Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.11.2015., 10:31   #1
devil2580
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Pula
Postovi: 90
(riješeno) Kingston HyperX Fury 64 GB disconnect/connect problem kod prebacivanja

Pozdrav,

Imam problema sa navedenim uređajem, a skoro je nov i to je problem od početka , mislim ima garanciju i sve, prvi sa lijeve strane:

http://www.hyperxgaming.com/en/usb

Problem je da ako stavim prebacivat npr. 50gb iso file u komadu preko usb 3.0 porta nakon nekih 10gb sta prebaci sam se iskljuci i ponovno ukljući...kao da ga istekam sa usb porta i ponovo vratim, naravno pukne mi svaki put prebacivanje fajla....
Formatiran je NTFS i kod prebacivanja npr. filmova od 2-3gb pojedinačno nema problema isto tako kod prebacivanja recimo slika sa fotoaparata oko 1gb ukupno sve radi....
Problem se javlja isti ako stavim prebacivat puno malih fajlova recimo ukupno 1gb sa 2000 fajlova....
Pocne prebacivat i nakon nekog vremena na pola prebacivanja recimo izbaci se sa usb porta i ponovo uključi....

Probao sam i na drugim računalima i preko usb 2.0 porta isti problem se javlja....
Mislio sam da se pregrijava ili slično ali na dodir nije baš toliko toplo...


Neznam dal je već netko imao takav problem do sada i dal ima neko riješenje ili je stick neispravan ili šta već....?
Vidio sam da se taj problem javlja i sa drugim nekim brandovima...
Inače stick je jako brz puno brži nego je deklariran što je super, ali probao sam malo tražit po netu ali nisam uspio riješit problem nažalost...

Unaprijed Hvala

lp
devil2580 je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2015., 21:19   #2
devil2580
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Pula
Postovi: 90
Evo mali update...
Problem je do pregrijavanja tj. nakon nekih 5gb jednog fajla u komadu pregrije se i iskljuci i ponovo ukljuci usb stick....
Sad isprobajem sa teracopy i svakih 5gb stavim pauzu i nakon nekoliko min resume, zasad je doslo do 25gb bez problema tako vidit cemo ako ce uspjet na kraju ....

Druga opcija je da sa nekim programom limitiram brzinu prebacivanja za velike fajlove pa se mozda tako nece pregrijat, javit rezulate....

lp
devil2580 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.11.2015., 08:57   #3
devil2580
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Pula
Postovi: 90
Evo finalna solucija, teracopy je nakon nekih 35gb postao jako usporen i sa pauziranjem stalno dok nije puko na kraju i on....
Nakon toga stavio sam kopirat sa Ultracopier programom i limitiro brzinu na nekih 20MB/s i tako je uspjelo kopirat, je da je sporije nego šta može stick ali je uspio kopirat...

Nadam se da će nekome to možda pomoći...

Hvala, može lokot, lp
devil2580 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na