Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.12.2008., 11:03   #1291
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
@Nani

Evo, posto si smanjio "ton" na normalan. Onda budem odgovorio. Posto mislim da sam nasao gresku u komunikaciji.

Citiraj:
Autor Pippincro Pregled postova
Naiskrenije, tko si ti da prijetis opomenama zbog spama ?
Isto tako, jel ti stvarno mislis i preporucujes ljudima da kupe full hd plazmu 42" (koja je skorom duplo skuplja od 720p 42") za mpeg4 koji kod nas nece zazivjet josh xxx godina i da tu istu plazmu gledaju s 1.6 metra udaljenosti za full hd? .
- Ja ne prijetim opomenama. Samo sam rekao da ako bi on spammao, a rekao je u zaru trenutka da ce mi slati za to prokleto kino svaki put kada nesto napisem isti tekst.

- Neke stvari zazive koliko brzo ti hoces da zazive. Ja uzivam u blagodatima full HD filmova/trailera... vec od prvog trenutku otkad mi je proslo 200 sati. Pogledaj samo broj materijala
http://bluray.highdefdigest.com/reviews.html

- Nikad ne preporucam nekome nesto sto mislim da mu nece trebati. Ne radim za neku firmu koja nesto prodaje od TV-a, tako da nis ne dobivam nekim krivim preporukama. Jer nije da ce doci i kupiti od mene.

Citiraj:
Autor Nani Pregled postova
Pa to Duke, konacno ti je leglo!
Znas sta ima 30 pixela po inchu sa 10ft?
42" 720p plasma!
Evo, posto si smanjio "ton" na normalan. Onda budem odgovorio. Posto mislim da sam nasao na tocnu gresku u komunikaciji.

Mislim da je glavna greska u komunikaciji isla u dva smjera.

1. Ti si cijelo vrijeme uzimao taj broj pixela po inchu.

2. Ja nisam uzeo broj pixela po inchu, posto mi nije bio potreban jer sam uzimao kut gledanja kao fiksnu vrijednost. A ono mi je automatski dopustalo da ako gledam jedan TV sa jedne udaljenosti koji ima X pixela po inchu. Da cu vidjeti isti X broj pixela po inchu ako se priblizim drugom TV-u.

Citiraj:
Autor Nani Pregled postova
Dakle kad se uzme u obzir optimalna udaljenost i PPI-pixel per inch (gustina pixela) izmedju 30 i 40 dobijes da je najbolja rezolucija za 42" 720p.
Zato 42 incha beneficira od 720p i zato 60" Kuro beneficira od 1080p sa optimalnih udaljenosti. Neces gledati tv ni sa 5ft(1.7m) ni sa 20ft(6.5m) tv nego obicno od oko 10ft.
Evo, ovdje je drugi problem. Dok si ti govorio o nekim "optimalnim" udaljenostima. Ja sam govorio o idealnim udaljenostima za 1080p signal baziranih na cistoj mogucnosti ljudskog oka da ih vidi. Kod mene je to bilo 2.37 metara za 60" full hd, te 1.67 metara za 42" full hd

Citiraj:
Autor Nani Pregled postova
Zato je 35PPI magican broj. 35PPI za HDTV jer se ne radi o staticnoj slici vec o slici sa brzim pokretima.
Necu ulaziti u nacin na koji covjek percipira pokret. Nema smisla sada ako ces se sloziti


Citiraj:
Autor Nani Pregled postova
Dakle zakljucak za 99% ljudi optimalna udaljenost je za 42", 50" i 60" od 2.5(8ft) do 4m(12ft) ili uzimajuci sredinu oko 10ft.
Da. Iako bi idealna za ove dijagonala bila izmedju 1.67m (5.5ft) do 2.37m (7.8ft) [ako gledamo cistu moc oka] Ovo su vrijednosti koje si naveo sa kojih ce vecina ljudi gledati. Isto kako velika vecina ljudi nece imati dvije udaljenosti za gledanje SD-a i HD-a.

Citiraj:
Autor Nani Pregled postova
Ljudsko oko sa te optimalne udaljenosti razaznaje oko 30PPI(pixels per inch).

42" HDTV rezolucije 1024 x 768 ima tacno 30PPI sa udaljenosti od 10ft
60" HDTV rezolucije 1920x1080 ima tacno 36PPI sa udaljenosti od 10ft

Zato 42" nema beneficije od 1920x1080p rezolucije i sto je najvaznije ne mora se primicat televizoru na 1.5 metar da se vide svi detalji, nego se HD gleda sa optimalnih udaljenosti.
Da Nani. Ali 42" ima iste beneficije ako se priblizis dovoljno. To je sva mudrost. Sve je u kutu gledanja koji ako se ne mijenja oko vidi na 5 metara isto sto vidi na duplo vecem predmetu sa 10 metara. To nije stvar tehnologije To je stvar ljudskog vida. I to je jedan od razloga zasto smo usli u neverending raspravu. Jer si ti ocekivao da ti ja to dokazem na broju pixela po inchu, a ja sam si uzeo jednostavne oblike za dokazivanje posto je sve stvar vida, a ne tehnologije.

Ali, da li ce 99% ljudi sjesti dovoljno blizu 42 incha da vidi maksimalne beneficije. Nece. Ako je to tvoj point. Ja sam ga prihvatio na samom pocetku rasprave.

Citiraj:
Autor Nani Pregled postova
Moze se lako i zakljuciti da 1080p rezolucija uopste nije ni namjenjena televizorima ispod 50" i da je marketing prodaje gdje krajnji kupci do 50" nemaju nikakve beneficije od full hd televizora.
Podatak od 35PPI naravno ni jedan brand nece ni pomenuti da bi prodavali skuplje 1080p panele na manjim dijagonalama.
Podatak kao 35PPI je kao sto si i sam rekao ovisan od udaljenosti. Tako da slazem se. Niti jedan proizvodjac nece ga spominjati, odnosno nece spominjati udaljenost sa koje treba gledati da bi ga vidio.

Suma sumarum. manji od 50" TV-ovi se naravno mogu koristiti za gledanje Full HD sadrzaja. Ali ako ti kazes da nisu namijenjeni. Onda mislis na standardnog kupca koji ih nece znati iskoristiti. onda se slazem.

Citiraj:
Autor Nani Pregled postova
Duke, salu na stranu, niko ne kaze da ti je telka losa, ona je puno bolja zbog rezolucije za spajanje na PC, moze ostvariti 1:1 pixel maping, nema downslkaliranja kod reprodukcije 1080i i 1080p sadrzaja prema tome ne uzimaj srcu glupu tehniku.
Pa nikad nisam uzimao tehniku ka srcu. Nego cinjenicu da se sve radi o vidu, o oku. Te da mi ti govoris sa jedne strane da ne mogu vidjeti nesto sto ti vidis, a mogu

Citiraj:
Autor Nani Pregled postova
Ovo je rasprava gdje je meni posao da ovo znam a tebi je hobi gledanje filmova.
Ovde sam da tebi i bilo kome pomognem koliko mogu, nisam najpametniji i ne znam sve, daleko od toga ali volio bih da je meni neko mogao reci ovo sto ja govorim vama, ne pisem ovo da bih pametovao vec da ljudi ustede novce jer ipak se radi o kupovini skupih uredjaja.
Da, ali rezolucija nije od jucer. Malo je nategnuto reci da kada ja govorim o rezoluciji da mi je to hobi.

Ja sam isto ovdje da nekom pomognem.

Citiraj:
Autor Nani Pregled postova
mogao reci ovo sto ja govorim vama, ne pisem ovo da bih pametovao vec da ljudi ustede novce jer ipak se radi o kupovini skupih uredjaja. Momak iz Makedonije je ustedio 350e, pa to je necija plata covjece, rezolucija je kod HDTV-a najveci gutac novca jer marketing je masinerija koja je nezasitna. Da je bilo sta drugo bilo u pitanju osim rezolucije ne bi se ovoliko raspravljao jer i sam znas da se recimo sony 32w4000 prodaje po skupljoj cijeni od 42pv80-ke.
Prijatelj mi za te novce radi mjesec i pol u Makedoniji.

Pa da, ali trebamo uvijek odijeliti

1. Marketing od stvarne kvalitete
2. Primjenu kod prosjecnog covjeka
3. Primjenu kod entuzijasta.

Citiraj:
Autor Nani Pregled postova
Gdje je tu logika? Nema je ali je marketing pravi. Pa zar nije na ljudima koji eto nesto ko znaju da upute potencijalne kupce da ne bacaju novce. Toliko ti i ja koji znamo nesto sto drugi ne znaju barem mozemo uciniti.
Uvjek ce biti prepirki al ne uzimaj srcu nista.
Pozdrav brate
Pozdrav!
  Reply With Quote
Staro 16.12.2008., 11:07   #1292
Pippincro
Premium
Moj komp
 
Pippincro's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 616
Citiraj:
Autor Pizz Pregled postova
joj vas dvojica,
sused mi je glavni za audio video na HRT-u,
dofurat ču vam njega pa če ova rasprava bit gotova,

jedino kaj mi je bezveze je to kaj si ti nani ak se ne varam rekao da tv manji od od 50" ne benificira od 1080p,

ja mislim da ima koristi, ak ga spojiš na PC moš narinut veču rezoluciju od 1280x720 ,

pa kolko je meni poznato, i na pv80 mozes staviti 1920x1080 kad si spojen na htpc, to je i Lihto govorio na svom primjeru ak se nevaram:

post

Rezolucija nece biti nativna, ali se plazma puno bolje ponasa kod prikaza nenativne rezolucije od lcd-a
Pippincro je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.12.2008., 11:39   #1293
Pizz
Registered Abuser
Moj komp
 
Pizz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Velika Gorica \ ZG
Postovi: 747
ak neka rezolucija nije preporučena za PC
zašto bi onda duplo opterečivao procesor od telke il kaj več dok se on muči
da ju prilagodi ekranu,
nativna rezolucija je najbolja
Pizz je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2008., 12:23   #1294
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
kako nije preporučena... može i pv70 gutat 1080p, samo me zanima šta ćeš uspjet pročitat sa desktopa na 1080p, a da ti dijagonala telke nije 2m.

opet ta vražja nativna rezolucija koja je bitna samo (i isključivo) lcd-u... bilo je već 500puta rasprava o tome.

@mad... iskreno nemrem čitat one sve kobase od texta jer su preodbojne, ali ako ti gledaš telku tipa hrt sa kauča i onda kad upališ mkv sjedneš metar ispred na stolić... vjeruj mi da ti je prepirka s nanijem najmanji problem.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2008., 12:24   #1295
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Pippincro Pregled postova
pa kolko je meni poznato, i na pv80 mozes staviti 1920x1080 kad si spojen na htpc, to je i Lihto govorio na svom primjeru ak se nevaram:

post

Rezolucija nece biti nativna, ali se plazma puno bolje ponasa kod prikaza nenativne rezolucije od lcd-a
A sto si dobio sa time kada ju ne moze prikazati?

A to sto ce se plazma bolje ponasati od LCD-a je slicno kao da usporedjujes auto sa servom i auto bez serva sa ljetnim gumama na ledu. na jednom ce biti "bolje", ali svejedno lose.
  Reply With Quote
Staro 16.12.2008., 12:37   #1296
Pippincro
Premium
Moj komp
 
Pippincro's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 616
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
A sto si dobio sa time kada ju ne moze prikazati?

kako ju nemoze prikazati?
Pippincro je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2008., 12:43   #1297
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
da i mene interesira kako ju točno nemre prikazat?

hoćeš reći da plazma pati u kvaliteti slike kod promjene rezolucije?
syss je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2008., 13:11   #1298
ZZZZ
Premium
Moj komp
 
ZZZZ's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Stan
Postovi: 60
Mad_Duke

Meni nema smisla kupovati Televiziju/Monitor sa 1080p ispod veličine tv-a od 50"

Mislim gdje je udobnost gledati 42" tv sa 1.6 m, navodio si još neke monitore manjih dijagonala, pa to je bolan jednostavno smješno.

Ja (nazovi prosječan korisnik, ali samo zato jer sam iz BiH i korisnik HT-Mostara) sam kupio televizor da bi mogao uživati, uživati u veličini slike pod jedan, i uživati tako da mogu samo sjesti/leći na trosjed i pustiti film i jednostavno uživati. Nisam ga kupio da bi se morao svaki put primicati se televizoru, naprezati oči da bi obuhvatio cijelu sliku sa 1.6 metara.

Reci ti šta god hoćeš ali ja nikako ne bi mogao gledati 42" sa 1.6 metara zbog istog razloga zašto u kinu ne sjednem u prvi red.

Ti si tu govorio da imaš 20/20 vid, ali ako tako nastaviš sumnjam da će još dugo biti takav.

Po tvome ako se dovoljno približiš bez obzira na veličinu ekrana onda možeš uživati u svim prednostima full hd-a, a to što gubiš vid i udobnosti nije bitno???

Mislim onda zašto ne napraviti mp4 player sa ekranom od 4" i full hd-om??? Mislim po tvom ako se dovoljno približiš i to bi bilo uredu. (uzeo sam 4" radi apsurdnosti situacije).

Samo se ne obazirite na mene, ja i onako nemam pojma (prosječni sam korisnik ), ali sam ipak u stanju shvatiti kada netko zna više od mene.
ZZZZ je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2008., 13:32   #1299
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Pippincro Pregled postova
kako ju nemoze prikazati?
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
da i mene interesira kako ju točno nemre prikazat?

hoćeš reći da plazma pati u kvaliteti slike kod promjene rezolucije?
Plazme isto kao i LCD-i imaju fiksnu nativnu rezoluciju. Da li plazme bolje skaliraju. Da.

Ako imas panel od recimo 1024x768 rezolucije i na njega stavis neki sadrzaj ili rezoluciju od windowsa recimo od 1920x1080. Gdje izmislis dodatne pixele koji ti fale? Ne mozes ih izmisliti jer ih nema.

Zasto bi htio poslati TV-u vecu rezoluciju od nativne, da ju on skalira dolje. Zasto jednostavno ne poslati mu onu koju moze prikazati bez pogreske.

Prednost plazme kod skaliranja je u tome sto mozes zavrtiti neku igru na recimo Full HD plazmi u manjoj rezi od nativne (da ti ne treba monstrum od kompa). Obrnuti slucaj da igras recimo igru u full HD rezi na HD Ready plazmi mi nema nikakvog bas smisla! Imat ces manji framerate, a losiju sliku!

Citiraj:
Autor syss Pregled postova
@mad... iskreno nemrem čitat one sve kobase od texta jer su preodbojne, ali ako ti gledaš telku tipa hrt sa kauča i onda kad upališ mkv sjedneš metar ispred na stolić... vjeruj mi da ti je prepirka s nanijem najmanji problem.
1. Ako meni nesto ne predstavlja problem, a tebi predstavlja problem. To je onda tvoj problem, a ne moj.

2. Ne sjednem na metar. Sjednem na 1.7 metar. 1.7 metar sa moje 42 incha plazme izgleda ovako


3. Ne sjednem na stolic. Sjednem u svoju finu, udobnu fotelju i otvorim si pivu.

Citiraj:
Autor ZZZZ Pregled postova
-cut-
Pusti mene. Pitat cu te sa koje bi ti udaljenosti gledao 50 incha full HD?
  Reply With Quote
Staro 16.12.2008., 14:00   #1300
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa sa pol metra... kak drukčije
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.12.2008., 14:10   #1301
Pizz
Registered Abuser
Moj komp
 
Pizz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Velika Gorica \ ZG
Postovi: 747
Ja sam jučer skinuo Dark Knight 1080p i gledao sam ga iz kreveta recimo 2,5-3m udaljenog od 32" televizora i ne kužim kaj bi trebao sjedit na pol metra da mi bude slika najbolja, pa isti qrac, oču se opustit i gledat film a ne tražit prišteve po faci od batmana...
Pizz je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2008., 16:11   #1302
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
Citiraj:
Autor Pizz
kaj si ti nani ak se ne varam rekao da tv manji od od 50" ne benificira od 1080p,

ja mislim da ima koristi, ak ga spojiš na PC moš narinut veču rezoluciju od 1280x720
Citiraj:
Autor Nani
niko ne kaze da ti je telka losa (PY80), ona je puno bolja zbog rezolucije za spajanje na PC, moze ostvariti 1:1 pixel maping, nema downslkaliranja kod reprodukcije 1080i i 1080p sadrzaja


Citiraj:
Autor Mad_Duke
Plazme isto kao i LCD-i imaju fiksnu nativnu rezoluciju. Da li plazme bolje skaliraju. Da.
Plasme bolje skaliraju SD signal, HD zavisi od proizvodjaca do proizvodjaca kao i downskaliranje(1080p signal na 720p panel) i upscaliranje(480p, 720p, 1080i signal na 1080p panel)
Tu onda ima veze i engine i algoritmi za skaliranje i dijagonala. Kompleksna tema.


Citiraj:
Autor Mad_Duke
Zasto bi htio poslati TV-u vecu rezoluciju od nativne, da ju on skalira dolje. Zasto jednostavno ne poslati mu onu koju moze prikazati bez pogreske.
Recimo nativna rezolucija 42" plasmi je 1024x768, to je 4:3 omjer, kad pustis kropani film sa kompa na toj rezoluciji zbog omjera slike black barovi su veci, ne iskoristava se dovoljno ekrana za sam prikaz filma, kad stavis rezoluciju 1280x720p dobijes omjer 16:9, black barovi se smanje i dobijes 2.35 : 1 izgled filma kako je i zamisljen izgled kropanog filma. Naravno postoji i overscan.
DVD playeri sa upscale mogucnostima su daleko prodajom ispred blu-ray playera, ljudi su zadovoljni sa kvalitetom uspcalevonih DVD-ova.
80% raje koja prati HD filmove zna da su kvalitetniji filmovi sa vecim bitrateom na 720p nego sa manjim na 1080p. Mnogo je sadrzaja koji jednostavno mora biti ili downscaliran ili upscaliran, najbitnije jae kako se tv ponasa u procesu skaliranja.

Citiraj:
Autor Mad_Duke
Prednost plazme kod skaliranja je u tome sto mozes zavrtiti neku igru na recimo Full HD plazmi u manjoj rezi od nativne (da ti ne treba monstrum od kompa). Obrnuti slucaj da igras recimo igru u full HD rezi na HD Ready plazmi mi nema nikakvog bas smisla! Imat ces manji framerate, a losiju sliku!
Framerate kod konzola je uglavnom zakucan na fiksne vrijednosti, jer se igre prilagodjavaju hardware-u konzole koji je ne promjenjiv.
Znam da je Gran Tourismo za PS3 1080p i jos 2-3 igre ako se ne varam sve su ostale 720p, ispravite me konzolashi ako grijesim.
Svaki FPS (first person shooter) je bolje igrati na manjoj rezoluciji da bi protivnici bilo sto veci, da bi se mogli razaznati lakse i da ih je lakse pogoditi.
Trke i RPG su ljepsi na vecim rezolucijama sa druge strane posto RPG ima obicno mnogo interakcije sa tesktom opet se vracamo na 720p.
Teskt na 1080p kao sto syss rece je jako tesko pratiti, morao bi se sa ctrl+wheel up zoomirati svaki tekst da bi bio citljiv, slike koje nisu vektorski odradjene se ne bi lijepo zoomiranjem uvecale i bile bi nazubljene.
Nadalje prikaz 720p mkv filmova manje opterecuje hardware PC od 1080p.
Ima 720p rezolucija svojih prednosti.

Naravno kako sam vec rekao, prednost 1080p reze je sto moze ostvariti 1:1 pixel mapping i bolju ostrinu u odnosu na 1024x768, takodjer sve rezolucije nalijegaju na 1080p jer se sve sadrze u njoj, 480i, 480p, 720p, 1080i itd.

720p i 1080i zbog DVBS2 transmisije da ne dolazi do skaliranja medjutim proces downskaliranja sa optimalnih udaljenosti je neprimjetan. Zato je bitno biti odmaknut od tv-a na propisnu udaljenost da se sto manje primjete imperfekcije downskaliranja i nepravilnosti signala.

Zadnje izmijenjeno od: Nani. 16.12.2008. u 16:54.
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2008., 18:31   #1303
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor Nani Pregled postova

Plasme bolje skaliraju SD signal, HD zavisi od proizvodjaca do proizvodjaca kao i downskaliranje(1080p signal na 720p panel) i upscaliranje(480p, 720p, 1080i signal na 1080p panel)
Kakav je Pioneer po tom pitanju?

Edit: Hvala na odgovoru

Zadnje izmijenjeno od: morph. 17.12.2008. u 02:13.
morph je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2008., 19:54   #1304
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
Najbolji, jedina televizija koja moze pravilno scalirati I napraviti deinterlecing sa tv filmova 3:2/2:2 pulldownom.

Filmovi su uglavnom snimljeni sa 24 slicice bez obzira da li se radi o tv prenosu ili blu-rayu, oni se obicno pretvaraju u interlaced format koji se moze prikazati kao 50Hz film na PAL sistemima sa 2:2 pulldownom, odnsono na 60Hz za NTCS sa 3:2 pulldownom, a deinterlecing (film mode deinterlecing) je proces koji moze iz interlaced formata prikazati originalne 24 slicice.

Slicno kao 24p ali ne sasvim isto.

Zamisli kako skalira onda DVD ili 720p na 1080p kad je ustanju da to odradi sa 240p tj 480i.
Zato je Pioneer u svakom segmentu najbolji.
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2008., 06:55   #1305
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
evo kupio sony 32S4000K, za sada zadovoljan

http://vemil.hr/opis.aspx?prikaziTem...&Sifra=4020386
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2008., 10:48   #1306
Pizz
Registered Abuser
Moj komp
 
Pizz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Velika Gorica \ ZG
Postovi: 747
evo ja sam našao fix najverovatnije za problem gubljenja signala prek DVI/HDMI kabla

Hi all. Confirming that the solution from: http://forums.nvidia.com/index.php?s...dpost&p=453829 works. Here is a summary of the fix.

So the basic rundown:
The problem is that the driver is sending bad info to the tv based off the EDID info the TV is sending to the card. For whatever reason, the pairing of these Philips TVs and the GTX 280 (and some other nvidia cards) just don't play well together. The solution is to modify the inf file of the driver and tell it to ignore the EDID data from the TV altogether.

To do this, you will need to uninstall your current driver and then reinstall the drivers using a modified inf file.

1) Download the latest nvidia drivers and let it extract the installation files. After it extracts the files and goes into the installation wizard, cancel. You don't want to install quite yet.

2) Go to the folder with the extracted files. (Most of the time, this will be in C:\NVIDIA\)

3) Find the file called nv_disp.inf and open it using notepad.

4) So here's where things get a little complicated. You need to add the following line into the inf file in a section called
[nv_SoftwareDeviceSettings_GT2x]:
HKR,, OverrideEdidFlags0, %REG_BINARY%, 41,0C,00,00,00,00,FF,FF,04,00,00,00,7E,01,00
Beware there is also a section called [nv_SoftwareDeviceSettings]. This governs other cards such as the 8xxx series 9xxx series etc. Adding it there will not solve your GTX280 problems.

5) So. I lied a bit. The above line isn't necessarily what you need. The first 4 hex numbers are the EDID identifier for your TV. It is going to be different depending on the TV you have. That line is going to tell your card to ignore the EDID info for a monitor broadcasting that EDID. For my TV (42" 42PFL7422D/37), it was 41,0C,00,00. However, unless you have the same TV as me, your EDID number will be different. The following is how you find out what your ID is.

6) Get MonInfo: http://www.entechtaiwan.com/files/moninfo.exe and install it.

7) With your TV hooked up to your computer, run MonInfo and you will see that there's is a pane called Display IDs. Find your TV among the displays listed there and look at the Raw Data pane. You need the 4 hex numbers in bytes 8-11. So basically, starting with the 1st cell in 2nd line (that is byte 8) and then the subsequent 3 cells, that is the EDID tag of your TV.

8) Use that as the 1st 4 hex bytes of that line I mentioned above.

9) Save the inf file and install the drivers. The installer will now complain that the drivers are unsigned because you modified the inf file. Don't worry about it and install them anyway.

10) Restart your computer and voila! Your tv will now work correctly.

Kad se vratim s posla, probam... ekipa veli da tak radi pa bude valjda i meni nadam se.

EDIT; RADI ! :-)

Zadnje izmijenjeno od: Pizz. 17.12.2008. u 17:28.
Pizz je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2008., 18:54   #1307
Jeote
Premium
Moj komp
 
Jeote's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: 50km od Zg
Postovi: 87
Ma krasno, još su pale cijene plazmi... ja pred 10 dana platio u protisu 37PV80 5270 kn, tamo je bila za oko 200-300 kn jeftinija nego drugdje, i nisam očekivao da će drugi spustit tak brzo cijene, sad gledam u ronisu je 5089 kn+ hdmi kabel (kojeg sam platio 100kn znači skoro 5400 me je došla telka), prije 10-ak dana tamo je bila oko 5550kn.. to sam gledao cijene danas popodne..da bi išao sad opet na nabavu i skoro me infarkt diskont24- 37pv80 - 4822 kn, 42pv80 - 5333kn.. fino sam popušil 450kn, a teško mi se bilo strpit tjedan dana...majmun
Jeote je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2008., 19:20   #1308
Igor Volkin
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 66
navodno da ce cijene trenutnih modela/serija telki jako pasti i u prvom kvartalu 2009. i to zbog sljedecih razloga:

- dolazi OLED tehnologija
- dolaze nove serije/modeli telki
- zbog ekonomske krize firme se opcenito trude skupiti gotovinu pa ce rasprodavati zalihe i u visoj mjeri i po nizim cijenama nego inace

izgleda, kome se ne zuri, da bi se isplatilo pricekati jos koji mjesec...
Igor Volkin je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2008., 20:06   #1309
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,536
Citiraj:
Autor Igor Volkin Pregled postova
navodno da ce cijene trenutnih modela/serija telki jako pasti i u prvom kvartalu 2009. i to zbog sljedecih razloga:

- dolazi OLED tehnologija
- dolaze nove serije/modeli telki
- zbog ekonomske krize firme se opcenito trude skupiti gotovinu pa ce rasprodavati zalihe i u visoj mjeri i po nizim cijenama nego inace

izgleda, kome se ne zuri, da bi se isplatilo pricekati jos koji mjesec...
... a izvor informacija je...?
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2008., 20:32   #1310
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
Sad u januaru Panasonic izbacuje nove Eco modele, koji ce trositi manje, biti ce tanji kao danasnji Pioneer KRP-500->6m i bit ce jeftiniji za proizvodnju->koristit ce Neo PDP tehnologiju.
Takodjer zbog cinjenice da Panasonic pravi panele za Pioneera ocekuje se i povratak 42" Kuro dijagonala.

OLED je basnoslovno skup i zasad je ogranicen na male dijagonale, njegova masovna proizvodnja se ocekuje za 5 godina, kad produze radni vijek OLED tehnologije koji je sad i do 3 puta manji od LCD/PLasme.

Da je ekonomska kriza, kriza je, i cijene ce samo padati to se vidi i po autoindustriji i po velikoj konkurenciji i zasicenosti trzista. Carine na tehnicke proizvode se ukidaju u ostalim zemljama okruzenja takodjer.
Dobro bio bilo da se potencijalni kupci odgode shoping hdtv-a do iza Nove godine.

Zadnje izmijenjeno od: Nani. 17.12.2008. u 20:55.
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2008., 22:56   #1311
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Kakav je Panasonic u tom upscaling i downscaling-u?
Da li se kvaliteta razlikuje od 720 do 1080 plazmi ili je to sve isto?
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2008., 02:23   #1312
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
Kako koji model, Sony ima odlicne algoritrme za up i down scaliranje, nisu jos rijesili 480i 576i 3:2 i 2:2 pulldown ali osim te 2 SD rezolucije na svim ostalim pulldown im je vrhunski.
Sto se tice Panasonica u poredbi sa Pioneerom moze se zakljuciti da;
Pioneer ima 72 Hz film mode koji eliminira judder stvoren 3:2 pulldownom.Medjutim, postoji puno modova na Pioneeru i svaki do tih modova s vremena na vrijem (zavisno do izvora) stvara judder.
Meni nije ok mjenjati modove svaki put zavisno od vrste signala koji se trenutno gleda.
Tu Panasonic ima malu prednost kad su u pitanju testiranja sa Silicon Optix test diskovima i pored juddera stvara manje anomalije kada dolazi do mjenjanja razlicitih signala.
Pa se kaze da Panasonic ima bolje procesiranje slike dok Pioneer ima bolje upscaliranje bez trzanja (judder free).
Medjutim bez test diskova i bez unaprijed znanja na koje anomalije treba gledati, rijetko bi ko golim okom mogao primjetiti ovakve degradacije slike.
vecina korisnika ne primjeti na low end televizorima atribute lose slike a ne na najboljim od najboljih hdtv-a.

1080p setovi bolje manipulisu sa razlicitim rezolucijama od 720p setova.
Kako sam rekao i ranije razlog je u broju 1080p fizicki pristutnih linija u koje se uklopi i 480p, 720p i 1080i bez problema.
Zato upscalirani DVD-ovi odlicno izgledaju, dok se da primjetiti grain i loss detail kad se pusti 1080p materijal na 720p panel.
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2008., 18:30   #1313
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
moze preporuka za neki 94 cm TV sa full hd i ugradjenim dvb-t tunerom, do nekih 6500 kn


ja sam bacio oko na, pa jel ima ko ikakva iskustva...?!

http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prika...&Sifra=4020343
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2008., 18:22   #1314
bisanu
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: funtana
Postovi: 130
bok, imam 32LG5500. ako ima tko ovdje da koristi LG LCD-ove da mi da neki savjet kako najbolje naštimati sliku na njoj
hvala
bisanu je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2008., 21:27   #1315
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
kupi thx optimizer ili digital video essentials i kreni... nema univerzalnog pravila osim ako neki recenzent nije baš tvoj model provukao kroz pro kalibraciju i objavio postavke.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2008., 22:32   #1316
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
mislim da je na nekom dvd-u postojao kalibracijski step by step kalibracijski video.

na "2001: A Space Odyssey" možda, nisam siguran... budem prekopao kolekciju kada stignem.
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2008., 00:48   #1317
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
samo bi htel zahvalit Nani-u na vodiču u njegovim postovima uskoro bum u kupnju pa će (jako) dobro doći.
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2008., 16:00   #1318
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
No problem
Malo da jos vise ozivimo ovi temu otvorit cu topic "Slike vaseg Home Theatra" pa da vidimo kako ste uredili sobice.
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2008., 17:43   #1319
tuba
Premium
Moj komp
 
tuba's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: BJELOVAR
Postovi: 85
Citiraj:
Autor Hrjax Pregled postova
Zaboravio sam dodat da uzimam bnet 3d paket i prosirujem jos tv paket tako da cu imat DVB-C....i uzeo bih gore navedeni LG...ima ko kakvih iskustva s tim tvom?
TV JE OK JOŠ S TIM VIŠE ŠTO JE FULL HD ,JEDINA MU JE MANA MPEG4 NEMA HD TUNER A MOGU TI REĆI DA SA NJIM NEMAŠ ŠTO NI GLEDATI OSIM SLOVENACA JER MI JE PRI AŽURIRANJU PROGRAMA KOD SVIH SLO PROGRAMA DAO OPIS "HD USLUGA" NAŠI PROGRAMI SU PUNO BOLJI PREKO DVBT TUNERA NEMOJ NASJEDAT NA NIKAKVE VIVAXE I QUADRA OVAJ TV JE ZAKON A SAMO NEMA HD TUNER ALI GA IMA http://www.diskont24.com/product.php...cat=129&page=1
tuba je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2008., 17:47   #1320
tuba
Premium
Moj komp
 
tuba's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: BJELOVAR
Postovi: 85
Wink

Citiraj:
Autor bisanu Pregled postova
bok, imam 32LG5500. ako ima tko ovdje da koristi LG LCD-ove da mi da neki savjet kako najbolje naštimati sliku na njoj
hvala
JA IMAM 32LG5700 NAJBOLJA MI JE SLIKA KAD UKLJUČIM INTELIGENT SENZOR NA POSTAVCI SLIKE
tuba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Oglas

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na