Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.07.2017., 12:26   #1801
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Meni Timemachine radi savršeno na 416j
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2017., 13:55   #1802
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Samo da se pohvalim, piknuo DS215J preko njuškala za 850 HRK i novi 3TB WD Red - ne mogu opisati koliko sam zadovoljan. Sve što mi treba radi odlično. Download Station, Quickaccess, Synology aplikacije za Android. Kodi na AndroidTV-u vuče bez problema video preko mreže. Još moram srediti neki backup 10-ke ali o tom potom
tutix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.07.2017., 21:34   #1803
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Samo da se pohvalim, piknuo DS215J preko njuškala za 850 HRK i novi 3TB WD Red - ne mogu opisati koliko sam zadovoljan. Sve što mi treba radi odlično. Download Station, Quickaccess, Synology aplikacije za Android. Kodi na AndroidTV-u vuče bez problema video preko mreže. Još moram srediti neki backup 10-ke ali o tom potom
malo se poigraj sa NZB-om prouči pa da vidis veselja kad ti sve nas radi a ti samo sjednes i upalis i gledas.... heheh imaš bolje programe od download stationa ucitaj si synologycommunity tamo imas još tonu aplikacija.
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2017., 22:17   #1804
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,474
Po čemu bolji od DS?
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2017., 10:09   #1805
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
Bolje rade i sve ovisno za sto ga koristis? za torrente ili nešto drugo
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2017., 13:19   #1806
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,474
Torrent. Meni se sviđa što ima mobilnu aplikaciju i search unutar nje. Većinu stvari dodajem s mobitela, bilo kroz link ili kroz mobile search. Ima li koja bolja za to?
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2017., 11:51   #1807
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Ima li neko da je probao homemade rješenje i neki od gotovih NAS uređaja da napravi usporedbu?
Meni FreeNAS doma uredno radi godinama, al kad vidim oduševljenje Synologijem, Qnapom i slično, pitam se što propuštam
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2017., 15:49   #1808
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Ima li neko da je probao homemade rješenje i neki od gotovih NAS uređaja da napravi usporedbu?
Meni FreeNAS doma uredno radi godinama, al kad vidim oduševljenje Synologijem, Qnapom i slično, pitam se što propuštam
Generalno sam dojma da je kod nas razlika što se ne moramo gnjaviti i daviti, nego već sve imamo, odnosno platimo to nešto više spram homemade riješenja. Zatim, imamo manju potrošnju struje i manji uređaj kao i podršku ili support / jamstvo na uređaj.

Što se tiče Synologya, probao sam 3rd party appse, ali vratio sam se na originalne na kraju.
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2017., 17:21   #1809
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Sa_Stilom Pregled postova
Generalno sam dojma da je kod nas razlika što se ne moramo gnjaviti i daviti, nego već sve imamo, odnosno platimo to nešto više spram homemade riješenja. Zatim, imamo manju potrošnju struje i manji uređaj kao i podršku ili support / jamstvo na uređaj.

Što se tiče Synologya, probao sam 3rd party appse, ali vratio sam se na originalne na kraju.
Pa nije baš nešto manja potrošnja, uređaj jest manji, ali je i daleko manje fleksibilan...koliko bi npr koštao NAS sa 4 ili 8 mjesta za diskove

Što se tiče jamstva, i homemade ima jamstvo ako se kupuju novi dijelovi

Pretpostavljam ipak da je za 1 ili 2 diska bolje ne gnjaviti se nego kupiti gotov, ali za ovo kao na slici...ne



Ovo na slici je odličan NAS za majnanje HDD coina sa svojih 128 terabajta diskovlja
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2017., 00:02   #1810
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
A dobro, ko treba doma 128TB.
E, probao sam na Synologyu VPN Server i radi mi na Macu i na W10 odlično.
Sad kak imam 200/100Mbps internet, VPN mi ima smisla čim sam van lokalne mreže. Setup je bio prejednostavan. Pa eto, preporuka za kućnu upotrebu do 5 usera, odnosno 5 usera po protokolu, max 15 znači. PPTP sam složio za Windows, L2PT/IPSec za Maca.


Nego, radio bi si rekonfiguraciju svog Synologya. Pa trebam negdje 10TB podataka pospremit. Gledao sam razne cloud varijante, al sve to skupo ili ako je jeftino sporo. Pa mi se čini da mi je najisplativije uzet za 1.800 kn Seagate externi HDD od 8TB.
Link: https://www.mall.hr/vanjski-tvrdi-di...m_medium=click

Ima li dobrovoljaca da ga otkupe od mene nakon cca 30 dana za 1.500 kn ? Račun, jamstvo, sve...
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.08.2017., 00:12   #1811
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,937
A zasot ga recimo nebi sacuvao za Offline backup (u slucaju Ransomwarea) koji radis jednom mjesecno ili rjedje ako nemas nekih velikih promjena/bitnih stvari?
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2017., 00:22   #1812
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Nemam love za to, nit mi treba
Da imam love, mijenjao bi 4x4TB za 4x8TB u NASu.
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2017., 02:03   #1813
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 755
Kupio sam na kraju synology 216II+ sa 2x2TB wd red. Pročitao sam par uputa za setup. Znači sve spojim, instaliram DSM, na mob synology aplikacije, za kodi složim share preko NFS i to je to? Na download stationu preko moba mogu direktno torrente skidat na synology?
Još neka preporuka/prijedlog za setup ili za neke korisne appove ili bilo što?
Hvala.
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2017., 15:59   #1814
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,148
Citiraj:
Autor Matijac Pregled postova
Kupio sam na kraju synology 216II+ sa 2x2TB wd red. Pročitao sam par uputa za setup. Znači sve spojim, instaliram DSM, na mob synology aplikacije, za kodi složim share preko NFS i to je to? Na download stationu preko moba mogu direktno torrente skidat na synology?
Još neka preporuka/prijedlog za setup ili za neke korisne appove ili bilo što?
Hvala.
Ovisno sto imas na synologyu njihova sluzbena backup aplikacije ti je "Hyper Backup". Ako recimo backupiras slike s donjim linkom mozes dobiti 30Gb free online backupa na hubic-u. Inace je 25GB free ali ako imas ref code onda je 30. Ja nisam imao tako da banana imam 25GB no i to mi je dovoljno za backup documentsa, nekih slika i slicno. "Hyper Backup" podrzava local entryption tako da nema straha od gdje su moji podatci i taj djir.

hubiC free cloud
mann je online   Reply With Quote
Staro 05.09.2017., 09:39   #1815
NITROS
Premium
Moj komp
 
NITROS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Varaždin - Zagreb
Postovi: 874
Planiram kupiti NAS kako bi stare backupove posložio u jedan sustav. Sve zajedno trenutno imam 2TB podataka koje bi stavio na NAS, međutim do sada sam brisao sve fotografije koje nisu bile obrađene unutar 6 mjeseci.

Moje je pitanje sljedeće, dvoumim se između Synology DS416play i DS916+. DS916+ ima mogućnost lijepoga upgradea i čini mi se kao future proof bar za nekih sljedećih 5 godina. S druge strane, razmišljam si da kada stvarno dođem do trenutka da napunim 9 diskova, radije bih kupio dva zasebna uređaja koji će handlati taj broj diskova. Koja su vaša razmišljanja?

Drugo važno pitanje je da li u 4bay sustavu ima smisla ići na RAID 6 ili da se zadovoljim s RAID5.

Treće pitanje je da li da idem na WD RED ili WD RED PRO.

Četvrto pitanje je da li je 4TB po disku previše za RAID5, odnosno da li bi pucanje RAIDa i rebuilding predugo trajao na tako velikom disku?

Prošao sam kroz desetak stranica i dosta pročitao, ali još uvijek nisam pametan. I da, znam da NAS nije backup. Backup će biti offsite, ali ne cijelog kapaciteta NAS-a.

Hvala svima!
__________________
MacBook Pro 15" (late 2011), 16GB RAM, Quad 2.2 i7
Asus PA246Q
Wacom Intuos 4 M

Zadnje izmijenjeno od: NITROS. 05.09.2017. u 10:03.
NITROS je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2017., 13:16   #1816
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Hej ljudi, treba mi NAS sa barem 2 diska i da podržava raid 1 te da ga na što jednostavniji način upogonim da mi glumi osobni cloud. Ne treba biti nikakva zvijer jer će se max u jednom trenu na njega spajati 2 uređaja.

Pri tome i tražim što jednostavnije rješenje.

Ima li netko iskustva sa Western Digital My Cloud Mirror uređajima?
Po svemu što vidim mi se čini da su uređaji max jednostavni i da rade kako treba out of the box.

Nekako mi se čini jednostavnije rješenje od kupovine 216J, ili se varam?
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2017., 13:41   #1817
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,937
Jednostanvije nije (jer je setup jednako lagan na oba, imam Snyology i WD EX2) ali je defitivno jeftinije rjesenje
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2017., 13:53   #1818
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor NITROS Pregled postova

Drugo važno pitanje je da li u 4bay sustavu ima smisla ići na RAID 6 ili da se zadovoljim s RAID5.
Raid 6 nema smisla kad bi dobio isti kapacitet kao i sa običnim mirrorom, ali sa daleko dužim vremenom rebuilda u slučaju problema

Plus:

http://www.zdnet.com/article/why-rai...rking-in-2009/

Zadnje izmijenjeno od: segregator. 05.09.2017. u 14:02.
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2017., 13:58   #1819
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Jednostanvije nije (jer je setup jednako lagan na oba, imam Snyology i WD EX2) ali je defitivno jeftinije rjesenje
Sviđa mi se čuti iz prve ruke

Tek sam se krenuo raspitivati, tako da me čeka još review-ova i gledanja što sve ekstra dobijem sa Synology-em i da li se isplati dati nešto više za takvu kombinaciju.

Možeš molim te nabaciti neku brzinsku usporedbu iz svog iskustva?
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2017., 14:04   #1820
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,937
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Možeš molim te nabaciti neku brzinsku usporedbu iz svog iskustva?
Synology ima daleko vise aplikacija/programa sto native sto 3rd party tako da je po tom pitanju puno fleksibilniji za neke buduce dodatke/koristenje i DSM (Snyology OS) je bolji od WDovog ali daleko od toga da WD nije upotrebljiv, u biti sve se svodi na kolko si para spreman dati .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2017., 14:08   #1821
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Synology ima daleko vise aplikacija/programa sto native sto 3rd party tako da je po tom pitanju puno fleksibilniji za neke buduce dodatke/koristenje i DSM (Snyology OS) je bolji od WDovog ali daleko od toga da WD nije upotrebljiv, u biti sve se svodi na kolko si para spreman dati .
Da, tako nešto sam i mislio. Thanks

Ne predstavlja mi nešto za budžet kupiti neku skuplju varijantu ali mi je bezveze ako neću iskoristiti benefite skupljeg proizvoda.
Proučim malo detaljnije pa vidim da li aplikacije i mogućnosti WD-a ispounjavaju sve što mi treba, ako da - idem na njega da ne filozofiram previše.
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2017., 14:43   #1822
NITROS
Premium
Moj komp
 
NITROS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Varaždin - Zagreb
Postovi: 874
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Raid 6 nema smisla kad bi dobio isti kapacitet kao i sa običnim mirrorom, ali sa daleko dužim vremenom rebuilda u slučaju problema

Plus:

http://www.zdnet.com/article/why-rai...rking-in-2009/
Da idem možda onda na soluciju 2x DS216j s 2x4TB diskovima u RAID 1? Tu bi negdje trebali biti cijenom.


Btw. nisam siguran da bi dobio s RAID6 isti kapacitet kao s mirrorom. Jer RAID 1 (mirroring) je samo za 2 diska.

Tu bi negdje trebali biti cijenom.
__________________
MacBook Pro 15" (late 2011), 16GB RAM, Quad 2.2 i7
Asus PA246Q
Wacom Intuos 4 M
NITROS je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2017., 14:45   #1823
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor NITROS Pregled postova
Da idem možda onda na soluciju 2x DS216j s 2x4TB diskovima u RAID 1?

Tu bi negdje trebali biti cijenom.

Domagoj
Sigurno fleksibilnije rješenje, jedino ne znam da li Synology kao puno drugih proizvođača ograničava na umjetan način slabije uređaje, tj zakida ih za neke fičre
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2017., 14:48   #1824
NITROS
Premium
Moj komp
 
NITROS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Varaždin - Zagreb
Postovi: 874
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Sigurno fleksibilnije rješenje, jedino ne znam da li Synology kao puno drugih proizvođača ograničava na umjetan način slabije uređaje, tj zakida ih za neke fičre
Ograničava ih, ali meni trenutno nešto ne previše bitno.
__________________
MacBook Pro 15" (late 2011), 16GB RAM, Quad 2.2 i7
Asus PA246Q
Wacom Intuos 4 M
NITROS je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2017., 15:44   #1825
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,937
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Da, tako nešto sam i mislio. Thanks

Ne predstavlja mi nešto za budžet kupiti neku skuplju varijantu ali mi je bezveze ako neću iskoristiti benefite skupljeg proizvoda.
Proučim malo detaljnije pa vidim da li aplikacije i mogućnosti WD-a ispounjavaju sve što mi treba, ako da - idem na njega da ne filozofiram previše.
Jasno tu i je glavna prednost sto Synolog yima puno veci userbase/podrsku i slicno recimo TV/Mobitel/Tablet aplikacije i slicno. Im ai WD nesto od tog ali ni blizu toliko rasireno sot je i za ocekivait zbog broja usera.

Meni je u biti Snyology za sve (media server, automatizirani backup, audio i photo server za TV, pojaclao, tablete, mobitele, download/upload (dropbox i ostali servisi))... a WD EX2 mi sluzi kao Offline backup (upalim ga jednom u mjesec dana , iskopiram na njega par TB (overwrite with newer file) i onda ga ugasim, istekam iz mreze/struje do slijedeceg mjeseca (to mi je za slucaj CryproVirusa ).. Ali imam kolegu koji am samo WD i sluzi mu za vecinom sto i meni Synology samo je on nesto manje zahtjevan korisnik pa mu to ne predstavlja problem i WD mu je dovoljan.

P.S. .Ako se odlucis za WD javi se, ja bi se "rjesavao" svoga (malo mi je postalo 2*4TB pa cu morati ici na EX4 za offine backup )
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2017., 10:08   #1826
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 755
Koristi netko drugi torrent client osim dwnlstationa na synologyu? RSS feed mi ne radi kako treba, nema dovoljno opcija za podesiti. Probao sam instalirati transmision preko synocommunity, ali mi se ne želi otvoriti nakon instalacije. I trebala bi mi opcija za seed only jer bi neke stvari samo seedao jer ih već imam, a to na download stationu ne mogu.
utorrent, rtorrent?
__________________


Zadnje izmijenjeno od: Matijac. 09.09.2017. u 10:16.
Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2017., 11:52   #1827
SinfulSaint
Premium
Moj komp
 
SinfulSaint's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 314
Matija, pokusaj s deluge. Instalira se s repozitorija https://synocommunity.com/. Doduse, ne znam da li on radi s rss feedovima. Koristio sam ga ko obicni torrent klijent.
SinfulSaint je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2017., 15:38   #1828
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 755
To sam prvo i htio, ima yaRSS plugin za Deluge, ali ga ne mogu naći u package centru pod synocommunity dok ga na webu prikazuje, i to dosta više njih nego kaj ih imam u dsm-u.

Edit: nisam odabrao show beta versions, a Deluge je beta. Sad ga imam, budem probao, tenks.
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2017., 15:56   #1829
SinfulSaint
Premium
Moj komp
 
SinfulSaint's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 314
Pripazi s dodjelom prava korisnicima na DSM control panelu za 3rd party aplikacije. Morat ces omogucit synocommunity repozitoriju da ima read/write ili full prava inace ti deluge nece radit.

Meni nije radio, zaustavio bi svaki torrent dok nisam skuzio da u control panelu treba omogucit prava pisanja.
SinfulSaint je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2017., 16:38   #1830
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 755
Ok tenks, da zaustavilo mi je i pisalo error
Budem se igrao malo sa postavkama.
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na