Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.01.2017., 22:22   #8191
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 635
Citiraj:
Autor jean luc Pregled postova
Na Badnjak me Đed Lee Božičnjak iznenadio PiFi Digi plus karticom, direktno iz Hong Konga.
To je Digi Plus kartica za Škote, Bračane, gospodina Klištića i općenito cheapskate sortu audiofila.

Pride dobiješ još I pripadajuće kućište najviših kineskih kvalitativnih i estetskih standarda, sve za manje od 23 dolara.

Te Digi kartice rjeśavaju nekoliko inherentnih problema koje RPi platforma ima u ulozi audio komponente:
- izbjegava USB konekciju, koja je kod Raspija nakeljena na isti kontroler kao i mreža (globalno, nek me neko ispravi sa pobližim objašnjenjem ako zna)
- otključava I2S protokol na SPDIF izlazu
- tzv. trafo verzija kartice (svaka PiFi, samo skuplja Hifiberry) galvanski odvaja coax izlaz.

Uglavnom, u Volumiu je kartica proradila od prve - izabere se Hifibery Digi i to je to.
Sa Dacom sam RPi spojio jednom trećinom starog Audioqestovog komponentog kabla - inače pravi 75ohm kabel x 3.

Kakav je zvuk? Kako bi rekao Bruno Kovačević, jedno cirka 72 koma 46 posto bolji.....još je prerano za neke impresije, ali već nakon par sati je bilo jasno da ovakav RPi nije više sporedni izvor zvuka, čak i kad je ozbiljan player u susjedstvu.

Recommended, dakle, bez uzdržavanja.
Inspirirali ste me kvalitetnim postovima oko hifi zvuka na rpi3 kojeg već imam. Pa me zanima sad...

ovaj pifi šta spominješ, ovo nije original ? Po ovoj cijeni nalazim ovaj komplet...

http://www.dx.com/p/acrylic-case-and...0#.WHP-jlXhC70

ili ovaj pifi koji spominješ (trenutno nedostupan)...

http://www.dx.com/p/pifi-digi-hifi-d...9#.WHP-qFXhC70

Kako se ponašaju ovi klonovi u smislu drajvera? Vidim da su duplo jeftiniji nego original https://www.hifiberry.com/shop/board...erry-digi-pro/ , ali me zanima pitanje kompatibilnosti sa rpi3 ?
Rade li kako original, i kakva je kvaliteta izrade u odnosu na original ? Vidim spominju se neki čipovi, ali to mi je špansko selo

Dalje, Volumio i Rune Audio, jel to na istom principu kao Kodi (Elec) ? Ono zapržiš image na sd karticu , staviš u rpi3 i bootaš ?
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2017., 15:25   #8192
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Citiraj:
Autor Ante M Pregled postova
Inspirirali ste me kvalitetnim postovima oko hifi zvuka na rpi3 kojeg već imam. Pa me zanima sad...

ovaj pifi šta spominješ, ovo nije original ? Po ovoj cijeni nalazim ovaj komplet...

http://www.dx.com/p/acrylic-case-and...0#.WHP-jlXhC70

ili ovaj pifi koji spominješ (trenutno nedostupan)...

http://www.dx.com/p/pifi-digi-hifi-d...9#.WHP-qFXhC70

Kako se ponašaju ovi klonovi u smislu drajvera? Vidim da su duplo jeftiniji nego original https://www.hifiberry.com/shop/board...erry-digi-pro/ , ali me zanima pitanje kompatibilnosti sa rpi3 ?
Rade li kako original, i kakva je kvaliteta izrade u odnosu na original ? Vidim spominju se neki čipovi, ali to mi je špansko selo

Dalje, Volumio i Rune Audio, jel to na istom principu kao Kodi (Elec) ? Ono zapržiš image na sd karticu , staviš u rpi3 i bootaš ?

Pisao sam o ovoj prvoj kartici. Mislim da bi i druga mogla biti ista ta, samo nije u paketu s kućištem?

Sama instalacija je prošla bez ikakvih intervencija, samo se u Playback options izabere Hifiberry digi (dakle, "original") i I2S. Odmah je proradilo, čini mi se čak i bez reboota. O Volumiu pričam, dakle zadnja verzija iz polovice prosinca. Snimiš image na SD i podigneš, upravljaš preko app-a na Androidu ili iz Safarija na Ios-u (mora imati Bonjour podršku browser).

Kvalitetu izrade u odnosu na original ne mogu stvarno komentirat jer nisam original imao u rukama, niti imam znanja da bih ocijenio neke nedostatke. Mogu biti siguran da je ovaj PiFi kineskih ruku djelo, a kolko je Hifiberry - koji je porijeklom "švicarac" čini mi se - jednako tako generičan, isto tako mogu samo špekulirat.

Činjenica da ovo radi i da radi prilično bolje od USB konekcije - nezahvalno je uvijek opisivat zvuk riječima, al recimo da je zvuk sa PiFija "autoritativniji".
Isto tako, razlika u cijeni je barem 3x manje u korist kineza, jer je ovaj Hifiberry ona skuplja, tzv. trafo verzija - odnosno, najjeftiniji model DIGI+ nema tu galvansku izolaciju što PiFi u paketu ima odprve. Taj skuplji je dakle mislim 35 Eura + kučište 10tak+dostava, pa na to još platiš carinu i to bi bilo ukupno onda valjda oko 500-tinjak kuna.

Ovaj kinez mi je naplatio oko 150 kn, dakle dostava je bila free a nije bilo ni carine.

Mislim, obje cifre su kikiriki za ono što pružaju, al ja sam ovo više usput naručio uz još neke druge stvari pa je sad to to.

I iskreno, na kraju ne vidim što bih i zažalio, jer stvar em radi, em ima (i više nego solidnih) pomaka u zvuku.

Da, na kraju - koristim RPi dvojku. Ne znam kak kartica stoji sa RPi3, na DXu piše da je za "B+/A+/2", a original je mislim certificiran i za 3.
Probaj pitat na Volumio forumu, možda je tamo netko upogonio istu sa trojkom?
jean luc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.01.2017., 15:38   #8193
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,000
Citiraj:
Autor neumrli Pregled postova
Pozdrav,

U planu mi je napraviti muzicki server koji bih spojio na Marantz PM6005 stereo pojacalo, zajedno sa Bowers & Wilkins CM1 zvucnicima. Marantz ima "24bit/192kHz high current CS4398" DAC, te dva digitalna ulaza, opticki i koaksijalni. Opticki je vec zauzet jer je TV sa Kodijem spojen na njega.

Trenutni setup je RPi 3 sa Kodijem, spojen HDMI kablom na Samsung Smart TV, a iz TV-a digitalnim optickim kablom do Marantzovog DAC-a. Obzirom da TV ima procesor i licencu koji su u stanju obraditi DD (384 kbps), DTS (1536 kbps) i DTS-HD (>3500 kbps) kvalitetu zvuka kod 1080p BluRay snimaka reproduciranih na Kodiju, iako za pravi DTS efekt treba 5.1 sustav, razlika izmedju DTS-a i DTS-HD u filmovima sa specijalnim efektima je ogromna. Muzika u Kodiju nema bas najsretnije rjesenje za prikazati veliku kolekciju, pa bih htio isprobati nesto drugo.

Ideja je (dodatni) Raspberry Pi 3 B kao hardver za server, zajedno sa HiFiBerry Digi+ Pro DAC-om, te bih to dvoje spojio sa Marantzom nekim kvalitetnijim koaksijalnim kablom. Sto se tice softvera, jos se dvoumim izmedju Volumio i RuneAudio opcija. Razlog za DAC na RPi-ju je cinjenica da RPi ima ne-bas-sjajnu zvucnu karticu, te da nisam u mogucnosti spojiti njega sa pojacalom HDMI kablom. Jos jedan od razloga je taj sto bih htio logicki odvojiti glazbu i filmove/serije na kucnom setupu.

Server bi imao svoj eksterni disk od 3TB (sa napajanjem). 90% glazbe koju imam je u FLAC-u, pa bih htio iscjediti maksimalno sustav koje imam.

Zanima me koju kvalitetu bih mogao ocekivati sa kombinacijom RPi + HiFiBerry DAC?
Preporuka za kabel od cca 1-2m izmedju Marantza i HiFiBerry Digi+?
Isplati li se investicija (RPi+DAC+coax) od cca 1000 kn u mom slucaju?

Btw, trenutno imam tri RPi-a 3 B u duplom stacku u ulogama:
  • torrent/usenet downloader + NFS server (+ USB WiFi AC450)
  • standalone Kodi (+ USB WiFi AC450)
  • standalone Home Assistant
Taman jos jedno mjesto za muzicki RPi na vrhu stacka

Ako sam nesto fulao, korekcije su dobrodosle


Malo je offtopic u ovoj temi, no što koristiš sve sa home assistantom od one hrpe ponuđenih opcija?
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2017., 23:51   #8194
neumrli
Dubwise
Moj komp
 
neumrli's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 300
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Malo je offtopic u ovoj temi, no što koristiš sve sa home assistantom od one hrpe ponuđenih opcija?
Ma za sada nista ozbiljno, integracija sabnzbd/sonarr/samsungtv. Dosao mi nedavno Phillips Hue starter kit 3gen (naletio na 40% popusta), pa mi je u planu otici do Ikee po neke lampe za njih, i onda to spojiti na HA i Kodi (paljenje/gasenje svjetla nakon starta/kraja filma, itd.).

Iskon ima ok ponudu za pametni termostat s kojim se HA moze spojiti, mislio sam to uzeti posto mi se cini da takva sprava kroz n mjeseci ili godina otplati svoj trosak kroz stednju grijanja jer ti kako proizvodjac tvrdi, termostat kroz period od cca tjedan dana uci koliko tvom stanu ili kuci treba da se zagrije, te u kojem periodu se grijanje pali, odnosno ne pali.

Mod: moze prebacivanje ovih postova u zasebnu temu ako ovdje spamamo.
neumrli je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2017., 14:30   #8195
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Pitanje: stereo receiver poput ovoga Onkyo TX-8150 http://www.ronis.hr/stereo-receiver-...black/product/ ali jeftiniji i max 100W, jel netko zna jel ima alternativa?
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2017., 15:52   #8196
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Niš ti neće smetat što je malo jači, dapače. Samo paziš kak odvrćeš glasnoću i neće smetat koji watt više. Ionak su te brojke iluzorne.

Najbolje da napišeš kolko točno novaca, koji su zvučnici i mora li biti baš receiver odnosno kolko ćeš slušat radio.

Napominjem da parsto kuna kupiš solidan/vrlo dobar tuner iz SH-a, ako se ukaže neko dobro pojačalo za dobru cijenu, tak da radio ne mora ograničavat.
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2017., 16:21   #8197
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
stigli mi jucer KEF Q100

na prvu dojam je odlican, sad treba usviravanja jer sam na dosta mjesta citao kako im se jako osjeti promjena u zvuku nakon 2-3 tjedna sviranja.

vjerujem u to, davno sam bio kupio yamahin centralni zvucnik, i za uho mi zapela jedna pjesma od U2 kojoj kao da je nesto falilo ocigledno. Kad nakon par dana sviranja, odjednom u toj pjesmi cujem odredjeni rif gitare koji se nije uopce cuo kad sam izvadio zvucnike iz kutije

ali ovo kefici imaju jako cist zvuk, i nevjerojatnu kolicinu basa iz tako malih kutija.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2017., 16:43   #8198
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor jean luc Pregled postova
Niš ti neće smetat što je malo jači, dapače. Samo paziš kak odvrćeš glasnoću i neće smetat koji watt više. Ionak su te brojke iluzorne.

Najbolje da napišeš kolko točno novaca, koji su zvučnici i mora li biti baš receiver odnosno kolko ćeš slušat radio.

Napominjem da parsto kuna kupiš solidan/vrlo dobar tuner iz SH-a, ako se ukaže neko dobro pojačalo za dobru cijenu, tak da radio ne mora ograničavat.
Sad kad si spomenuo zvučnike, lupilo me u glavu, tj. ne isplati mi se dat' toliko novce za takav ili sličan receiver pa onda koristit zvučnike stare 22 godine, morao bi onda i dobre zvučnike kupit. Bit će šipak od svega toga ali hvala za savjet.
Stvar je da imam sve [(i deck i cd player i receiver i zvučnike) a ne koristim ništa osim glazbe iz PC-a] ali stvar je u tome što receiver šteka tj. nekad se isključi desni, nekad lijevi zvučnik, to se eliminira kod pojačam glasnoću do pola - kad to napravim radi normalno dok ga ne isključim, onda drugi dan opet šteka. Već mjesecima tražim neki stariji al' dobar receiver/pojačalo ali nikako da naiđem na pravu stvar i da je cijena normalna... ekipa traži za npr Technics receiver star 25 godina po 1000kn, wtf
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2017., 16:49   #8199
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
ma daj barem se starih receivera uzme za bagatelu ali opet, riskiras da kupis napola pokvaren ko sto imas sad.

kupi nesto novo, rastegni na 5-6 rata i amen.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2017., 21:59   #8200
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,000
Citiraj:
Autor neumrli Pregled postova
Ma za sada nista ozbiljno, integracija sabnzbd/sonarr/samsungtv. Dosao mi nedavno Phillips Hue starter kit 3gen (naletio na 40% popusta), pa mi je u planu otici do Ikee po neke lampe za njih, i onda to spojiti na HA i Kodi (paljenje/gasenje svjetla nakon starta/kraja filma, itd.).

Iskon ima ok ponudu za pametni termostat s kojim se HA moze spojiti, mislio sam to uzeti posto mi se cini da takva sprava kroz n mjeseci ili godina otplati svoj trosak kroz stednju grijanja jer ti kako proizvodjac tvrdi, termostat kroz period od cca tjedan dana uci koliko tvom stanu ili kuci treba da se zagrije, te u kojem periodu se grijanje pali, odnosno ne pali.

Mod: moze prebacivanje ovih postova u zasebnu temu ako ovdje spamamo.

Aha, super. Ako budeš što radio, updejtaj ovdje il u nekoj posebnoj temi. Baš me zanima.

Ja sam isto gledao svašta, al za ove solucije nemam baš para, pa bi išao ne neke DIY stvari da nešto ušparam.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.01.2017., 12:56   #8201
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 635
Citiraj:
Autor jean luc Pregled postova
Pisao sam o ovoj prvoj kartici. Mislim da bi i druga mogla biti ista ta, samo nije u paketu s kućištem?

Sama instalacija je prošla bez ikakvih intervencija, samo se u Playback options izabere Hifiberry digi (dakle, "original") i I2S. Odmah je proradilo, čini mi se čak i bez reboota. O Volumiu pričam, dakle zadnja verzija iz polovice prosinca. Snimiš image na SD i podigneš, upravljaš preko app-a na Androidu ili iz Safarija na Ios-u (mora imati Bonjour podršku browser).

Kvalitetu izrade u odnosu na original ne mogu stvarno komentirat jer nisam original imao u rukama, niti imam znanja da bih ocijenio neke nedostatke. Mogu biti siguran da je ovaj PiFi kineskih ruku djelo, a kolko je Hifiberry - koji je porijeklom "švicarac" čini mi se - jednako tako generičan, isto tako mogu samo špekulirat.

Činjenica da ovo radi i da radi prilično bolje od USB konekcije - nezahvalno je uvijek opisivat zvuk riječima, al recimo da je zvuk sa PiFija "autoritativniji".
Isto tako, razlika u cijeni je barem 3x manje u korist kineza, jer je ovaj Hifiberry ona skuplja, tzv. trafo verzija - odnosno, najjeftiniji model DIGI+ nema tu galvansku izolaciju što PiFi u paketu ima odprve. Taj skuplji je dakle mislim 35 Eura + kučište 10tak+dostava, pa na to još platiš carinu i to bi bilo ukupno onda valjda oko 500-tinjak kuna.

Ovaj kinez mi je naplatio oko 150 kn, dakle dostava je bila free a nije bilo ni carine.

Mislim, obje cifre su kikiriki za ono što pružaju, al ja sam ovo više usput naručio uz još neke druge stvari pa je sad to to.

I iskreno, na kraju ne vidim što bih i zažalio, jer stvar em radi, em ima (i više nego solidnih) pomaka u zvuku.

Da, na kraju - koristim RPi dvojku. Ne znam kak kartica stoji sa RPi3, na DXu piše da je za "B+/A+/2", a original je mislim certificiran i za 3.
Probaj pitat na Volumio forumu, možda je tamo netko upogonio istu sa trojkom?
Dobro da si spomenuo, kad pogledam kod ovih sa čajna shopa ne piše da su kompatibilni sa rpi3, nego samo do dvojke. Jedino je ovaj ''švicarac'' kompatibilan sa rpi3 pa ću najvjerojatnije njega uzet, 50 eura sa caseom i dostavom.

Nego, ovaj Volumio ili Rune Audio, nebitno zapravo koji...jeli oni podržavaju isključivo daljinsko upravljanje preko Android moba/tableta ili možda može preko HDMI CEC ili još bolje Logitech Harmony ?

Također, jel to znači da se može normalno spojiti preko HDMI na televizor, pa upravljati direktno po sučelju...ili eventualno složiti neki 7'' display na njega ?
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2017., 15:39   #8202
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Citiraj:
Autor Ante M Pregled postova
Dobro da si spomenuo, kad pogledam kod ovih sa čajna shopa ne piše da su kompatibilni sa rpi3, nego samo do dvojke. Jedino je ovaj ''švicarac'' kompatibilan sa rpi3 pa ću najvjerojatnije njega uzet, 50 eura sa caseom i dostavom.

Nego, ovaj Volumio ili Rune Audio, nebitno zapravo koji...jeli oni podržavaju isključivo daljinsko upravljanje preko Android moba/tableta ili možda može preko HDMI CEC ili još bolje Logitech Harmony ?

Također, jel to znači da se može normalno spojiti preko HDMI na televizor, pa upravljati direktno po sučelju...ili eventualno složiti neki 7'' display na njega ?
Pa mislim da su Volumio i Rune koncipirani kao headless playeri, tak da ne znam kako je tretiran HDMI uopće. Ono, ionak plejaju samo audio.
Možda i ide nekako - postoje gotove konfiguracije sa ekranom, al rekao bih da taj ekran (touch-screen) ipak ide na HAT.

Ovak:
http://www.audiophonics.fr/en/networ...k-p-11254.html

Možeš upravljat i preko PC browsera, al to je isto preko mreže.Nisam dalje ništa to proučavao, jer ovo preko mobitela/tableta radi odlično i bez greške.

Isto tako, ovaj PiFi koji sam ja naručio ima i IC senzor, al čini mi se da nije dokumentiran i trebalo bi malo potražit po forumima kako radi. Ne znam ima li original Digi+ isto IC senzor, ili se i tu radi o "free giftu" iz kuhinje bake Čang.
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2017., 19:56   #8203
neumrli
Dubwise
Moj komp
 
neumrli's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 300
Dosao mi danas HiFiBerry Digi+ Pro (4 dana iz Svicarske, shipping - 7 eura). Moram sutra po neki koaksijalni digitalni kabel da spojim i poslusam kako zvuci pa javim dojmove.

Evo kako izgleda, kada usjedne na pinove od RPi-a cvrsto stoji tako da prakticki nema potrebe za dodatnim ucvrscivanjem po pitanju stabilnosti:

front

back

Zadnje izmijenjeno od: neumrli. 12.01.2017. u 20:11.
neumrli je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2017., 14:29   #8204
tborzic
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: 21000 Split, Hrvatska
Postovi: 142
Pozdrav,

vidim da ima ljudi koji se tu nešto razumiju .
Dakle za Rpi B+ mi treba audio kartica (ne DAC), pa postoji li preporuka (od kineza).
Ne USB kartica, već baš njegova?
Za sad nemam neki dobar DAC, (ugradjeno u pojačalo/receiver ne računam), pa mi se čini bolje izaći s analog audio u pojačalo?

I drugo, da li se može ISTOVREMENO na Rpi dodati (hardverski govorim) i DAC i audio kartica (izlaz), ono, jedno na drugo, kao na katove?

Hvala,
t.
tborzic je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2017., 14:51   #8205
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Ta "audio kartica" ti je DAC, jer pretvara digitalni signal u analogni.
Dakle, to je kartica koji u slučaju RPI isto ide na hat, i ima analogne RCA izlaze.

U Hifiberrya ti se zove model točno tak - DAC (ili DAC+), a sličnih ima skoro pa omanje more.

Iz istog razloga ti ne treba ta kombinacija na katove. Uzmeš jednu od tih kartica - pogledaj najbolje na ovoj Audiophonic stranici koju sam linkao, tam je nekak napreglednije - a kupi di ti paše - i imaš analogni izlaz u pojačalo.

Koji je, per se - DAC.
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2017., 15:17   #8206
tborzic
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: 21000 Split, Hrvatska
Postovi: 142
Sve OK, zahvaljujem, pokušao sam se (pre) jasno izraziti, da ne bude nikakvih nesporazuma.

Mislio sam da se neki DAC favorizira iz ovog ili onog razloga (cijena, podržanost, lakoća instalacije, kvaliteta zvuka..).

Što se tiče slaganja "na katove", istina, za sada ne treba, ali postoji opcija prelaska na vanjski (konkretan) DAC, pa me zato zanimalo, ide li to "na katove" (mora bit bolji izraz od ovoga...), tako da imam oboje: i kvalitetan analogni i kvalitetan digitalni izlaz.
Također, ovih par receivera što koristim imaju svoj DAC (kao i bilo što unazad 10 i više godina) pa možda nije ni to loša solucija za probati(ukoliko tu ima mjesta za zvukovni pomak).
tborzic je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2017., 16:01   #8207
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
ima li netko iskustva sa onim malim pojacalima za zvucnike, imam viska par bookshelfa, pa bi ih s necim upogonio, stavio bi ih pored televizije, tako da mi neko veliko pojacalo/receiver ne dolazi u obzir, a vidio sam da ima pojacala velicine cd rom-a za 50-100 dolara sa osnovnim funkcijama, 1 ulaz 1 izlaz mislim se na njega roknut Chromecast i milina.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2017., 13:35   #8208
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Gabre,

Pogledaj si ovaj mega post na Audio karmi o TPA3116 pojačalima:
http://www.audiokarma.org/forums/ind...74806/page-281

Uglavnom se radi o jednostavnijim DiY rješenjima gdje ljudi naručuju gotove kartice koje je potrebno skutijat i prikopčat na neko laptop napajanje, ali ima i gotovih pojačala s tim čipom.
Sva su vrlo jeftina a veliki broj ljudi je oduševljen kako sviraju. Kao, nasljednik poznatih Tripath pojačala ali još bolje i sa više snage, znači upotrebljivije za veći broj zvučnika.
3116 nisam slušao ali Tripath jesam (Kingrex), i to je bilo ozbiljno pojačalo. Znači, ovo ne bi smjelo biti loše.
Ako ćeš prikapčat Chromecast preporučam da uzmeš neko pojačalo sa optičkim ulazom, jer kod mene dobro radi CC prikopčan na HDMI pa optišom na DAC. U analogne izlaze TVa i njegovu konverziju baš ne vjerujem, a ne znam kakav je analogni izlaz ako misliš na Chromecast audio model. I tu je mislim bolje ići na optiku.
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2017., 17:42   #8209
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Ma ne bih sam radio nista, tele sam za struju.
Vidio sam gotovih rjesenja za tipa 100$ +/-

Zapravo najvjse me privlaci dimenzika,jer bi se dalo sakriti iza tv-a, bilo kakav soundbar za 200-300$ je govno, a ovako bih dobio dobar zvuk za malo para, posto bookshelfe vec imam viska.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2017., 21:56   #8210
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Pa napisah ti da imaš gro gotovih pojačala u ponudi, pogotovo na sjevernoameričkom kontinentu, što iz Shenzena što od lokalnih poduzetnika, počevši od 50-tak dolara.
Dakle, preporuka su ampovi temeljeni ili na starijim Tripath 202x čipovima, ili noviji TPA311x.
Ima stvarno svih mogućih kombinacija. Npr., ovaj tip radi po narudžbi pojačala oko tih kartica, i praktički je umjetnik:

http://fleawatt.blogspot.hr/
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2017., 01:46   #8211
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Budem istrazio malo kad stignem.
Nego, stigao kolega prednjim blizancima
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2017., 20:20   #8212
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Glupo pitanje (za znalce), ali jel mi može netko zdravoseljački objasnit' zašto većina novih receivera nema potenciometre za bass & treble? Koliko sam skužio, to je zapravo slučaj kod surround receivera, stereo receiveri imaju potenciometre za bass & treble.

Još uvijek sam u procesu nabavke drugog receivera/pojačala (jer moj STR-D365 iz '95 prekida zvuk ili daje zvuk na samo jedan zvučnik, nekad lijevi, nekad desni pa si ti misli...) znači samo stereo mi treba (nikakav surround) pa ak' netko ima neki prijedlog. Na njuškalu već mjesecima tražim, ali sve je to neočuvano uglavnom, ižuljano itd itd...

Hvala.
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2017., 20:37   #8213
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor Remixer Pregled postova
Glupo pitanje (za znalce), ali jel mi može netko zdravoseljački objasnit' zašto većina novih receivera nema potenciometre za bass & treble? Koliko sam skužio, to je zapravo slučaj kod surround receivera, stereo receiveri imaju potenciometre za bass & treble.

Još uvijek sam u procesu nabavke drugog receivera/pojačala (jer moj STR-D365 iz '95 prekida zvuk ili daje zvuk na samo jedan zvučnik, nekad lijevi, nekad desni pa si ti misli...) znači samo stereo mi treba (nikakav surround) pa ak' netko ima neki prijedlog. Na njuškalu već mjesecima tražim, ali sve je to neočuvano uglavnom, ižuljano itd itd...

Hvala.
natavno da ima, samo su digitalni, odnosno nalaze se u menu samog receivera
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2017., 21:56   #8214
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor nick praskaton Pregled postova
natavno da ima, samo su digitalni, odnosno nalaze se u menu samog receivera
Znam to, imao sam takav receiver i brzo ga se riješio jer kad na takav način mjenjam bass ili treble onda prekida zvuk što je nešt' strašno.

Ja pričam o fizičkom potenciometru, zašto su ih ''izbacili''?

EDIT: tražim ovakav receiver (ONKYO TX-8150), ali za manje novčića, jel ima neka alternativa? http://www.ronis.hr/stereo-receiver-...black/product/
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif

Zadnje izmijenjeno od: Remixer. 27.01.2017. u 23:04.
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2017., 00:17   #8215
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
Citiraj:
Autor Remixer Pregled postova
Znam to, imao sam takav receiver i brzo ga se riješio jer kad na takav način mjenjam bass ili treble onda prekida zvuk što je nešt' strašno.

Ja pričam o fizičkom potenciometru, zašto su ih ''izbacili''?

EDIT: tražim ovakav receiver (ONKYO TX-8150), ali za manje novčića, jel ima neka alternativa? http://www.ronis.hr/stereo-receiver-...black/product/
Zato jer surround receiveri imaju svoju kalibraciju zvuka i sami si podešavaju frekvencijsku krivulju po odzivu slušaone...u većini slučajeva. Nije to stereo receiver. Kako ti je kolega rekao i dalje imaš Tone postavke unutar menija.

sent from G2
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2017., 00:21   #8216
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Još sam u potrazi za pojačalom/receiverom... molio bi znalce za mišljenje o sherwood-u AX-5103 za 100€ (oglasnik), ovaj: http://www.ronis.hr/stereo-pojacalo-...-5103/product/

-znači trebam zamjeniti svoj stari SONY receiver STR-D365 (2x80W @ 8Ω) a ovaj Sherwood ima 2x100W isto na 8Ω a toliko mi i treba pošto su mi zvučnici 100W / 8Ω (Technics SB-CD320)

Hvala.
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2017., 10:09   #8217
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Ako je sto eura i ispravno, uzmi.

Ponovno - rejting zvučnika u watt-ima ne predstavlja centralnu karakteristiku kad se procjenjuje kompatibilnost s pojačalom. Taj podatak može predstavljati vršnu snagu koju mogu podnijeti, al pitanje je i koliko je taj podatak uopće istina.

Bitniji podatak je impedanca, jer ako je niža može se dogoditi da zvučnici u dinamičkim pikovima pocuclaju zalihu snage pojačala, ako je ono male snage u RMSu.

U ovom konkretnom slučaju ćeš zapravo morat pazit da ne pretjeraš sa glasnoćom, al bi ti trebalo 9-10 sati na potu bit uvrh glave za neku sobu prosječne veličine.
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2017., 11:08   #8218
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
kud baš najskuplji Ronis...

jel mora bit novo? imaš na njuški ovo od kolege Vjexona koji je ovdje član
ili ovo...
ili pak ovo

broj watta na pojačalu je NEVAŽAN! pojačalo ima zaštitu da ne izgori.
ne vjerujem da ćeš ikakda preć "11 sati" čak ni za tulume.
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2017., 18:33   #8219
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor jean luc Pregled postova
Ako je sto eura i ispravno, uzmi.

Ponovno - rejting zvučnika u watt-ima ne predstavlja centralnu karakteristiku kad se procjenjuje kompatibilnost s pojačalom. Taj podatak može predstavljati vršnu snagu koju mogu podnijeti, al pitanje je i koliko je taj podatak uopće istina.

Bitniji podatak je impedanca, jer ako je niža može se dogoditi da zvučnici u dinamičkim pikovima pocuclaju zalihu snage pojačala, ako je ono male snage u RMSu.

U ovom konkretnom slučaju ćeš zapravo morat pazit da ne pretjeraš sa glasnoćom, al bi ti trebalo 9-10 sati na potu bit uvrh glave za neku sobu prosječne veličine.
Aha, pa eto, impedancija je ista, a onda što se watti tiče, lako moguće da je pojačalo 'jače'... ma ne planiram slušat glasnije od 50% mogućnosti, prošla me glasnoća...

Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
kud baš najskuplji Ronis...

jel mora bit novo? imaš na njuški ovo od kolege Vjexona koji je ovdje član
ili ovo...
ili pak ovo

broj watta na pojačalu je NEVAŽAN! pojačalo ima zaštitu da ne izgori.
ne vjerujem da ćeš ikakda preć "11 sati" čak ni za tulume.
Ovaj Sherwood što si linkao je taj zbog kojeg sam postavio upit jučer.

Nažalost, nema više tuluma, pregazilo me vrijeme

100€ mi je max maximuma što bi dao, tako da onda jedino taj Sherwood dolazi u obzir.

EDIT: mora bit crno pojačalo jer su mi sve druge komponente crne, čuo sam se s ovim što prodaje taj Sherwood, kaže da je staro nekoliko mjeseci ali nema račun & garanciju, da je to dobio u nekakvoj zamjeni... a na kraju, 100€ nije puno, a ništ bolje mi ne treba jer glazbu ću slušat 1 tjedno (dance, pop, vocal trance, trance) i kad gledam film pustit zvuk preko njega i to je to. Jedino sam malo skeptičan o tom brendu, nešto sam googlanjem pročitao da je taj brend prije bio puno bolji, no to vrijedi za sve danas tako da mi ni to nije nikakva informacija.
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif

Zadnje izmijenjeno od: Remixer. 12.02.2017. u 20:00.
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2017., 10:51   #8220
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Sad se pojavio ONKYO A-9510 za 600kn, jel je to bolja kupnja od tog SHERWOOD-a AX-5103 ?
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na