Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.03.2012., 21:12   #1411
Goc 101
Premium
Moj komp
 
Goc 101's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Sesvete
Postovi: 129
Lol Greška 404. Sigurno su ih anonymous-i srušili zbog bezobrazne ponude.

@ToroRosso- zadnje je pisalo 280 kn.
Goc 101 je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2012., 04:40   #1412
ToroRosso
Premium
Moj komp
 
ToroRosso's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 358
Citiraj:
Autor Goc 101 Pregled postova
Lol Greška 404. Sigurno su ih anonymous-i srušili zbog bezobrazne ponude.

@ToroRosso- zadnje je pisalo 280 kn.

280 s popustom il? .. oni nisu normalni.. rađe cu trunut na ovom amisu sa 0,80 mbps i flat pozivima i placat 120 kn nego ovu đubrad mastit
ToroRosso je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.03.2012., 13:38   #1413
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,120
Povučena je ponuda, napisali na fejsu, razlog nepoznat. Nova ponuda za tjedan dana.
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2012., 15:20   #1414
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
jebo im ja retardiran face...kaj nisu vise stranice davatelja usluga prvi i jedini relevantni izvor obavijestavanja korisnika o ponuđenim uslugama?
domis je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2012., 15:26   #1415
ToroRosso
Premium
Moj komp
 
ToroRosso's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 358
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
jebo im ja retardiran face...kaj nisu vise stranice davatelja usluga prvi i jedini relevantni izvor obavijestavanja korisnika o ponuđenim uslugama?

tolko o našem najozbiljnijem i najvećem operateru
ToroRosso je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2012., 17:06   #1416
KR-DI
Premium
Moj komp
 
KR-DI's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zabok
Postovi: 360
Danas otvorim IE i umjesto googla otvori mi se t-comova stranica i ono na njoj dobijem obavijest da mi xx.03.2012 istječe adsl ugovor i da moram otići i produžiti ga. Sad me zanima dal je još netko dobio takvu obavijest ili ne....
KR-DI je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2012., 17:25   #1417
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor KR-DI Pregled postova
Danas otvorim IE i umjesto googla otvori mi se t-comova stranica i ono na njoj dobijem obavijest da mi xx.03.2012 istječe adsl ugovor i da moram otići i produžiti ga. Sad me zanima dal je još netko dobio takvu obavijest ili ne....
iskreno, ja imam i adsl i tv od rozih vec nekih pola godine bez ikakvog ugovora. nisam upoznat s tim da moras produziti, no ako to uvjetuju, 99% da bi ih odjebao i barem se priprijetio da odoh na optimu npr .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2012., 17:28   #1418
z33
Premium
Moj komp
 
z33's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 109
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
iskreno, ja imam i adsl i tv od rozih vec nekih pola godine bez ikakvog ugovora. nisam upoznat s tim da moras produziti, no ako to uvjetuju, 99% da bi ih odjebao i barem se priprijetio da odoh na optimu npr .
ne moras produzit ugovor, ja sam koristio adsl normalno oko godinu dana, bez ugovora
z33 je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2012., 17:56   #1419
vedran031
Premium
Moj komp
 
vedran031's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 541
Citiraj:
Autor ojpi Pregled postova
Povučena je ponuda, napisali na fejsu, razlog nepoznat. Nova ponuda za tjedan dana.
Kak mislis, nema vise max2 paketa do daljnjeg? da nece spustit cijene
vedran031 je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2012., 18:02   #1420
robert7
Premium
Moj komp
 
robert7's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,688
Mozda su shvatili da je masa negodovala jer ono stvarno nije "ponuda"
__________________
http://eu.prepsafe.com
robert7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.03.2012., 19:04   #1421
Andrija M
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 465
Citiraj:
Autor ToroRosso Pregled postova
tolko o našem najozbiljnijem i najvećem operateru
Oprostite na izrazu ali s*erete i pljujete bez veze po t-comu.

Krivac su oni seratori iz HAKOM-a

http://www.hakom.hr/UserDocsImages/2...2020120316.pdf
Andrija M je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2012., 19:06   #1422
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,120
I bolje da ih je HAKOM zaustavil, ponuda je bila očajna!

Zadnje izmijenjeno od: ojpi. 17.03.2012. u 19:11.
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2012., 19:20   #1423
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Na kraju ce ispast da su stopirali pakete zato jer je cijena prekonkurentna.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2012., 19:35   #1424
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Hrvatska - zemlja slučaj.
Ovo je zbilja tragično kako nam cijelu državu koči jedna strana firma (podržana našim puppet političarima).
Također, ista stvar kod mobilnih operatera.

Izlika da smo malo tržište ne drži vodu jer puno manja Slovenija ima daleko bolju ponudu i cijene.

Malo OT: Najjače mi je kad im je država uvela namet na SMS (krizni porez), da su praktički priprijetili da neće ulagati u razvoj usluga i infrastrukturu zato. Pa njima treba oduzeti koncesiju i nabiti kazne u desecima milijuna eura za to što rade.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2012., 20:12   #1425
Andrija M
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 465
Citiraj:
Autor Rain Man Pregled postova
Na kraju ce ispast da su stopirali pakete zato jer je cijena prekonkurentna.
Pa ako malo pažljivije pročitaš HAKOM-ovo obrazloženje upravo to i piše u njemu

Ne branim t-com ali ljudi dajte shvatite nisu oni krivi radi svojih cijena, zar zbilja mislite da oni samo tako hladnokrvno gledaju kako im optima, H1, iskon i ostali alternativci polako ali sigurno otimaju tržište ? Spustili bi oni cijene i te kako ali im HAKOM ne dozvoljava
Andrija M je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2012., 16:02   #1426
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,910
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Izlika da smo malo tržište ne drži vodu jer puno manja Slovenija ima daleko bolju ponudu i cijene.
Mislim da bi ukidanjem HAKOMa procvali

To samo jedna od agencija u HR koja je izmišljena za potrebe naroda, a u konačnici njene odredbe štete narodu, a iz neformalnih druženja sa HTovcima (ne svojim izborom) šuška se da ovo nije prvi put, naprotiv da je ovakvih odluka na hrpe jer se kao kao šalje slika prividne konkurencija koja ne funkcionira zdravo. Odnosno ne svodi se na to da operateri "ratuju" za korisnike šta u globalu donosi povećanje kvalitete i(li) smanjenje cijene, nego se konkurencija stvara tako da se HT ograničava (i u ono malo investicija šta Njemačka odobri) da bude na razini konkurencije koja je redom sastavljena od drugorazrednih igrača koji uglavnon nude prepakiran HT produkt po nižoj cijeni...

Doduše da se razumijemo, ponuda nije bila bajna, ali je i takva u konačnici jeftinija za krajnjeg korisnika nego ovako gdje plaćaš svaku uslugu posebno...
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2012., 14:46   #1427
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,804
Citiraj:
Autor Andrija M Pregled postova
Spustili bi oni cijene i te kako ali im HAKOM ne dozvoljava
Bome, jadnih li naših monopolista, htjeli bi pomoći narodu al eto, HAKOM neda
__________________

potemkin.hr je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2012., 15:31   #1428
ToroRosso
Premium
Moj komp
 
ToroRosso's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 358
ako taj mocni hakom ne da spustanje cijena jednom velikom t-scumu, zasto onda ne moze narediti da poprave parice koje su sjebali prilikom gradnje nove centrale.. kad su vec toliko mocni..
ToroRosso je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2012., 16:12   #1429
Full Throttle
Premium
Moj komp
 
Full Throttle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 838
istina je da je hakom usporio tekom u gradnji optike, al svi znamo zašto. i sad tvrdnja da bi bila bolja situacija da nema hakoma neznam kolko drži vodu. prije bi reko da reseleri nebi bili u stanju ponuditi niže cijene od tekoma, a ne da bi se tekom spustio s cijenama na njihovu razinu...
Full Throttle je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2012., 19:43   #1430
vedran031
Premium
Moj komp
 
vedran031's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 541
Sta sad jel ovaj hakom radi za narod ili protiv naroda? nezna se ko pije ko placa od harkoma i t-com.
vedran031 je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2012., 19:59   #1431
Andrija M
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 465
Citiraj:
Autor vedran031 Pregled postova
Sta sad jel ovaj hakom radi za narod ili protiv naroda?
Čitao sam na jednom forumu kako čovjek priča da je bio prisutan na sastanku T-Com - HAKOM, sastanak je završio svađom a pale su čak i teške riječi u vidu optužbi za korupciju tj da HAKOM-ovci primaju lovu ispod stola od alternativnih operatera kako bi blokirali T-Com

Po meni činjenica je da se T-Comu dopusti smanjenje cijena konkurencija bi propala jer nitko normalan ne bi tada uzimao Metronet, Optimu ili nekog trećeg.
Andrija M je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2012., 20:33   #1432
Full Throttle
Premium
Moj komp
 
Full Throttle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 838
meni stvarno nije jasno zašto su neki uvjereni da bi dobre stvari proizašle iz monopola? još bi mogao razumjet da je tekom u vlasništvu države, ali nije. jel zna netko za primjer u povijesti čovječanstva da je monopol privatne tvrtke bio bolji od zdrave konkurencije?
Full Throttle je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2012., 20:37   #1433
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 890
Citiraj:
Autor Andrija M Pregled postova
Čitao sam na jednom forumu kako čovjek priča da je bio prisutan na sastanku T-Com - HAKOM, sastanak je završio svađom a pale su čak i teške riječi u vidu optužbi za korupciju tj da HAKOM-ovci primaju lovu ispod stola od alternativnih operatera kako bi blokirali T-Com

Po meni činjenica je da se T-Comu dopusti smanjenje cijena konkurencija bi propala jer nitko normalan ne bi tada uzimao Metronet, Optimu ili nekog trećeg.
Čovjek bio na sastanku T-Com - HAKOM? S obzirom na izvještaj, sumnjam da je iz HAKOM-a Jadan HT, blokiraju ga moćni alternativci

Ja sam valjda lud jer bi prihvatio bilo kojeg alternativnog operatera da mogu uzet triple-play. Nažalost, scum mi je jedini dostupan
Interpol je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2012., 20:48   #1434
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,572
eto kad jednom odete na tscum nepustaju vas nikako danas su me trebali prebaciti na iskon i pogodite nisu!! gamad !!
jurbAs je online   Reply With Quote
Staro 19.03.2012., 20:48   #1435
Andrija M
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 465
Citiraj:
Autor Full Throttle Pregled postova
meni stvarno nije jasno zašto su neki uvjereni da bi dobre stvari proizašle iz monopola? još bi mogao razumjet da je tekom u vlasništvu države, ali nije. jel zna netko za primjer u povijesti čovječanstva da je monopol privatne tvrtke bio bolji od zdrave konkurencije?
To je točno što ti kažeš no recimo T-Com je namjeravao uložiti 25 milijuna eura u novu infrastrukturu (optika) a staru potpuno ostaviti konkurenciji i opet ih je HAKOM blokirao postavivši uvjet da se novom infrastrukturom moraju koristiti i konkurenti i tu je taj posao pukao.

HAKOM je po meni glavni krivac za trenutnu situaciju i USKOK bi tamo mogao imati i previše posla.
Andrija M je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2012., 20:56   #1436
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,120
HAKOM glavni krivac?? Pa znaš ti šta bi se dogodilo da su dopustili T-Comu da postavlja optiku i da se smije jedini služiti njome?? KATASTROFA! Ko je kriv T-Comu što nije pristao na iznajmljivanje konkurenciji po određenoj svoti, pa neće valjda svaki alternativac postavljati svoje optičke kabele, di je tu isplativost?
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2012., 20:58   #1437
Andrija M
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 465
Citiraj:
Autor Interpol Pregled postova
Ja sam valjda lud jer bi prihvatio bilo kojeg alternativnog operatera da mogu uzet triple-play. Nažalost, scum mi je jedini dostupan
Čuj imam jednog prijatelja koji radi kao programer u Švabiji i kao takav oko 75% posla obavlja od kuće remote. I onda se jednog dana (na ženin nagovor) polakomio za nekih 10-15eura mjesečne uštede i prešao sa Dojče telekoma na nekog njihovog švapskog alternativca.

I uglavnom kvaliteta usluge mu je bila takva mizerno loša da je ubrzo natrag ponovo zatražio ADSL od DT-a a tog alternativca je morao plaćati još godinu i pol (iako ga nije koristio) jer nije mogao otkazati ugovor na 2 godine koji je potpisao
Andrija M je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2012., 21:13   #1438
Full Throttle
Premium
Moj komp
 
Full Throttle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 838
Citiraj:
Autor ojpi Pregled postova
HAKOM glavni krivac?? Pa znaš ti šta bi se dogodilo da su dopustili T-Comu da postavlja optiku i da se smije jedini služiti njome?? KATASTROFA! Ko je kriv T-Comu što nije pristao na iznajmljivanje konkurenciji po određenoj svoti, pa neće valjda svaki alternativac postavljati svoje optičke kabele, di je tu isplativost?
upravo to. tekom bi si napravil mrežu kojoj mu ovaj put ni hakom ni isus bog nebi mogli prismrditi. i onda kad se u skoroj budućnosti pojavi x novih proizvoda i sve krene na optiku, ćao matorci! u to vrijeme svaki od alternativaca bi imali par kvartova pokrivenih optikom u cijeloj hrvatskoj i op evo nas u još goroj situaciji nego sad.
Full Throttle je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2012., 21:20   #1439
Andrija M
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 465
Citiraj:
pa neće valjda svaki alternativac postavljati svoje optičke kabele, di je tu isplativost ?
Pa ako se B-netu isplati postavljati svoju vlastitu infrastrukturu po cijeloj hrvatskoj (i pri tome još i vrlo solidno posluju te su postali operater br.2 po veličini u hrvatskoj) zašto se nebi i ostalima?
Andrija M je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2012., 21:27   #1440
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,120
Citiraj:
Autor Andrija M Pregled postova
Pa ako se B-netu isplati postavljati svoju vlastitu infrastrukturu po cijeloj hrvatskoj (i pri tome još i vrlo solidno posluju te su postali operater br.2 po veličini u hrvatskoj) zašto se nebi i ostalima?
Po cijeloj hrvatskoj? Aj mi navedi gradove u kojima je bnet dostupan? Čak i u onima kojima je, to nije po cijelom gradu, samo u zgradama itd. U Varaždinu recimo nema ni B od Bneta, a po tvojoj logici nikad se nije trebala dogodit liberalizacija na način da t-com iznajmi konkurenciji paricu do krajnjeg korisnika po nekoj cijeni nego da svaki alternativac vuče nove kabele do svakog korisnika.
ojpi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na