Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.11.2017., 16:28   #2221
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Ovaj Korel inverter ima očajan senzor.
Ako stavim na 24C te "High" puhanje, on puše neko vrijeme, pa unatoč "High" (ne auto) mi smanji puhanje na otprilike Low. Ne piše defrost, niti svijetli ta lampica.
I ako tada stisnem turbo ili povećam temperaturu, tada mu treba oko 2-3min da počne jače puhati a prije toga se kompresor vani ubrza i buči.

Naravno, u prostoru je temperatura oko 21C ali se jako hladi, pogotovo okolne prostorije kada on spusti na low puhanje.

Kada se to dogodi, ako se prebacim na "Fan" mod da ventilira zrak i pokaže temperaturu na senzoru klime, tada mu je na 24C 25C ili 26C a u prostoru 21.

To "riješim" da si podignem temperaturu na 25C ali zašto tako radi?
(+ možda nepotrebno povećavam temp i potrošnju ako ne želim toplije ali želim jače puhanje)
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2017., 16:49   #2222
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Mozda je tako podesena klima , da da najveci komfor pa sama steluje izduv . Na ovaj nacin radi i Fujitsu s tim sto bi klima trebala da ti drzi zadatu kako treba . Ni Fujitsu ti ne moze naterati da duva na max ako on konstatuje da je dovoljno da duva na 1 brzinu i odrzava zadatu . S jedne strane to je lose za onoga ko lose pozicionira klimu a zeli grejati sto vecu m2 , pa kad se ugreje ta soba ona smanji izduv a ti da ona jos uvek jako duva . Zato s druge strane dobijas maximalni komfor u smislu da se manje cuje tj ne duva vise nego sto treba samo zarad eto . Mozda na tom principu raidi izduv Korela ..

A sto se tice odrzavanja zadate , jesi li skoro cistio filtere , da nisu prljavi ?
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2017., 09:05   #2223
dejanp
Premium
 
dejanp's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: St
Postovi: 55
može jedno početničko pitanje.

koja je razlika/sličnost između inverter klime i toplinske pume?
Vidim da omoje ima iverterski kompresor.

Naime imam stan na zadnjem katu od 60m2 koji se koristi za turistički najam i razmišljme o zamjeni klime (hitachi inverter) toplinskom pumpom 6kw koja bi grijala, hladila i davala toplu vodu. TAkođer imam pristup ravnom krovu na koji bi mogao staviti solare do 2 kw kojima bi, nadam se pokrivao potrošnju klimatizacije, u većem dijelu.

Griješim?
dejanp je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2017., 11:11   #2224
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
I klime su ti TP samo vazduh - vazduh , razlika je samo odakle uzima tu toplotu i na koji nacin ti je predaje , imas TP vazduh - vaduh , vazduh - voda , voda - voda .. Pretpostavljam da je taj Hitachi TP vazduh - voda , ako imas neki link baci , ovako ljudi ne znaju o cemu tacno pricas . Verovatno bi imao spoljnu jedinicu kao klima a unutra bi se grejao na radijatore ili podno grejanje , i to je jako bitna informacija. Hitachi je svakako dobar brend ako nista drugo
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2017., 11:36   #2225
ivosimec
Premium
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Pojatno
Postovi: 599
Pozdrav trebam savjet, nemam trenutno grujanja u prostoru od cirka 20 kvadrata, kroz mjesec ili dva ide centralno. Sad mi treba nekakva grijalica ili nesto da moze grijat taj prostor. Kupio sam 2 one male grijalice po 100kn ali fali jos topline. Ima nesto bolje a opet ne preskupo?
__________________
*********************
ivosimec je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2017., 12:14   #2226
dejanp
Premium
 
dejanp's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: St
Postovi: 55
Citiraj:
Autor nexteen Pregled postova
I klime su ti TP samo vazduh - vazduh , razlika je samo odakle uzima tu toplotu i na koji nacin ti je predaje , imas TP vazduh - vaduh , vazduh - voda , voda - voda .. Pretpostavljam da je taj Hitachi TP vazduh - voda , ako imas neki link baci , ovako ljudi ne znaju o cemu tacno pricas . Verovatno bi imao spoljnu jedinicu kao klima a unutra bi se grejao na radijatore ili podno grejanje , i to je jako bitna informacija. Hitachi je svakako dobar brend ako nista drugo
Hitachi je trenutačni inverter klima.
Uzeo bi nešto slično ovome http://klimesprint.hr/index.php?rout...product_id=795
ili Toshibu.
Vidim da je kod ove toplinske pume radni medij R410A
da li onda unutranja jedinica može biti ista kao i kod inverter klima uređaja?
Trebao bi tri unutarnje jedinice za hlađenje/grijanje. Radijatori odn podno grijanje nije opcija.
dejanp je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2017., 12:45   #2227
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Pa sta se onda maltretiras oko toga , sto ne uzmes lepo inverter klime i zavrsis posao , imas hladjenje i grejanje .. Tih 60m2 je sta , jedan stan , kakav je raspored prostorija , izolacija , stolarija , greje li se iznad i ispod tebe , itd .. Mislim da ti je to najbolja moguca opcija .. Za 28000kn koje bi dao za ovaj uredjaj , mozes uzeti 3 TOP uredjaja japanskog proizvodjaca , sa vise snage , kvalitetniji , sa manjom potrosnjom , itd . Mozda ima nesto sto ti vidis a ja ne , ti bolje poznajes situaciju ..
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2017., 13:18   #2228
dejanp
Premium
 
dejanp's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: St
Postovi: 55
stan dvije sobe i veliki dnevni prostor, zednji kat, ravni krov, Dalmacija, novogradnja pa je stolarija i izolacija dobra. Trenutačo je jedna klima koja je u boravku, ali sobe ne uspije dobro ohladiti. eventualno još jedna klima sa dvije unutarnje jedinice koje bi radile u sobama ili kazetnu koja bi bila u predsoblju i regulirala temperaturu u obje sobe.
Problem je što bi vanjska jedinica bila na krovu pa bi kondenz bio problem.

Možda iz tog razloga kazetna untarnja da pumpa kondenz na krov.

toplinska pumpa mi je ideja radi dobivanja tople vode, ali :/ nemoš sve...
dejanp je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2017., 16:45   #2229
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Pa jesi li zadovoljan sa tim Hitachiem , koji to model ?
Jel tebi trebaju klime i za grejanje ili samo za hladjenje ?
Koje su najnize temp tj koliko je jaka zima ?
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2017., 13:18   #2230
dejanp
Premium
 
dejanp's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: St
Postovi: 55
Citiraj:
Autor nexteen Pregled postova
Pa jesi li zadovoljan sa tim Hitachiem , koji to model ?
Jel tebi trebaju klime i za grejanje ili samo za hladjenje ?
Koje su najnize temp tj koliko je jaka zima ?
Model ne znam ;( sorry došao je kao oprema stana, a vanjska jedinica mi nije jednostavno dostupna.
Klimom sam zadovoljan, ali raspored prostorija je takav da jedna klima ne može pokriti sve postorije a služi i za grijanje.
A zima u Dalmaciji je vrlo nezgodna 15 dana u godini kod dere bura. ostatak je za kratki rukav
dejanp je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2017., 14:06   #2231
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Ok dere bura ali koje su najnize temp i koliko ima takvih dana ?
Jesi li ti probao da se grejes sa tim Hitachiem koji imas s obzirom da je inverter ako sam dobro razumeo ..
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2017., 13:09   #2232
Graystone
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 39
Citiraj:
Autor Graystone Pregled postova
Hvala svim dobrim ljudima na savjetima!
Evo sad stigoh iz ducana i nakon duzeg razgovora sa ekipom koja mi izgleda sasvim tehnicki i ljudski potkovana ipak odustao od Fujitsu ASYG 12LT i uzeo
Daikin FTXP35K3/RXP35K3

sa onim grijacima za vanjsku jedinicu i wifi modulom tako da mogu pratiti potrosnju koja je po njihovom ISKUSTVU izuzetno mala A++!Sto se tice grijanjima dobio sam uvjerenje da ce ta klima grijati tih 30-35 m2 bez problema!
Ugradba dolazi u ponedjeljak pa vam javim iskustva...

Evo nakon 12 dana iskustva grijanja sa daikinom ftxp35k3 mogu reci da sam vrlo zadovoljan za sada sa grijanjem na klimu mada nije bilo nekih vecih minusa -3 najvise.Zagrije vrlo dobro dnevni boravak od 35 m2 i hodnik koji vodi iz dnevnog ali spavacu i djeciju sobu samo blago iztemperira znaci ako je u dnevnom temp 24c u spavacoj je oko 18 s obzirom da nemam termo izolaciju mislim da je to ok.Prosjecna potrosnja u modu grijanja je od 450w pa do 1,1 kw valjda to ovisi o vanjskoj temperaturi vlazi itd..znaci za 1 dan i noc bez gasenja potrosi oko 18 do 20 kw sto iznoso potrosnju el energije od 400do 550 kn...E sad pitanje u tacnu vanjske jedinice su mi ugradili grijac od 60 w koji se termostatski pali na 5c pa mi sad nije jasno recimo danas sam gledao vanjska temperatura je bila oko 2 do 3c uz dosta vlaznosti zraka klima je radila u modu grijanja cuijeli dan i noc na 24c a na dnu tacne je bilo leda,pa mi sad nije jasno jel to normalno ili mozda ne radi termostat od grijaca ili mozda i sam grijac jer po nekoj logici ako sam vec dao serviserima da ugrade taj grijac i ako se pali vec na 5 c onda valjda bi taj led trebao biti otopljen jel sta ce onda tek biti na -10c fakat ne kuzim???
I da primjetio sam da se u modu grijanja uopce ne gasi nego stalno radi ako recimo stavim grijanje na 20 on stalno puse iako je temperatura u dnevnom narasla i na 22 ugasi se tek kad namjestim na daljinskom 18 ili 19c jel moguce da termostat ima tolka odstupanja ipak je to daikin a ne neka no name klima???4

Zadnje izmijenjeno od: Graystone. 03.12.2017. u 13:16.
Graystone je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2017., 13:46   #2233
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Bitna je lokacija termostata,a nalazi se na unutarnjoj jedinici.

Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2017., 13:59   #2234
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Na drugom forumu se zalila jedna cura na FTXB35C da joj na podesenih 20 ona gasi tek kad je u prostoriji 26c , nije se posle javljala da znamo sta je bio problem i jel sta resila . Mozda bi trebao da je pustis da vidis kad ce se sama ugasiti ..
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2017., 14:41   #2235
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Jasno je u cemu je problem.

Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2017., 21:59   #2236
Graystone
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 39
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Jasno je u cemu je problem.

Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk
U cemu????
Graystone je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2017., 08:37   #2237
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116