Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.11.2017., 13:53   #2161
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Opet kazem , sve zavisi koliko i od cega je prljava , nekad se moze lepo sama ocistiti deforstom ali je svakako pozeljno makar svake 3g odraditi pranje , a nekad se mora raditi i svake godine , zavisi gde zivite . Neko nema ni prasine pa i filtere unutrasnje moze prati 1x mesecno a ja moram bar 3x mesecno
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2017., 15:54   #2162
kvaju
Registered User
 
kvaju's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Cirkus
Postovi: 633
Citiraj:
Autor Iza Horizonta Pregled postova
Kao što nexteen reče vanjska se ne čisti jer u defrostu to odradi sama, međutim ja sam svoje vanjske ispuhao kompresovanim zrakom naročito ventilatore i skinuo rešetku pa ih očistio, pošto su klime bile skinute jer se radila fasada, čisto iz dosade sam to odradio, i nisu bile nešto prljave.

Usput i ja sam iz Mostara, ko ti je radio servis klima, Đani ili Edo Peco?

U spajalici oni, Frigo mislim.
kvaju je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2017., 18:26   #2163
Iza Horizonta
Banned
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Mostar
Postovi: 1
Citiraj:
Autor kvaju Pregled postova
U spajalici oni, Frigo mislim.
Termo Frigo to je Edo stari vuk
Iza Horizonta je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2017., 18:52   #2164
Graystone
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 39
Pozz.starim iskusnjarama na forumu od kojih se nadam da cu dobiti odgovore
Kuca 85m2 kontinetalni kraj pokraj Zg.nerma termo izolacije prevucene samo onim starim termo sepom kako se to nekad radilo ali ima pvc stolariju.Grijao sam na drva do sada (centralno) ali sam sada odlucio dnevni boravak,blagavaonu i kuhinju sto je monovolumenski prostor od 35m2 sa visinom stropa 2.70 grijati na klimu a ostale prostorije dogrijavati kaloriferom itd...
Nakon duzeg proucavanja i odustajanja od klima kako vi kazete nizeg ranga tipa:
https://www.ekupi.hr/Vivax-Cool-inve...i-1100926.aspx
odlucio sam se za ove 4 s tim da mi je prodavac za hitachi rekao da je ulazni model i da nije bas dobra za grijanje u vlaznim i maglovitim zimskim danima gdje temp zna pasti i do -12 pa bih vas zamolio za vase cjenjeno misljenje o ovim klimama s tim da su mi rekli da je ovaj daikin za zimu top jel izmedu ostalog ima r32 plin koji je kao nesto svemirsko
https://klimacentar.com/proizvodi/kl...x35k_rx35k-21/
https://klimacentar.com/proizvodi/kl...rac-35wpc-125/
https://klimacentar.com/proizvodi/kl...oyg-12lmca-81/
https://klimacentar.com/proizvodi/kl...as-16bav-e-89/
Koja bi bila najbolja i koja bi najmanje odlazila u defrost po zimi???
Graystone je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2017., 19:20   #2165
Iza Horizonta
Banned
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Mostar
Postovi: 1
Citiraj:
Autor Graystone Pregled postova
Kuca 85m2 kontinetalni kraj pokraj Zg.nerma termo izolacije prevucene samo onim starim termo sepom kako se to nekad radilo ali ima pvc stolariju.Grijao sam na drva do sada (centralno) ali sam sada odlucio dnevni boravak,blagavaonu i kuhinju sto je monovolumenski prostor od 35m2 sa visinom stropa 2.70 grijati na klimu
Nijedna od pomenutih neće moći da ugrije 35 kvadrata po mome mišljenju, pazi samo moje mišljenje, po meni tebi treba jača klima 14 ili 18_ka.
Iza Horizonta je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2017., 19:34   #2166
Graystone
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 39
Citiraj:
Autor Iza Horizonta Pregled postova
Nijedna od pomenutih neće moći da ugrije 35 kvadrata po mome mišljenju, pazi samo moje mišljenje, po meni tebi treba jača klima 14 ili 18_ka.
Hmm sad si me zbunio od 5 klima ducana njih 4 je reklo da ovo moze da grije po zimi pogotovo ova daikin i fujitsu???
Jedino sto su napomenuli da ako je vani puno vlage i veliki minus oko -10 recimo da bi bilo dobro malo ukljuciti kalorifer ili nes da potpomogne klimi da bolje radi i da je brzi defrost???
S tim da u prostoriji i ne treba po zimi biti neka exta topla temperatura niko ne treba hodati u kratkim rukavima...
Graystone je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2017., 19:38   #2167
Iza Horizonta
Banned
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Mostar
Postovi: 1
Citiraj:
Autor Graystone Pregled postova
Hmm sad si me zbunio od 5 klima ducana njih 4 je reklo da ovo moze da grije po zimi pogotovo ova daikin i fujitsu???
Jedino sto su napomenuli da ako je vani puno vlage i veliki minus oko -10 recimo da bi bilo dobro malo ukljuciti kalorifer ili nes da potpomogne klimi da bolje radi i da je brzi defrost???
Mislio sam na to da tebi treba klima od 5kW a ne klima od 3,5kW, jer imaš neizolovan prostor, što je veća kvadratura prostorije koju griješ potrebna je i jača klima.
Iza Horizonta je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2017., 21:38   #2168
Iza Horizonta
Banned
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Mostar
Postovi: 1
@Graystone u mene ovaj monstrum grije trenutno na najmanjoj snazi, negdje oko 40 kvadrata, veliki dnevni, kuhinja i mali hodnik, kad je baš zima radi na auto opciji tj normalno puše.

Zmajev dah


Iza Horizonta je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2017., 22:16   #2169
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Kakvi sve dundjeri rade po prodavnicama

Kao prvo , dobro ti kaze kolega , tesko da bi ti sa ovim klimama uspeo da ugrejes 35m2 neizolovanog prostora a pogotovo ne uz dobar komfor . Kao drugo , taj Hitachi nije ulazni inverter vec standard tj u klasi tog Daikina i Fujitsua , a ta Toshiba ti je ulazni model . Ne znam kako stojis sa lovom i koji je maximum koji bi dao za dobru klimu . I gde si majke ti nasao onaj Vivax i to jos za te pare , po meni samo ludak moze uzeti Vivax umesto nekog japanca i to za istu lovu . I da , to sto ces ti upaliti neki dodatni izvor toplote i kao time ce se ubrzati defrost , tu su mislili da ce klima manje da se forsira i manje ce ici u defroste a ne moze se smanjiti trajanje samog defrosta , klime najvise idu u defrost kad je velika vlaznost vazduha a napolje oko 2 i -2c , a sto je napolje hladnije vazduh je suvlji i klime redje idu u defroste .
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm

Zadnje izmijenjeno od: nexteen. 07.11.2017. u 22:21.
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2017., 22:31   #2170
Iza Horizonta
Banned
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Mostar
Postovi: 1
Citiraj:
Autor nexteen Pregled postova
Kakvi sve dundjeri rade po prodavnicama

klime najvise idu u defrost kad je velika vlaznost vazduha a napolje oko 2 i -2c , a sto je napolje hladnije vazduh je suvlji i klime redje idu u defroste .
AUUUU ovde u Mostaru kad je temperatura od +3 do -2 odmah u defrost ulaze, posebno Nocria.
Iza Horizonta je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2017., 22:40   #2171
Iza Horizonta
Banned
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Mostar
Postovi: 1
@nexteen što se tiče dunđera ja sam imao nesreću da sam oba puta naletio na žensku osobu, pa možeš mislit moje patnje
Iza Horizonta je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2017., 22:48   #2172
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Ljudi misle da je klimi najteze na -15c a ono oko 0c sa velikom vlagom , okvirno sam naveo od -2 do 2 , uglavnom defrosti krecu od 5c pa nanize tj cim se stvore uslovi , vlaga + hladnoca ..
Ja sam srecom sve uradio na jednom mestu , kupovina , ugradnja i servis , i jos ubo profi majstore , sretnik ..

Sad vidim da si i na Benchu samo sa drugacijim nickom , uvek sam se pitao sta ce vam toliki nickovi , kako se snadjte uopste
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote