Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.02.2009., 20:15   #1
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
5.1 surround problem na .mkv

Pozz...
Ne znam kako ovo srediti.

Kad gledam film, u MPC-u, glas ljudi se čuje samo na centralnom zvučniku i to mi se ne sviđa.

Želio bih rastegnuti zvuk da svaki zvučnik isto svira, a ne da prednji i zadnji sviraju samo ambijentalne zvukove a centralni samo govor ljudi. Imate li kakvo rješenje?

MP3 u Winampu još nekak i razvuče preko svih zvučnika, al ovo je tvrdoglavo.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2009., 20:43   #2
Seba78
Premium
 
Seba78's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 155
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Pozz...
Ne znam kako ovo srediti.

Kad gledam film, u MPC-u, glas ljudi se čuje samo na centralnom zvučniku i to mi se ne sviđa.

Želio bih rastegnuti zvuk da svaki zvučnik isto svira, a ne da prednji i zadnji sviraju samo ambijentalne zvukove a centralni samo govor ljudi. Imate li kakvo rješenje?

MP3 u Winampu još nekak i razvuče preko svih zvučnika, al ovo je tvrdoglavo.
Cek malo... ako sam dobro shvatio imas 5.1 sistem ali ne zelis surround zvuk u filmovima?
Koja je poanta tog?

Ako bas moras skini AC3filter i stavi u postavkama stereo zvuk.
Seba78 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.02.2009., 20:54   #3
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Pozz...
Ne znam kako ovo srediti.

Kad gledam film, u MPC-u, glas ljudi se čuje samo na centralnom zvučniku i to mi se ne sviđa.

Želio bih rastegnuti zvuk da svaki zvučnik isto svira, a ne da prednji i zadnji sviraju samo ambijentalne zvukove a centralni samo govor ljudi. Imate li kakvo rješenje?

MP3 u Winampu još nekak i razvuče preko svih zvučnika, al ovo je tvrdoglavo.
Kupi stereo zvucnike...
"Poanta" 5.1 zvuka je da se svaki razgovor, glasic cuje na centralni a ostali odrađuju "ambijent" iliti efekte...i da slusas mp3-ce i to jos u winampu te rastegnuto na 5.1, to negdje katastrofa zvuci..
tech je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2009., 21:14   #4
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor Seba78 Pregled postova
Cek malo... ako sam dobro shvatio imas 5.1 sistem ali ne zelis surround zvuk u filmovima?
Koja je poanta tog?

Ako bas moras skini AC3filter i stavi u postavkama stereo zvuk.
Zelim surround, ali da se barem rastegne glas ljudi barem na par zvučnika, jer su mi prednji zvučnici dosta blizu, a zadnji malo dalje. Pojačao sam zadnje i snizio prednje, ali opet to nije to. Razgovor između likova se osjetno čuje samo sa jednog zvučnika...

Citiraj:
Autor tech Pregled postova
Kupi stereo zvucnike...
"Poanta" 5.1 zvuka je da se svaki razgovor, glasic cuje na centralni a ostali odrađuju "ambijent" iliti efekte...i da slusas mp3-ce i to jos u winampu te rastegnuto na 5.1, to negdje katastrofa zvuci..
Ne, uopće ne zvuči katastrofa, barem ne meni. Zvuk je pun i po cijeloj je sobi.

EDIT:
Zvukovi ljudi ispadaju pretihi i djeluje jako čudno...
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2009., 23:50   #5
Seba78
Premium
 
Seba78's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 155
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Zelim surround, ali da se barem rastegne glas ljudi barem na par zvučnika, jer su mi prednji zvučnici dosta blizu, a zadnji malo dalje. Pojačao sam zadnje i snizio prednje, ali opet to nije to. Razgovor između likova se osjetno čuje samo sa jednog zvučnika...
Pa tome sluzi centralni zvucnik... za primarni glas.
Ne mozes glas rastegnuti (osim da se u opcijama drivera ne prebacis u stereo mod)
Centralni zvucnik bi trebao biti jasan i glasan te kao takav dovoljan za ono cemu sluzi.

Vidim da imas Audigy pa neznam kako ti izgledaju postavke. Mozda nivo glasnoce za centralni zvucnik nije na maksimumu.

Edit: Promaklo mi je... to se dogadja samo sa mkv fileovima ili opcenito (DVD, igre, AC3 divxvid...)?
Seba78 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na