio pa sam sada odvratio ugrađeni benchmark...ne znam što su oni konkretno testirali i koji dio u igri ali ovo je moj rezultat sa kompom iz potpisa, zadnji dostupni bios i windwsi sa zadnjom zakrpom. Sporiji proc od njihovog, vjerujem i grafa( nisam ni gledao koju su koristili) i na low detaljima nema ni približno tako loš fps. Frametame nisam mjherio ali valjda bi osjetio da mi igra 50% vremena štuca tj. stuttera.

Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2019., 13:25   #6706
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
znao je GN imati cudne rezultate, da li je i ovdje slucaj-ne znam(na 6c/12t cpu im nema stucanja), ali bitno je koji dio igre se testira, to je ono sto sam ranije pisao oko mapa.
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2019., 13:35   #6707
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
znao je GN imati cudne rezultate, da li je i ovdje slucaj-ne znam(na 6c/12t cpu im nema stucanja), ali bitno je koji dio igre se testira, to je ono sto sam ranije pisao oko mapa.
Zanimljivo

https://www.youtube.com/watch?v=iuJPqFNTp4g

Ovdje se vide i 0.1 low rezultati kao i frametime za 6/6 i 6/12 proc
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2019., 14:27   #6708
Prof.Chaos
Premium
Moj komp
 
Prof.Chaos's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 85
Zbog ove gore rasprave na trenutak mi se ucinilo kao da sam na bug forumu . Amd-u svaka cast jer nakon 7+ godina su me ponovo poceli zanimati procesori. Do sad sam samo kroz godine letimicno citao o refreshevima od 2% IPC-a i 10% uvecanju cijene iz svake generacije. Vrijeme je da na jesen/zimu(kad se slegnu cijene i dojmovi) ode u penziju moj i5 Haswell te da se pridruzim crvenom timu.
Prof.Chaos je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2019., 14:39   #6709
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
Ja sam isto u dilemama da li umiroviti Haswell i7, s 1070ti na 1080p. Nisam kompetitivan igrač pa mislim da je za sada pomak premalen. A grafičku i monitor ne namjeravam dirati zasad...
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2019., 14:43   #6710
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Onda nema smisla, taj cpu neće biti bottleneck za 1080p/60hz još godinama.
sti je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2019., 14:58   #6711
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,772
Sjebali ste temu s tim prokletim "igricama" još prije 20+ stranica. Zamisli problema, ako Ryzen 3000 serija ne bude imala kolko već je poželjno sličica u sekundi.

U slučaju da je stvarno tolko bitno, zbog čega se onda raspravljate na forumu umjesto da igrate po cijele dane.

Jebeno nevjerojatno kolko nizbrdo je tema otišla. I kaj bude sutra kad krenu službene recenzije - opet udri po FPS pizadrijama, jer sve ostalo nije bitno.

Možda je i bolje da AMD ostane vječni šrot i budžet opcija, jer ovo je muka za čitati.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2019., 15:11   #6712
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,160
Mislim da je ljudima vruce pa prokuva mozak ,bar procitas i nasmijes se ,jedva cekam rezultate oc na nekim primjerima sa boljim hladenjem jos dan ajde...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2019., 15:16   #6713
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Zanimljivo

https://www.youtube.com/watch?v=iuJPqFNTp4g

Ovdje se vide i 0.1 low rezultati kao i frametime za 6/6 i 6/12 proc
Cudan je ovo benchmark, niti cpu niti gpu opterecenje ne prelazi 80%, a vecinom je ispod 70%.
Mozda su koristili neke power saving opcije
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2019., 15:24   #6714
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
U koliko sati po našem vremenu je NDA lift?
Nisam vidjeo da igdje piše
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2019., 15:29   #6715
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
15:00

Još manje od 24 sata

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2019., 15:49   #6716
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Cudan je ovo benchmark, niti cpu niti gpu opterecenje ne prelazi 80%, a vecinom je ispod 70%.
Mozda su koristili neke power saving opcije
Možda, ali i ako je tako vidi se stanje stvari u tim i takvim uvjetima.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2019., 15:59   #6717
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Koja korist od 1080ti ako ce raditi na 70% mogucnosti, radije onda uzeti 1070ti/v56 za iste perf ali osjetno manje para
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2019., 16:03   #6718
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Koja korist od 1080ti ako ce raditi na 70% mogucnosti, radije onda uzeti 1070ti/v56 za iste perf ali osjetno manje para
Da bi ta GTX1080 ti radila na više od 70% na toj rezoluciji treba ti 6/6 proc na 5.0+ ghza
Znači ovaj video je test procesora na ne grafe, situacija gdje grafa nije BN procesoru. Jasno se vidi razlika u 0.1 low i u frametameu i ne vidim ono špto su spominjali u recenziji koju si spominjao...nisam to vidio ni dok sam igrao tu igru. Video pokazuje različite dijelove u igri.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2019., 16:25   #6719
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,328
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Sjebali ste temu s tim prokletim "igricama" još prije 20+ stranica. Zamisli problema, ako Ryzen 3000 serija ne bude imala kolko već je poželjno sličica u sekundi.

U slučaju da je stvarno tolko bitno, zbog čega se onda raspravljate na forumu umjesto da igrate po cijele dane.

Jebeno nevjerojatno kolko nizbrdo je tema otišla. I kaj bude sutra kad krenu službene recenzije - opet udri po FPS pizadrijama, jer sve ostalo nije bitno.

Možda je i bolje da AMD ostane vječni šrot i budžet opcija, jer ovo je muka za čitati.
Tja, izgleda da trifrtalja sudionika u raspravi se samo igra na kompu. I to kompetitivno. Ili misle da su igrači. Ili bi htjeli biti.
U svakom slučaju, dobar post.
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2019., 16:25   #6720
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
18XXkn za R5 3600, moja prognoza.




https://bitsandbytes.hr/proizvod/pro...m_medium=click

50-100 kn skuplji kod drugih. Dobra cijena za taj proc ali treba vidjeti u odnosu na Ryzen 2600, pogotovo polovni...ak uzmeš sa tržnice ryzena 2600 za 900 kn za ovih 900-1000 uzmeš ram i SSD.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na