Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.04.2012., 00:40   #601
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Što misliš Srale, ćeš se pridružit malom i počet tu prcat?

Placebo eliminiran, napisao sam, zvuk je topliji i prostorniji, puniji, šta ja znam kako to vi "audiofili" klasificirate

EDIT: icy, skužio sam, malo si nadrkan pa koristiš iole da mi se rugaš jer sam ga dvaput iskoristio u dvije odvojene rečenice. Kuiš, ne trebaju mi takva podjebavanja.

Ak imate sluške za preporučit, dajte. Razlike FLACa i mp3ca sam naveo kao nekakvu referencu da nisam slušač koji turne sluške u uvo i uživa kad mu je bass nafrljen da mu se uške tresu. Trebo sam napisat da sam zahtjevniji slušač pa bi vam to valjda bilo dovoljno

EDIT2: icy, ak se sjećam imao sam te na msnu, di si sad da se zakačimo malo?
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2012., 00:50   #602
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Destrač, znas da je ne prcam, pogotovo kad se radi o ozbiljnim temama

Po osobno iskustvu znam da treba imati poprilično dobar hifi sustav+slušaonu da bi se čula razlika izmedju 320mp3 i FLAC-a. S tim da za refernecu uzmemo jedan original audio cd po mogućnosti za malo zahtjevnijim glazbenim materijalom i prebacimo ga u 320mp3/FLAC.

Hoću reći da je 320mp3 poprilično sličan Flacu, ako je kvalitetno napravljen. Pri tom ne mislim ove splačine po torrentima koje su deklarirane na 320, a zvuče kao snimani streaming od 128kbps
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.04.2012., 00:54   #603
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
A sad nemam volje isprobavati, ali matere mi, alice cooper album trash, MP3 vs. FLAC razlika je nebo i zemlja, sa istog CDa kodirano u muzičke fajlove.

Nije tema za pričanje o FLAC vs mp3 320kbps, već za kvalitetnije sluške kojima nije bitno hoću li puštati mp3 (90% moje muzike) ili flac.

EDIT: dobro, pretjerujem, nije nebo i zemlja, ali razlika je osjetna odmah
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2012., 01:05   #604
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Nemoj se truditi koristiti iole u rečenicama, ne ide ti baš. Koliko smo puta (mi, kao forumaši) raspravljali da su Z2300, Z5500 i slični modeli zvučnika high end zvučnici za konpjuktor? Moram ti boldati svaki dio svog posta da ga pročitaš kako treba? Daj se nemoj praviti pametan, imam te na piku još otkad si počeo srati oko applea da se isplati i da je mnogo bolji od ekvivalentnih PC i laptop konfiguracija, bez prihvaćanja argumentirane rasprave.
Ja sam govorio o zvučnicima bez nepotrebnih kategorizacija "za PC", "ne za PC". I vrhunski npr. Focalovi Utopia studio zvučnici mogu biti prištekani na komp, prema tome su i oni high end zvučnici "za konpjuktor".
Uopće se ne svađam niti se pokušavam svađat. Problemčić je što se svaki post može pročitat na način da zamisliš lika koji sjedi za tipkovnicom miran, staložen i normalan i možda mrvicu prca. Ili kao lika kojemu se vidi bijes u očima radi neke sitnice pa želi svima dokazat da su u krivu.
Obično dam hrpu argumenata i priznam sve subjektivne i objektivne tvrdnje ali ljudi imaju u glavi neke slike i odmah te svrstaju u krivu kategoriju - većinom kad se radi o Appleu.


Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Ako ciljaš na placebo efekt odmah te mogu odvratiti od toga. Uspoređivao sam stotine pjesama u 320kbps i FLAC zapisu baš namjerno da eliminiram tu ljudsku psihološku manu.

Ako si mislio da je bolje ne ulaziti u to, zašto si mi počeo soliti pamet da razliku ne osjećam? Trpanje mene u koš sa onima koji imaju logitech 2.0 zvučnike za 70kn nema smisla
Okeeee za placebo.
Nisam počeo solit pamet, pročitaj post još jednom. Opet ga možeš pročitat na dva načina. Da nisi nabrijan za napast me pročitao bi ga onako kako sam ga napisao.


Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Koje slušalice koštaju siću a bolje su od nekih za 700+? Klipsići? Prema stranim reviewima ima boljih unutar istog cjenovnog ranga. Svaki prijedlog sam dosad stavio na papir i pročitao reviewe, ako ti misliš da ću odabrati tvoj model samo zato jer imaš HiFi doma, varaš se
U međuvremenu im je pala cijena, pogledaj za kolko ih možeš dobit.
Moram se ispravit, iz mojeg posta se možda dalo zaključit da imam neki ultra HiFi doma - nemam. Imam Z-5500 i kvalitetniji setup u autu koji se ipak na kraju ne može mjerit sa onim u prostoriji.


Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
I daj probaj ne bit onaj stereotipni ferovac koji misli da je stalno u pravu. Treći put da se kačim s tobom. Prvi put kad smo uživo pričali prije 5-6 godina rekoh sam sebi, klinac si, imaš para pa ćeš valjda jednog dana naučiti, raspravljali smo o monitorima ako me sjećanje služi. Nažalost, čini mi se da je sve gore po tom pitanju.

Nemoj se ljutit, nemam niš protiv tebe, ali tvoj je nastup očajan.
Više se ne sjećam, vjerojatno je bilo o monitorima. Puno je 5-6 godina. Super da si zaključio da je sve gore. Uopće ne mislim da sam uvijek u pravu, svako malo naučim nešto novo i ispravim se i priznam ako me neko uvjeri da nisam u pravu.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2012., 01:11   #605
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
/snip
Znaš i sam kak je to, moje isprike što sam reagirao malo jače , ali dapače, činiš mi se ok dečec, samo u tako nekim razmišljanjima se činiš prenapadački nastrojen, nastupaš kao da je tvoj nepogrešiv odabir

--

No doro, idemo dalje

Ajmo konstruktivno. Evo neke koje sam izdvojio sa papira na kojem imam 12 sluški napisano. Ako itko zna ponešto o njima nek mi napiše, ili barem mišljenje dal se isplate za tu lovu, birao sam neki price-performance prema reviewima...

ove sluške: jeftine, kažu dobar zvuk, pogotovo za cijenu od cca 25$, ružne ko vrag, ali možda uživo budu ljepše.

RHA MA-350: cijena umjerenih 45$, prekrasne, metalno kućište, o zvuku nema puno informacija po netu, ali ono što sam našao kažu da su solidne, s njima bih se najradije kockao.

soundmagic e30: duplo skuplje od prvih = 50$, bolji zvuk, nisu ružne, ali niti pretjerano lijepe, nisam policajac...

NU NE700M: izgledaju odlično, metalne, prednost: imaju mikrofon, još bolji zvuk, 65$

HD RE-ZERO: najskuplje i sa carinom i pdvom osjetno probijaju 500kn, tako da sam ih stavio zadnje, a zadnje su mi i na popisu. Da ih uzmem trebao bi me netko osobno uvjeriti da su sluške odlične i da mi ih da na dan dva na testiranje
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2012., 01:14   #606
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Još uvijek me nisi našo na MSNu, daj se javi. forumnickname@gmail
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2012., 01:33   #607
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
imam te tamo al mi nisi online, vec sam gledo
Cujemo se danas al popodne, sad pajkit idem, srale odi na sljeme sutra hehe

Danas kupio tu sa foruma Ultimate Ears 700.

Zvuk je osjetno bolji od starih slušalica, očekivano. Također, izolacija vanjske buke je stvarno odlična. Comply foam jastučići su stvarno udobni, u uho se stavljaju na isti način kao i čepići za uši.

Ne sviđa mi se kako je izveden prijegib žice kod konektora, prekruto mi je to nekako. Slušalice su ultra lagane i ne osjete se u ušima. Ukratko, zadovoljan sam i sigurno mi više od ovog ne treba.

I konačno je cijeli spektar zvuka uravnotežen

Zadnje izmijenjeno od: De5tr0yer. 28.05.2012. u 18:03.
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2012., 21:51   #608
Stipe
Head Of The Radio
 
Stipe's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 672
Bok, ekipa. Planiram si kupiti Sennheiser HD 518. Pošto se tu radi o hrpi novaca, molim one koji su bili u doticaju s navedenim slušalicama za mišljenje. Prvenstveno za glazbu, filmove i videoigre na xboxu bi ih koristio te eventualno za vožnje biciklom. Ako netko ima neku bolju, a jeftiniju soluciju neka mi javi.
Stipe je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2012., 19:22   #609
smw
dev
 
smw's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: ZG - VG
Postovi: 229
Tražim lagane i udobne slušalice preko glave, sa mikrofonom, dužim kablom po mogućnosti, kvaliteta zvuka najmanje bitna. Do 300 kn. Molim preporuke
smw je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2012., 13:30   #610
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Tražim preporuku slušalica.
Prvenstveno za rock, metal...uglavnom bitni su mi instrumenti i čist vokal.

Probao sam svašta dosad od slušalica i jedino što sam po zvuku našao da mi odgovara su v-Jays, ali mi se ne sviđa taj oblik slušalica.

Probao Beats, probao Soul, probao WESC...sve katastrofa za rock, ograničene su na 20kHz i muzika mi zvuči šuplje. Bowers&Wilkins P5 su odlične, ali preskupe jer tražim nešto do 500 kn max.

Prednost ako su bežične
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.07.2012., 15:50   #611
ukiy
Premium
Moj komp
 
ukiy's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: ST
Postovi: 395
Jesi probao Grado SR60i? Za rock/metal dusu dale...

100kn su iznad tvog budget-a, ali vride svake lipe... best buy slusalice do 100€!
ukiy je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2012., 16:43   #612
Shockre
Premium
Moj komp
 
Shockre's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Dublin
Postovi: 582
+1 za Grado SR60, nema boljih za te pare, a i jos parsto vise. pogotovo za takvu glazbu (ne techno/dubstep/itd).
Shockre je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2012., 22:31   #613
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Mogu li se igdje kod nas isprobati?

Ima li neka in-ear, over-ear alternativa?
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2012., 22:34   #614
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
dečki ti pričaju o ozbiljnim slušalicama, a ne o beats by dr. dre... kakva in-ear alternativa pobogu?
syss je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2012., 22:56   #615
1v@n
The