Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.12.2017., 11:48   #2251
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
Ma daaa, hladila je ona cijelo ljeto a posto imam centralno na naftu nekad upalim klimu da mi malo dogrijava jer je smjestena u stropu hodnika, a ono kurac, grijanje ne radi.
Kad upalim grijanje upali se lampica defrost i upali se vanjska jedinica, unutarnja se isto pokrene i tako radi mozda minutu, onda se pali lampica alarm i sve stane..
Znaci pregladao sam sto sam znam, dal ima struje na vanjskoj, cuje se kako špula prebaci na vanjskoj, jedino sto ne mogu sam preglati je elektronika na ploci od unutarnje jedinice.. mislim imam pristup njoj ali sta ja tu mogu napraviti?
A kad grijanje proradi onda sve radi normalno, vanjska vrti, unutarnja lipo grije, sve 5.
V.I.P je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2017., 12:05   #2252
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor bogy Pregled postova
Znam,zato i pitam.Piše tip da je TOP MODEL pa neznam ni sam jer nemam iskustva s klimama.Znam za japance da su top i mislim uzet jednu odlčnu klimu.Čisto pitam jer nevidim da iko spominje tu marku a nude 7g garancije na nju,što nije malo...ionizator zraka je A+++ i A++ reference potrošnje...P.S-nije 5000kn već 3990kn,dolje je naveo neku akciju
7 godina garancije je vjerojatno samo na kompresor.

Pored renomiranih proizvodjaca koji su jos jeftiniji ne treba uopce razmisljat o Argu.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2017., 12:06   #2253
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor V.I.P Pregled postova
Ma daaa, hladila je ona cijelo ljeto a posto imam centralno na naftu nekad upalim klimu da mi malo dogrijava jer je smjestena u stropu hodnika, a ono kurac, grijanje ne radi.
Kad upalim grijanje upali se lampica defrost i upali se vanjska jedinica, unutarnja se isto pokrene i tako radi mozda minutu, onda se pali lampica alarm i sve stane..
Znaci pregladao sam sto sam znam, dal ima struje na vanjskoj, cuje se kako špula prebaci na vanjskoj, jedino sto ne mogu sam preglati je elektronika na ploci od unutarnje jedinice.. mislim imam pristup njoj ali sta ja tu mogu napraviti?
A kad grijanje proradi onda sve radi normalno, vanjska vrti, unutarnja lipo grije, sve 5.
Imas li ocitanje greske preko daljinkog?
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2017., 12:09   #2254
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Imas li ocitanje greske preko daljinkog?
Nemam..
A lampica od alarma toliko brzo blica da ne stignem izbrojati, koliko sam uspio naći na netu kažu da koliko puta zablicne to je neki error.

Ovo je daljinac

V.I.P je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2017., 12:14   #2255
bogy
Registered User
Moj komp
 
bogy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: Split
Postovi: 0
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
7 godina garancije je vjerojatno samo na kompresor.

Pored renomiranih proizvodjaca koji su jos jeftiniji ne treba uopce razmisljat o Argu.
Argo otpisana ....e sad zanima me vaše mišljenje koju bi bilo najbolje da uzmem....gledam tu do cca 6000kn..
Haier as 12 AS ( nebula ) 4650,0 0 – ionizator zraka !
Haier as 12 qs ( auqa ) 4780,00 – ionizator zraka !
Fujitsu asyg12 lmca 5410,00
Toshiba ras b13 n3kv2 (suzumi plus ) 5680,00
Mitsubishi elec. msz- sf 35 – 5750,00 (napredni inverter )
Daikin ftxp 35 k 3 - 5860,00 - bolji model, novi plin R – 32 , tiši rad + manja potrošnja struje
Fujitsu asyg12luc – 6990 ,00 - napredni inverter
Mitsubishi ef 35 ve – 7699,00 – napredni, zen dc inverter (crna, bijela)
Mitsubishi ef 35 ve – 7930,00 – napredni, zen dc inverter (srebrni – sivi )
Fujitsu asyg12ltc – 7840 ,00 napredni inverter


To je kao ponuda s naprednim inverterima...7g garancije.Meni treba za cijelu godinu kao grijanje i hlađenje pa gledam bolji uređaj.Ako imate savjet za neki drugi uređaj slobodno stavite...Raulje rekao onaj Daikin pa sam ga stavio u obzir! Možda bih i dao 1000-2000kn više ako ima neki jak benefit od toga..hvala na odg
bogy je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2017., 13:03   #2256
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor V.I.P Pregled postova
Nemam..
A lampica od alarma toliko brzo blica da ne stignem izbrojati, koliko sam uspio naći na netu kažu da koliko puta zablicne to je neki error.

Ovo je daljinac

Bez ocitanja greske tesko da ti se moze pomoc.

Jesi probao osnovno? Strujni reset.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2017., 13:10   #2257
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
Jesam, spustio osigurac i tako je stajala jedno 7 dana sigurno, nakon toga je proradila ali nakon drugog paljenja opet isti vrag.

Mislim da ona sama na sebi nema nikakav reset
V.I.P je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2017., 13:39   #2258
Graystone
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 39
Citiraj:
Autor bogy Pregled postova
Argo otpisana ....e sad zanima me vaše mišljenje koju bi bilo najbolje da uzmem....gledam tu do cca 6000kn..
Haier as 12 AS ( nebula ) 4650,0 0 – ionizator zraka !
Haier as 12 qs ( auqa ) 4780,00 – ionizator zraka !
Fujitsu asyg12 lmca 5410,00
Toshiba ras b13 n3kv2 (suzumi plus ) 5680,00
Mitsubishi elec. msz- sf 35 – 5750,00 (napredni inverter )
Daikin ftxp 35 k 3 - 5860,00 - bolji model, novi plin R – 32 , tiši rad + manja potrošnja struje
Fujitsu asyg12luc – 6990 ,00 - napredni inverter
Mitsubishi ef 35 ve – 7699,00 – napredni, zen dc inverter (crna, bijela)
Mitsubishi ef 35 ve – 7930,00 – napredni, zen dc inverter (srebrni – sivi )
Fujitsu asyg12ltc – 7840 ,00 napredni inverter


To je kao ponuda s naprednim inverterima...7g garancije.Meni treba za cijelu godinu kao grijanje i hlađenje pa gledam bolji uređaj.Ako imate savjet za neki drugi uređaj slobodno stavite...Raulje rekao onaj Daikin pa sam ga stavio u obzir! Možda bih i dao 1000-2000kn više ako ima neki jak benefit od toga..hvala na odg
Ja ti imam ovog Daikina mjesec dana izuzetno zadovoljan sa njim potrosnja je zbilja mala i koristim ga iskljucivo za grijanje do sada je najveci minus bio -5 i grije bez problema 35-40 m2 s tim da imam samo pvc stolariju ne i termo fasadu.Klima je stalno u pogonu dan i noc s tim da prek noci smanjim na 19-20 stupnjeva a prek dana radi i do 25 i prema mom proracunu trosi ti izmedu 15 do 20 kw dnevno a grije fantasticno...eto nadam se da sam ti pomogao ako imas kakvih pitanja slobodno postaj...
Graystone je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2017., 16:05   #2259
hrka11
Registered User
 
hrka11's Avatar
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: Nigdje
Postovi: 22
Pozdrav ekipa...

Evo ovako da ukratko objasnim.Posle svadbe u 6mj. bit cu podstanar i taj stan je cca.65 kvadrata,mozda i veci govorim okvirno (3 sobe,2 wc,kuhinja i dnevni u jednom).
Esad u stanu koliko sam vidio ima klima koja je odavno i ne vjerujem da se uopce s njom moze grijati,a ima i centralno grijanje na struju.
Pa sam razmisljao mada moj stan nije i ne znam koliko cu tu biti mozda 1g,a mozda 5g,centralno na struju koliko sam skuzio najskuplji nacin grijanja i razmisljao sam da ubacivanjem klime nove mogu ustedit na grijanju,a klimu ako se budem selio uvijek mogu skinit i ponijet sa sobom tako da to nije bacanje para.
Postojeca klima stoji na zidu koji je zid od dnevnog i puse prema hodniku,a na desnoj strani su vrata od 3 sobe,a na lijevoj od wc-a.Zgrada je nedavno renovirana izvana prije mozda god dana,a stan je unutra renoviran takodjer prije koju god(spusteni strop,izvana stiropor fasada itd..)
Koje su vase preporuke i savjeti s obzirom da cu je koristit za grijanje citavu sezonu?
U planu mi je ako sve ok bude raditi kucu,pa tako da cu je kasnije ponijeti sa sobom i nebi uzeo nesto jeftino i lose samo da posluzi svrsi dok sam tu.
__________________
Origin & Steam : hrka11
hrka11 je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2017., 17:37   #2260
bogy
Registered User
Moj komp
 
bogy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: Split
Postovi: 0
Citiraj:
Autor Graystone Pregled postova
Ja ti imam ovog Daikina mjesec dana izuzetno zadovoljan sa njim potrosnja je zbilja mala i koristim ga iskljucivo za grijanje do sada je najveci minus bio -5 i grije bez problema 35-40 m2 s tim da imam samo pvc stolariju ne i termo fasadu.Klima je stalno u pogonu dan i noc s tim da prek noci smanjim na 19-20 stupnjeva a prek dana radi i do 25 i prema mom proracunu trosi ti izmedu 15 do 20 kw dnevno a grije fantasticno...eto nadam se da sam ti pomogao ako imas kakvih pitanja slobodno postaj...
Puno hvala na odgovoru...najvjerojatnije će ona bit moj odabir
bogy je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2017., 23:11   #2261
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor bogy Pregled postova
Argo otpisana ....e sad zanima me vaše mišljenje koju bi bilo najbolje da uzmem....gledam tu do cca 6000kn..
Haier as 12 AS ( nebula ) 4650,0 0 – ionizator zraka !
Haier as 12 qs ( auqa ) 4780,00 – ionizator zraka !
Fujitsu asyg12 lmca 5410,00
Toshiba ras b13 n3kv2 (suzumi plus ) 5680,00
Mitsubishi elec. msz- sf 35 – 5750,00 (napredni inverter )
Daikin ftxp 35 k 3 - 5860,00 - bolji model, novi plin R – 32 , tiši rad + manja potrošnja struje
Fujitsu asyg12luc – 6990 ,00 - napredni inverter
Mitsubishi ef 35 ve – 7699,00 – napredni, zen dc inverter (crna, bijela)
Mitsubishi ef 35 ve – 7930,00 – napredni, zen dc inverter (srebrni – sivi )
Fujitsu asyg12ltc – 7840 ,00 napredni inverter


To je kao ponuda s naprednim inverterima...7g garancije.Meni treba za cijelu godinu kao grijanje i hlađenje pa gledam bolji uređaj.Ako imate savjet za neki drugi uređaj slobodno stavite...Raulje rekao onaj Daikin pa sam ga stavio u obzir! Možda bih i dao 1000-2000kn više ako ima neki jak benefit od toga..hvala na odg
Sa ovim Daiknom neces pogrijesiti jer grije odlicno.Ako se odlucis za njega obavezno nadoplati WiFi adapter.

Poslano sa mog M7 koristeći Tapatalk
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2017., 15:26   #2262
hrka11
Registered User
 
hrka11's Avatar
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: Nigdje
Postovi: 22
Citiraj:
Autor hrka11 Pregled postova
Pozdrav ekipa...

Evo ovako da ukratko objasnim.Posle svadbe u 6mj. bit cu podstanar i taj stan je cca.65 kvadrata,mozda i veci govorim okvirno (3 sobe,2 wc,kuhinja i dnevni u jednom).
Esad u stanu koliko sam vidio ima klima koja je odavno i ne vjerujem da se uopce s njom moze grijati,a ima i centralno grijanje na struju.
Pa sam razmisljao mada moj stan nije i ne znam koliko cu tu biti mozda 1g,a mozda 5g,centralno na struju koliko sam skuzio najskuplji nacin grijanja i razmisljao sam da ubacivanjem klime nove mogu ustedit na grijanju,a klimu ako se budem selio uvijek mogu skinit i ponijet sa sobom tako da to nije bacanje para.
Postojeca klima stoji na zidu koji je zid od dnevnog i puse prema hodniku,a na desnoj strani su vrata od 3 sobe,a na lijevoj od wc-a.Zgrada je nedavno renovirana izvana prije mozda god dana,a stan je unutra renoviran takodjer prije koju god(spusteni strop,izvana stiropor fasada itd..)
Koje su vase preporuke i savjeti s obzirom da cu je koristit za grijanje citavu sezonu?
U planu mi je ako sve ok bude raditi kucu,pa tako da cu je kasnije ponijeti sa sobom i nebi uzeo nesto jeftino i lose samo da posluzi svrsi dok sam tu.
Neko,nesto?
__________________
Origin & Steam : hrka11
hrka11 je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2017., 16:00   #2263
bogy
Registered User
Moj komp
 
bogy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: Split
Postovi: 0
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Sa ovim Daiknom neces pogrijesiti jer grije odlicno.Ako se odlucis za njega obavezno nadoplati WiFi adapter.

Poslano sa mog M7 koristeći Tapatalk
Hvala još jednom...zvao prijatelja servisera i rekao mi je da je to super klima te da s njom neću pogriješiti...suma sumarum spalo je sve na izbor između

---RAS-B13N3KV2-E1 Suzumi plus TOSHIBA---5400kn
---Daikin ftxp 35 k 3----5500kn

Zanima me samo mišljenje koja je bolja i zašto...nadoplatit ću wifi adapter i još pitanjce,osim praćenja potrošnje preko wifi-ja jel ima nekakva napredna funkcija s tim ili nešto?Hvala
bogy je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2017., 18:42   #2264
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor bogy Pregled postova
Hvala još jednom...zvao prijatelja servisera i rekao mi je da je to super klima te da s njom neću pogriješiti...suma sumarum spalo je sve na izbor između

---RAS-B13N3KV2-E1 Suzumi plus TOSHIBA---5400kn
---Daikin ftxp 35 k 3----5500kn

Zanima me samo mišljenje koja je bolja i zašto...nadoplatit ću wifi adapter i još pitanjce,osim praćenja potrošnje preko wifi-ja jel ima nekakva napredna funkcija s tim ili nešto?Hvala
Sa Wi Fi modulom daljinski imas na mobitelu i samo je nebo granica.Npr vidis temperaturu u stanu i van stana.Iz kreveta mjenjas temp,hladjenje,grijanje,ventiliranje,brzinu puhalice....Dolazis sa posla i prije nego sto dodjes kuci recimo sat vremena prije ukljucis hladjenje i dodjes lijepo u ohladjen stan.Mozes i grijanje pa dodjes lijepo u topli stan.Uglavnom ja vise nikada ne bih kupio klimu bez WiFi modula.

Poslano sa mog M7 koristeći Tapatalk
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2017., 18:51   #2265
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Obe klime su iste klase , specifikacije skoro pa iste , ja licno bi isao na Toshibu ali ako i je prijatelj serviser koji ce ti raditi i odrzavati klimu onda ti je bolje uzeti Daikin . Razlike su bas minimalne kad se gledaju specifikacije , tacnije ti ne bi ni primetio razlike i radu , to sto pise da Toshiba ima manju modulaciju ne mora da znaci jer mi ne znamo da citamo njihove manuale . Sta hocu reci , u manualu pise da Daikin ima minimalnu potrosnju recimo 250w , a u stvarnosti ona ide ispod 200w i ladnjaka , tako kazu ovi koji imaju FTXB35C i merace potrosnje , dok je kod Toshibe sve kako i pise . Znaci pretpostavka da su i jedna i druga dobre u modulaciji .

Najjeftinija a dobra klima iz te klase je Hitachi RAK-35RPC/RAC-35WPC - 4700kn , ima ih nekolicina sa drugog foruma i svi zadovoljni s njom , medjutim ja verujem da su obe gore navedene za dlaku prefinjenije od Hitachia tj imaju nesto bolju modulaciju , ali za dlaku . Klima iste klase sa mnostvom opcija na daljincu i ovo je ono ako zelis da das minimum a da ima preporuke u toj tj standard klasi .

Sta god uzeo neces pogresiti jer su to sve kvalitetne klime ..


hrka11


Da bi dobio ozbiljniju preporuku onda bi trebao dati skicu stana , m2 prostorija , izolacija , stolarija , greje li se ispod i iznad tebe , a mozda bi ta nova klima trebala imati poziciju stare klime jel je mozes skinuti ako zatreba .. Znaci za neku ozbiljniju preporuku treba i vise inf , pa i koliko si para spreman da za klimu das bez instalacije itd...
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2017., 12:06   #2266
bogy
Registered User
Moj komp
 
bogy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: Split
Postovi: 0
Citiraj:
Autor nexteen Pregled postova
Obe klime su iste klase , specifikacije skoro pa iste , ja licno bi isao na Toshibu ali ako i je prijatelj serviser koji ce ti raditi i odrzavati klimu onda ti je bolje uzeti Daikin . Razlike su bas minimalne kad se gledaju specifikacije , tacnije ti ne bi ni primetio razlike i radu , to sto pise da Toshiba ima manju modulaciju ne mora da znaci jer mi ne znamo da citamo njihove manuale . Sta hocu reci , u manualu pise da Daikin ima minimalnu potrosnju recimo 250w , a u stvarnosti ona ide ispod 200w i ladnjaka , tako kazu ovi koji imaju FTXB35C i merace potrosnje , dok je kod Toshibe sve kako i pise . Znaci pretpostavka da su i jedna i druga dobre u modulaciji .

Najjeftinija a dobra klima iz te klase je Hitachi RAK-35RPC/RAC-35WPC - 4700kn , ima ih nekolicina sa drugog foruma i svi zadovoljni s njom , medjutim ja verujem da su obe gore navedene za dlaku prefinjenije od Hitachia tj imaju nesto bolju modulaciju , ali za dlaku . Klima iste klase sa mnostvom opcija na daljincu i ovo je ono ako zelis da das minimum a da ima preporuke u toj tj standard klasi .

Sta god uzeo neces pogresiti jer su to sve kvalitetne klime ..


hrka11


Da bi dobio ozbiljniju preporuku onda bi trebao dati skicu stana , m2 prostorija , izolacija , stolarija , greje li se ispod i iznad tebe , a mozda bi ta nova klima trebala imati poziciju stare klime jel je mozes skinuti ako zatreba .. Znaci za neku ozbiljniju preporuku treba i vise inf , pa i koliko si para spreman da za klimu das bez instalacije itd...
IMG_20171213_115524_1
IMG_20171213_114235
Inked_IMG_20171213_114244_LI
IMG_20171213_114301

Pozdrav opet,evo traženih podataka.Skica je kao od djeteta ali poslužit će svrsi...dakle prostorija gdje je klima je blagavaona(15ak m2) koja se naslanja s jedne strane na pravokutnu kuhinju(cca 7m2) s prozorom.U blagavaoni je isto prozor.Harmonika vrata su poveznica dnevnog boravka(cca 25%) gdje su izlaz na jedan balkon dok je drugi u blagavaoni i na kojem je vanjska jedinica(vanjska i unutarnja su praktički na jednom zidu).Klima koja je prisutna sad je CLASSE CL AC 18407,R407C plin,1900W grijanje,1950W hlađenje---neznam jel ovo 5kw klima...izolacija je prosječna iako je zgrada stara cca 50ak godina...građena je u ex yugi za prodaju pa je armatura svugdje i kažu da je betonska izolacija jako debela....prozori su drveni dvostruki,nisu idealni kao izolator ali nisu ni preloši.E sad,meni je često(stara puši ko turčin Oguz ) otvoren prozor "na kipu" dok klima radi....razlog mijenjanja klime je što postojeća troši struje ko ruska nuklearka ....evo dajte neki vaš prijedlog uz Raula za klimu...išao bih do 5500-6000kn...možda i više ako baš ima neki benefit od skuplje klime...mislim ići na 3.5kw..jel to ok?Može i bilo koji drugi model.Stolarija sve drvo uglavnom,meni se grije na klimu i hladi a stan dole i gore isto.Ovo je Dalmacija gdje je mediteranska klima 80% godine,zimi samo par dana iznimno hladno,prosjek 0 do -2(par puta -6 ali doslovno rijetko)...ljeti do 35-38 u plusu... ...

Zadnje izmijenjeno od: bogy. 13.12.2017. u 12:17.
bogy je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2017., 14:58   #2267
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Pa s obzirom da retko kad ide ispod 0c onda bi trebalo da ti je dosta onaj Daikin a unutrasnja bi dobro legla na mestu sadasnje klime . Uzmi ili Daikina ili Toshibu , a ako ti je bitno i da ima wifi onda idi na Daikina jer kazu da je wifi za Toshibu bezobrazno skup ..
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2017., 22:51   #2268
bogy
Registered User
Moj komp
 
bogy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: Split
Postovi: 0
Citira