Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.07.2008., 21:42   #1
w0lfram_
Rasvjetno tijelo
Moj komp
 
w0lfram_'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Split
Postovi: 374
koju zvucnu?

evo znam da je tema bila milijardu puta, al s obzirom na oscilacije cijena u zadnje vrime, koje su mislim pogodile i trziste zvucnih kartica, o kojima inace nemam pojma, triba bi mi nekakav savjet za kupnju zvucne do otprilike +- 700kn, ovih dana mi dolaze logitech z 5500, pa da ih ne gonim na integrusi, sta mislim da nema smisla, a zvucna bi se koristila uglavnom za muziku, filmove i tu i tamo za igrice, pa eto imajuci to u vidu moze neka preporuka?
btw bila ona pci, usb ili fw, sasvim je svejedno
__________________
Pošteni trgovci: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9,10
w0lfram_ je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2008., 21:49   #2
veki19
Premium
Moj komp
 
veki19's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Viškovo,Rijeka
Postovi: 488
CREATIVE LABS X-Fi Xtreme Audio

od ove ti jače i skuplje više ne treba,moja preporuka.

U linksu,hgspotu pristojna cijena od 300,00 kn.
veki19 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.07.2008., 21:51   #3
gamer
dark seraphim
Moj komp
 
gamer's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 774
Citiraj:
Autor w0lfram_ Pregled postova
evo znam da je tema bila milijardu puta, al s obzirom na oscilacije cijena u zadnje vrime, koje su mislim pogodile i trziste zvucnih kartica, o kojima inace nemam pojma, triba bi mi nekakav savjet za kupnju zvucne do otprilike +- 700kn, ovih dana mi dolaze logitech z 5500, pa da ih ne gonim na integrusi, sta mislim da nema smisla, a zvucna bi se koristila uglavnom za muziku, filmove i tu i tamo za igrice, pa eto imajuci to u vidu moze neka preporuka?
btw bila ona pci, usb ili fw, sasvim je svejedno
Zakaj nema smisla goniti z5500 na integrusi?

Imas u adm-u Creative X-Fi Music za 613kn...
gamer je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2008., 21:55   #4
w0lfram_
Rasvjetno tijelo
Moj komp
 
w0lfram_'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Split
Postovi: 374
Citiraj:
Autor gamer Pregled postova
Zakaj nema smisla goniti z5500 na integrusi?
pa ono zbog kvalitete zvuka??

btw sta se nije prije par miseci na dugo i siroko hvalilo auzentechice, nije valjda da su se ljudi toliko razocarali??
__________________
Pošteni trgovci: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9,10
w0lfram_ je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2008., 22:11   #5
gamer
dark seraphim
Moj komp
 
gamer's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 774
Citiraj:
Autor w0lfram_ Pregled postova
pa ono zbog kvalitete zvuka??

btw sta se nije prije par miseci na dugo i siroko hvalilo auzentechice, nije valjda da su se ljudi toliko razocarali??
Ak zelis usparati 700kn, vrti to na integrusi.

U hardveraju imas Auzentech Xplosion 7.1 sa C-Media chipom koja ide u tvoj budjet. Nikad ju nisam cuo, nebi kupovao zvucnu sa CM cipom, da i kosta 1kn i da ju svi hvale. Dok sa x-fi chipom imas Prelude koja kosta 1400kn.
Sad, ti kak oces, X-fi music sa pravim x-fi chipom ili azuntech sa istim(slicnim, ili cim vec) cipom za 700kn vise. Ne vjerujem da je razlika u njima vrijedna tih dodatnih 700kn a i da je neces ju cuti sa z5500, a ti kako oces.
gamer je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2008., 00:31   #6
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Ploca nema digitalni izlaz? Jer z5500 ima ulaz. Tako je najbolje spojit posebice jer se ne igras.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2008., 00:46   #7
gamer
dark seraphim
Moj komp
 
gamer's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 774
Ma daj...

@w0lfram_; Gle, istina da integruse nisu bas nesto, ali su za vecinu korisnika(slusatelja) dosta. Ako bas zelis nesto bolje od toga, kupuj x-fi ili kaj vec odlucis uzeti, zvuk ce definitivno biti bolji.
gamer je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2008., 01:02   #8
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
KOLKO ste ga nasrali.

Prva stvar. z5500 ima digitaliju, stoga netreba ti nista vise od onboarduse za takav oblik spajanja i neces cut razliku sa jacom karticom kao da je u pitanju analogno spajanje.

Druga stvar. Auzentech X-plosion sa CM čipom gore pojede sve creativove zvucne. Tak da.... To sto je nesto creativovo neznaci nista. Zvucne su im smece nazalost. To sto se fatality posro, pardon podpisao na nju neznaci ama bas nista.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2008., 01:03   #9
w0lfram_
Rasvjetno tijelo
Moj komp
 
w0lfram_'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Split
Postovi: 374
Citiraj:
Autor Rain Man Pregled postova
Ploca nema digitalni izlaz? Jer z5500 ima ulaz. Tako je najbolje spojit posebice jer se ne igras.

nije da se ne igram, igram se, samo mi to nije u prvom planu
__________________
Pošteni trgovci: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9,10
w0lfram_ je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2008., 01:06   #10
w0lfram_
Rasvjetno tijelo
Moj komp
 
w0lfram_'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Split
Postovi: 374
Citiraj:
Autor gamer Pregled postova
Ma daj...

@w0lfram_; Gle, istina da integruse nisu bas nesto, ali su za vecinu korisnika(slusatelja) dosta. Ako bas zelis nesto bolje od toga, kupuj x-fi ili kaj vec odlucis uzeti, zvuk ce definitivno biti bolji.
pa naravno da ce zvuk bit bolji :P
nego pitam tu nekakav best buy za te pare, pa ono daj nesto konkretno, a ne sve od creativea je dobro, ako ti nije prob, daj predlozi nesto konkrento... edit: o sorry vidi ti gore pisa ovo iz adm-a, my bad, ne vidim bas dobro pod laganim utjecajem pifkana

btw ja nisam vecina korisnika :P
__________________
Pošteni trgovci: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9,10
w0lfram_ je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.07.2008., 01:17   #11
Caligula
Premium
Moj komp
 
Caligula's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 245
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
KOLKO ste ga nasrali.

.... To sto je nesto creativovo neznaci nista. Zvucne su im smece nazalost.

I ti ga da prostiš kakaš.
Caligula je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2008., 01:21   #12
gamer
dark seraphim
Moj komp
 
gamer's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 774
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Druga stvar. Auzentech X-plosion sa CM čipom gore pojede sve creativove zvucne. Tak da.... To sto je nesto creativovo neznaci nista. Zvucne su im smece nazalost. To sto se fatality posro, pardon podpisao na nju neznaci ama bas nista.
Nitko nije pisao o fatalitiju.

Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Prva stvar. z5500 ima digitaliju, stoga netreba ti nista vise od onboarduse za takav oblik spajanja i neces cut razliku sa jacom karticom kao da je u pitanju analogno spajanje.
Nadam se da imas pravo, jer sam ja sa DVD plajerima imao potpuno drugo iskustvo.
Drugi cip drugaciji zvuk, kolika je sad razlika kod maticnih i onboard vs nesto drugo(najvjerojatnije je mala, al ne mora biti), ne znam...ali mogu isprobati ako treba.

A drugo, kad cujem tu x-plosionku side by side sa nekim x-fijem, vjerovat cu.

@w0lfram_; ne znam kaj da ti tocno preporucim jer se radi o zvuku. Mozes poslusat i fleksa i uzet X-plosion.
Da cijeli net bruji kako je ona bolja od creativa(ili neceg drugog, nije creative jedini koji ima zvucne) ja ne vjerujem dok ne cujem jer se radi o zvuku, i cisto me boli qurac kaj drugi misle ili kazu.

EDIT: Zaboravih nadodati, velika prednost ove X-plosion(auzntecha opcenito) je to kaj moze pretvarati zvuk sa pc-a u DD ili DTS, dakle igre rade preko digitalije dok kod creativa za takvo nesto moras spajati analogno.

Zadnje izmijenjeno od: gamer. 20.07.2008. u 01:46.
gamer je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2008., 03:17   #13
-Stinger-
Premium
Moj komp
 
-Stinger-'s Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: ZG/KA/OS
Postovi: 305
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
KOLKO ste ga nasrali.

Prva stvar. z5500 ima digitaliju, stoga netreba ti nista vise od onboarduse za takav oblik spajanja i neces cut razliku sa jacom karticom kao da je u pitanju analogno spajanje.

Druga stvar. Auzentech X-plosion sa CM čipom gore pojede sve creativove zvucne. Tak da.... To sto je nesto creativovo neznaci nista. Zvucne su im smece nazalost. To st se fatality posro, pardon podpisao na nju neznaci ama bas nista.
nebih se baš složio sa tobom u vezi creative zvučnih ( Fatal1ty ), zašto??

pa vrlo jednostavno...

za početak nauči šta je to " Simultaneous voices ili ti hardware voices " i šta zapravo te dvije riječi doprinose igraču FPS igara, pa možda jednog dana shvatiš poantu, odnosno bit jedne takve kartice...

Vjerovatno nisi neki veliki ljubitelj FPS/FPTS igara pa te isto tako ne zanimaju takve stvari, međutim, kad pljuješ po nečem onda dobro razmisli po čemu... očito ti je jezik 10x brži od pameti, pogotovo kad valjaš bisere kao što je gore navedeno + prema reakciji drugih forumaša izgleda da ti to nije niti prvi, a niti zadnji put.

__________________

I reject your reality and substitute my own!



-Stinger- je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2008., 07:53   #14
veki19
Premium
Moj komp
 
veki19's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Viškovo,Rijeka
Postovi: 488
Citiraj:
Autor -Stinger- Pregled postova
Vjerovatno nisi neki veliki ljubitelj FPS/FPTS igara pa te isto tako ne zanimaju takve stvari, međutim, kad pljuješ po nečem onda dobro razmisli po čemu... očito ti je jezik 10x brži od pameti, pogotovo kad valjaš bisere kao što je gore navedeno + prema reakciji drugih forumaša izgleda da ti to nije niti prvi, a niti zadnji put.


veki19 je offline   Reply With Quote