Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.07.2007., 22:26   #1
McZantex
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 115
Question Mobility 9600 driveri... u PC-u

Pozdrav.
Molim vas nemojte odustati odmah jer je poduži post.
Bratić (12 godina) mi je dofurao sinoć komp, bio je pun spywarea i virusa i sličnoga pa smo odlučili instalirati nove windowse. Nakon instalacije, formatirao sam drugu particiju, restartao komp. Instalirao sam chipset drivere i restartao. Isto sam ponovio sa driverima za LAN i zvučnu. Sve ok. Pokrenuo sam cd koji mi je donio bratić koji je od grafičke. MSI cd. Grafa je prema desktop>properties>settings Radeon 9600 Series. Kad se cd pokrenuo tamo su bila hrpa MSI jevih utilitya ali nijedan jedini driver. Onda sam preko device managera pitao windows da potraži drivere i našao ih je na cd-u i instalirao. Sve je bilo normalno. Ako restartam komp, prvi put kad se pokrene, samo je crni zaslon a lampica na ekranu zmirka, ako ga tako ostavim par minuta restarta se sam i dođe ono "windows did not start succesfully itd." Tada sam preko safemod+sys restore vratio ko prije sve i ponovo instalirao to s cd-a i skužio da čim promijenim rezoluciju na išta preko 640x480 se ekran zacrni i opet isto. Odlučio sam pokušati s najnovijim driverima s ati.amd.com no oni kažu da nisu pronašli nijedan driver prikladan za moj komad hardvera. To me je začudilo pa sam skinuo Omega drivere. Oni su našli neke. I to "ATI FIRE GL MOBILITY" drivere. Ja ono sav Pustio sam da se instaliraju, no ista stvar i kod njih, nakon restarta, crni zaslon. Vratim na prije. Malo razmišljam i odlučujem otvoriti case, a imam šta za vidjeti: unutra ovo: http://www.purepc.pl/node/207?pageNo=2
Ati Radeon Mobility 9600. Tu koliko se ja kužim nema traga MSI-ju, sve su atijeve kartice za laptope te jel? Dobro, pomirim se s tim da je u desktop kućištu laptop grafa i odem mirno na ati.amd.com skinuti drivere za mobility a ne obicni radeon. Instalacija nije smatrala da može to što ima instalirati kod mene, pretpostavljam zato jer nije našla nijednu MARKU LAPTOPA prikladnu za to. I tako sam već pomalo bez ideja, pitam frenda jednog, predložio mi je MobilityDotNet2 (za pokrenut obične drivere na laptopima). Nakon prvog restarta je radilo, miš sam micao cijelo vrijeme tijekom loadanja programa da vidim kad će zaštekat, odjednom se zacrnio ekran, upalio nakon 4-5 sekundi i komp je bio zablokiran. Nakon restarta, isti simptomi s crnim ekranom. Malo sam za "system hang mobility" i slično i naišao na par problema ko mojih, ali ti su likovi imali laptope, koje je obično popravio najnoviji update sa proizvođačevih stranica. (Ali ja nemam laptop, a kamoli proizvođača mog nepostojećeg laptopa ) Ja sam pomislio da nisam nešto s**bo s instalacijom windowsa, evo danas probao sve ponovo, ništa neće. Dobro, sada sam se pomirio da je grafa s nekim kvarom ili kaj već, mali će ovih mjesec dva kolko ima do novog kompa igrati s onim generic default ili kako već driverima na 10spf (ne fps, već seconds pre frame) samo mi smeta što ne može izabrati refresh rate preko 60Hz (odnosno ono "use hardware default setting").

Ako netko ima bilokakav hint ili rješenje nek sada kaže.

No, mene je sada zaintrigiralo otkuda onaj MSI CD???
I sjetio sam se da je bratić imao zapravo neku nvidiju iz FX serije...
A također i Pentium 4 2.5GHz i prikladnu matičnu...sad gle čuda - unutra sjedi i šuti barton 2500+ i MSI-jeva matična s VIA chipsetom.
Saznao sam da je stric prije nekoliko mjeseci odnio komp na servis u FENIKS. (pretpostavljam da je bio virus)
Oni su uspostavili dijagnozu (stric se ne kuži najviše u kompove) i tako su odjednom pokvareni postali procesor, matična i grafička. Ugradili su u komp to što su ugradili, a o "pokvarenim komponentama" nigdje ni riječi, tu im se gubi zadnji trag. (pretpostavljam da su ih uzeli i prodali kao nove slijedećem slučaju kao ovaj) Uz grafu su utrpali i MSI cd, nek se nađe. Što je najbolje stric je kupio (=platio) tu grafičku koju su mu izreklamirali kao "najbolju, mora da je najbolja kad je MSI".
I tako su ostali bez najvjerojatnije ispravnih komponenti i platili za sto puta sporije i neprikladnije. A btw Distributeri su MSI-jevih komponenata, što objašnjava matičnu i cd od grafičke, ali ne i samu grafičku. Koliko znam, takve grafičke se ugrađuju u laptope, ne?

Btw ovo su specifikacije po everestu: (temperature su proc:53, matična:42, hard: 49)

Operativni sustav Microsoft Windows XP Professional
Instalirani Service Pack Service Pack 2
Internet Explorer 6.0.2900.2180 (IE 6.0 SP2)
DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)
Matična ploča:
Procesor AMD Athlon XP, 1833 MHz (11 x 167) 2500+
Naziv matične ploče MSI KT4AV (MS-6712) (6 PCI, 1 AGP, 3 DIMM, Audio)
Chipset na matičnoj ploči VIA VT8377A Apollo KT400A
Sistemska memorija 512 MB (PC3200 DDR SDRAM)
Tip BIOS-a AMI (05/16/03)
Grafika:
Grafička kartica ATI RADEON 9600 Series (128 MB)
Grafička kartica ATI RADEON 9600 Series (128 MB)
3D akceleratorski čip ATI Mobility FireGL T2/T2e (M10GL)
Monitor Samsung SyncMaster 755DF [17" CRT] (HJGTB02182)

Multimedija:
Zvučna kartica Realtek ALC650 @ VIA AC'97 Enhanced Audio Controller

Diskovni podsustav:
IDE kontroler VIA Bus Master IDE Controller
Floppy disk Floppy disk drive
Tvrdi disk ST380011A (80 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/100)
Optički uređaj PIONEER DVD-RW DVR-110D (DVD+R9:8x, DVD-R9:8x, DVD+RW:16x/8x, DVD-RW:16x/6x, DVD-ROM:16x, CD:40x/32x/40x DVD+RW/DVD-RW)
SMART status tvrdih diskova OK

Particije:
C: (NTFS) 10001 MB (7919 MB slobodno)
D: (NTFS) 66307 MB (66237 MB slobodno)
Ukupna veličina 74.5 GB (72.4 GB slobodno)

Ulazni uređaji:
Tastatura Standard 101/102-Key or Microsoft Natural PS/2 Keyboard
Miš PS/2 Compatible Mouse

BTW2: Monitor je sasvim ispravan, radi stalno uz moj stari komp (sada sam ga priključio na bratićev).

Ako treba, mogu postati slike grafe.
McZantex je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2007., 02:02   #2
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,480
Pa ako je FireGL skini sa ATI-jeve stranice i drivere za nju (attach)
Poigraj se u BIOS-u matične sa FastWrite opcijom, reinstaliraj AGP driver...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	fgl.jpg‎
Views:	135
Size:	81.7 kB
ID:	7531  
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.07.2007., 07:55   #3
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,820
ako je grafa sa slike koju si dao, to nije mobiliity, jer grafa u laptopu ne izgleda uopce kao grafa...
a sto se tice ovoga svega sa servisom, nije prvi put da sam cuo, dogodilo se dosta ljudi kojima je trebao komp a zapravo nista o hardwareu ne znaju.
inace, ako pise u everestu fire gl onda to nije nikakav radeon i driveri za radeone kao takvi nece raditi, zato skini ovo sto je jelc dao, sve bi trebalo raditi.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2007., 10:16   #4
McZantex
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 115
Hvala na pomoći.
Ni fire gl driveri nisu pomogli, probao sam reinstalirati agp driver i uključio sam fastwrite, i onda sam ponovo probao mobilitydotnet2 foru i sada radi, ali ima artefakte, u obliku 4-5 zelenih piksela random raspodijeljenih po ekranu.
Probati ću instalirati ATT pa under-clockati.
E da, fire gl T2 128 bitno drugačije izgleda od ove moje.
McZantex je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2007., 11:43   #5
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,480
Probaj onda otići na onaj dio gdje je izbor za Mobility Radeon pa 9600 pa skini i probaj onaj "Installation Verification Software"...
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2007., 09:11   #6
Ljoshy
Premium
 
Ljoshy's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 123
Malo sam na Vi sa poljskim ali mislim da su za tu karticu koristili catalyst 5.3

"Testowanej karcie przyjdzie się zmierzyć z produktem Asusa 9550 GE z 128MB pamięci i częstotliwościami fabrycznymi ustawionymi na 250MHz GPU i 400MHz RAM. Do porównania użyte zostały sterowniki dostarczone wraz z kartą graficzną. Dla Radeona 9600 Mobility były to Catalysty 5.3 natomiast dla Asusa 9550GE Catalysty 4.9. FastWrite w obu przypadkach był włączony, a AGP aperature size zostało ustawione na 128MB."
Ljoshy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na