Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.06.2007., 08:36   #1
SpyRo
The Dragoon
Moj komp
 
SpyRo's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Varaždin
Postovi: 139
Muke po neznam čemu... :D

Eto ovako...

Imam jedan mali problemčić... pa bi vas molio nekakve prijedloge...


Dakle...

Svaki put kad poželim pogledat .pdf... jednostavno mi u Adobe Acrobatu bude sve crno umijesto bijelih stranica s slovima...
Druga stvar... kad poželim pogledat koji film... nemogu... jer se pojavljuju artefakti i video postaje negledljiv...
Treća stvar... o igricama da ne govorim... grafika mi bude ful raspadnuta... 2D igre rade dobro... ali 3D nema šanse...

Eto sad bi vi fino svi zaključili da je problem u grafičkoj... ali... bip... nije... jer sam probao i s drugom grafuljom i opet je sve isto... znači... grafičku karticu isključujemo...
Šta bi drugo moglo za***avat?! Jel može RAM za***avat oko toga!? Nisam probao s drugim ramima jer ih jednostavno nemam... al eto.. ako imate kakvih prijedloga... di da gledam... jer me ovo ubija!!!


BTW radi se o mašini iz siga...
__________________
Nemam sig jer ne poštujem pravila.
SpyRo je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2007., 09:16   #2
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,536
još da ti vidimo sig
napiši koje su ti komponente

u međuvremenu probaj deinstaliraj stare drivere od grafe s driver cleanerom i onda installiraj nove, ako imaš dvije pločice rama probaj svaku posebno iako ne vjerujem da je ram...
a možda imaš problema i s codecima... ako ih imaš više instaliranno makni ih i stavi klite codec pack.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.06.2007., 09:23   #3
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Dobro, možeš imati sig, ali ne smije prelaziti 5 redova normalne veličine...

Citiraj:
Ako koristite potpis (signature) molimo Vas da on ne bude duži od 5 redova normalne veličine i da ne pretjerujete s bojama i slikama u sigu. Reklamiranje firmi ili sličnih stvari u sigu nije dozvoljeno i svaki sig koji ne ulazi u ove gore navedene okvire biti će obrisan.
Pravila i pomoć

Ako nisi testirao ništa drugo osim grafe, nećeš znati u čemu je problem. Možda je problem hardverski, a možda je i softverski. Napraviš ovo što je Roberto rekao, a imaš i sticky s programima za testiranje pa testiraj...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2007., 16:21   #4
SpyRo
The Dragoon
Moj komp
 
SpyRo's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Varaždin
Postovi: 139
Sorryte kaj oživljavam stariju temu... al evo me opet...


Problem nije riješen... grafička funkcionira... probano dal RAM rade... i rade normalno... dakle nije problem niti u ramima niti u grafičkoj... a sumnjam da je u driverima i codecima... zato jer... i dok slažem windowse (konkretno slagao sam Vistu)... na kompu se pojavljuju artefakti... a da driveri i codeci nisu instalirani za grafičku... znači poslije formata... i ponovnog slaganja windoza... opet ista stvar...

Ovo mi polako ide na jetra!!! I mislim da ću ipak morat bacit 200 čuna da bi mi ovi tamo na servisu rekli da ne valja nekaj kaj valja... cccc


Ima još kakvih prijedloga??? Jel može biti problem s matičnom??? Na to mi i smrdi cijelo vrijeme...
__________________
Nemam sig jer ne poštujem pravila.
SpyRo je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2007., 16:58   #5
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Ajde stavi konfu pod "Moj komp".
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Staro 25.10.2007., 17:00   #6
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Imao je konfu u sigu, no ja sam ga obrisao jer niti nakon što ga je moderator upozorio na veličinu nije ga skratio...
tor je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2007., 17:31   #7
SpyRo
The Dragoon
Moj komp
 
SpyRo's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Varaždin
Postovi: 139
Sorry dečki... imal sam sig cijelo vrijeme... pa me mod upozorio al mi je ostavio sig... tak da ništa nisam mijenjao... al evo... sad ću to ispravit...
__________________
Nemam sig jer ne poštujem pravila.
SpyRo je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2007., 22:43   #8
DoX_Chabar
Premium
Moj komp
 
DoX_Chabar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Čabar/Rijeka
Postovi: 655
Pronađi alternativu Adobe Readeru pa probaj s tim programom
DoX_Chabar je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2007., 00:11   #9
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
foxit reader

iako meni se cini da je grafa prdnula..
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2007., 17:26   #10
SpyRo
The Dragoon
Moj komp
 
SpyRo's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Varaždin
Postovi: 139
Ajd dečki pročitajte malo prije nego što stavite svoj post...

@Dox_Chabar: nije problem samo u Adobeu... problem je i sa igricama i sa filmovima...

@Codiac: nije grafa prdnula jer sam probao utaknut nutra drugu grafičku i opet je bila ista stvar...

Nemojte se sad koncentrirat na Adobe... kad je to najmanji problem... najveći je onaj na početku... da nemogu igrat 3D igrice (mogu igrati neke tipa Super mario i takva sranja LOL)... nemogu gledat filmove... to su glavni problemi...


BTW riješeno ovo sa konfiguracijom... još jednom se ispričavam na nepoštivanjima pravila...
__________________
Nemam sig jer ne poštujem pravila.
SpyRo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.10.2007., 20:27   #11
mOrgoth
Registered User
Moj komp
 
mOrgoth's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 143
Mislim da je problem u maticnoj, tocnije u AGP-u. Ako se dobro sjecam, AGP je iso u 3 standarda. Razlika je bila u naponu e sad, nisi napisao tocan model ploce pa nemogu rec dali ti se kolju kartica i AGP, te nisi reko jel to pocelo zahebavat odma kad si slozio konfu ili naknadno. Evo link:http://www.abcd.com.au/v/agp_slot.htm pa baci malo oko. Buduci da se dugo nisam bavio agp-om ako sam sta krivo reko ispravite..
__________________
I will use Google before asking dumb questions
mOrgoth je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na