Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.04.2013., 23:09   #2701
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,632
Također dobio informaciju da za svoj Max2L (spojio telefon i adsl u jedan račun negdje krajem 12. mjeseca) mogu iskoristiti ponudu.

Imam crno na bijelom, pa se nadam da neće biti problema kasnije kad se bude trebalo vratiti na 4 Mbit.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2013., 23:55   #2702
Shrek
Premium
Moj komp
 
Shrek's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zadar
Postovi: 355
Evo i meni ispao problem oko aktivacije preko portala pa mi je sad služba za korisnike ponovila zahtjev za dizanje brzine. Kao da imaju nekakav problem kod aktiviranja preko portala da im sustav automatski stornira zahtjeve
Shrek je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.04.2013., 01:57   #2703
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Forace Pregled postova
A šta je sa prastarim korisnicima (čitaj ugovorna obaveza za sve usluge davno istekla)? I do kad traje ta promotivna akcija tj. do kad se može aktivirat?

Ima ko možda link na dokument na njihovim stranicama (ako nešto takvo uopće postoji) gdje bi bila sva "pravila igre" za tu akciju?
Prastari korisnik sam i ja, ali sam radi sportskog paketa potpisao prije 20mj max3 L....
Ovi koji nemaju max3 i sl ludosti koliko znam mogu iskoristit promo akciju za veću brzinu bez problema.
Pravila igre nema puno pisanih, osim onih šturih informacija na ht stranicama, samo nepisanih koliko hoćeš....

Citiraj:
Autor .Delboy Pregled postova
Neznam točno do kada traje ta akcija, ali ona ne mjenja ugovor, ako uzmeš 10Mb i 2mj promo, neče ti produljiti uo.

@jopis

Mislim da je njima veći problem namjestiti to u sustavu da ispravno radi, jer uvjek kod novih a još gore kod starih paketa uvjek neki problemi kod aktivacije tih dodatnih promo akcija i sl.

Možda ti se više isplati halo + adsl 10 + flat uo + maxtv + sportski = 75 + 110 + 80 + 66 + 60 = 391 s tim da možeš imati onda 3mj sportski plus za 1kn promo (ako se ne varam pri uzimanju sportskog 24 mj ima još neka opcija 2mj free) i adsl ta 2mj promo i možeš uzeti onaj mobitel i telefon kad ti istekne uo.
Nije problem u sustavu, problem je kao i obično u povlađivanju i privlačenju novih, na žalost. Imam dovoljno rodbine i frendova u tcomu pa znam kak banda funkcionira

Ne mogu ići na tu tvoju kombinaciju, jer imam ug.obvezu do 08-og mj. još, tako da ili dizati na 20mbit za 100kn više ako već želim brži net, ili kombinacija sa novim max3 paketom koju sam naveo gore; ugl. moram ostati na max3 paketu do 08 mj., ili novom ili starom, po volji i želji....
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2013., 13:57   #2704
Doktor-X
Doktor-X NetWork
Moj komp
 
Doktor-X's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: .
Postovi: 285
kako mi nisu nakon dva dana od podnošenja on-line zahtjeva brzinu podigli nazvao sam telefonski i agent mi je rekao da jedno dva dana imaju problema s on-line naručivanjem i da im zahtjevi zapinju na provjeri tehničkih mogućnosti linije pa mi je to on provjerio telefonski i za 10-20 minuta

Doktor-X je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2013., 14:24   #2705
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
Evo i meni danas napokon povecali

__________________
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2013., 14:44   #2706
ToroRosso
Premium
Moj komp
 
ToroRosso's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 358
eto i ja sam zvao szk danas da pitam agenta o cemu se radi jer vidim da je vama to ekspresno rijeseno u desetak minuta, a mene vec dva dana jebu s tim i lik mi kaze da je vec jedan zahtjev predan(??!?) u obliku migracije tehnologije na voip jer sam ja jos uvijek na splitter prikljucen odnosno u prijevodu dok tehnicari ne dodu doma maknut splitter ja necu moc imat 10mb/sec jer se ne mogu paralelno dva zahtjeva vodit..

eto ne znam sta da kazem vise
ToroRosso je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2013., 14:49   #2707
Crni_007
Premium
Moj komp
 
Crni_007's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 300
Jucer navecer sam kontaktirao HT podrsku na facebook, javili su mi se kroz par minuta, i ujutro je vec bila aktivna nova brzina 10mbit po promo cijeni.
Sto se tice VOIP-a, kod mene tehnicari nisu uopce bili, samo su mi poslali pismeno (prije cca 1mj) da si sam prikljucim tel na router, i da izbacim spliter, jedan klik na netu da se to aktivira i to je bilo to.
Crni_007 je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2013., 14:59   #2708
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,629
4. dan, povećanja brzine još uvijek nema.
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2013., 15:02   #2709
Doktor-X
Doktor-X NetWork
Moj komp
 
Doktor-X's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: .
Postovi: 285
nazovi szk
Doktor-X je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2013., 15:02   #2710
ToroRosso
Premium
Moj komp
 
ToroRosso's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 358
Citiraj:
Autor Crni_007 Pregled postova
Jucer navecer sam kontaktirao HT podrsku na facebook, javili su mi se kroz par minuta, i ujutro je vec bila aktivna nova brzina 10mbit po promo cijeni.
Sto se tice VOIP-a, kod mene tehnicari nisu uopce bili, samo su mi poslali pismeno (prije cca 1mj) da si sam prikljucim tel na router, i da izbacim spliter, jedan klik na netu da se to aktivira i to je bilo to.
Poslao sam i ja sad ovima s fejsbuka da vidim sta ce oni rec... meni je prvi agent rekao da trebam ukljuciti tel. liniju u ruter, ali kao da ce me spojiti sa tehnickom podrskom da mi oni detaljnije objasne?? valjda kako da to uradim ... da bi mi neka hercegovka u tehnickoj podrsci rekla da je zahtjev predan bla bla i da trebam cekati tehnicare da dodu doma

ma ak nece bit nis od toga prespojit cu ja to sebi sam..
ToroRosso je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.04.2013., 15:10   #2711
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,629
Slao im 2 puta na facebook, svaki put kao molimo te za strpljenje -.-
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2013., 15:18   #2712
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 674
Citiraj:
Autor ToroRosso Pregled postova
eto i ja sam zvao szk danas da pitam agenta o cemu se radi jer vidim da je vama to ekspresno rijeseno u desetak minuta, a mene vec dva dana jebu s tim i lik mi kaze da je vec jedan zahtjev predan(??!?) u obliku migracije tehnologije na voip jer sam ja jos uvijek na splitter prikljucen odnosno u prijevodu dok tehnicari ne dodu doma maknut splitter ja necu moc imat 10mb/sec jer se ne mogu paralelno dva zahtjeva vodit..

eto ne znam sta da kazem vise
Čudno, i ja sam u pripremi za voip i bez beda sam dobio 10Mbit/s
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2013., 15:24   #2713
ToroRosso
Premium
Moj komp
 
ToroRosso's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 358
Citiraj:
Autor sharkri Pregled postova
Čudno, i ja sam u pripremi za voip i bez beda sam dobio 10Mbit/s
ma ne znaju ni oni sami sta pricaju,.. zvat cu ja opet.. ziher ce mi se neki drugi agent javit pa cu im dosadivat svako malo.. bas sam danas nesto nabrijan

u pripremi si u smislu da si dobio neki pismeni zahtjev doma ili? .. jer ja nisam nis dobio samo mi je lik reko da je napravljen zahtjev(valjda od strane njih jer ja nisam nikakve zahtjeve podnosio) i da se prvo treba to rijesit pa tek onda mogu imat brzinu 10..


EDIT:

Odgovor s T-comove stranice:

''Prije promjene brzine potrebno je realizirati prelazak na IMS tehnologiju. Proslijedit ćemo požurnicu tehničarima kako bi se prelazak što prije odradilo.''

Super pa mi to nisu rekli prije nego sam aktivirao zahtjev za povecanjem brizne.

Sta mislite iz vlasitith iskustava.. isplati li se to cekati ili ne.. posto akcija traje 2 mjeseca, a ko zna za koliko ce mi tehnicari realizirati taj voip.. mozda je onda bolje da ponistim zahtjev jer slabo mi se to isplati ako oni to ne naprave u roku od mjesec dana..

Zadnje izmijenjeno od: ToroRosso. 06.04.2013. u 15:47.
ToroRosso je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2013., 17:26   #2714
Zmaj000
Neradnik
Moj komp
 
Zmaj000's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Slav.Brod
Postovi: 1,266
Citiraj:
Autor ToroRosso Pregled postova
ma ne znaju ni oni sami sta pricaju,.. zvat cu ja opet.. ziher ce mi se neki drugi agent javit pa cu im dosadivat svako malo.. bas sam danas nesto nabrijan

u pripremi si u smislu da si dobio neki pismeni zahtjev doma ili? .. jer ja nisam nis dobio samo mi je lik reko da je napravljen zahtjev(valjda od strane njih jer ja nisam nikakve zahtjeve podnosio) i da se prvo treba to rijesit pa tek onda mogu imat brzinu 10..


EDIT:

Odgovor s T-comove stranice:

''Prije promjene brzine potrebno je realizirati prelazak na IMS tehnologiju. Proslijedit ćemo požurnicu tehničarima kako bi se prelazak što prije odradilo.''

Super pa mi to nisu rekli prije nego sam aktivirao zahtjev za povecanjem brizne.

Sta mislite iz vlasitith iskustava.. isplati li se to cekati ili ne.. posto akcija traje 2 mjeseca, a ko zna za koliko ce mi tehnicari realizirati taj voip.. mozda je onda bolje da ponistim zahtjev jer slabo mi se to isplati ako oni to ne naprave u roku od mjesec dana..
bratic jucer popodne nazvao digli mu u 8 navecer, ja 2h kasnije jos nista. Niti on niti ja nemamo taj voip niti smo u kakvoj pripremi ni ista
Zmaj000 je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2013., 18:17   #2715
ToroRosso
Premium
Moj komp
 
ToroRosso's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 358
ma vec vidim sceranij.. opet cu nazvat.. opet ce mi rec da prvo trebam voip pricekat.. pa cu ja rec da "susjed" nema taj voip pa su mu digli brzinu.. na to ce oni odgovorit, a cujte ocito da je kod vas nesto drugacije i bla bla bla.. lihvari prokleti
ToroRosso je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2013., 18:24   #2716
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Ajme otkad sam ja na tom IMS.u/voip.u (kak god oćete to zvat) isto došo letak doma da se od određenog datuma to može napravit. Nakon tog datuma preštekao u ruter dsl linju i izbacio spliter mislim da je nešto zezalo nazvo ih sa mobitela mislim čak i riješili u par minuta to. U biti svodi se na to da ako im više nije automatski podešeno moraju ručno aktivirat IMS na liniji i resetirat liniju.

Kak ste grozni svi sa ovim topicom (da ne spominjem ove šta stavljaju ovu brzinu), sad me već svrbe prsti morat ću i ja uputit poziv SZK za povećanjem brzine :P.

@ToroRosso: napravi se blesav nazovi SZK i pitaj ih da si predao zahtijev u vezi povećanja brzine ali su ti kao rekli da moraš pričekat aktivaciju IMS.a pa ih pitaj da li se taj IMS može automatski aktivirat ako samo preštekaš žicu u ruter, tj. da li taj operater (s kojim budeš razgovarao) može aktivirat IMS na liniji?

Kaj te košta gnjavi malo SZK .
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2013., 18:49   #2717
Apacer ft Bozja
Baja!
Moj komp
 
Apacer ft Bozja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Sisak
Postovi: 761
Kad budete odjavljivali tu brzinu, probajte tada izbjegavati online formular, da ne bi ova tema dobila jos 200 novih postova kako im nisu stigli prebaciti na staru brzinu, a računi dolaze!
__________________
Ja sam bio lud, zaljubljen i mlad.
Apacer ft Bozja je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2013., 18:51   #2718
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
Citiraj:
Autor Apacer ft Bozja Pregled postova
Kad budete odjavljivali tu brzinu, probajte tada izbjegavati online formular, da ne bi ova tema dobila jos 200 novih postova kako im nisu stigli prebaciti na staru brzinu, a računi dolaze!

uprav tako.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2013., 18:52   #2719
ToroRosso
Premium
Moj komp
 
ToroRosso's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 358
eto ja sam ih pitao dali mogu to sam uraditi odnosno mogu li oni aktivirati taj IMS a ja da prespojim žice.. odgovor je bio da u nekim slucajevima se to moze, ali u vašem nažalost ne.. morat cete pricekati tehnicare.. tako da sam im rekao da me odjave s te "promotivne" akcije i ciao doviđenja
ToroRosso je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2013., 18:52   #2720
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
Ja mozda i ostavim ovako. 30 kn skuplje, a razlika se dobrano vidi
__________________
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2013., 22:02   #2721
skroby_17
Premium
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 67
S obzirom da se raspravlja o spliteru i voip-u imam pitanje! Meni kada su instaliravali maxadsl prije nekoliko godina spliter su mi spojili baš u telefonske instalacije! Sada su mi uključili voip i veću brzinu od 10mpbs! Recite dal smeta ako imam spliter iako sve radi ili ih moram nazvat da mi dođu to maknut?
skroby_17 je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2013., 22:09   #2722
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,632
Danas je puštena brzina, leti leti
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2013., 01:50   #2723
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Citiraj:
Autor skroby_17 Pregled postova
S obzirom da se raspravlja o spliteru i voip-u imam pitanje! Meni kada su instaliravali maxadsl prije nekoliko godina spliter su mi spojili baš u telefonske instalacije! Sada su mi uključili voip i veću brzinu od 10mpbs! Recite dal smeta ako imam spliter iako sve radi ili ih moram nazvat da mi dođu to maknut?
Gledaj na to ovako: ako radi ne diraj ! Jel ti radi, jesi zadovoljan? Ako je odgovor: da, da ... šta imaš sa tim kako i zašto?
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2013., 10:16   #2724
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,629


Mjerim brzinu preko moba, download bude isti, a upload 1mbit, s tim da poznam osobu iz t-coma i rekla mi je da je pusten upload od 1mbit. E sad je pitanje, zašto mi preko mobitela očita taj cijeli megabit, a preko kompa ni upola. Kad mjerim to s mobitela isključen je Mobile data, tako da sigurno ne mjeri mobilni internet.
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2013., 10:37   #2725
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
20 tak minuta nakon poziva u SZK:

Forace je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2013., 12:28   #2726
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
sutra i ja zovem t-com za 30 kn više mi se isplati uzet 10 mbita.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2013., 22:00   #2727
walbandon
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Valbandon-blizu Pule
Postovi: 972
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
neznam jel tu bilo već pitanje, uglavnom kakav je ovaj modem, jel bolji od sx763?

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.n...95741155_o.png

di si nasao taj s antenama? damn ... kod frenda su donjeli taj, ali bez antena, prepolovio se wifi signal, sranje
__________________
C I C E.... TRGOVAC 1 , 2 ,
walbandon je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2013., 08:15   #2728
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 674
Promjena IP-a pod opterečenjem linije.
Dali se to kome događa, znači modem THOMSON TG782 se ne resetira, već se ip promjeni sam od sebe iako nisu prošla 24h.
To se događa od kad su mi digli na 10Mb/s.
Dali ih zvati i prijaviti kvar ili što napraviti.
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2013., 13:19   #2729
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
sad zvao telefonski kaže kroz 24 sata ćemo vidjet.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2013., 13:30   #2730
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Ja predao u četvrtak, i sad mi kažu

"Zahtjev nije dobro prošao. Slažeš se da isti storniramo i ponovimo zahtjev?"

Sad za storno treba 3 dana, pa onda opet zahtjev moram predati
segregator je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na